Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
19. feb 2010

maxara super tabulka,fakt je nas jak hadov..ja som zatial prebehla prachovkou byt,povysavala a tusim prezleciem postelne pradlo..a zistila som ze mam nehorazne chlpate nohy,boze s tym budem musiet tiez nieco urobit 😒

kafoditka
19. feb 2010

mirka, mne ochlpatelo brusko 😉 take jemne chlpky mam po nom 🙂

sunnygirl
19. feb 2010

kafo
to aj mne

kafoditka
19. feb 2010

sunny..... tak sme tu uz dve panny co maju muzov kludasov 😀 vdaka bohu za nich 😉

radulka77
19. feb 2010

ahojte, kukala som tabulku, maxi si si dala robotku.. je nás ako hadov.. 😉 a dopĺňam svoj chýbajúci údaj vek: 32, za dva mesiace 33 😒 no čo už nemladnem 😀 ale pozerám že ešte kopec z vás nevie meno.. no ja ozaj netuším.. nechám to asi na muža nech vyberie 😉

radulka77
19. feb 2010

kafi, to sú hormóny, to sa ti po pôrode zas vráti do normálu.. 😉

dugyna
19. feb 2010

mima medipyrin je vlastne paralen...vyslovene sa nesmie v prvom trimestri....ako mozes si ho dat ak je to nevyhnutne,ale naozaj nevyhnutne..
ak mas bolest hlavy kup si radsej homeopatikum tie sa v tehu mozu..a mimi tym urcite neuskodis..a daj si studeny ooblkad lahni si..a pokial mas doma chladivu mast alebo alpu natri si nou spanky..urcite je to menej skodlive aKO madipyrin..
ten by som volila uz ako vo velmi zlom stave..alebo rpi horuckach..cize vzdy treba pouzivat lieky v tehu iba ak by to koli comu si chces dat liek mohlo uskodit mimi viac ako ta pilulky ktoru si chces dat...
paracetamol..prechadza aj k dietatku cize placentarnou barierou..ale v studiach neboli dokazane skodlive ucinky...v I.tromesrti sa nesmie..a potom ako som pisala zvazit

dugyna
19. feb 2010

maxi v poho sprav ked sa ti bude chciet ..to nesury

sunny diky 😉 no myslim ze sa mi to nestalo ani ze by ma niekto uriekol..alebo mozno len raz v zivote
ale vies ja som sa bala hlavne o malinku aby jej sa nemohlo nieco stat nie o seba...preto som navliekla na seba cervenu ktoru vobec inak nenosim..nemam ju moc rada..

a mozno som aj mala prekrizene nohy. vcera .to uz netusim ked kecas ani si neuvedomis niekdey..ale viem ze som mala prelozene ruky na brusku..nie uplne okato prekrizene..ale miestami mohli byt prekrizne..neviem preco ale podvedomo som mal potrebu mat ruky na brusku..az teraz spetne si to uvedomujem akoby na ochranu..lebo inak ich nezvyknem mat polozene na brusku

dugyna
19. feb 2010

radulka ked ta tu vidim a ako si si vybavila v tom unione to zapozicanie monitoru dychu?

sunnygirl
19. feb 2010

kafo:
tak tak a ja ďakujem Bohu za neho

dugyna:
no to máš pravdu, že človek tak automaticky vycíti potrebus sa vtom momente chrániť, urobí to podvedome.

maxara:
ty si opäť šikovnica, len nech sa ti podarí to dať na júlovky, držím palčeky 😉
tak aj ja by som mala urobiť tú tabuľku s prezívkami brušiek 🙂

dugyna
19. feb 2010

sunny ..ale ja som mal potrebu len koli malinkej...len koli nasej princeznicke

iank tu susku do kocika mi aj moja miminka hovorila..a jedna kamartak mi hovorila ze ta cervena stuska do kocika..je stary cigansky zvyk

bellablonde
19. feb 2010

hello ženy 🙂

maxara super tabuľka 😉 mne tam ešte môžeš hodiť vek 29 (v čase pôrodu)

kočíky - to je večná téma...my sme náš prvý vyberali asi polroka. Dalo to viac roboty ako vybrať auto 😀 ale vybrali sme dobre, chcem si ho nechať aj pre ďalšie bábo. Len by som rada iný poťah...

ERICICA mne sa najviac páči ten fialový 😉

Urieknutiu neverím, ani tým veciam, že si buchnem nohu a bábo bude mať krivý palec... ee proste nie, nejde to do mojej logiky. ALE zase som toho názoru, že človek má dať na svoje tušenie, šiesty zmysel.. a keď si myslí, že sa treba chrániť (akokoľvek chrániť pred niečim zlým), tak treba robiť veci tak, aby som si povedala, že všetko čo som mohla spraviť pre seba alebo pre svoje bábo som urobila na 100 perc. A vidieť veci pozitívne.

Inak rada nosím červenú farbu - možno podvedomie pracuje (?) 🙂 aj teraz mám červené tričko.

bellablonde
19. feb 2010

dugy šušku? 😀

katarina7777
19. feb 2010

clovek si odckoci na polhodinku a pribudne dalsia strana 😵

ronit
19. feb 2010

prepac ze opravujem ale medipyrin-paralen sa moze aj v prvom trimestri

sunnygirl
19. feb 2010

dugyna:
je stary cigansky zvyk 🙂 🙂 🙂 asi to pre istotu nebudem praktizovať 😉

tatianka.g
19. feb 2010

a ja chcem doplnit udaje : vek v case porodu 28, Kezmarok ma skratku KK a mena zvazujeme Tatianka alebo Tomáško 🙂 inak super tabulka
ja si s kocikom vobec neviem rady a hlavne ja ich chcem vsetky vidiet aby som mohla porovnat a vyskusat
a potom ho mozeme kupit aj cez internet, ale u nas nikde taky obchod s vacsim vyberom nieje

sunnygirl
19. feb 2010

ronit
ty tiež medicína?

ronit
19. feb 2010

ja neurologicka 🙂

maxara
19. feb 2010

Tatianka dakujem za opravu, fakt ma KK nenapadlo... a coho je KM?

tatianka.g
19. feb 2010

Komarno?

sunnygirl
19. feb 2010

len sa chcem opýtať:
ja mám búšenie srdca, ale v pondelok som už objednaná na EKG, no môj Dr. ma uistil, že je to OK, že sa zväčšuje objem krvi aj plodovej vody, tak že môžem pocuťovať búšenie, ale pre istotu ma poslal na EKG. No priznám sa, že to pociťujem najmä, keď sa nejako pozabudnem s pitným režimom. Zaujíma ma len tvoj názor, aj Dugyn. Ja viem, že stým už otravujem, ale ja som taký človek, že veľa názorov. Však aj tak uvidím v pondelok, no a predpokladám že aj počasie má na tom svoje, ale tlak mám dobrý 120/80 110/70 😀

radulka77
19. feb 2010

dugy, vypíšeš u nich žiadosť a oni ti to donesú a aj namontujú 😉

sunnygirl
19. feb 2010

Komárno ja KN. KM Kysucké Nové Mesto

tatianka.g
19. feb 2010

sunny ked sa mozem do toho zapojit : mala som rovnaky problem, busenie srdca stale nizky tlak a tiez ma poslali na EKG s rovnakym vysvetlenim ako dali tebe

tatianka.g
19. feb 2010

a nejak to vsetko preslo samo

sunnygirl
19. feb 2010

tataianka.g
je to teda v pohode? Berieš magnezium?

tatianka.g
19. feb 2010

nie nepredpisali mi vobec nic

sunnygirl
19. feb 2010

ja som to mala 1. krát (12tt) tiež, keď sa mi najviac zväčšilo bruško a ja teraz, 2. krát (16tt), tiež keď sa mi najviac zväčšilo bruško, beriem to s rezervou, nestresujem, len je to dosť nepríjemné, keď sa rozbúcha.

tatianka.g
19. feb 2010

ja beriem len vitaminy pre tehotne, jednu tabletku vecer aj ked by sa mali brat dva rano aj vecer, ale mna potom boli zaludok
a na co sa este prepisuje to magnezium?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre