Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ribike
11. júl 2010

@petzi Ahoj zlatino ti si tuuuuu😅 ani ja nemôžem spinkať,boli ste to prvé na čo som myslela keť som sa zobudila🙂...tak som šupla pred net😅

ribike
11. júl 2010

@petzi Av ako sa cítite???Dnes je váš dátum😅🙂😅

sunnygirl
11. júl 2010

@mukky tak to ozaj dospávaš, pekne, cez deň, hm 😅

@ribike no je to zaujímave, tak keď sa to takto podarí, daj vedieť aké to bolo 😉

@petzi tak sa drž, myslíme na teba 😉

Ta ja už hore, vonka krásne, práve zvonia na prvú omšu. Tak dnes má byť ozaj Hic, 34 stupňou dolu na juhu Lučenec, Dudince a tak. Prajem pekný dník, páááááááááááááááááááááááá 😎 😎 😎

tutifruti
11. júl 2010

Dobré ránko.... 🙂 Tak ja som sa dnes výnimočne dobre vyspala.... až sa mi veriť nechce.... večer som si dala pohár červeného vína..., žeby preto? 😀
Gratulujem všetkým novým mamkám... už to ani nestíham sledovať... len ked maxi pridá do tabulky tak vidím, čo nové... @lenkaninka véééélka gratulka.... nech ste zdraví.... 🙂

cigaretka5
11. júl 2010

Babulky čo idete rodiť na kramre neponahlajte sa moc. Majú tu take frmoly že hruza o chvíľu budú rodiť asi aj na vratnici.

petzi
11. júl 2010

@ribike
@sunnygirl
kocky citime sa uboleno,este k tomu nevyspato,celu noc som sa s kontrakciami prechadzala,
co som nemohla lezat, natiahli ma na postel,akurat tak na CTG ,tak posledne trvalo az 2 hodky,
ale ved take kontrakcie ako svina a stale malo otvorena...ja chcem spaaaat.
dakujem babulky

tutifruti
11. júl 2010

@petzi myslím na teba... vydrž....

petzi
11. júl 2010

@tutifruti dakujem, drzim sa zatial, aj lekar ma pochvalil, tak
snad to dobre dopadne.Mam vyber na prirodzeny porod alebo
cisara....tak mozem cakat na trosku pootvorenie este krcka,alebo
by mi kontrakcie zastavili a sli by sme na cisara.asi pojdem normalne....

izira
11. júl 2010

Dobre ranko koceny 🙂 tak dnes mame opat krasny den - a aj odhadovany termin porodu 🙂))
Ale namiesto do nemocky ideme na vylet do lesoparku...maly je na neudrzanie doma, tak nech sa vybeha.

Rano ked uvidel kolac, co sme upiekli - mm mi pomohol so zelatinou - uz som vazne nevladala - tak to ste mali vidiet tie stastne rozziarene ocicka 😀 😀 😀 stalo to za to

@petzi znasas to vazne super, vela oddychuj ak sa bude dat a hlavne skus troska spat este pred porodom aspon si zdriemni ak nemas tak silne kontrakcie - aby si nabrala sil na porod 😉 drzim prsty

zrzulka
11. júl 2010

@petzi nie myslela som to co najvaznejsie ,a kludne by som sa s tebou vymenila... teraz nezartujem, ved to je take super ked uvidis prvy krat drobceka :O))))) som prave nakukla ci uz a stale nic?

@tinka349 ina palka ale su fakt sqele

izira
11. júl 2010

@petzi zabudla som dodat ....drzim prsty aby to vyslo na ten prirodzeny porod a aby nebolelo 🙂 je to naozaj krasna chvila vidiet babo po prvy krat...clovek zabudne v tej chvili na vsetko ostatne... 😉

alllexa
11. júl 2010

@petzi - drzim palce, nech je to prirodzeny!

@luminkasp - Pozeram, ze dnes mas termin... a kedy mas poradnu? Ale finale futbalu snad este stihnes, nie?
Ja idem zajtra do nemocky a v utorok mi vyvolavaju porod...

Prave na mna krici mm z postele, ze kde je caj... sila🙂

sunnygirl
11. júl 2010

@alllexa odkrič mm, že voda v trupkách, pohár v shrncom v kredenci a šikovnosť v ňom 😀 😀 😀

alllexa
11. júl 2010

@maxara - ozaj, ked Ti merali panvu, tak ake si mala rozmery?
Rozmyslam, ze ci ten porod len od toho zavisi, ci tam nie su vnutri nejake svaly, cez ktore by to jednoducho neslo... Ale zase ked prejde porodnymi cestami, tak jedina prekazka je uz "len" ta posledna koza, kde sa robieva aj nastrih, nie? A keby cestami neprechadzalo, tak sa robi cisarsky... Mozno to hovorim naivne, ale tak sa aspon ukludnujem🙂

sunnygirl
11. júl 2010

držím všetkým paľčoky, a gratulujem všetkým novým mamičkám, pááááááááááááááááááááááááá 😉 😎 (u nás už riadne teplo, toť 24 STUPŇOV!!!!!!)

alllexa
11. júl 2010

@alllexa - dobra poznamka!🙂 Ibaze sa dost ponahlame na omsu, takze to je zase na mne🙂

alllexa
11. júl 2010

@sunnygirl - ta vyssia hlaska bola pre Teba🙂

tadotami
11. júl 2010

@alllexa tak na koniec ti idu vyvolavat?no teda.a v utorok?mna idu v utorok fiknut.

ribike
11. júl 2010

@petzi Drž sa zlatino,ako si sa rozhodla???

tinka349
11. júl 2010

@petzi aj ja na teba budem mysliet ceeely den, nech to mas rychloa bezblestne za sebou a nech je drobuliatko zdravucke 😵 😵 😵

tinka349
11. júl 2010

@ribike a ty co este nespis? v noci sowickujes a hned aj prve ranne vtacatko 😀 ja is idem este asi zdriemnut...v noci som spala ako dolamana, newedela som si najst dobru polohu 😖

alica26
11. júl 2010

silno držím paste... 🙂

mirka285
11. júl 2010

cafte baby 😉 vidim ze vypisujete do noci,u sa vam neda spat,co?ja teraz spim lepsie ako tehotna,moja Linda sa zobudi dvakrat za noc,dostane papat a spime do deviatej 😉 zlata to baba...dnes je to pocasie zase na nevydrzanie,tak budeme doma,malej som musela obliect len bodynko tak sa potila...neviem kto tu spominal ze babatku sa supe kozicka tusim Zrzulka tk odporucam natierat modrou indulonou..mala sa supala ako had,tri dni ju natieram len tou indulonou po kupani a super to zabera...co dnes varite?ja spravim rezniky v cesticku zo svieckovice a dam upiect zemiaciky nove do rury 😝
@cigaretka5 ako sa citis?uz teraz je to asi dobre,ze?

ribike
11. júl 2010

@tinka349 Ja neviem čo sa to so mnou deje,včera som upratovala ako divá,varila,prala atd...som si myslela že sa mi bude lepšie spinkať ale nič☹ V noci sa prevalujem z jednej strany na druhú,strašne mi je teplo až zo mňa tečie potom som smädná napijem sa a ked by som už ako tak zaspala tak mi treba cikať,no strašné niečo,ledva čakám aby bolo ráno a mohla som vstať...možno keby nejaký dobrý daždík bol a čerstvý vzduch tak aj by som si vedela pospať...a ty ako v noci hore a cez deň spinkáš???🙂

mirka285
11. júl 2010

ja som pocas tehu tiez nemohla spavat,a teraz by som spala,esteze mala pekne spi,som zvedava ako dlho jej to vydrzi...a nasla som aj vyhodu v tom ze sme na umelom mlieku-mozem pit kavicku a nemusim si varit extra jedlo...

janulienocka
11. júl 2010

ahojte dievcata 🙂 uz sme doma, porod bol velmi dobry, prisli sme v pond. rano rano o 10.00 za mojim lekarom, hovori ze som otvorena na 4 cm takze ak chcem ideme na to, lebo aj tak to do dvoch dni zacne, tak ja cela vytesena ze hej 🙂 no tak ma o 11 vzali na salu, na klistire bolo plno takze mi nerobili, dali ma na fitloptu, lekar ma skusal trosku viac otvorit nech sa to lepsie rozbehne, ale moc sa to nehybalo, tak prepichli vodu a potom to uz slo lepsie, mala som epidural, ale zabral mi len trochu lebo som citila bolesti, po siestej uz hovorim ze mi treba silno tlacit tak na mna pozrel a ze teda ideme rodit no a asi na tretie zatlacenie bol malicky vonku
Manzel bol tiez pri mne, takze super, malicky chytil slabu zltacku, tak bol jednu noc na ziareni, a mame trosicku horsie klby takze balime na siroko, inak vsetko ok
sedim v pohode, aj rana ok, trosku ma doky nastrihol ale bol perfektny, aj na vizite lekari ze kto ma rodil, tak hovorim ze dr. Gallo, oni ze rana super a nadherne zasite 🙂
akurat mna chytaju od vcera nejake depky, neviem ci babyblues, takze tak ... 😒
inak moc gratulujem novym maminkam, idem vas pocitat ...

cigaretka5
11. júl 2010

@mirka285 No dobre to nie je
ale je to lepšie. Vcera som zvladla navstevu a sedieť s nimi 2 hodky na chodbe. Teraz mám ale depku . Mala včera doobeda stále spala a nebolo ju možné zobudit. Prvé seriózne kojenie bolo včera okolo 3 potom on7 ešte okolo 11 potom o 4 ráno a potom o 7 ráno. Malinka mi schudla z porodnej váhy 3080 na 2780 a mám z toho depku. Doktorka dnes na ňu kukla že je trochu žltá tak čakám kým jej odmeraju bilirubin. Kocky ako ste to mali prvé dni s kojenim? Buduli sa Vám drobci každé dve hodky alebo boli taký ochrapkovia ako dorotka ?poraďte mi nejaký trik ako ju udržať hore aby nezaspinkala po treťom potiahnuti....

luminkasp
11. júl 2010

@petzi drzim palce ak ti to dnes vyjde 😉

luminkasp
11. júl 2010

@alllexa, poradnu mam v stredu ak do vtedy nic, povedia mi kedy mam prist do nemocky, finale dufam stihnem v pohode. Budem na teba zajtra veeeeeeeeeeeeeelmi mysliet 😉

oacka
11. júl 2010

@cigaretka5 moja schudla z 3400 na 3090 g, tiež som mala nervy, nerieš to,lekári ju nenechajú chorobne chudnúť... ty len prikladaj, ja som mala mliečko až na 4.deň, ale prsníky sa mi nenalievali extrémne,ani sa nenalievajú. ale malej hádam stačí. mne ju nosili každé 3 hodiny, potom keď bola so mnou,tak chcela každé dve hodiiny, ale koľko vytiahla, to netuším, pribrala posledný deň v nemocke 30g, takže nič moc....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre