Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tatianka.g
11. jún 2010

holky co vam povedali na puchnutie noh, ja mam tie svoje mohy uz neuveritelne spuchnute a poradnu mam az o tyzden. Zacali mi puchnut len pred dvoma dnami ale vyzera to hrozne. co na to pomaha?

katkaking
11. jún 2010

@tatianka.g mne zatial puchnu len trosicicku a len sem tam a zakazal mi solit a pit mineralky.

katy1979
11. jún 2010

@tatianka.g ja akurat studenu sprchu a vykladat si ich hore. tiez mi puchnu v tomto teple.

zrzulka
11. jún 2010

@mojalili veru ako si dopadla u neurologa???

tajana2112
11. jún 2010

@maxara to je fakt poriadny babinec 😀 ale ocko je rád lebo už aj zadelil čo bude mať každá na starosti 🙂 no tak len tá stredná bola plánovaná, ostatné sa viac menej pritrafili ale som celkom spokojna, aspon si budu v dospelosti rozumiet. a tiež si myslím že to bude ako s dvojičkami akurát že jedna už bude vediet aspoň sedieť 🙂 máme už taký prípad v rodine, a zatial to zvládajú a tiež hovorili že to zo začiatku bolo ťažké, ale všetko sa dá len treba chcieť 😉

bellablonde
11. jún 2010

@tatianka.g
ja neviem z ososbnej skusenosti poradit,
v skratke len co registrujem, ze baby pisali

zjedz aspon kilo melona
vykladaj nozicky, davaj si na ne striedave sprchy - horuca - studena, este aj nejake lieky su ale nepamatam o nich nic blizsie
tvaroh

zrzulka
11. jún 2010

mne tiez zacali puchnut nohy ale nedavam nic na to...

tatianka.g
11. jún 2010

preco sa nemozu pit mineralky
a holky nie je to nejaky nebezpecny prejav alebo je to "normalne" vramci moznosti

tajana2112
11. jún 2010

@zrzulka je pravda že teraz keď sú len dve tak sa spolu zahraju, a je vidieť keď niesu spolu ako si chýbajú,Kým je lenka v škôlke tak Laura sa ani zahrať nechce sama ale akonáhle príde už jej mamku ani netreba, takže ja mám vtedy aspoň troška času.sú také zlaté 🙂 a teraz sa už tešia na sestričku, že sa budú hrať spolu, už aj hračky jej nachystali 😀

bellablonde
11. jún 2010

niektore mineralky maju vysoky obsah sodika, ten napomaha zadrziavat vodu v tele

zas je dobre ak pijes take vody, ktore maju vyssi obsah kalcia a zeleza
ine napr fatra su dobre na zazivacie problemy...
vsetko je o vybere
dojcenske stolove vody by mali byt okej, ak sa nechces vzdat balenej vody, ale radsej si kukni zlozenie

tatianka.g
11. jún 2010

dakujem za vysvetlenie
tie horucavy su riadne a mojim noham to vobec nepomaha, len dufam ze to babatku nejako neskodi

robika
11. jún 2010

Ahojte baby,
poradte mi, uz som prestala uzivat mange B6, kedze som v 36tt, vcera som mala take super makke brusko, ale dnes ho mam tvrde ako kamen a velmi ma boli ked sa maly hybe.... viem ze ma to boli maternica, lenze teraz neviem ci si mam dat magne alebo cakat kym to prejde same, este do obeda mi nic nebolo...
dost to boli hlavne na obidvoch bokoch a vpredu okolo pupka...

patresko11
11. jún 2010

no tie moje nohy tiez niesu na tom bohvie ako.....

lenkaaninka
11. jún 2010

@robika aj ja som si znížila dávky a už som prestala úplne ...niekde nedávajú vôbec...ale aj mna to bolí ked tak robí kreácie ono neviem či to je príznak toho že neužívaš magne....

lulu1983
11. jún 2010

ahoj tehulky 🙂,

ja mam dnes cudny den... rano mi bolo velmi zle, ale preslo to, tak som sa vybrala na kramare. Pri Epi som mala stastie, lebo akurat ked som prisla, brali dovnutra vsetky tehulky, co tam cakali, urobili nam naraz prednasku, vypisali sme dotazniky a kazali nam este tyzden, dva pred porodom ist k svojmu obvodnemu lekarovi na krvne testy na zrazanlivost krvi, to ma prekvapilo, som myslela, ze to urobia priamo tam. Na platenych sluzbach som si vystala 20 minutovu radu, ale to sa dalo. Najhorsie bolo, ked som cakala pred ambulanciou 222 - potrebujem, aby ma pridelili pod nejakeho lekara, po dvoch hodinach cakania mi sestricka povedala, ze tam dnes ordinuje konkretny lekar a ze ak pod neho nepatrim, nema mi ako pomoct a poslala ma prec. Vraj sa mam objednat telefonicky :( :( :(
Prosim, prosim, tehulky, co idete rodit na kramare, viete mi nejako pomoct ako sa objednat? Taka som z toho dnesneho dna unavena, znechutena a smutna :(

adelaine
11. jún 2010

@robika
ja som uzivala magne od 25 tt tusim, v poradni mi doktor napisal
magnesium 500 mg, ze magne B6 je slabe,
ale od 36-37 tt sa uz nema uzivat uz nic, lebo sa k porodu nedopracujeme...
...mne osobne tvrdne brusko tak do 6x za den, uz som si zvykla...niekedy
ma to taha az tak, ze musim chodit predklonena, vtedy si treba sadnut, vylozit
nohy a skusit relaxovat....

robika
11. jún 2010

mna napadlo ze to moze byt priznak toho ze neberiem magne, lebo vcera mi doktor stlacal brucho a bolelo to, tak som mu povedala, a lekar ze to ma boli maternica a v tomto tyzdni je to uz normalne...
len teraz ma to boli ako sa maly hybe a obcas ma tak velmi pichne v strede brucha, ako keby mi niekto z hora pichol ihlu do brucha, je to velmi ostra bolest, neviem este ma takto velmi nebolelo...
snazim sa relaxovat ale nejako to nepomaha...

alllexa
11. jún 2010

Mne niekedy vystreli bolest na vnutornej strane stehien, je to cudne...

robika
11. jún 2010

uz sa to blizi, je to na nas vidiet a uz aj citit... teda dufam ze to je naozaj iba sprievodny jav bliziaceho sa porodu a nie nieco vazne...

nika23t
11. jún 2010

@zrzulka Ja som si kupila dve nocne kosele, take po kolena a dva zupany...

neviem, ci este brat nieco okrem toho. Ani neviem, kto mi kedy poda info, az v utorok mam poradnu u mojho super ticheho dr a potom uz asi zacnem chodit do nemocnice. Inak mne sa to nezda, ze som v 36 tt a stale ma objednava o mesiac. Ale tak nechcem mu kecat do remesla a mudrovat 😅

mirka285
11. jún 2010

ja som baby aka dementna?tak som sa dnes presla zbytocne na tie Kramare,doky mal sluzbu vcera a ja som ho asi zle pochopila..no co uz,esteze mam auto a hned som bola naspat doma...tak som bola u nasich chvilu,ale veru som nevydrzala to teplo na dvore tak som pekne zaliezla domov 😒

mirka285
11. jún 2010

@nika23t a naco su ti dva zupany?v tom teple ich podla mna nebudes potrebovat 😉

zrzulka
11. jún 2010

@nika23t nikus ale od 36tt sa uz chodi do nemocnice k porodnikovi. to ta este neposlal?Ja uz som absolvovala tri poradne v nemocnici.Do nemocnice chodis potom uz kazdy tyzden na poradnu.

zrzulka
11. jún 2010

presne tiez mi to napadlo ze naco dva zupany. ja mam len jeden aj to si dam len ked pojdem na chodbu si sadnut. Pri malom budem len v tricku pobehovat. alebo zeby v podprsenke ako teraz doma ? 😝

nika23t
11. jún 2010

@mirka285 Jeden som si kupila v UK, este v marci, taky tenky, fajny a druhy bol k nocnej koseli. A ja neznasam nocne kosele 😖 , neviem si teraz predstavit, ze budem v nich nonstop taky tyzden 😖 Ale na druhej strane, v porodnici to bude asi to posledne, co ma bude trapit, ze?

@zrzulka Kdeze, my mame casu a casu!!! Ja by som sa ani necudovala, keby ma opat o mesiac objednal... A to mam termin presunuty na 7.7 😅 Mozno to bude domaci porod 😀

nika23t
11. jún 2010

Ja sa velmi balit neviem, mne ani nenapadlo, ze naco dva zupany, ale fakt teraz uvazujem, ze naco...

nika23t
11. jún 2010

Asi Vam tu hodim cely zoznam veci, co mam v taske a mozete mi to vyskrtat 😀 Aj tak sa mi tam uz nic nevmesti a to este nie som dobalena...

adelaine
11. jún 2010

@nika23t
fakt ti tie poradne davaju nejako cudne, ved sa ozvi...
teraz je naozaj nutne kontrolovat zenu kazdy tyzden,
ved si v 36 tt, rodit mozes hocikedy...nemusis sa ani dockat
terminu kontroly.....

zrzulka
11. jún 2010

@nika23t nie je zly napad.... mozno najdem nieco co v tej moje chyba 😀 ja mam nejake okno ale ja si tieto veci ako boli pri malej vobec nepamatam. pamatm si len tolko ako soms a trepala vsade s tym obrovsklym balom pampersiek. teraz som kupila len male balenie....

zrzulka
11. jún 2010

@nika23t adelaine ma pravdu, ja som mala poslednu poradnu u mojho gynekologa 18.5. Dorobil mi vysetrenia a "odoslal" do nemocnice kde budem rodit. fakt ma cudny pristup...Ides si niekoho zazmluvnovat k porodu?Ten tvoj gynekolog je aj porodnik?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre