Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
11. sep 2010

@mirka285 dakujem moja 😉

maxara
11. sep 2010

Dobre ranko, super som sa vyspala, akurat, ze rano som si nasla uz normalne kramy.. 😠 som myslela, ze to spinenie je od gynekologa, ale boli to zacinajuce kramy, sakra.. 😒

@bambola no bohuzial, ja moc toho neodsajem.. a ked odsajem, tak co dam Ninke? jedine UM.. aj tak jej davam UM bezne ☹to nema zmysel..

@alllexa nebud z toho nestastna, ze mas o 6 kg viac.. ja viem ze to stve,ale mas este kopec casu sa dostat do formy, ved to nemusi byt predsa hned. Pockaj este par tyzdnov.. moja sestra zacala sportovat po 600nedeli a do dvoch tyzdnov prisla o mliecko uplne.. asi ako kto, ale podla mna sme kratko po porode na to, aby sme boli tip top. Skus doma trosku posilnovat svaly a natahovat, ale nie aktivne chudnut alebo sportovat..

@mojalili @alllexa tak nastastie mm si robi ranajky sam, dokonca ich robil aj mne, kym som nezacala dietovat, aj riady spratava aj podlahy umyva (sice slendriansky, ale umyva), aj pozehli obcas trosku..
Ale ja by som veru vdacne niekedy svoju mysel odputala tymto sposobom, keby mi postrazil Ninku..

@kafoditka teba u mna porazilo.. nic by si nerobila, len po mne upratovala 😀

vierkaha
11. sep 2010

Ahojte kočky, pozerám, že rozoberáte manželov. No aby som sa pridala ( na dôkaz toho, že všetci chlapi sú rovnakí ) - tak predvčerom mi mm nadával, že prečo keď malý zaspí si nepodriemem aj ja ( že veď nevadí keď nebude raz upratané) , aby som nebola taká nervózna z nevyspatia. Tak som to včera tak urobila ( spala som asi 45 min) a mm hneď musel začať upratovať, lebo už sa na ten bordel nemohol pozerať - no a potom si vyberte 😠 A to mi minule zahlásil, že ako môžem byť unavená, keď som na "dovolenke"
Teraz som zahájila protest a idem na bud. týždeň kaderníče a potom hneď cez víkend na kamoškínu rozlúčku so slobodou a keď sa ma opýtal, že kto bude strážiť malého som mu povedala s úsevom " no predsa ty míláčiK" 😀 😀 😀 som myslela, že ho porazí, ale neodvážil sa protestovať 😀

lutsine
11. sep 2010

@vierkaha nekojis?

mirka285
11. sep 2010

vsetci chlapi su rovnaki..v domacnosti nepomozu,a mysia si ze my stihame vsetko a potom sa ma este spyta ci namam cas cvicit???tak tou otazkou ma uplne zabil ☹ lebo doma spi Linda maximalne pol hodku,dlhsie spi iba vonku v kociku ale to by niekto iny ako ja s nou musel ist von nech ja mozem doma cvicit..ale ten niekto sa samozrejme nenajde...

oacka
11. sep 2010

@kafoditka z celého srdca všetko najsamlepšie! poslušného Filipka a ešte poslušnejšieho ocina a do roka nádherný veľký moderný bungalow! 😀 😀 😀 😀 😀 možno ho niekde vyhráte,človek nikdy nevie!
s mužíčkami je to ťažké. moj sa moc malej nevenuje, ale zase nepindá,keď doma nie je nič urobené. ale včera sa s ňou zavrel do spálne,lebo tam máme ohrievač a hrajkal sa s ňou a je som mohla v pohode navariť... moj muž je 100x poriadkumilovnejší ako ja, holt panna, poznáme,nie? 😀 takže poupratuje, kuchyňu vyleští lepšie než ja.

oacka
11. sep 2010

tak ja som už chudnúť začala - nemôžem nič mliečne, a až teraz zisťujem,že mlieko je vo všetkých fajných veciach! vobec nejem sladkosti iba piškotky... no malá začala rýchlejšie priberať a celý deň podriemkáva, tak sa teším.

maxara
11. sep 2010

@lulu1983 ☹ asi mu to treba raznejsie naznacit.. aleboo nieco proste nerobit

strasska
11. sep 2010

@kafoditka aj ja sa pridavam ku gratulkam 😎 a oacka to pekne zhrnula a ja uz len pridam prianie zdravicka 😉

maxara
11. sep 2010

@oacka no esteze vam na to prisli

oacka
11. sep 2010

@strasska ja som skoro každý víkend sama... mm je bu´d na dome mojho brata, alebo na chate v Dobšinej,kde treba furt dačo robiť.... ale mne je aj lepšie samej doma, už máme svoj režim. aj teraz je u brata,ale už sa vracia,lebo prší!!!!! dnes budeme oslavovať jeho narodky, mal 7.9.

strasska
11. sep 2010

@oacka ja som mala minule damsku jazdu a oni si naliali sekt, no sliny mi tiekli, tak si vravim, ze co by som si kusok nedala, ale mne to tak chutilo...normalne som si pripadala ako alkacka, som si razne musela povedat, ze dost, lebo 😲

strasska
11. sep 2010

@oacka MM v sobotu stale robi nieco s drevom, lebo my kurime drevom, kedze tu nie je plyn...ale kedze dnes prsi, tak sa dnes bude venovat detom 😀

oacka
11. sep 2010

@strasska my mužove narodky postupne oslavujeme celý týždeň a veru aj ja som si 2x dala sekt! bolo to labúžo!!!!!

kafoditka
11. sep 2010

@strasska
@oacka dakujem za gratulky 🙂

kafoditka
11. sep 2010

ja mam uz asi rok v chladnicke zachladeny 3dcovy sekt, tak dnes mam aspon prilezitost ho konecne otvorit 😵 😵

miki060707
11. sep 2010

@kafoditka Dominikaa, aj mi sa pripájame, prajeme zdravička, šťastíčka,lásky, krásnu rodinku, Filipkoví bratríčka, či sestričku 🙂 inak dnes ma narodky aj moja super kamoška 🙂 🙂
dnes idem na kávičku kamošek, jasne aj s príveskami, ale ked šimonko bude hajať a Soňa bude dobrá, tak to bude v pohode, ale asi cestou nechám Soňu svokre, a potom dojdem po nu, ani môj mm nieje doma, je u kamaráta na stavbe...

strasska
11. sep 2010

@oacka
@kafoditka
ja som cele leto tuzila po takom fajnom alkoholickom mojite, ale nie iba ochutnat, ale vychutnat si aspon 2 pohare niekde na teraske s kamoskami. 😖

oacka
11. sep 2010

@strasska ani mi nehovor... ja zas nemôžem pozerať správy,lebo každý večer hovoria,aké sú teraz super výhodné pobyty pri mori.... bože,ja chcem more! mne by aj nealko mojito stačilo...myslíš,že to by sme mohli?

kafoditka
11. sep 2010

POMOOOC, baby mate niektora doma krtkovu tortu krabicu????

mirka285
11. sep 2010

@oacka nealko mozes,neobsahuje podla mna nic co sa nesmie pri kojeni.a podla mna aj jedno alko keby si si dala nic sa nestane...

kafoditka
11. sep 2010

@miki060707 dakujem 😉

robika
11. sep 2010

@kafoditka blahozelam a prajem vela stasticka, zdravicka celej rodinke, lasky a nech Ta Tvoji chlapi posluchaju a hlavne nech sa Ti splnia vsetky sny!!!
tu tortu som raz robila a bola velmi dobra

katty17
11. sep 2010

@kafoditka - domi vsetko naj naj naj k narodeninam. vela stastia zdravia lasky a nech sa ti vyplnia aj tie najtajnejsie snicky .cmuk 🙂 . ozaj, ja uz cez tyzden zacinam chodit cvicit do curves fitka 🙂 som si tam poriesila vstupy za par euracov. tak sa vytesujeeeeem. chcem chodit tri krat do tyzdna tak uvidime ako to pojde 🙂 . budes tam chodit aj ty? ako si sa rozhodla s curves fitkom v petrzke? ake run tenisky si si vybrala? kde ste kupovali? tiez si chcem kupit .

@mirka285 - miri ja mam capacky biele na krst a teraz ich nevyuzijeme cize nam neskor budu male. ak by si chcela podarujem ti 🙂
@allexa- nesmut nad vahou. ja mam este stale plus 9 :( cize nie si na tom zle. uvidis ze to casom pojde dolu. mam kamaratku ktora pribrala 30 kg a poviem vam ze pred porodom bola stihluckaaaaaa. teraz ma 9 mesacnu malicku a vsetky kila jej uz teraz zisli dolu. dala celych 30 kg dolu ale postupne. cize verme ze opat sa zmestime do nasich povodnych gati, triciek... chce to len trosku casu, trpezlivosti... Ja som tiez smutna ze nic neobleciem.

monline
11. sep 2010

@kafoditka Blahoželám k narodeninám, najmä veľa zdravia prajem
dnes má drobček presne tri mesiace a ja som dostala menzes,..dokelu, však kojím, nemohlo to ešte počkať? to bolenie vaječníka spred pár dní predsa len bola ovulácia..a brucho mám z toho nafúknuté ako v šiestom mesiaci...na podvečer sa mi ohlásili príbuzní pozrieť malého, tak musíme upratať a koláč napiecť a chlebíčky spraviť..dúfam, že prídu v normálnom čase, lebo po šiestej je malý už zlý...muž je v práci a volal mi, čo má kúpiť, tak som mu 4 veci kázala, ako ho poznám, prinesie síce 4, ale tri zaručene iné ako som chcela..len vajcia trafí 🙂) Ja si neviem predstaviť, že by som malého nechala na tri dni samého s ním tak ako maxara bude musieť...muž síce hned ako príde domov ide za malým, ale zvyčajne je to už navečer, kedy ho krmim či uspávam, takže až tak veľmi sa mu venovať nemôže..a ked mu ho šupnem do rúk, vydržia kým neplače, čo je za chvíľku 🙂
maxi- držím palce aby to dobre dopadlo a aby si čím skôr bola späť doma...ozaj, ty si stále držíš váhu ako ked si prišla z pôrodnice domov? alebo- koľko si dala ešte dole? ja mám o 9kg menej ako pred tehotenstvom...super..ale brucho je furt veľké ☹
Spravili ste mi chuť na mojito, tento rok som ho vôbec nepila, dokonca mäta v bylinkovej špirále mi prerástla, že som ju musela ostrihať..inokedy ju zvykneme spotrebovať 🙂) nealkoholické je síce fajn, no ale neni to ono 🙂
@mirka285 kávičky s kamoškami na terase sú fajn, na dedine je to predsa len trocha iné, čiže tú pohodu celkom závidím..ja tu zvyknem pokecať so susedou, jej malá má 3,5 mesiaca, ďalšia suseda čaká bábo v novembri a moja švagriná v marci...(obe tehotné chcú maródovať až do konca, takže sú doma).... v štyroch domoch vedľa seba budú 4 bábätká 🙂

alllexa
11. sep 2010

@kafoditka - a naco? Potrebujes recept a omylom si vyhodila krabicu? Lebo na nete je recept:
Ingrediencie: Balenie obsahuje : 250 g zmesi na korpus, 100 g zmesi na plnku, 60 g čokoládových vločiek. K tomu pridáme cesto 100 g mäkkého margarínu alebo masla, 2 vajcia, 75 ml mlieka a na plnku 3 banány, 500 až 600 ml vychladenej smotany na šľahanie a 100 ml studenej vody.

@oacka - podla mna v pohode mozes, ved neobsahuje alkohol, len cukor, sprite, limetku (mozno to by mohol byt alergen)...

@katty17 - a Ty sa chystas na cvicenie niekam do fitka ci na behanie? Ja som myslela, ze by som mohla chodit v nedelu plavat, mama by mi postrazila maleho a dala by som jej odstriekane mlieko. Ale ist do plaviek sa dost hanbim...

kafoditka
11. sep 2010

@monline
@robika
@katty17 dakujem vam 🙂

@katty17 este som v tom fitku nebola, nebol cas. Run-ky som si chcela ist vybrat dnes, ale len pred chvilou odisla kamoska, co mi prisla gratulovat a uz sa zas ohlasila segra s frajerom, takze to vidim asi na zajtra.. Pojdeme asi do Avionu, tam je vela sportov, urcite si vyberiem.. 😉

kafoditka
11. sep 2010

@alllexa dakujem, uz som to nasla..ano, krabicu omylom Peto vyhodil 🙂

ericica
11. sep 2010

@kafoditka Dominika vsetko najlepsie k tvojim narodeninam hlavne vela ZDRAVIA a lasky ,rodinnej pohody 😵 😵 😵
baby keby ste videli aky mame vsade bordel.....robia nam vchodove aj zadne dvere a jedno okno vsade prach a spina keby aspon neprsalo 😠 😠 😠 a malinka mi v noci potiahla od pol 9 do 6 aj to som jej uz prsnik vtisla do pusky lebo som ho u mala strasne naliaty 😝 a potom rano sa napapkala a o pol desiatej som ju dala do kocika v tom momonte spala a az pred chviloun sa zobudila.....vonku chlapi buchotali a pilili a jej to vobec nevadilo skor jej to robilo dobre 😀 😀 😀
a vcera som vas citala vyse pol hodiny co ste toho popisali 😀 ste sa cinili 😵 ale mne sa uz nechcelo odpisovat bo som bola velmi unavena bolo uz pol dvanastej 😒 😒 😒

mirka285
11. sep 2010

@katty17 ako to riesis s malou ked ides do fitka?Risi bude varovat?ja fakt neviem ako to mam vyrieit s tym cvicenim,mne mala doma dava len take polhodinove spanky,normalne dlho vie spat len vonku,a to mi zase nema kto kocikovat lebo sestra nemoze tlacit dva kociky ☹ a viem ze kila uz dam dole iba cvicenim..ja obleciem sice vsetky veci,ale ziadne nohavice ani suknu 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre