Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
30. nov 2010

@kukucka26 majuntu uz viaceri zubky , aj po dvoch.-..... mozu o bxt podla opistu zubky, chce to len vydrzat... 😒

robika
30. nov 2010

Dobre ranko, no tak dnes skusime so zemiacikom a dam aj MM a urobim to na redsie, lebo s tym jazyckom mu to velmi nejde...
a gratulujem ku vsetkym zubkom, tusim je ich tu uz velmi vela 🙂
a vsetku zeleninu co mate je z vlastnej zahradky? alebo aj kupujete v obchode? ja budem musiet zohnat karfiol a brokolicu, to nemame ☹

luludi
30. nov 2010

@bambola je super, ze matka bola spokojna a pekne sa predviedla🙂 u nas to bolo podobne, povedala, ze je culy, pekne sa hybe, ale ked ho vyprovokuje do stresu, ze vtedy obranne zataca hlavicku, ze nas posle "trochu" cvicit a vyfasovali sme hned 2 vojtove cviky + tiez chodime po cviceni na lampu. Plus cvicime doma 4x denne. Kym ho akoze neprovokovala do stresu, tiez bol v pohode, potom uz plakal. ;) Ja som cakala skor nejaku gymnastiku. Uvidis, ako bude matka prijimat cvicenie a ako sa jej to bude pacit ;) mozno bude mat cvicenie dokonca rada ;)

oacka
30. nov 2010

@mojalili ty máš advokátku???????
@bambola no vidíš, máš doma dobre vychovanú dcéru! 😀 ja by som aj rada išla na neurólógiu,lebo naša je tiež nejaká nepohyblivá 🙂 ...asi sa vypýtam od pediatričky v piatok.

oacka
30. nov 2010

@robika ja som robila husté a až doktorka mi povedala,že to musí byť polievka a tú pomixujem, ja som tam predtým dávala len trochu vody.... ☹ ťuťo som

bambola
30. nov 2010

@luludi no ja dufam, ze nedostaneme vojtovku, z kramarov nas poslali na kojenecku gymnastiku

luludi
30. nov 2010

@bambola kedy idete prvy krat na zaskolenie?

bambola
30. nov 2010

@luludi zaskolenie? cvicenie a lampu mame stvrtok o desiatej

luludi
30. nov 2010

@bambola: na tom papieri co mas od dokiny, ku komu ta poslala? a aku vetu pouzila? kludne napis aj do IP, zaskolenie myslim: naucit maminu ako cvicit 🙂 sice, vy mozno budete chodit len tam a nebudete cvicit doma 🙂

denisse
30. nov 2010

@luludi
@bambola
ahojte ... mne to nase cvicenie tiez stale vrta v hlave ... ako vase deti konikuju? dvihaju sa na ruckach az tak, ze vystru lakte a dvihnu skoro cele brusko? s taziskom na lonovej kosti? lebo nasa sice dviha cely hrudnik, obcas sa uz snazi aj vystriet lakte, ale este jej to uplne nejde ... a to je podla nasej fyzioterapeutky ten ciel, ktory mame dosiahnut cvicenim ... ja sa nepamatam, ze by nela takto niekedy konikovala a nikto to neriesil ...

bambola
30. nov 2010

@denisse deni tak nasa sa obcas tiez uz snazi ale aj teraz mam v tej sprave co sme boli rano, ze "opora o predlaktia" a tak aj ona konickuje. myslim, ze do mesiaca sa urcite zdvihne na rucky lebo je celkom mrstna ale to by som si myslela, ze je teraz este aj skoro 😕 a to ich mame rovnako stare. to ak choodite kvoli tomuto na cvicenia tak je fakt divna ta dokina co vas tam poslala 🙄 😠

luludi
30. nov 2010

@denisse deniska, risko teraz ked ma past konikov najcastejsie robi lietadlo, teda dviha ruky, akoby letel a sucasne sa snazi dvihat aj nohy 🙂 klasicky past koniky uz sa mu nechce, takze ti neviem poradit, ale mamicky s ktorymi som cakala na cvicenie mi vraveli, ze ked sa raz zacne cvici sa minimalne 3 mesiace. 🙂 tak ratam, ze to minimalne tolko bude trvat

denisse
30. nov 2010

@bambola
mne povedala, ze 3,5 mesacna uz tak mala konikovat 😕
ale nas tam nasa dr poslala len preto, ze ja blba som jej povedala, ze sa mi zda, ze preferuje jednu stranu ... kym nas objednali na tu rehabku, tak uz sa mi zdalo, ze je to ok, aj ta fyzio povedala, ze nema vyraznu asymetriu ... ale ked uz sme tam boli, tak nam povedala, ze sa malo dviha a tak cvicime ... vraj by mohla mat zle drzanie tela neskor ... 😝

denisse
30. nov 2010

inak nasa dr nam pri kazdej poradni pise, ze mala je sikovna .. uz dlho sa aj pretaca sama na brusko ... ale tak cvicime 🙂 urcite jej to neublizi, ja sa bojim, ze bude menej pohybliva aj preto, ze je velka a tazka ...

lutsine
30. nov 2010

ahojte, chcem sa spytat ohladom prikrmov.....uz mame za sebou prve tri dni prikrmovania mrkvickou....pekne papka....co ma nasledovat dalej....?

mirka285
30. nov 2010

@lutsine pridaj do mrkvy zemiak,potom mozes brokolicu,cukinu,kur. masko....

mirka285
30. nov 2010

@bambola
@denisse
@luludi ja si nepomozem,ale vobec si nemyslim,ze vasi deticky zaostavaju za ostatnymi...ved kazde dieta je ine...moj Tomas sa skoro pretacal,skoro chodil,ale zato rozpravat zacal az ako 3 rocny 😀

denisse
30. nov 2010

@mirka285
mas pravdu, ja si len proste netrufam necvicit, aby som si potom nieco nevycitala ... aj ked ta nasa fyzio v podstate nepovedala, ze zaostava, len ze by mohla mat zle drzanie tela neskor, tak nech radsej cvicime ...
nasa nela zase ako rocna rozpravala, v roku a pol hovorila vo vetach, ale chodit zacala neskor 🙂

petrap001
30. nov 2010

@mirka285 ja si tiez myslim.a potom si matky iba namyslaju,ze ich dieta nieje ok,ze uz by malo robit to a to a nerobi ...ved to,ze kazde je ine...ja by som urcite s nicim takym nesla k doktorovi.mate zdrave deticky tak sa z toho teste a to ze ked pasie konikov a ma hlavu o 5 cm nizsie ako je niekde napisane,tak to je podla mna blbost..poznam par mamicek,co si myslelo,ze ich dieta je velmi aktivne,alebo ze sa kuka iba na jednu stranu a sup k neurologovi a ten do nich len natrepal kvapky na ukludnenie alebo nejake chobotiny a bolo vyriesene.kedysi sa take veci vobec neriesili a sme tu.to asi preto,ze matky v dnesnej dobe ked su doma,povacsine len sleduju svoje dieta co robi a hned hladaju nieco divne na nom co nie je podla knizky ☹ nechcem sa nikoho dotknut alebo tak,to len vo vseobecnosti a tak nahlas som premyslala 🙂

luludi
30. nov 2010

@mirka285 ja si momentalne myslim, ze je to o tom,aby aj lekari mali z coho zit... ale rozhodla som sa do 10.12. cvicit, potom ideme na kontrolu k neurologicke a podla jej nazoru sa rozhodnem, ked povie, ze sa nieco zhorsilo, budeme cvicit, ked povie, ze je to okk, necham to tak, po pol roku sa aj tak chystam zmenit pediatricku. Ja neviem, mam pocit, ze som na tych lekarov nejaka prisna a nekompromisna, asi ma v rakusku moc rozmaznali 😅

denisse
30. nov 2010

@petrap001
mas pravdu, ved ja som si to zavarila sama .. nasa dr by nas asi ani nikam neposielala, keby ja blba aktivna som jej nepovedala, ze sa mi zda, ze preferuje jednu stranu 🙂

luludi
30. nov 2010

@petrap001 ja dodavam len, ze AAAAAMEEEEEN ;)

petrap001
30. nov 2010

@denisse ako ja viem,ze kazda mamicka sa boji,ci je vsetko ok,ale aj s tym pretacanim...mne sa alex vzdy pretaca na lavu stranu,ale to mozno aj preto,ze na tej strane ma vzdy nieco zaujimavejsia alebo proste je mu to jednoduchsie.ale ved deticky trosku podrastu,zasa zosilneju a budu sa sulat z jednej strany na druhu az sa nam zgulaju na zem a ani nebudeme vediet ako 😀 ved to by boli velmi dokonale keby robili vsetko rovnako a rovnako na obe strany 🙂 a potom uz budeme riesit ine veci 😀 😀 ze ako bolo dobre,ked si sa este nikde nepretacal 😝

bambola
30. nov 2010

@mirka285 ja si tiez myslim ale berem to z tej pozitivnej stranky, ze sa zabavime, mala bude mat program, trosku spestrenie 😉 je to tuto kusok od nas.
@luludi cize tam nebudes chodit cele tri mesiace? lebo mne tato povedala ze tri mesiace potom kontrola a na kramare ma ist v polke januara na kontrolu

bambola
30. nov 2010

@denisse aka sikulka, tak moja sa este nepretaca, mozno sa tak na bok obrati ale aj to len ked sa jej chce alebo ked je tam cicik 😀

mirka285
30. nov 2010

moja ma novu zabavu-vyhadzovat z postielky dudel na zem,dost ju to bavi,len mne sa jej ho uz nechce vkuse podavat...u nas je krasne vonku,upratane mam,pockam na Tomasa kym pride zo skoly a idem von 🙂

bambola
30. nov 2010

baby kde kupim to puzzle na zem?

denisse
30. nov 2010

baby, ja som nele, ked bola mala kupila take DVD, ze "Moje prvni DVD", je to pre deti od pol roka, ale teraz som to barunke uz pustila, nech sa v klude najem ... a kuka ani nemuka ... joooj, asi by nemal este pozerat telku, ale keby ste ju videli, s akym zaujmom pozera ... 🙂

lutsine
30. nov 2010

@mirka285 ok dakujem.....cez den kojim,ale vecer a v noci pijeme UM...tak uz sme zacali aj s prikrmami...maly je hladosko... 🙂

bambola
30. nov 2010

@denisse deni nasa tiez obcas cuci na tv resp. ked sme v obyvacke vecer tak je pustena telka ale vianockovu reklamu si nikdy nenecha ujst 😀 ale inac ju zaujme len obcas vacsinou reklamy inak jej nevenuje pozornost

robika
30. nov 2010

@oacka tak ja som tej vody dala tiez iba malo.. no co uz chudatko moje, uvidime dnes... inak zaujimave ze svokra mi nic na tu hustotu nepovedala... zato mi nezabudne pri kazdom papani hovorit, ze jej synovia v tomto case papali uz naskrabanu slaninu... ked som jej povedala ze to by som ja urcite nedala, tak som sa zase napocuvala, ze iba so vsetkym vymyslam, ze ona dala hocico a nie tak ako ja postupne... aaaach boze ako to ja neznasam...
no nic idem varit a uvidime ako bude malemu chutit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre