Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

robika
26. máj 2011

@bellablonde super fotky, vidiet ze oslava bola super, sice z toho co si pojedla, by asi kazda skoncila tak ako Ty.. vacsinou ked je zhon, clovek si ani neuvedomi co vsetko zobne a ze poriadne jedlo ani nejedol...
@vierkaha chytit to kludne mohol hocikde, ak mu nahodou isli zubky organizmus je hned oslabeny... mne sa nezdali tie sopliky co si pisala, lebo pri siestej by asi nemali byt, skor je to tak, ze zo siestej choroby je tiez velmi oslabeny organizmus a moze tiez hocico chytit...
@macik27 gratulujem k uspechu v noci 🙂
@maxara Peti minuly rok si pisala nejake receptiky z bazy na sirup, mohla by si mi napisat nejaky dobry, lebo minuly rok to robila svok a nejako sa jej to teda velmi nevydarilo a nikto to nechcel pit, tak chcem skusit tento rok ja..

denisse
26. máj 2011

@vierkaha
@macik27
@katarina7777
mne barunka cez den spi max dve hodiny - aj to je skor vynimka a ak sa tak stane, tak je to jej jediny spanok za cely den ... napriklad dnes spala od 12 do 14 a uz ju dam az okolo 20.00 ... normalne ale spi cca od 11 do 12.20 a potom este tak pol hodku medzi 16 a 17 ...

robika
26. máj 2011

inak tak som sa zase nasrala... maleho som nechala chvlku so svok. (skratka 🙂 ) nech ho postrazi, tak ma tam v pohariku vodicku pre neho ak by bol smadny a ja pridem a ona mu nalieva na lyzicku vodu Budis perlivu, prave vytiahnutu z chladnicky... ako si vsimla ze idem hned sa to snazila naliat spat (asi ju nenapadlo vyliat)...ja nechapem co jej je a potom sa cuduje co jej maleho nechcem nechat iba tak, ze nedozeram... a este sa tvari, ze mu chcela dat iba na rucicku
no idem ich skontrolovat, nech sa zase naserem...

denisse
26. máj 2011

@vierkaha
s nelou na rukach som stravila x noci a okolo tychto vianoc aj s barunkou .. viem, o com hovoris, snad to nebude dlho trvat, lebo je to hrozneeee ...

robika
26. máj 2011

mne spi maly doobeda 2 hodinky, lenze musim lezat vedla neho, takze to neviem nic robit, tak zvycajne spim tiez.... a poobede spi presne pol hodinku pocas ktorej mam vzdy tolko toho, co by som chcela stihnut, ze by som potrebovala aj 2 hodinky... preto standardne byvam do noci hore, nech aspon daco postiham..

denisse
26. máj 2011

@robika
ja som dnes skusila taku vec, ze som malu dala spat na gauc v obyvke a robila som si na pocitaci .. asi po pol hodine sa zacala vrtiet, tak som si isla k nej lahnut, asi tristvrte hodiny som sa bala vzdialit, ale potom sa mi zdalo, ze znova tvrdsie spi, tak som zas isla k PC ... inak som doteraz stale lezala pri nej ...
ona totizto kontroloju ci som tam .. otvori oci, kukne a spi dalej .. a ked nie som, prevrati sa na brucho a reve 🙂

robika
26. máj 2011

@dugyna mam taky poharik z dmky, ale velmi nechce ani z toho, da si trosku vodicky, cajika, ale najlepsie je aj tak cici... ja budem kojit aj viac ako rok, ale od toho roka by som to trosku rada skresala, ved nech necicikujeme az do skolky 😀
inak ma to nejako neobmedzuje, v noci to nevnimam, ved maly spi s nami a cez den si to uz viem tak zariadit, aby sme boli spolu...

vierkaha
26. máj 2011

@maxara @denisse ako ja vydržím, len ja mávam migrény z krčej chrbtice tak len čakám kedy to prepukne 😝 teraz chudáčik zalomil - zase má teplotu ☹

robika
26. máj 2011

@denisse tiez mi to pripomina Filipka, podla mna su rovnaky, len u nas je problem, ze izbu mame hore a z inej miestnosti by som sa nevedela tak rychlo vratit, aby sa nestihol prebudit, problem je ze my v obyvacke vobec nie sme, lebo tu ma svok. taky zvyk ze obyvacka je pre navstevy, takze tam sa cas vobec netravi, nie su tam ziadne Filipkove hracky, a ak by tam nahodou chvilku boli, tak mi ich da hned prec, lebo potom to nevyzera upratane...
ale uz tento rok definitivne musime odtialto odist, lebo ma slahne...

robika
26. máj 2011

@vierkaha chudatko, nech mu to rychlo prejde a este aj taketo teplo je a on chudacik teplotuje...

maxara
26. máj 2011

@robika Mati veru ja uz tyzden nahanam mm nech ide na tu sprostu bazu 😠 😠 a nie a nie ho dokopat.. a chcela som sirup zobrat aj na stretko ☹ ale tak vidis.. pohladam recept a napisem ti, lebo ja sice robim od oka, ale nechcem ta zavadzat, hlavne ked ma chutit vynikajuco 😉 ale potom ti napisem k tomu aj to, na co som prisla ja

maxara
26. máj 2011

@robika takze recept hovori toto:
20-25 velkych bazovych kvetov
1,5-2 kg cukru (podla chuti)
2 l vody
kyselina citronova alebo citrony
a postup:
2l vychladnutej prevarenej vody zalejeme kvety, pridame kyselinu citronovu (alebo citrony), nechame 24 luhovat. Potom scedit a dat varit s cukrom. Horuci plnit.
postup 2:
Kvety namocit do horucej vody s kyselinou citronovou, nechat odstat 24 hodin, precedit, zmiesat s cukrom a prevarit. Horuce plnit.

No a moje postrehy..
je lepsie dat viac kvetov a viac cukru na tie 2l vody, veeela kyseliny citronovej, aj cely balicek, mozno aj viac (ja som davala aj citrony aj kyselinu). No a potom ked sa vari, tak v tych vsetkych receptoch bolo, ze varit len do prvych bublin, aby sa akoze dlho nevaril.. ale ja som ho nechala riadne prevarit, cukor trosku chytil taku karamelovu prichut a bolo to lepsie, take vychutenejsie 😉 takze ja by som dala ten recept asi tak
35 velkych kvetov, 2 kg cukru, 2l vody, 1 balik kyseliny a 2 citrony.. prevarenu vodu nechat vychladit, namocit kvety, citrony, kyselinu nechat aj 48 hodin kludne a potom precedit a prevarit aj 5 minut

mojalili
26. máj 2011

@maxara Maxi, dava sa do tabulky aj prvé samostatné kroky? Takze nahlasujem, dnes sme sa uz samostatne rozbehli 🙂 A dakujem za recept, urcite budem varit v novom dome 😉

mojalili
26. máj 2011

@denisse Deniska, co tvoje ruky????
Tak som na teba myslela minule, ako sa mas, ci ti stale trpnu. Ja uz nekojim od februara, preslo ma to, no teraz po par mesiacoch sa mi to opet vracia...bolia, trpnu, i ked nie v takej intenzite... 😒 Nic to, musim vydrzat, operacia nehrozi, ved deti ma potrebuju. Navyse mi zacali krcove zily na nohach...takze fasa... Tak a ty ako???

maxara
26. máj 2011

@mojalili ano Hani, dava sa, uz som dala.. 😉 a nemas zac 😀

bambola
26. máj 2011

cau decka 😀

tak my mame pekny den za sebou 😎 tesne poobede skuska a potom sme sa s matkou prechadzali po meste (v BB mame Hornu, Dolnu a namestie, to len aby ste vedeli aki sme tu napaditi 😀 😀 ) sli sme na zmrzku a ked konecne zalomila tak som si hupla na terasku a objednali si pizzu aaaaaaaaaaaa mojitoooooooo 😝 nealkoholicke ale aj tak, bolo vynikos 😝 osviezujuce 😎 zajtra chceme ist s mamou na nakup do metra do zvolena a sobotu doobeda asi pojdeme na plavaren 🙂

bambola
26. máj 2011

jaj, aby som nezabudla, musim vam zdelit dnes moju story ako vystrihnutu z casopisu o blondinkach a auparkovych pipinkach 😀 😀
mala som ocove auto (ford fiesta) ked som sla zo skusky tak som sa mala zastavit natankovat a ja som zrazu dosla na benzinu a absolutny blackout, vobec som nevedela, kde sa otvara nadrzka, tak som ostala sediet v aute a zeeee rychlo volam mame ale stihol dojst pikolik, ze ci mi nejako pomoze (urcite sa v duchu straaasne skrnel) a sa pytam ci nevie kde sa to otvara a on, ze to je na klucik 😀 😀 a ze mi natankne teda 😀 😀 tak som mu dala kluce, medzitym mi volala mama spat tak sme prehodili dve vety a potom som este jemu ospravedlnujuco, ze ja to auto nepoznam 😅 no trapkaaaaa 😀 😀 keby som mala velky novy vylesteny bavorak vyznelo by to uz uplne pipinovsky ale postacila aj fiesta aby som bola za totalnu kozu 😀 😀 este teraz sa na tom bavim 😀 😀

bellablonde
26. máj 2011

@bambola 😀 😀 pobavilo
a ako skuska? co to bolo?

apropo horna-dolna...na dolnej som kedysi daaavno robila v ak vzd 😉

bellablonde
26. máj 2011

Večerné kurzy pre mužov

Ako zalievať kvety za oknom. Prezentácia a diapozitívy.
Toaletný papier. Rastie sám od seba v držiaku? Diskusia pri okrúhlom stole.
Dá sa pri močení vyhnúť mokrej podlahe? Skupinové cvičenie.
Základné rozdiely medzi podlahou a košom na špinavú bielizeň. Počítačová prezentácia.
Neumytý riad. Doletí sám po večeri do drezu? Videoprojekcie s príkladmi.
Ukryť ovládač, alebo nechať i ostatných, aby ho používali? Nemoderovaná diskusia.
Klúče od auta a iné drobnosti. Ako hľadať stratené veci bez jačania a obracania domu hore nohami. Otvorené fórum.
Zdravoveda. To, že partnerke prinesieme kvety, nemá negatívny vplyv na naše zdravie. Meditácia.
Ako sa stať ideálnym spoločníkom pri nákupoch a pri tom, keď žena riadi auto. Relaxačné techniky, dychové cvičenia.
Ozajstní muži sa opýtajú na cestu, keď zablúdia. Svedecké výpovede.
Ako bojovať so zakrpatením mozgu a zapamätať si manželkine narodeniny a výročie svadby. Šoková terapia.

gabika41
26. máj 2011

@bambola ..no vselico sa stava..... 😉

katka55
26. máj 2011

@bellablonde 😀
@bambola pekny zazitok mas 😀 ja som takto raz bola tankovat na sefovom renaulte hned za BB cestou na donovaly a tiez ze trapka, neviem si otvorit nadrz, tak prisiel ujo velky cavo, ze zamachruje, no a nakoniec sa trapkol on, lebo tie dvierka boli zamrznute. akoze neverili by ste, kolko sa s tym da natrapit. lebo nahriat plamenom to nikto nechcel 😀 😀

my sme dnes boli na kuchajde. hrali sme sa na deke pod stromami, potom sme si dali 2 kolecka okolo vody, kym sa panko vyspal, zblajzla som vopchacik ( 😀 ), konecne som si opalila aj trosku viac z tela, ako len ruky a vystrih, no a pekny den za nami. super bolo 🙂

katka55
26. máj 2011

ozaj baby, neviete poradit nejaku peknu RESTAURACIU V BRATISLAVE s normalnymi cenami? bolo by to na patrikove narodeniny, ca 15 ludi. prepojenie s exterierom vyhodou 😉 akoze mne sa paci restika Molo, ale tie ceny 😕 😕

maxara
26. máj 2011

@bambola 🙂 ty si tusim rovnake teliatko ako ja.. ale mne je hanba o to vacsia, ze ja tie auta poznam.. takmer kazdy den na nich jazdim, vela krat som uz tankovala, ale ked prichadzam na benzinku tak si NIKDY nespomeniem, na ktorej strane mam ten blby otvor 😀 a uplne trapne bolo, ked som viezla exkolegynu v kabriolete a ona cela vytesena trcala vrchom a mavala a prisli sme na pumpu a just som zastala presne na druhej strane.. dokonca som uz chcela samu seba odrbat a zastala som pred stojanmi a pomyslela som si, ze je nalavo a vybrala som sa schvalne napravo a suka bola nalavo 😀 (alebo opacne.. proste este ked sa chcem odrbat, tak vtedy zrovna si neverim).. moja vecna smrt

@katka55 Kati za ekonomickou v Petrzalke je stara dostizka a tam je velmi pekna restika.. ale teda teraz narychlo neviem, ci je draha.. mm tam mal promocie .. nazov je nieco s konom 😅

maxara
26. máj 2011

@katka55 aha kati, tak toto je ona, ale je teda riadne drahaaaa 😲 http://www.tarpan23.sk/sk_jedalny.php?jazyk=sk

bellablonde
26. máj 2011

este som nakukla
doupratovala som bordel, vecera nachystana, telka zapnuta, puzzlaky rozlozene, 🙂
idem relaxnut, kedze draheho niet - zabudol sa v praci

@katka55 nam sa pacilo v bonbon csarde pri drazdiaku... ceny cca normalne, ako bonus perfektne vykoseny travnicek, deti sa vybehaju (mali sme tam saskine krstiny)
objednali sme si nedelny obed (vychadzalo to tusim 14€ na osobu) v cene bol pripitok, polievka nosena na stoly, druhe volny pohyb a vyber z vela jedal, mucniky, slane, kopa salatov, sunky, syry, kafe, dalsie drinky sa uctovali este navrch
nasi sa doslova nazrali a vsetci chvalili 😵 😵

katarina7777
26. máj 2011

@maxara kukla som ten cennik a halusky za 9 euro mi vyrazili dych alebo palacinky 8,50 eur... to je akoze porcia pre 10 ludi???? 😕 😕 😕

maxara
26. máj 2011

@bellablonde jeeej to znie super..
inak teraz ma napadlo, ze som pocula chvaly aj na vodnika na zlatych a to je vlastne na plazi.. ale osobne som tam nebola, resp bola ale bolo tam tak plno nechutne, ze sme sa otocili a isli prec 😒

maxara
26. máj 2011

@katarina7777 no ved aj ja som cumela 😕 ale pokial viem, ked sme tam boli, bolo to velmi davno, lebo to bola mm bakalarska promka, tak jedlo bolo vynikajuce chutovo a porcie teda zrovna velke neboli 😖 akoze ten styl v strede velkeho taniera sulcek niecoho velmi pekneho a dobreho, k tomu tri zemiacky, krizom pazitka..

bellablonde
26. máj 2011

u vodnika dobre varia, porcie ako pre slony,,,,
ale vzdy je tam MRTE plno a co ja neznasam, maju tam otrasne zachody 🙄 🙄 a maly zivotny priestor pomedzi stolmi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre