Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

aalexis007
24. máj 2010

Dobré ránko všetkým 🙂

ericica
24. máj 2010

ahoooooooooj..... 🙂

mojalili
24. máj 2010

Ja na vyber moc nemam, takze ano. Hlavne je, ze mam svojho lekara,takze ten pojde od nas hned so mnou do porodnice,ak tam nebude.....a pojdeme na to... 😉 Ale ta nemocnica je celkom OK, som zvykla tam a sestricky su tam paradne, aj lekari, takze niet o com... 🙂 Keby som mala na vyber ako v BA,tak by som naozaj nevedela kudy kam,ale takto to je jednoduche... 🙂

ericica
24. máj 2010

moja rec 😉 a hovoria ze nemocnica v nz mam jedno z najlepsich kriterii pre nedonosene babetka( keby daco) a ola som spokojna aj prvy raz......

aalexis007
24. máj 2010

Akosi sa ten deň "D" nejako rýchlo približuje....... už tam mám 35. tt ☹

mojalili
24. máj 2010

@aalexis007 ja by som dala za svojou vetou UZ SA NAM TO PRIBLIZUJE 😀 😀 😀 taketo smajliky 😉

aalexis007
24. máj 2010

mojalili - veď aj ja 😀 😀 😀, ale nejako to rýchlo ubehlo a bojím sa ako to všetko zvládnem. Ale JASNAČKA že sa veľmi teším 😀 😀 na malinkého drobca. Ja si už niekedy prajem aby tu žu bol, ale ešte musím vydržať. 😉

ericica
24. máj 2010

aalexis... 🙂 a ja som si to pri prvej dcere velmi zelala.keby si ma videla kolkokrat som sa vecer rozpravala s prazdnou postielkou,by si si o omne pomyslela ze som šiši 😀 ale ked sa narodila niekedy som mala chute ju do brucha vratit hlavne po prebdenej noci.....ale ono to preslo od Rebi sa da uz pekne spinkat v noci a teraz sa uz zase velmi tesim 😀 😀 😀

sunnygirl
24. máj 2010

Dobré ránko,
včera som spala do DEVIATEJ!!!!!!!!! To sa mi ešte nestalo, však ja ranné vtáčatko. No ale malinké si od 12:00 do 2:00 kopkalo a mrvinkalo sa v brušku a o 6:00 ma zobudilo na raňajky, inak som bola asi 6x cikať. No ale som to aspoň dospala 😀

V sobotu som bola v tescu a kúpila som si pôrodné vložky, vložky do podprdy. Pyžamko pre maličké, vlhké utierky, olejček, mydlo, lieh, rybiu mastičku. Škoda, že som tam nezohnala nočné košele do pôrodnice.
Ale aj tak toho ešte dosť nemám, vanička mi chýba, autosedačku nemám, poštolky mám len jedny 😉

mirka285
24. máj 2010

dobre ranko 🙂 ja uz by som to tiez mala najradsej za sebou...a z mimibazaru som si objednala to lehatko fisher price a potom som citala hodnotenia na tu predavajucu a boli aj negativne tak dufam ze mi to posle 😒 u nas je dnes krasny den,mala by som poupratovat trochu 😉

robika
24. máj 2010

Dobre ranko baby,
mam taku otazocku, chcem kupit este dalsie postelne pradlo, aby som mala na vymenu, ale vsade su v ponuke iba sety a ked su navliecky tak su na take rozmery, ako zas nemam vyplne, vy ste to ako riesili?

mojalili
24. máj 2010

@robika urcite niekde maju samostatne navlecky do postielky, ja som zohnala....popozeraj, je vela obchodov, urcite niekde najdes... 😉
@mirka, ja som tiez tak objednala z MMB teraz nieco a pozrela som si az potom hodnotenia vela sa tam stazovalo, ze neposiela nacas.....ale tak snad mi to pride, videla som sa uz v odoslanych... 😒

luminkasp
24. máj 2010

ahojte, tak ja idem dnes pokracovat vo vybavovani mojej materskej, no uz sa tesim ☹

ericica
24. máj 2010

kocky dnes si spravim taky odpocivaci den 😉 vcera sme s mm makali v obyvke,davali sme sa stenu ten prirodny kamen tak som upratovala odusu...a piect mozem aj zajtra no nie 😉

ericica
24. máj 2010

@luminkasp aj mna to caka v piatok a uz teraz mam z toho stresy,,,,ja tie urady moc nemusim ale u nas je jedna taka prijemna tak jej asi zoberiem cokoladku vsak budem si musiet vybavit aj ten zvyseny rodicovsky a aj ten pridavok na dieta a aspon poradi 🙂

katty17
24. máj 2010

ahojte babulky.
vcera sme boli na rybach a musim povedat ze ma riadne spieklo ☹ . vyzeram ako riadne cerveny rak... a to ked sme rano odchadzali bolo u nas uplne zatiahnute. ked sme dorazili k jazeru, tam nas cakalo vyskerene zubate slnko. tak som si povyhrnala co sa dalo a samozrejme ze kremik som doma vylozila. ved na co mi bude ked v BA bolo zamracene. :(
vecer po sprche som jojkala ako mala. vyzera to otrasne. opalena podla tielka a este aj od kolien dolu. a samozrejme brusko cervene. dufam ze to malu v brusku nepopieklo 😉 . ale za to to bol velmi prijemny relaxny dnik 🙂

@zrzulka , ano tie prednasky robi Hrabcakova. poznas? som si s nou pisala a vsunula ma do terminu od 1.6. tak som zvedavucka.
Ale chcem ist aj tuto stredu na tu prednasku o kojeni na ktoru chces ist aj ty. ides? posles mi prosim blizsie info kde to je a o kolkej? co sa tyka EKG, tak tiez som ho mala este na zaciatku. uz som aj zabudla ze som tam bola :

@neomarta - tie kurzy v probiose na sklenarovej su rozne. poslem ti link. ja som pisala pani Hrabcakovej mail ci by ma tam vedela niekde vsunut lebo to maju plne... bolo by super keby si sla aj ty. 🙂

@adelain tak to sa tesim ze sa vidime na kurze. a budem chodit sama. risoho tam nedokopem ;), ty ides s manzelom, vsak?

Meruska , Tinka naozaj krasne fotky mate. ste atraktivne tehulky 🙂

@alexaa aj dnes je prednaska v ruzinove.dnes by to malo byt aj s prezentaciou videa... asi o kojeni.... ale ja dnes nemozem ist. pretoze v tom istom case mam poradnu ... potom napis o com to bolo

maxara
24. máj 2010

Ahojte tehulky,
boooze naozaj sa nam to krati.. mojalili ja pokazde ked sa pripajam na kona trpnem, ze co tu od teba najdem.. normalne som cela vo vytrzeni 😀
Ja mam dnes supeeeer spravy. Teda jednu. Larinka nam zacala harat, takze o 10 dni zacneme s pripustanim a teda mozno porodime naraz 😀 😀 😀 som zvedava 😵 ale uz dvakrat sa nam nechytila.. ona je stale duchom stena a ja dufam, ze tato jej "retardacia" pominie, ked bude mat mlade.
Ja idem dnes na poradnu, tak som zvedava, co sa dozviem, hlavne som zvedava na moj krcok, na papiere na matersku a polohu malinkej.. a este na placentu, kedze nepriberam (a nezda sa mi ani, ze chudnem)..

petrap ta macicka je tej fotografky, to sme fotili u naj doma.. ma okrem tej este jednu, ale ta nie je taka pritulna a este psa, krasnu fenku jemne krizenu, vyzera ale cistokrvne a je paradna, taka hrava.. Ale tato macka za mnou sama dosla, ked si ona stelovala fotoaparat a tak cvakla len tak zopar krat a potom macka odisla 😀 ale to sme nijak nestelovali.. ved nakoniec tie foto ani nie su tehu 😀

katty17
24. máj 2010

jeeeej maxi, takze budete mat steniatka 🙂 my sme mali sest steniatok takto pred rokom. a poviem ti ze to bolo dost narocne... starostlivost ako o sest malych miminiek 🙂 a ten bordel co nam porobili po celom byte. 😀 . teraz sa uz skerim ked si na to spomeniem, ale vtedy sme pekne nadavali 😉 velmi rychlo rastli tie mrnavce... 🙂

katty17
24. máj 2010

maxi, hodne sa mi pacia tvoje fotos. su paradne vyskerene 🙂

maxara
24. máj 2010

@katty17 no my sme mali od inych mojich feniek uz vela krat steniatka.. dokonca aj v byte sme mali 3 male ratlicatka, krasne.. ale viem, ze to bolo super, som sice chodila domov len od stvrtka do nedele, preto nasi dali z mojej izby prec koberec a tam na linoleu mali pelech, handry, vankusiky.. a vzdy ked som zazla tak sa rozpiskali a utekali take tarbave ku mne.. Vinka sa o ne starala prikladne, takze tych prvych 5-6 tyzdnov sme stres nemali az potom, ked sa vedeli dostat z pelechu 😀 raz som sa rano zobudila so steniatkami a asi troma mlackami v posteli 😀 😀 😀 som bola ich mamina

alllexa
24. máj 2010

@robika - tu maju navliecky su to len 2-dielne supravy obliecky na vankus a perinu v cene do 8 EUR - je to najlacnejsi obchod, aky som nasla, obliecky na periny maju rozmery 90x120 aj 100x135:
http://www.mimisk.sk/index.php?cPath=23_43&osCs...

@katty17 - diky za info! Pojdem tam pozriet a potom Ti napisem...

Bola som si vybavovat zmenu bydliska kvoli stahovaniu a soklo ma, kolko ludi tam cakalo, som sa znechutene otocila, snad iny den to bude lepsie... Potom som si sla kupit zmrsku, nech sa mi vylepsi nalada🙂

robika
24. máj 2010

alllexa velmi dakujem za tu stranku 🙂 , uz som niekolko pozrela a vsade boli iba sety aj s hniezdom, ale na tuto stranku som nenarazila... este dnes si vyberiem a objednam..

tinka349
24. máj 2010

bre ranko prajem,

mne sa dnes taaaak necchelo vstavat, aj pocasie u nas na figu - zamracene 😖 a treba sa mi toooolko vela ucit, zajtra mam skusku a aani som to este nevidela....newem ci si to do 12tej nerozmyslim a neodhlasim sa z terminu 😖

maxara
24. máj 2010

allexa no este ze mali tu zmrzku nablizku 😀
tinka nieeeee, dokop sa, nech to mas za sebou.. 😉 ved staci za tri, nie?

katty17
24. máj 2010

maxi, nase steniatka po dvoch mesiacoch uz boli take velke ( keze su to polovnicke velke psy ) ze Risi musel urobit na terase volieru pre ne. zdevastovali nam celu terasu, vsetky skalky... vsetky kvety a stromceky nam uhynuli 😀 a o kakani ani nevravim. cela terasa komplet od nich 🙂 ale napriek tomu boli velmi velmi chutne. poslem fotos . 🙂 prva fotka su steniatka cca mesacne a tretia fotka su uz troj mesacne 🙂 pekne nam rastli 🙂

alexa link na probios cvicenia: http://www.pripravana-porod.sk/index.php?id=7

tinka, uz to musis dokopat. stoji to za to. radsej teraz zamakat a mat potom pokoj !!!

noemarta
24. máj 2010

katty ahoj, ja asi zacnem chodit na tie kurzy do ruzinova od 7.6. ale vsak posli mi kontakt do ip do toho probiosu a uvidim.
vy tu spominate ekg robene, hm... ja som ho do teraz robene nemala.... 😕
ja som posledny tyzdnen v praci, booze, a zacina mi md supeeer. strasne ten cas letiiii.

adelaine
24. máj 2010

dobre ranko vsetkym,
to slniecko ma nabija energiou, uz periem druhu varku, a tesim sa, ze to vonku uschne 😀

@katty17 ano, idem tam s mm, chcel ist, tak som bola potesena,
aj napriek tomu, ze k porodu nepojde...

....dnes sa chystam nakupy, musim pre seba zohnat nejake tehu nocne kosele
a nejaky novy zupan....a mozno dnes dam aj wenice, ked je tak pekne 😉

katty17
24. máj 2010

neomarta, mas IP 🙂 uz nam zacal 33 tyzden 🙂 kedy budes volat s nasou porodnickou? ;) ja asi buduci tyzden.
adelaine, asi tam bude jedina sama, vsak? ☹ ozaj, su tie prednasky dobre? davaju ti cosi?

noemarta
24. máj 2010

katty, teraz som pozerala tu stranku na ten kurz, ale ona tam ma uz vsetko plne.... 😕

katty17
24. máj 2010

neomarta, prave preto sa jaj treba ozvat a ona ta tam vsunie. napis jej ze ci by si nemohla chodit so mnou. zaciname 1.6. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre