Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
5. jún 2010

@strasska pokladik, nepracuj, je sobota.. 😉

strasska
5. jún 2010

@maxara no to mi ta prava hovori, ti poslem veci na zehlenie?

maxara
5. jún 2010

@strasska 🙂 este som ani nezacala.. totiz uz som vstala dnes s pripuchnutymi nohami a kedze tu mam svokra dnes, tak obed musel byt na cas, takze som varila, polievku a maso so zemiakmi a potom som uz mala hnaty take, ze som si normalne bola dat moduretic.. a mm ma normalne poslal si ist lahnut 😲 som v soku.. sa asi zlakol, ze mojulili a monline uz zobrali rodit a tie tiez boli take spuchlinky, tak asi preto.. mam zakaz cinnosti.. ale aj tak zachvilu pojdem na to, lebo je sice pekne, ze mi to zakaze, ale za mna to neurobi 😖

strasska
5. jún 2010

@maxara no len aby si sa necudovala, mozno by to aj zvladol, keby nemal na vyber 😀
ale ok, aj ja idem a vecer popiseme. pa

maxara
5. jún 2010

@strasska no to tazko, to by som tu nemohla mat teraz trojtyzdnovy dokaz na tej skrinke 😉

robika
5. jún 2010

@maxara maxi Ty si prala vypln do paplonika?

janulienocka
5. jún 2010

caute bambulky, idem vas len na skok pozdravit, bo u nas sa po tych lejakoch zas konecne pokracuje v uprave zahrady, tak som taka rada 😵, tak vecer zas prihodim foto co sa nam podarilo 😵

maxara
5. jún 2010

@robika ja zatial tu vypln ani nemam.. mam len perinku a tu vypln som este neprala, som nevedela, ci mam, ale myslim, ze baby pisali, ze prali.. ja neviem..

@janulienocka tesim sa na fotocky 😉

drievko
5. jún 2010

Ahojte !@maxara ja som prala v pracke tu vypln ale sa nejak natiahla radsej ju preperte len v rukach 😒

cigaretka5
5. jún 2010

Dievcata vcera som sa od vas snazila ziskat radio ci vobec treba teraz kupovat cumliky a flasky a ak heh ci poradite,...... Hm?

robika
5. jún 2010

@cigaretka5 tak ja zatial nemam ani cumliky ani flasky, chcela som kupit jeden cumlik, a ked bude malemu vyhovovat, mozeme kupit take iste a flasku asi budeme riesit tak, ze po porode kupi mm...

drievko
5. jún 2010

@cigaretka5 no ja som si pre istotu kupila aj 2cumliky aj 3 flasky ale pri prvom som cumliky vobec nepotrebovala ale flasky ano ale to len koli tomu ze mala sa narodila predcasne nevedela dobre sat s prsnika a kedze som potrebovala aby nas co najkor pustili z porodnice som si pomohla s flasou aby mala pribrala!

achojka
5. jún 2010

@cigaretka5 No ja Tiu odporucam kupit 1 flasku na cajik, a dudinku tiez 1 ks. No ja mam najlepsie skusenosti s flaskou Avent, a dudliky su dobre MAM (najlepsiu cenu maju v Carefoure).
Ale ked si aj Flasku nekupis, tak ja som dostala v tom balickuy v porodnici, tam bola flaska Chicco, ta bola tiez celkom dobra. Hlavne sa vyhybaj tym dudlikom na flasiach co su take zrezane anatomicky tvarovane, tie maju strasne velku dierku.
Avent flasky maju celkom dobre dudliky, a aj MAM flasky mavaju take tie dudliky s antikolik systemom.

luminkasp
5. jún 2010

@cigaretka, ja mam dva cumliky, lebo isli spolu a dve flasky, viac podla mna netreba, lebo nevies, ci to vyuzijes 😉

maxara
5. jún 2010

@drievko dik, tak dam ju na rucne pranie.. 😒

@cigaretka5 ja mam kupenu jednu flasku taku obycku, ze keby nahodou, vyzera viac menej na vodu alebo caj, ak mi to odporuci dr. a cumliky som si kupila dva take latexove splostene od 0-3 mesiacov a sestra mi povedala, ze pre take male babo este v pohode, ale neskor budu naprd, lebo mi ich rozzuje.. a dostala som jeden gulaty silikonovy.. sestre vyhovovala znacka MAM

maxara
5. jún 2010

@achojka chyba mi v tabulke meno pre tvojho malinkeho v brusku 😉 sem s nim

achojka
5. jún 2010

@maxara Ked ja stale neviem, ze co to bude. Ale ked bude chlapcek tak bude Maxim, a dievcenske nemame.

maxara
5. jún 2010

@achojka a ja mam preco napisane ze chlapec? 😨

achojka
5. jún 2010

@maxara No lebo nam na jednom uzv povedali, ze vyzera ze chlapec, ale ze je strasne hmirive, tak sa mu tam nieco mihlo (myslim ako lekarovi 🙂 ) Ale to bolo len raz v 24 tt, odvtedy nam nikto nic nepovedal

nika23t
5. jún 2010

@cigaretka5 Ja cumle vobec nemam a zatial ani nekupujem a flase manzel nakupil, lebo vraj to budeme potrebovat, ze jednu k dr, jednu nechame u nas, jednu u svokry, jedna na mlieko, jedna na caj atd. atd....... Po dvoch tyzdnoch som vzdala vysvetlovanie, ze tolko flias urcite nevyuzijeme 😒 Asi nejaka uchylka alebo take nieco...

bellablonde
5. jún 2010

@maxara 🙂 dik za receptik, potom sa pochvalim ako sa sirup vydaril 😉 ...sice ja s mojou kamoskou cukrovkou okostujem len minikvapku, ale maly sa za tym pojde urcite zadrhnut 🙂)

@robika ja som prala podla stitka, (mam zollner) na 40 rucne pranie a pre istotu som dala nizke otacky
prvykrat som prala az po nejakom case pouzivania, lebo tie vyplne boli tak super zabalene od vyroby, ze som sa na pranie vyprdla

@cigaretka5 tiez pouzivam pri petovi flasky aj dudliky MAM, na cumlikoch na flase je vzdy napisane na aky vek dietatka su vhodne, a ci su vhodne na caj, vodu, mlieko, kasu...
pre malu zatial flasu nekupujem, iba dudlik si urcite beriem do porodky
este sa tu v diskusii dost casto spominala znacka flasiek a cumlikov Tommy Tippee ... ze je very good 😉

bellablonde
5. jún 2010

ak budes kojit, tak ti naozaj bude tolko flasiek naprd, ale zlaty mangel ze sa tak stara 😵

moj mm zase robil polrocny vyskum co sa tyka kocikov. Tusim poznal lepsie vsetky znacky a modely ako ja 😀
Teraz hocikedy dojde z prace, mi porozprava, aky high-tech kocik videl, ci mal dobre kolieska a podobne... 😀 😀

nika23t
5. jún 2010

@bellablonde No ale aby zlozil postielku, to som musela dva mesiace hucat 🙄 A co sa kociarov tyka, tiez sa tak zaujima. Vzdy, ked vidi nejaky kociar, tak zacne rozoberat, co ma nas a v com je lepsi 🙂

cigaretka5
5. jún 2010

Dakujem

robika
5. jún 2010

@bellablonde a mam prat aj napriklad ten chranic madracu, ked to budem mat pod plachtou, takze malicky s tym nepride do styku, zase to nechcem prehanat, ale neviem ci prvy krat nemam naozaj vsetko co sa da hodit do pracky, lebo niektore tie veci ako nove smrdia takou umelinou...

bellablonde
5. jún 2010

fakt sa mu nechcelo skladat postielku? mm akonahle ma prilezitost nieco zasrobovat alebo zmontovat, tak aj o polnoci ...

sice vobec nie je typ domaceho majstra kutila s metrom vo vrecku, ale skladat nabytok ho moc bavi a najma ked pri tom moze pouzivat srobovacku, vrtacku a vsetky tie male skarede pristroje, ktore ani neviem ako sa volaju, ale z case na cas pribudaju do domacnosti 😅

najnovsie sa chystame vymenit zaclony a zavesy v obyvacke za drevene rolety... som zvedava ako dopadne montaz 😀
ale zase ja ho vzdy chvalim... vzdy lepsie ze sa niecoho chyta akoby mal obe ruky uplne lave alebo sa nezaujimal o stav domacnosti 😵

robika
5. jún 2010

alebo ak viete, na ktorych stranach ste rozoberali pranie, napiste mi, lebo ja to tu neviem najst...

bellablonde
5. jún 2010

@robika to neviem, chranic nemam. aky je to material? od canpol babies mam take podlozky medzi matrac a plachtu a tie sa neperu ...

cigaretka5
5. jún 2010

No moj drahy tiez najskor nechcel
o kociku ani pocut a vzdy ma odbil so slovami, ze tlacit ho budem Ja. Potom
sme zacali tour de obchody a to sa z neho pomaly staval maniak. Niekedy som
sa bala ze oslovi niekoho na ulici ci si
moze vyskusat. Najlepsie na tom ze sme skoncili pri kociku do ktoreho som sa zalubila a este ani tehu som nebola.

robika
5. jún 2010

@bellablonde kupila som tento,z jednej strany je akokeby frote a z druhej strany je gumovy, akurat ze neviem, ci je nutne to prat hned, alebo ked maly obcika 🙂 alebo ked budem menit postelne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre