Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
5. jún 2010

ahojte vospolok,
tak som sem nakukla, ze vas idem pozdravit, precitat si co mate nove 😉

my uz mame nastastie vsetko, mm tiez so vsetkym otalal, stale bol cas,
tamto nebolo treba, kym som vladala nakupoval som ja,
ale ako som ho minule naplasila, chytil asi chudacik stres a uz mame vsetko,
vsetko oprate, cumle a flasky vyvarene, taska do porodnice zbalena a nachystana...
inak ja som malemu kupila cumliky od aventu a flasticky Mam anticolic, su tam nejake tri
mensie flasticky, tiez som ich kupila len ako zeleznu rezervu, keby nieco....

a moj mm teraz robi uplne vsetko, nakupuje, vari, perie....si uzije,
aspon vidi, ze to nie je take easy 😉

robika
5. jún 2010

@bellablonde inak je super ze mas takeho akcneho manzela, moj je akcny sam od seba, iba zopar krat, vtedy sa nevie zastavit, ale nestava sa to zase pravidelne, alebo ako by som chcela ja, ale nejako to neriesim... ja som technicky typ, takze take bezne srobovania viem aj ja... akurat ked ma pritom vidi, tak sa hned toho chyti a potom ho to nejako chyti a zacne aj dalsie robit... to uz mam taku fintu 😀

robika
5. jún 2010

@adelaine tak to je super citat, ze co vsetko robi Tvoj mm, to si ho musela dobre naplasit 🙂

bellablonde
5. jún 2010

@robika nema to ziaden stitok? alebo na obale nejake doporucenie? by som sa riadila podla toho...
ale zas ved nebude nahaty lezat priamo na tom, vzdy tam bude este plachta... mozno tu uz chranic niekto pral a poradi ti co s tym 😉

no veru, ti nasi chlapi ... v istom momente sa kazdy na nieco babetkovske namota 🙂

@adelaine ako sa citis? boli dalsi poslovia?

nika23t
5. jún 2010

@bellablonde Nie ze by sa mu nechcelo, len vzdy bolo nieco dolezitejsie, co nemohlo pockat... Povedal, ze postielku moze zlozit aj ked budem v porodnici.Lenze ja som nervak a nevedela by som kludne spat, keby som ju neivdela na svojom mieste este pred odchodom do porodnice. Takze predvcerom ju KONECNE zlozil a dal tam, kde patri. A ja som kludna 😀

adelaine
5. jún 2010

@robika veru aj jeho aj seba 😉
ale bolo ho treba asi trosicku posurit, lebo ON mal stale cas 😀

inak, musim vam povedat, stala sa mi rano v posteli taka srandovna vec,
len tak lezim a zrazu pocujem take pukanie, maly sa v bruchu salel a normalne
mu pukali kosticky, zrejme na nozickach 😀
nechapala som, co tam stvaral.....
som si na to spomenula, ze niektora to tu uz pisala 😀

bellablonde
5. jún 2010

@robika typicke vahy, ja som presne ako tm, iba v zenskom vydani... ked ma niekedy drapne chut nieco urobit alebo sa umelecky vyburit (naposledy som si nakupila veci na decoupage, spravila zopar krabiciek, jeden podnos a koniec) tak na tom makam ako diva... ale nebyva to casto

robika
5. jún 2010

@bellablonde tak porad nejaky trik, ako vahy vyprovokovat k aktivite? 🙂 nech to vyskusam doma 🙂

adelaine
5. jún 2010

@bellablonde som sa bala, ze budu zase, vecer mi bolo nejako divne, ale musim klopat na drevo,
ze nic sa nedialo, spala som ako zabita, ziadne bolesti 😀 nechcem to zakriknut,
ale uz to nechcem zazit, to boli riadne hnusni a dlhi poslovia
....brusko mi sice tvdne, ale na to som zvyknuta, to mi tvrdne skoro furt
po namahe od nejakeho 20 tt....

robika
5. jún 2010

@adelaine ja som si ani nevsimla, ze si mala taketo vyplasenie... a to si mala nejakych silnych poslickov? ako sa Ti to prejavilo? ja mavam tvrdnutie skoro stale, davam si magne 3x za den, a tiez je to vtedy ked sa dost namaham a vtedy neviem uz ani vystreta ist, iba tak cudne ohnutnuta, ale ked si lahnem tak to prejde....

adelaine
5. jún 2010

@robika
chytili ma asi pred dvoma dnami bolesti nad ranom, zacalo to ako keby som mala
dostat MS,
potom sa to zintenzivnilo, bolelo ma cele brusko a krize,
boli to take krcovite bolesti a tlaky na konecnik...
drzalo ma to 2 hodky, kazdych 10 minut...fakt som si myslela,
ze idemem do nemocky...zvlastne bolo, ze mi tepla sprcha nepomohla,
udajne pri posloch pomaha...
potom to odoznelo tak rychlo ako zacalo, nechapala som ...

bellablonde
5. jún 2010

@robika tazko radit, ja potrebujem vidiet za vsetkym nejaky jasny ciel, odmenu (ze veci nebudem robit zbytocne) ... to je pre mna najlepsia motivacia 😀
ale neni dobre byt vahou... ja tym doslova trpim, niektore dni mam doslova nabite energiou a planmi, cely den sa nezastavim a inokedy som uplne bez chuti do zivota. Radsej by som bola nejaky vybusny byk alebo lev, aby som bola stale akcna zena...
chcem pokoj a harmoniu pre vsetkych a ked sa vyskytne nieco negativne, tak nad tym rozmyslam a vnutorne sa zozieram, neviem razne povedat ze bude podla mna a hotovo...

adelaine
5. jún 2010

bellablonde, moj mm je byk a on teda vybusny nie je ani nahodou,
on je taky pohodaaak, na vsetko ma cas....

robika
5. jún 2010

@bellablonde dakujem, s tou odmenou to skusim 😀
inak s tym pokojom a vnutornym zozieranim, to mas pravdu, z mm nieco vytiahnut niekedy je problem, on sa musi s tym najskor sam vnutrone vysporiadat, takze sa niektore veci dozviem 3 dni po....

@adelaine tak to by aj mna uplne vystresovalo, ja som nieco take este nemala nastastie, ale aspon ze Ti to preslo a dufajme ze tak skoro sa to nezopakuje...

bellablonde
5. jún 2010

inak s tymi poslickami
pise sa o nich, ze su to mierne bolesti pripominajuce menstruacne, ... to je take ucebnicove kvak kvak
ale v realite je to veeeeelmi indi-vindi
ja som si tiez poslickov uzila v prvom tehu dost, vrchol vsetkeho bolo, ked ma prepustili z porodky po 2 dnoch intenzivneho poslickovania, co si cely personal myslel, ze je rozbiehajuci sa porod... aj v prepustacej sprave som mala napisane "dolores presagientes!) a to som tam bola presne v termine
napokon som porodila o tyzden neskor

mna cele tehu az doteraz nic nebolelo, ale uz to pomaly zacina...
nedavno ma chytili miniposlickovia, cely spodok bolel a teda bolest isla riadne do krizov, som si hned spomenula na kontrakcie
tentokrat si na antolskej dopredu zaplatim pre istotu epi
v stiavnici epi nedavaju, tak som si to vsetko odtrpela, teraz ak mi ju stihnu podat, budem moct aspon porovnat

najlepsie keby uz babetko bolo na svete 😅

adelaine
5. jún 2010

@bellablonde
ved to, vsade sa pise, ze su poslickovia ako mierne , nepravidelne bolesti...
tie moje sa tiez na to nepodobali 😒

bellablonde
5. jún 2010

no kocky idem trochu popratat, o chvilu je tu segra a ide ma vyvencit 😀

janulienocka
5. jún 2010

cauko, tak pridavam foto z dnesneho dna, urobila sa druha vysadba pred domom, travnik stale nemame, lebo nemame dovezenu ornicu a tu nam nedaju pokial nebude aspon tri dni pekne aby hlina obschla a mohli to pripravit ... no proste hlupe nekonecne dazdisko 😠 inak, dnes bolo horuco, citim sa ako zbity pes, najradsej do sprchy a lahnut, ale tak sa mi neechce 😔
co sa tyka cumlikov a flias - flase mam dve, cumlik jeden, flasa sa zide aspon na cajik ... 😉 uz mam aj vyvarene a nachystane, bambulky vy ste sa ako drzkali v dnesnych horucavach ??? sice neboli 35-stupnove ale mne aj tak stacilo 😒

mirka285
5. jún 2010

ahojte,tak uz som doma aj ja..dnes bol krasny den 🙂 kupila som v Auparku tie homeopatika tu arniku a kupila som si sandalky na platforme,kurat neviem kam ich budem nosit 😀 a dala som si obedik v Mc donalde,normalne som dostala na neho chut,ale dnes to bolo druhykrat za cele tehu tak si mysim ze to je v norme 😖

dugyna
5. jún 2010

KOCKY OZNAM- OHRIEVACKA Z LIDLU
takze dnes sme testovali ...vodicka horuca vo flaske a neskoro sa to vypinalo a este mi aj voda vytiekla zo spodu...

ale volala som s maminou a skusala to posldeny krat...a dala som tam vodu strcila flasku a kukam sak ta riska vyskocila vyssie..cize je tam voda nad risku...
no a vtedy mi moja mam povedla ze nie ze najprv TREBA DAT FLASKU DO OHRIEVACKY A AZ POTOM NALIAT DO NEJ VODU..
tak som tak tak sparvila...teplota vody super akurat na papkanie alebo pitie pre babatko a voda mi nevytiekla...
takze cely prblem bol ze navod je zle napisany..

a telopmer nam funguje...niekomu mozno nesiel zapnut lebo zabudol vybrat tu foliu co je medzi baterkami ako poistka

dugyna
5. jún 2010

@adelaine skus vyskusat tu ohrievacku podla toho com som teraz napisala a daj vediet 😉

adelaine
5. jún 2010

@dugyna
lenze potom, ked tam das najprv flasku, nevidno rysku,
davala si vodu od oka?
ohrievacka zrejme nie je na vsetky druhy flias 😠
my sme ju vratili,
ale dobre ze ste to doma rozluskli.

dugyna
5. jún 2010

@adelaine nie vidno risku..som si to tak natocila pekne a pomaly som nalievala vodu v nadobky so sosacikom
no my mema flasky NUK a tie tam idu..jednu mame fisher price a ta je hruba...takze ta tam nedje...

adelaine
5. jún 2010

@dugyna
jj, ved to, nejdu tam vsetky druhy flias, to je skoda...
my mame doma MAM, tie su sirsie, rysku tam vidno nebolo....
ako hovorim, ja som to vzdala 😒
ale to je sila, ked je na prd napisany navod 😠

ywett
5. jún 2010

Ahojte tehulky,
dlhsie som tu nebola ,ale hlasim sa z utrob nemocnicnej izby...v nedelu som vas vypla a uz som sa nepostavila...
V noci sme volali pohotovost na antolskej aj na porodnicu na antolskej a nikde mi nevedeli pomoct, tak teraz som az v Ilave, ale uz chodiiim, tak som happy.
Opatrujte sa a oddychujte...

dugyna
5. jún 2010

@adelaine tak to skoda ze tam nedju aj sirsie flasky ☹ ..snad najdes taku ohrievacku co bude dobra na tie vase..
mne to aj mama poradila ze mam dat vodu az potom ako dam flasku..ze ona mala nejaku uz pri bratovi..a ze tiez jej stale vitekala voda zo spodu a ze susedka jej to poradila.. 😉

alllexa
5. jún 2010

@ywett - a co sa Ti stalo?:(

ywett
5. jún 2010

Toto je diagnoza, ale na antolskej sa k tomu postavili dost mimo:
Pánevní syndrom osteomuskuloartikulární
Prosáknutí a rozvolnění v oblasti pánevního pletence, spolu se změnamj statiky nabudou někdy v těhotenství takového stupně, že vyvolávají bolesti a obtíže při chůzi. V popředí celého obrazu je rozvolnění stydké spony, proto byl tento stav dříve nazýván symphyseolysis – rozvolnění stydké spony. Změny na stydké sponě jsou však jen dílčím projevem celého komplexu změn.

Syndrom se projeví zprvu neurčitými bolestmi v podbřišku a v kříži, pocitem tlaku na močový měchýř a na konečník. Bolesti se stupďují – anebo se projeví jen při chůzi tahavými bolestmi v tříslech a na vnitřních plochách stehen. Někdy je ale těhotná trvale upoutána na lůžko a může se pohybovat jen po všech čtyřech. Jindy jsou bolesti soustředěny do stydké spony a do bederní krajiny. Celkový stav těhotné přitom netrpí.

Vyšetřením je zjišťováno velké rozšíření stydké spony a její bolestivost, zejména na tlak na její zadní plochu. Vykonává-li těhotná na místě pohyby jako při chůzi, dá se pohmatově prokázat pohyblivost ramen stydkých kostí proti sobě. Úpony svalů na pánevní kosti jsou bolestivé. Ultrazvukem se zjišťuje štěrbina stydká, široká až 2 cm (normálně 0,5 cm).

Léčení vyžaduje klid na lůžku, podávání D-vitaminu, infiltrace bolestivých zón merkainem, bandážování a nošení pevných pásů obepínajících trup od kyčlí až po podpažní jamky. Aby se předešlo roztržení stydké spony při procházení hlavičky porodním kanálem, ukončí se těhotenství v termínu císařským řezem. U těžkých forem se nedoporučuje kojení. Obtíže vymizí za různě dlouhou dobu po porodu.

mirka285
5. jún 2010

Dugy dik za tip 😉 a aby ste tu rysku dobre videli,staci ju obtiahnut fixkou co pise na cd cka teda nezmyva sa 😉 Ywett 😕 😕

dugyna
5. jún 2010

@mirka285 aj ty ju mas? 😉 inak to je dobry napad s tou fixou to bude aspon dobre vidiet 😉 😉
@ywett a na antolkej ako sa mimo toho postavili..co ti to zle diagnostikovaly alebo co sa stalo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre