Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
19. sep 2011

ahojte kocky. mam taku otazocku pomimo. davate si niektora vyvolavat fotky cez happy foto? neviem ci si dat vyvolat format klasik a ci ideal? viete mi to niektora vysvetlit? chcela by som format 10x15. nechcem aby mi ich orezali na rozne formaty....

katty17
19. sep 2011

@noemarta - maci tebe som este chcela povedat ohladne toho nasho detskeho samponu na novorodenecke lupinky. sandre to nakoniec vazne pomohlo. uz ich ma len par. uplne malinko. ja som jej ten sampon davala kazdy druhy den a uz to pekne zliezlo 🙂cize je nakoniec ucinny 😉

monline
19. sep 2011

@katty17 katy ja som si tam dala vyvolať aj klasik, aj ideal, bola som zvedavá...pokiaľ si nepotrpíš na úplne presnom rozmere, tak odporúčam ideal, pretože pri tom klasik bolo z fotiek viac urezané ako som chcela..napr nemal vrch hlavy, alebo niekto úplne na spodku fotky takmer chýbal..zábery zo zrkadlovky boli všetky rovnaké, také dlhšie obdĺždniky....to len keby si mala foto s malým rozlíšením, či nejaký výrez, tak vtedy možno bude fotka o dosť menšia, aby sa zachovala kvalita...
ja som objednávala už aj v happyfoto, aj vo fotolabe, niektoré zábery sú krajšie cez happy, niektoré nie..

katty17
19. sep 2011

@monline - mon ja mam strach ze mi z niektorych fotiek urezu aj centimeter. resp. naposledy sa mi stalo ze mi takmer vsetky neskutocne urezali. aj dva cm. co je hodne. ja potrebujem rozmer 10x15 lebo tak ma urobene albumy... .

noemarta
19. sep 2011

ahojte,
@katty17 presne ako pise monline ohladom toho happy foto.
A co sa tyka toho samponu, kati, ja jej ho davam uz pomaly rok a furt to ma rovnakeee 😒 raz to ma krajsie, a potom sa to zas vrati...
Ja som bola rano v praci, potom hned v tescu, malej som kupila taku supernu kozenu bundu ze za 8,-Evri, no nekup to 🙂 a potom sme isli k nasim, boli doma, tak som sa tam dobre vykecala a isli sme domov. a nela sa akosi prebrala a nechce zaspat, som zvedava kedy zaspi... 😕

noemarta
19. sep 2011

@katty17 tak potom si radsej nedavaj robit cez happy foto, lebo budes nespokojna, oni dost zrezavaju, hlavne ked si das ideal.

katty17
19. sep 2011

@noemarta - maci a cez co si mam dat? fotolab? teraz maju dobre akcie. este dva dni. tak si chcem dat urobiť cca 230 fotiek. za 13 eur 🙂

adelaine
19. sep 2011

ahojte bambulky,
az teraz sedim, konecne...idem si vas precitat, ale najprv sa vam postazujem, aspon sa vyventilujem 😠
akoze nakopala by som do riti vsetkych co povolili nasu nadstavbu, uz sa to taha 6 rok!! neskutocne a stale to nie je hotovo, som z toho na nervy doslova, lebo sa pracuje takym stylom, ze robosi cigani z GA, DS nabehnu 3 dni pracuju, potom tyzden nic, potom zase par dni buchot, potom 3 mesiace nic...
a teraz uz 4 den nam nejde vytah, zhodili ho kvoli nadstavbe, ide tam novy, a som zvedava, kedy sa zbalia, ze oni robit nebudu....
akoze nejdem vam ani hovorit, ze neviem vytrepat kocik ani na medziposchodie 😠 a ja byvam na 4. posch.

inak, vsade je buchotu a rachotu, ze nepocujem teplu ked mam zapnutu...risi mi dnes skoro vobec nespal, zobrala som ho do toho necasu vonku a tam mi spal az pol hodinu, dnes bol nervny, upistany, nevyspaty, nechcel jest...a to mi robosi povedali...ze oni budu zbijat tyzden ...no kam ja pojdem...kua 😠
😢 😢 😢

adelaine
19. sep 2011

baby, kukam na uputavku na modre z neba, zase je tam boddez nasackovany

bambola
19. sep 2011

@adelaine mati prosim ta ked ta mam tu... ty si mala s risim problem, ze sa ti nechcel kupat a proste nechcel do vody..... nasa mata, mala zaba zrazu zacala strasne vo vani revat a ze kupanieeeeee, no tak ju vzdy len rychlo rychlo cez uplny rev a snahu o vysteranie z vane okupem..... zlepsilo sa to u vas? myslis, ze to ma nejaku pricinu alebo je to proste vekom a ako prislo tak aj odide? lebo napriklad jazero jej absolutne nevadilo, chceme ist cez vikend na bazen a trosku sa bojim, ze ako bude

adelaine
19. sep 2011

@rolak Ludi, z opatrovatelky nic, bola som z nej natotal sklamana, takze doo prace nejdem...
a co sa tyka tych nerovnomernosti, tie faldiky je dobre si vsimat, lebo moze mat problem s bedrovymi klbami, tie zahyby ti napovedia..pozera sa sumernost jednej a druhej nozicky, pretoze sa moze stat, ze laicky poviem, kvoli bedrovemu klbu, ktory sa zle vyvinie bude mat jednu nozku o malinko kratsiu....
a ja vigantol davam furt........

adelaine
19. sep 2011

@bambola inak, mierne sa nam to zlepsilo, klop klop,
zacala som davat haldy peny do kupela, ze nevidno vodu...nahadzem tam gumove hracky....takze mam pocit ze tym sa to zlepsilo, alebo to pomaly odoznieva,,,neviem...ale trvalo to vyse 2 mes., mozno aj viac...

noemarta
19. sep 2011

@katty17 asi skor cez fotolab skus... 😉
@adelaine booze, to ti nezavidim, u nas je to tiez napodobne, z kazdej strany sa tu stavia, takze furt tu lietaju tatrovky, miesacky, vsetko tu vrci, a o praseni ani nehovorim.....ako uz ma fakt nebavi umyvat okna 😠 😠

rolak
19. sep 2011

@adelaine my sme boli pred letom na rontgen klbov a boli v poriaadku,tak ortopéd povedal,že on nevie,čo by to mohlo byť,že nech nás pošle doktorka na Ďalšie vyšetrenia... ja sa bojím tej krivice.....

adelaine
19. sep 2011

@rolak neboj sa krivice...ta sa prejavuje uz skor, ved si predtym davala Kike vigantol, nie? myslim ako babatku....
zaklad sa tvori uz vtedy a to by si pediatricka vsimla v poradni, tie deti mavaju makke zahlavie, teda makke kosti na hlavicke a podobne....
a ked mate klbiky v poriadku, tak sa neboj.
daj Kiku povysetrovat, aby si bola kludna....my sme s riskom tiez behali s tymi uzlinkami, uzliny zmizli a este mu nezistili preco ich mal 😝 takze tak...

adelaine
19. sep 2011

babenky, je tu volajako ticho, idem ja do perin, dobru noc vsetkym 🙂

lenuss84
19. sep 2011

@rolak prosim ta neries tie nerovnosti...zbytocne sa tym trapis.nech ta kuk nejaky odbornik teda ked tak dokina chce,ale netrap sa tym naozaj.
a Vigantol ja davam stale.hoci niekedy pozabudnem sa priznam...davam na lyzicku zo 2 kvapky mlieka a kvapnem vigantol a sup do ust.ale ju musim obcas oklamat,blizim sa s flasou s mliekom k jej ustam a najskor jej tam strcim lyzicku s vigantolom a potom flasu.lebo niekedy streckuje a lyzicku s mliekom nechce.
babky,ja som vcera Adu pochvalila,ako pekne cez obed spinka a tak. a dnes som si naplanovala robotu co spravim ked bude spat a ona prosim pekne spala len 1 hod a 5 min.no s nervami som bola v koncoch.ale som sa na to vykaslala a povedala si ze hadam ona sama vie kolko potrebovala dnes spat a sla som sa vyvetrat na škôlk.ihrisko s nou.a bolo mi potom do vecera fajn uz.a od 20tej spinka.

aalexis007
20. sep 2011

@katty17 ja si myslím, že skôr cez fotolab. Podľa mňa majú krajšie fotky. Cez happyfoto sú také strašne ostré farby a vôbec sa mi nepáči ani kvalita. Pripadá mi to, ako keby som si to doma vyplačila domácou tlačiarňou na fotopapier. A ja si už dlho objednávam cez fotolab a nikdy som nebola sklamaná. 😉

luludi
21. sep 2011

Dobre ranko 🙂,

dnes to znovu vyzera na pekny den 🙂 Tesime sa na vonku. Majte krasny den

jeiny
21. sep 2011

@katty17 ako sa vola ten sampon prosim? a kde si ho kupovala? dakujem

noemarta
21. sep 2011

dobre rano...
@jeiny kupis ho v lekarni a vola sa baby 😉
Dnes ozaj vyzera ze bude pekne, musime to vyuzit, lebo vcera sme boli cely den doma.

katty17
21. sep 2011

@jeiny - toto je ono: http://www.mojalekaren.sk/babe-sampon-na-mliecn... . nam velmi pomohol. mali sme velmi dlho a celu hlavku posiatu lupinkami ktore nesli ani za svet dolu. tento sampon pouzivame cca druhy mesiac a uz nemame takmer ziadne lupinky.

robika
21. sep 2011

Ahojte baby, tak sa hlasim po straaaaasne dlhej dobe...
uz mame internet asi tyzden, ale akosi casu nemam nazvys... neviem ci to mate doma kazda taky frmol, ale normalne sa nezastavim od rana a vecer som taka unavena ze uz nic nevladzem ani sediet...
tlacia sa nam dalsie zubky uz mame 7 vonku a dalsie 2 su uz tesne pred vykuknutim... takze som patricne z Filipka na nervy, lebo iba by bol na mne zaveseny...
najhorsie je ze mm je furt v robote a tak som s malym skoro stale iba ja...
inak sa mame dobre, sice mame za sebou trosku tazsie chvile, Filipko bol chorucky, zomrela mi babka, ale inak sme velmi stastny ze byvame sami a mozem povedat ze je to super klud 😀
bezkat este sam ani nehrozi, este len pred nedavnom mi konecne zacal chodit aspon za ruky, lebo doteraz ked ho niekto nutil, tak iba stal a reval, teraz vali ako maly blesk...

nemam sancu precitat ze ako sa mate, tak dufam ze vsetky ste v poriadku, deticky zdravucke a robite krasne pokroky... dufam ze budem mat cas vzdy aspon raz denne pribehnut a precitat...

luludi
21. sep 2011

ahooooooj..... viete co? podla mna niekto uniesol vsetky julovky.. a aj viem kto to je... PEKNE POCASIE 🙂 ale napriek tomu dufam, ze sa sem - tam ozvete a napisete, co mate nove a ako si zijete 🙂

@robika: tesim sa, ze ste konecne sami, uzivajte si to 🙂 neboj, ked zubky budu von, zase sa vsetko zlepsi 🙂

luminkasp
21. sep 2011

ahojte kocky, ako sa mate? ja sa ozyvam zas po dlhej dobe, ale mam coraz menej casu, zacala som v skole ucit anglictinu, su to sice len 4 hodiny (aspon nezanedbavam dlho albertika), ale aj tak je to makacka 😎 dnes sme s tereskou malovali otlacane obrazky z listov. kocky, chcela som sa vas spytat, maju vsetky vase deti uz hustu/tuhu stolicu? nas alberto este stale nejak velmi nie, tak neviem... 😖 dakujem za odpovede 😉

zrzulka
22. sep 2011

babulky caute, ja malo stiham net , som v jednom kole s detmi. Miska je v skolke ale teraz lietam zase s Patom. nemate niektora skusenost so zlatym stafylokokom u vasich deti???

luminkasp
22. sep 2011

@zrzulka zrzi co to je?

jeiny
22. sep 2011

ahojte, davate deticky ockovat aj proti ovcim kiahnam teraz v 15. mesiaci?

jeiny
22. sep 2011

@katty17 dakujem, vyskusame...tie lupinky su taka akoby sa supajuca kozicka ze? nie klasicke lupiny ako maju dospeli...predtym sme mali na to od lekarky taku mast, ale ta strasne smrdela a nesla dolu z vlaskov az po viac umytiach

noemarta
22. sep 2011

@zrzulka nemam skusenost,neviem co to je.... 😕 😕 😕
@jeiny ja urcite nedavam malu ockovat proti kiahnam, je to podla mna zbytocne ockovanie..
Inac ze tu skapal kon......pekny den prajem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre