Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adka1311
16. apr 2010

caute knedle....
vsetkym prajem kraasny slnecny dnik, ja si /ako inak/ polihujem a citam si vas.....
uz neviem ako by som sa ulozila, vsetko ma tlaci, mala by som podla doktorov lezat co najviac na chrbte s ritou hore, nech mi maly netlaci na krcok, ale ked mne na chrbte hroozne tvrdne brucho, tak som vselijako na boku...no hroza.
moj mm sa od stredy stara komplet o vsetko, musim ho pochvalit - vcera dokonca nielen navaril a upratal, ale este sihol napiect 3 druhy kolacikov...normalne nechapem. 😀 je lepsia gazdina ako ja...

a Katy - vitaj u nas po dlhej dobe a neboj, ja mam znamu, ktoru v 6-tom mesiaci museli operovat prave kvoli slepaku, a strasili ju, ze to nemusi byt OK pre babo, mala strasny zapal a ziadne lieky nezabrali, tak sup do narkozy a operacia a vsetko dopadlo super, jej syncek sa narodil v termine, dnes ma 3 roky a je uplne OK, takze neboj sa aj keby ta nahodo museli rezat, zvladnete to 🙂

maxara
16. apr 2010

katty preboha, ze slepak.. teraz?? a dalo by sa ta operovat a neprerusit tehu? keby to bolo nutne.. to je fakt strasne, ze nas vlastne moze postihnut cokolvek.. no ja spenat zboznujem hadam od malicka.. mnaaam. Aj ho rada varim, je za 5 minut hotovy..
Zrzik ved to je to.. ale ja si ho predsa len kupim, lebo neviem, ako je ten nanoznik hruby, neprefukavy a ked bude mala velka, ci bude dobry aj velkostne.. no neviem.. skratka ja si kupim fusak. No a ty, ked mas odskusane, ze ti nanoznik netreba.. no neviem 🙂 fakt do kelu.. BABY POMOOOC

adka1311
16. apr 2010

zrzuli - ja som katy napisala to iste co ty...nemame rovnaku znamu???? 😀

zrzulka
16. apr 2010

Dugi ked ja sama neviem co chcem (cela ja) Mne sa zda ta BS dost daleko. My vela cestujeme aj s malou. ja ani neviem ci by mi to casovo vychadzalo chodit tam ten posledny mesiac kazdy tyzden na poradnu... rada by som rodila mimo Ba ale niekedy su okolnosti proste proti tebe. Pocula som ze aj v Dunajskej strede maju celkom fajn pristup k pacientom. Su aj za alternativne porody (vlastne preto som sa rozhodovala pre BŠ) ale tak ta DS je predsa len blizsie.... I ked tam je zase recova bariera (kedze neviem po madarsky dobre)

zrzulka
16. apr 2010

Adik je to mozne. posli do sukromnej spravy jej meno :o) alebo zeby to len nebolo take zriedkave?

zrzulka
16. apr 2010

Inak haluz lebo aj jej syncek bude mat 3 roky. jaky je svet maly.... sila.... A teraz maju uz druhe babetko. Pred tyzdnom sa narodilo ....

dugyna
16. apr 2010

zrzulka v pohode 😀 aj keby si robila naketu
vies co ja som na ne nahodou natrafila na nete v bazaroch..tak som hodila do googlu zacal studovat..potom ma google hodil sem na konika-do fora latkovky..po celej noci citania som sa zaregistrovala..a este pozistovala nejake info o latkovkach..
porozpravala som o tych plienkach manzelikovi a objaja sme sa zhodli ze to vyzera super..takze ideme do toho 😀
no v prvom rade som sa rozhodla potom co sme vypocitali ze za prvy rok pouzivania ked oratam nakldy na kupu usetrime minimalne 8tisic sk...potom bolo to ze je to aj ekologicke a hlavne zdravsie pre dietatko..hlavne ore chlapcov /lebo 1/3 chlapcov na pamprskach ma problem s nepolodnostióu/ potom su to dermatitidy a ekzemy ktore vznikaju z jednorazoviek...
a kedze chceme urcite este jedno babatko..tak nam sa urcite oplatilo kupit latkove plienocky...
a aj to ze dietatko sa skro od nauci od plienok...a teraz uz aj preto ze sa mi tie plienky strasne pacia 😀 nemozem kukat ani eshopy lebo ich budeme mat uz neurekom 😀
takze asi tak..ale prve bolo to ze usetrime..a ze je to zdravsei pre babo..a ekologickejsie..

ronit
16. apr 2010

ahojte, operacia v tomto stadiu pre babatko neni nebezpecie nebojte, aj moju kamaratku operovali a malicka je uplne ok.

adka1311
16. apr 2010

zrzulik, ucite to jedna a ta ista /kedze si aj ty z Pezinku.../ , teraz sa im narodila malicka Nela, ze???? 😉 a chlapcek,ktoreho mala v brusku, ked ju operovali sa vola Kubko.... 😀 alebo nie?

dugyna
16. apr 2010

zrzulka dik za gratulaciu..
no neviem tu dunajsku stredu..ak tam poznas nejakeho dr tak mozno..ale nepoznam a nepocula som o tomani nejak..

zrzi a prvy krat si rodila kde? v BS?

adka1311
16. apr 2010

ronit - vitaj...uz sa tu baby na teba pytali....sme skoror vyhlasili po tebe patranie 😀

adka1311
16. apr 2010

inak drievko ma dnes poradnu, od rana na nu myslim.....tak snad jej to dopadne OK a nechaju ju lezat doma...nech nemusi ist zasa do nemocky 😒

zrzulka
16. apr 2010

Dugy dakujem moc krat, napisala si presne tie iste dovody preco sme sa my (aj s muzom) rozhodovali pre latkovky. ja ked som niekomu hovorila ze latkujeme tak na mna pozerali ci som normalna. v 21 storoci "prirabat si robotu navyse (pritom to nie je vobec robota navyse)... ja budem aj pri malom latkovat. tiez sa mi to hrozne paci.... Uz teraz sa tesim ako nakupim vrchne nohavicky. Tie obrazkove milujem🙂)))

zrzulka
16. apr 2010

Adik presne :o))) takze sa poznate??? Pozeram ze aj ty si z nasho okolia....Odkial si? Z PK? Svet je maly... to by bola ina nahoda keby tolko zien v 6tom mesiaci bola operovana na slepak a este mala aj komplikacie. hlavne ze to vsetko dobre skoncilo. maly je sikuliak obrovsky.... Zlaty chlapcek....

zrzulka
16. apr 2010

Dugy nie.... na Antolskej som rodila

adka1311
16. apr 2010

Zrzulik 😀 svet je naozaj maly, ja som povodom z BA, z Race, a poznam sa s jankom/ tatinom/, byvali sme kusok od seba a sme spoluziaci zo strednej....ale dlho sme sa nevideli, komunikujeme cez net - a prave vcera sme si s jankom pisali, ze im Kubka nevzali do skolky ☹ tak bol veelmi nahnevany

a inak - teraz uz 3ti rok byvame v Dunajskej Luznej.... 😀

a ako si bola spokojna na Antolskej?

ronit
16. apr 2010

dakujem, behame s malou kade tade takze moc nepisem skor citam 🙂

adka1311
16. apr 2010

ronit - jedna konzultacia, ak smiem:
je pravda, ze ak som prvy krat rodila cisarskym, tak v pripade druheho porodu normalneho vaginalneho, nie je mozne podat epiduralku?
niekde som o tom citala....a zabudla som sa na to opytat mojej lekarky....

denisse
16. apr 2010

ahojte ...
my sme dnes boli doobeda v detskom klube a poobede sa mi podarilo nelu predvedcit na spanok, comu som uprimne rada, lebo mozem v klude pit kavu 😀
uz som vas ako tak precitala (vcerajsok a dnesok) ....

pisali ste o nedostatku zeleza .. ja som este pred prvym tehu brala pravidelne actiferin, potom sa to nejak upravilo a pocas prveho tehu som mala obcas "trosku horsi krvny obraz", ale nebolo to na lieky ... teraz mam podla poslednych odberov hemoglobin 112, stredny obj. erytro 73,7 a farbivo erytro 23,5 ... a stale mi povedali, ze je to vsetko sice znizene, ale lieky netreba, mam sa snazit doplnit zelezo zo stravy (idem pohladat co mam teda jest) ... ale sa mi zda, ze ste tu niektora pisali, ze mate hemoglobin vyssi ako ja a lieky beriete, ci sa mylim?

ronit
16. apr 2010

ja mam hemoglobin 114 a zatial neberiem, pockame az bude este horsi, zelezo strasnu zapchu robi 🙂

denisse
16. apr 2010

dugy, gratulujem k diplomke, viem si predstavit aky kamen ti spadol zo srdca ... som si myslela, ze medici diplmomku nerobia 😕

a chcem ta poprosit ... napis mi (bud tu do fora, alebo kludne IP), co a kolko kusov si si kupila na zaciatok latkovania ... ja mam nejaky zoznam, stale sa este rozhodujem, tak by som si ho rada porovnala s niekym, kto uz rozhodnuty je 😉

ronit
16. apr 2010

adka to sa mi zda blbost, neviem preco by si nemohla mat epidural, ale spytaj sa nie som gynekolog ale fakt nevidim dovod.

denisse
16. apr 2010

ronit, podla mojho papiera su referencne hranice pre hemoglobin 120 - 160 ... tiez zatial nekazali brat ziadne lieky, tak neberiem a idem si pohladat na nete nejake potraviny so zvysenym obsahom zeleza ...

denisse
16. apr 2010

mne nechceli pri prvom porode pichnut epidural, lebo v tom mieste mam operovanu vyskocenu platnicku 😒

stanka33
16. apr 2010

ahojte Zrzi, dugy v Dun. strede je sukromne sanatorium, je to tam na vysokej urovni, rodi tam moj gynekolog a je tam super mam to potvrdene od dvochkamosiek, podotykam patria medzi narocnejsie povahy...keby cakam prve urcite idem tam teraz to nehcem riskovat.....pojdem asi len na tie kramare a skusim si zazmluvnit toho Cunderlika alebo Rusnaka alebo po znamosti Janyho uz som sa rozhodla len neviem ako pridem na nich...

dugy daj si pozor na statnice ja som rodila na konci 37 tyzdna... aby si sich stihla 🙂 tak pekne malej dohovaraj nech pocka...

katty vitaj...neboj sa vysledky budu ok....uz by sme sa niekedy mohli ist prejst...

tinka krasne foto...drzim palce na misske...urcite sa prihlas..

katka aj ja som si tam kupila v HandM trisrvtove biele gate super ale ja za 20 ale male cislo to bolo, asi ine ako ty...
inak Galeria je v Tescu v Hypermarkete, aj tam sa da nakupit.....a este v Maxe je origos obchod Coccodrilo pre decka ten zboznujem...

denisse
16. apr 2010

hej a fusak urcite ANO ... vyuzivala som ho aj namiesto nanoznika celu zimu ked uz mala bola v sportaku ...
nanoznik sme mali ku kociaru automaticky, takze som jeho potrebu nejak neriesila, ale je pravda, ze sme ho vyuzivali dost malo .. aj ked predsa len chladnejsia jar ci jesen, ked to este nebolo na hruby fusak, ale skor proti vetru, tak je to dobra vec ...

zrzulka
16. apr 2010

Adi 😀 😀 😀 ja s nou tiez teraz len cez net komunikujem, nejako nemame na seba stastie. stale nieco... pri detoch naplanovat nieco je tazke i ked byvame kusok od seba prakticky.... Tu v Pk je so skolkami problem. ja mozem len snivat zeby mi malu niekto zobral a pritom by jej kolektiov tak pomohol..... Budeme to riesit asi sukromnou skolkou tam nemaju problem prijat dieta ktore nezapada do ich predstav.... i ked to je otazne neviem ako to budeme financne zvladat... Chcela by som od septembra vyskusat....

A v Luznej mam kamosku 😀 😀 😀 Mozno sa aj budete poznat kedze ma 3 rocnu dcerku zo skolky....

denisse
16. apr 2010

co sa tyka skolky, tak tu v prahe je problem, lebo je strasne vela deti ... davame prihlasku, ale kedze budem doma s druhym babom, tak prednost maju pracujuci rodicia a mam obavy, ze mi ju nevezmu ... ak to tak dopadne, tak ju budem aspon dva dni v tyzdni davat do sukromnej skolky, kde je to na kazdodennu dochadzku drahe, ale takto to snad pojde a aspon bude v kolektive ...

ronit
16. apr 2010

ano norma je od 120 hore, v tehotenstve sa zacina liecit cca od 11O nizsie, ale kazdy gyndos si robi svoje,
🙂
pri vyskocenej platnicke sa tiez da pichat epidural-v inom priestore, tiez to zavisi od lekara zial 🙂

maxara
16. apr 2010

denisse tak nejak som si to predstavovala s tym nanoznikom, ze asi na to to je, lebo sa mi tiez nezda ako nahrada za fusak.. tak toto som potrebovala pocut (citat)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre