Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
16. apr 2010

jaj a antolska, ja som bola spokojna.... Ale tak ja zase nie som narocna. nepotrpim si na nadstandard a podobne vymozenosti. lekar bol super ... akurat sestricky boli cudne ale tie su cudne asi vsade....sestricky neriesim.... ked som nieco nevedela sla som za nimi aj ked neochotne ale pomohli.... co uz s nimi. na jednej strane ich aj chapem, na celom oddeleni boli tusim 3 ( uz si nepamatam) mali toho vela....

ronit
16. apr 2010

a zavisi ci tam nemas po operacii zjazvene tkanivo cez ktore by sa nedal dat dobre kateter

adka1311
16. apr 2010

ronit - vdaka

pisali tam o tom, ze anesteziologovia nechcu dava epidural ak je zena po cisarskom z dovodu, ze ak je nahodou ruptura maternice, vraj to ta zena neciti a je pruser.... a vraj sa po cisarskom ani nevyvolava porod v pripade prenasania, lebo silne kontrakcie su rizikove tiez kvoli pripadnej rupture....

zrzulka
16. apr 2010

denis aj ja tak chcem ze aspon na nejaku dobu v tyzdni ju davat. Celomesacnu celodennu starostlivost by sme financne neutiahli tak aspon takyto kompromis.... Vobec sa mi nepaci nazor tych ktori tvrdia ze ked je matka na MD tak jej druhe dieta do skolky nevezmu. Je to diskriminacia tychto deti. Akoze tieto deti nepotrebuju kolektiv??? Matka im nikdy nemoze dat to co skolka....

denisse
16. apr 2010

ronit, ja si tiez myslim, ze ta moja platnicka nemusela byt kontraindikaciou, skor sa mi zda, ze ked som rodila, tak anesteziolog mal kopu inej prace (prave tam boli nejake cisarske a bol vecer, takze tam bol asi sam), tak bol asi v mojom pripade rad, ze ma "vyhovorku" a nemusel mi to pichnut ... a potom ked mal cas, uz aj tak bolo neskoro 😀 😀
ale kym sa to cele riesilo, ci epi ano alebo nie, tak moj porod postupil natolko, ze ked bolo jasne, ze epi nie, tak mi sestricka isla este aspon pichnut anestetikum do zily proti bolesti, ale ked mi to pichla, tak mala sa asi za 20 minut narodila, takze to skoro ani nestihlo zaucinkovat ... mozno mi to pomohlo v tom, ze som velmi necitili sitie ...

stanka33
16. apr 2010

Zrzi aj ja sa bojim toho, ze mi maleho nezoberu, ked budem doma, v nasej jej muz volal a povedala ze to by nemal byt problem ale nikdy nevies..ja ho chcem dat o rok v septembri najneskor a aak by som to nezvladala tak asi skusim sukromnu na par dni ako hovorite vy...

denisse
16. apr 2010

baby, ja si asi chcem kupit toto:

http://www.detskyraj.cz/zbozi/7008-emitex-slune...

kedze moja inglesina nema prehadzovaciu rukovat .... nemate to nahodou niektora?

ronit
16. apr 2010

prepac denisse teraz pozeram ze nemas vyskocenu ale operovanu, vtedy je epidural viac rizikovy prave kvoli pooperacne zjazvenemu tkanivu ktore by mohlo zabranit sireniu anestetika, ale nie je to kontraindikacia, cize nemozne a zavisi to samozrejme od rozhodnutia samotneho anesteziologa.

ronit
16. apr 2010

adka to su argumenty na mieste, su zrejme nejake gynekologicke pravidla ale musis sa spytat na konkretnom pracovisku.

denisse
16. apr 2010

ano, mam to operovane ... bez toho by som to uz nebola vydrzala ... pri prvom tehu, kedze som este nemala nelu a mala som viac casu, tak som cely cas poctivo cvicila, teraz necvicim a mam trosku obavy, ako to ta moja platnicka prezije 😒

sunnygirl
16. apr 2010

Kafko: objednala som si 3D sadu do postielky, vankúšik s perinkou (výplň a k tomu som hodila kefku s hrebeňom na vlasy a tiež ten delfínovský teplomer. Neviem ktorá tu písala, že odtieľ idú veci dosť dlho, tak som zvedavá koľko to bude chodiť.

Myslíte si, že aké sú detičky v brušku, také budú aj keď sa narodia?????

achojka
16. apr 2010

Ahojte. Baby, prosim neviete mi poradit, kde by som zohnala detsku perinku s rozmermi 100 x 140 cm?

sunnygirl
16. apr 2010

Katty17: držím palčeky aby všetko dobre dopadlo 😵

ronit
16. apr 2010

teraz som si pozrela gynekologicke info, tak vyvovlavanie porodu po cisarskom sa nedoporucuje, ale pisu ze epidural po cisarskom moze, byt ze len zriedkakedy by mohol zaamaskovat rupturu, a to je fakt pravda ze ked to rupne tak epi neepi to sa vie, aj bolesti aj krvacani aatd.

achojka
16. apr 2010

Sunnygirl: Ja dufam, ze to nie je pravidlo, ze ake je dieta v brusku, tak take je po narodeni. To moje je totalne hyperaktivne, tak dufam, ze sa po porode ukludni 😀

ronit
16. apr 2010

ale samozrejme kazde pracovisko ma svoje zasady

achojka
16. apr 2010

Jej, a Ronit, ked som rodila prvy krat cisarskym, koli tomu, ze vraj mam uzku panvu a maly sa nezmestil (mal 3200g), myslis, ze teraz ma automaticky daju rodit cisarskym?

stanka33
16. apr 2010

Achojka ja som kupila pred tyzdnom v NItre v obchode Baby expres,
http://www.hana.sk/?log=stranky&id=5
rozmer ale 135 na 100 cm za 35 euro celkom dobry ale bol posledny

nina88
16. apr 2010

Ahojte, juj konečne svieti slniečko... 😉 Zajtra si idem pre hojdačku pre malého,tak sa teším, dúfam,že sa mu v tom bude chcieť byť. 😒 😉
Včera som havarovala. Našťastie sa nikomu nič nestalo, nebola som na vine, oprava pojde cez dotyčnej poistku,ale vám poviem, zlakla som sa neskutočne. Malý sa začal hneď metať našťastie a dcérku nezaujímalo nič, len či sa jej bratovi nič nestalo, moj starostlivý poklad... Tá čo do mňa nabúrala ma ešte zvozila,že v tomto štádiu by som vobec nemala šoférovať, no chápete to?! 😠

adka1311
16. apr 2010

🙂 ronit - dakujem za nazor aj vycerpavajuce info....
vidim, ze si popularna, kazdy sa ta na nieco pyta 😀 to preto, ze si odbornik 😉
dakujeme, ze mas trpezlivost a odpovedas, prajem vsetko dobre....

adka1311
16. apr 2010

nina ☹
to je mi luto - a si OK?
to su dnes ludia 😠

ronit
16. apr 2010

achojka je to velmi pravdepodobne, asi sa nejaky anatomicky zazrak neudial ale nech ta premeraju 🙂
adka dakujem ja rada, mna to bavi
aj vam vsetko dobre

denisse
16. apr 2010

pre vsetky, ktore maju nizky hemoglobin 🙂

http://www.hematology.sk/modules.php?name=News&...

strasska
16. apr 2010

sunny: Moj Misko bol v brusku uplny kludas, sem-tam si pokopkal, ale ziadne buchnaty, alebo nieco take. A ked sa narodil, tak cirkus neskutocny a po pol roku sa z neho opat stal kludas

nina88
16. apr 2010

Som ok, trocha ma seklo v krku, pás som ani nejak nevnímala,žeby moc zatlačil na brucho,takže snáď sa nič nestalo. Narazila do m§a zozadu a potlačila ma do aut apredo mnou, takže sme boli 3 autá v sebe a predo mnou tiež tehotná, neskutočné,že? 😕

achojka
16. apr 2010

strasska: Miskovia su tusim vsetci rovnaky 😀 . Moj bol taky ako tvoj.

zrzulka
16. apr 2010

Nina chvalabohu sa ti nic nestalo.... uff az ma zamrazilo ked som precitala ze si mala havarku 😒

nasa mala bola uplne kludna v bruchu a je uplne kludna aj teraz.... ale podla mna to nie je pravidlo. zalezi od viacerych faktorov ake dieta bude....
maly je tiez kludas, takmer sa neozyva .... 😒

ronit veru este ze ta tu mame, ja radsej otazky ani nedavam lebo to by som potom neskoncila. 😒 Ale poucne veci tu pises, rada ta citam....

sunnygirl
16. apr 2010

počulis ste niekto o chorobe RUŽA, je to vraj infekčná choroba, je nebezpečná pre tehuľky?

mirka285
16. apr 2010

Nina 😠 ja by som ju vyfackala...u nas nesvieti slniecko,le je celkom fajn,volala som s kamoskou hodinu co ma termin za tyzden,a az teraz som dovarila...tomasko chcel kuracie rolky z reklamy 🙂 inak u mna fusak rcite ano,nanoznik mam sice tiez ku kociku,ale pri Tomaskovi som nemala a nijak extra mi nechybal...ja uz mam asi vsetko nakupene okrem drogerie a takych tych veci z lekarne,neviete mi poradit kde by som to kupila vsetko?myslim kozmetiku pre babo,teplomer,palicky do usi,podlozku pod pacienta do nemocky plienky,mokre obrusky atd.....proste niaky obchod kde to vybavim jednym vrzom a este mi poradte aky teplomer mam kupit,najprv som chcela ten cumlikovy ale potom som si to rozmyslela ved ked nebude chciet dat do ust,teplotu neodmeriam.dakujem

denisse
16. apr 2010

aj toto si asi kupim ... nemam rada rukavice, navyse ked ich kazdu chvilu clovek dava dole, co potrebuje nieco v kociari upravit, tak toto sa mi paci 😉

http://www.detskyraj.cz/zbozi/8830-babyrenka-za...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre