Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tanyja
29. júl 2010

ja som sa sem dostala trošku omylom, ale nevadí vám to, však? totiž to moje dieťa má trošku viac ako mesiac, my si k tej jednotke za chvíľku pripíšeme 0 😀

lutsine
29. júl 2010

ako dlho nechat dieta tahat z prsnika pri kojeni? nas maly taha skoro 40 minut, ked chce dam mu aj druhy prsnik, stale ot vara usta, strka si tam prsteky, potom si odgrgne a o pol hodku uz zase pyta....je to normalne?

stanka33
29. júl 2010

Ahojte...
som tu nebola dlhsie, vecer ked maly pospia tak ma strasne boli hlava, a este radsej idem spat bo mala stava v noci kazde 2,5 hodiny a ja spim tak 4 h dokopy....
inak ako zvladate 2 decka???? ja nezvladam...sama.... s malou v pohode ale s dvomi je to na gulku....mala sa chce len na rukach nosit alebo visiet na prsniku a maly si dozaduje neustalu pozornost....a ked sa vyhrabem von mala sa zobudi a chce jest a vysvetluj dvojrocnemu decku e musime ist po 10 tich min. dovnutra...

petrap001
29. júl 2010

@janka256 to akoze vazne??? 😕 a kedy? hned ako si zacala ci po case z nicho nic???

janka256
29. júl 2010

@petrap001 bolo to po vyse roku pretoze katku som kojila tak som tiez chcela nejaku antikoncepciu a dr. mi dala cerazette a tak to vyslo ze mame teraz do tretice malu Mirku ja som tiez chcela az neskor som si myslela ze tabletky ma ochrania 🙂 a to som dokonca po druhom porode asi po roku stihla dostat jednu mrchu potom zasa dlho nic potom iba take spinenie a to som uz bola tehotna 🙂

robika
29. júl 2010

@lutsine my mavame take podobne tiez, nie je to kazde papanie, ale hlavne rano a vecer... ci to je normalne neviem, ale svokra hovori, ze by som mu nemala davat papat ked chce, ze ved stale papame... ale ja mu davam, este je malicky a nemyslim si ze by iba tak pytal, ale bud je hladny alebo smadny a nedavam nic ine, ani vodu ani cajik, aj ked vsetci doma do mna hucia, ze to treba, ze potom nebude tak casto pytat mliecko, ale citala som, ze mliecko staci, tak zatial som odolala natlaku starych mam 🙂

mima89
29. júl 2010

babulky balite deticky nasiroko???

monline
29. júl 2010

@adelaine ja som žiadnu čiaru ani nemala, ale aj tak nemám ukážkové brucho 🙂
My sme mali včera extrémny večer..od šiestej papal, plakal, nechal sa nosiť na rukách až do pol jednej v noci, kedy konečne zaspal...bolelo bruško, potom už bol natoľko vyčerpaný, že nevládal zaspať..asi 5x som ho uspala na rukách, ale ke´d som ho uložila do postieľky, vždy sa o pár minút prebral...a kolotoč zas...strašne ma bolel chrbát, unavená som bola..teraz, ke´d sa mi znížil tlak, cítim sa horšie ako s tým vysokánskym...mám závrate, točí sa mi hlava..musím si dávať pozor ked vstávam s malým, nech sa nezatackám..

A najväčší problém aký mám, je zlatá žila v kombinácii so zápchou..odkedy sa malý narodil, je to príšerné, trpím každý tretí deň ako kôň..nepomáhajú laxatíva ani krémy na hemoroidy..snažím sa o vlákniny v strave, jem kompóty, slivky..vtedy dosiahnem to, že síce idem aj každý deň- ale konzistencia (kameň) je rovnaká a tie rany sa nestihnú ani trocha zahojiť, tak to štípe a bolí ešte viac (kaluže krvi)..asi by som mala k lekárovi..ale mám obavu, že mi nasadí liečbu, pri ktorej nebudem môcť kojiť ☹

robika
29. júl 2010

@mima89 iba sem tam, na buduci tyzden mame ist na kontrolu k ortopedovi, tak som zvedava co povie, ale osobne si myslim ze budeme musiet a tym padom tusim ze to treba do 3 mesiacov... ja som si dala teraz zohnat take ortopedicke nohavicky z rakuska, ktore su z vrchu z takej latky makkej, lebo tie obycajne co su u nas su hrozne a velmi mu to otlacuje nozicky aj ked dam plienocku cez kraje... lebo nas filipko ma take baculate stehienka 🙂

robika
29. júl 2010

@monline podobny vecer bol aj u nas... uz som si myslela ze ma porazi... ale u nas trval iba do 23.
s tou zlatou zilou si skusala cipky (faktu, alebo avenoc) predsa len mne ked nieco pomohlo boli cipky, mast nikdy..

rybaanka
29. júl 2010

ahojteee

@stanka33 neboj, bude lepsie, my to uz celkom spolu zvladame, aj ked niekedy je to o drzku, lebo maleho teraz aj oducam od plienok a zatial sa vycika kade tade, takze este aj utieram cikanice po nom 🙄 no ale aj kakanicu som uz umyvala zo zeme, no nenudim sa teda vobec, zistila som, ze mat 1dieta je nuda, dve deti s takymto vekovym rozdielom uz nie je nuda ani nahodou 😲 😅 , najhorsie je ked mi reve jeden, potom aj druhy a este mi hori hrniec, ze mi nieco prihorieva a do toho mi este telefon zazvoni a treba mi na wc, tak to uz je uplne KONEC, ale aj toto prezivam, hlavne, ze sme zdravi vsetci zatial.... 😀

@mima89 ja nebalim nasiroko, boli sme na coxoch a povedali nam , ze netreba, ze sme ok.... 😉

ste sa bavili o autach, co som preletela, tak my mame VW Touran a som spokojna, aj ked obe deti naraz som viezla zatial iba 2x tusim.....ale zmesti sa do neho zatial vsetko
no musim letet opat nieco porobit, kym este spia obaja, lebo potom nastane opat ten uzasny kolotoc.... 😅
ozik aby som nezabudla, ja som uz zacala aj cvicit, zatial len par brusakov denne ale tak uvidime, ci mi to pomoze, lebo brucho mi stale vykuka a nie a nie zmyznut.... 😠

rybaanka
29. júl 2010

a este som chcela dnes, ze sme mali poradnu, takze za 7 tyzdnov sme pribrali 1800gramov a 6cm sme narastli, takze viac ideme do sirky ako do vysky 😀
a pridavam jednu foto .... 😵

mojalili
29. júl 2010

@monline glycerinove cipky mas??? tie pomahaju teda ulahcuju odchod stolice 😉

mojalili
29. júl 2010

@rybaanka Pekne ste pribrali🙂 JA som chcela, aby mi ho dnes odvazili u lekara, ale ma 2 tyzdne dovolenky, tak az o 2 tyzdne sa uvidi. ☹ Ale meriame 60 cm, to viem, mame vyse 5 kg, no riadny macko 🙂

jaruska8
29. júl 2010

@lutsine Lutsine, pozri si tému, Dakujeme Annag, tam nájdeš stránky o kojení, je to super vysvetlené, ja som tiež pochopila, že nie je sanie ako sanie a niekedy ona len cuckala a nepila a bola na prsníku pridlho. Ale malé detičky, úplne na začiatku kľudne pi aj hodinu, potom sa to zlepší a také 3mesačné budú piť aj 5 minút. Aj moja to robila, už sa to trošku zlepšilo, ale aj tak sú kojenia, keď je na mne skoro hodinu. 😀 😀 😀

monline
29. júl 2010

@mojalili myslíš, že pomôžu? práve z 2 glycerínových čípkov podaných ako klystír v pôrodnici mi zlatá žila vybehla..trocha mám z toho strach

monline
29. júl 2010

@mojalili už máte cez 5 kíl? no paráda! @rybaanka krásne ste pribrali..malý je chutnučký...vlastne- aj Daniel tak nejak podobne priberá, za 5 týždňov pribral 1600g..predpokladám, že teraz sa to trocha spomalí

monline
29. júl 2010

@robika asi si kúpim v lekárni nejaké čípky..vtedy ked som tam bola, odporučili mi ten krém Hemostop, ale zdá sa mi, že moc nezaberá..
včera som Dankovi dala aj Infacol, aj sme cvičili nožičkami, aj si poprdkal pri tom, aj trubičku sme použili, zabralo..ale stále nevedel zaspať..už sa mi zdalo, že to kolísanie z boka na bok skôr uspí mňa..

monline
29. júl 2010

@robika prečo si myslíš, že budeš musieť baliť naširoko?

strasska
29. júl 2010

ahojte, aj my sme po poradni a Julka pribrala 600gr a vyrastla o 3,5 cm 😉 Tak sa vytesujeme 🙂

strasska
29. júl 2010

@monline a nemate doma fit loptu? ja som si Miska zobrala na ruky, posadila sa na fitlopti a skackala a do 10 min. zaspal...u nas bol zial problem zlozit ho z ruk, takze sme za noc skakali x-krat 😅

robika
29. júl 2010

@monline urcite si chod kupit tie cipky, faktu su lepsie, ale neviem ci sa mozu pocas dojcenia, treba sa spytat v lekarni, avenoc su homeopaticke tie mozes urcite...
s tym balenim si myslim ze ak bude mat nozicky po mne, bude treba ho balit, lebo ja mam doteraz s jednym klbom problem, mam ho zle vyvinuty, vsetko by bolo ok, akurat mavam obcas bolesti a ta vaha pocas tehotenstva mi dala riadne zabrat....

robika
29. júl 2010

@rybaanka @strasska ako vsetky krasne priberate...
aj my sme mali minuly tyzden o 480 g viac na poradni, akurat neviem preco vobec nas nezmerali a doktorka sa maleho skoro ani nechytila, iba ho popocuvala a pozrela do ust... to je vsetko, akokeby sa ho bala, akurat maly jej tam vsetko ocurkal a spokojne sme odisli 🙂

oacka
29. júl 2010

@lutsine moja malá je trochu staršia a dnes tiež pije hodinu...
baby,to aj vy predvádzate také kreatívne tance a spievate vyvmyslené pesničky,keď chcete uspať malých? ja som tu 15 min tančila,že Lets dance sa môže skryť! aj s malou na rukách, kým konečne zavrela tie okále. papať môže aj o štvrtej,musíme vydržať... 🙂 🙂 🙂

alllexa
29. júl 2010

@robika - a nemoze plakat z ineho dovodu, alebo len tak? A davas mu nejaky liek?
Ja uz si zacinam mysliet, ze ten moj len vymysla - naje sa, odgrgne, aj si prdne, prebalim ho, a napriek tomu spusti plac akokeby ho rezali. Takze sa mi nezda, ze by to bolo kvoli brusku, i ked na zaciatku som si to myslela, a aj infacol som mu davala. Vacsinou staci, ked si ho clovek vezme na ruky a to sa mu paci🙂 Lenze to sa neda robit 2 hodiny v kuse...

@janulienocka - fuha, to je ale valibuk!🙂

@oacka - ja mam tiez pocit, ze sa mi to poporodne chudnutie nejako zastavilo. Navyse, s cvicenim zatial nemozem ratat - ledva chodim...

denisse
29. júl 2010

ahojte ...
tak sa zase hlasim ...
posledne dva dni kojim po leziacky a musim poklopat, v tejto polohe sa nezakuckava ... tak mam radost ...
inak brusko pobolieva aj ju, vcera aj mna vecer prehnalo (vobec netusim z coho, davam naozaj pozor, co jem a nic nezvycajne som nezjedla)a v noci bolelo brusko aj malu, tak sme od pol tretej do pol siestej nespali ale absolvovali niekolkokrat kolecko ruky, rozbalit, pocvicit, prebalit, ruky, rozbalit, rurka, ... az sme sa prebojovali k dalsiemu kojeniu pri ktorom zaspala a spala skoro do 9.00 ... ale cez den sa jej nejak nedarilo spat, viac menej len podriemkava, kazdu chvilu sa budi ...

@stanka33
ja tu mam nasich, tak mi so starsou pomahaju a aj tak je to na prasky ... mala zvyk pit mlieko s flasky s dudlikom uz iba rano po zobudeni, teraz si vypyta hocikedy cez den ... vcera a dnes si dokonca pytala plienku!!!! a to sme uz viac nez rok bez plienok .. proste sa vsemozne dozaduje pozornosti, ja sa necudujem .. a asi ma dojem, ze byt babetko znamena viac pozornosti vsetkych .. mna to mrzi, ale neviem ako to inak urobit, proste dvojtyzdnove babetko ma prednost ... hlavne dnes, ked sa kazdu chvilku budi ... 😒

mojalili
29. júl 2010

@denisse Kočky, vazne vam nezavidim, ze vase prve deticky su take malicke... ☹ ☹ ☹ MOja LILI je uz velka, pomoze, sama sa zahra...tak aspon ze tak....

My sme celkom dobri dnes, tak uvidim, aka bude noc...
JA uz som zacala cvicit dva cviky, na stehna a na dolne brucho, aspon to....uvidim, ako to vydrzim 😉

stanka33
29. júl 2010

no mne sa strieda pomoc raz nasi, potom segra, teraz svokra ale potom neviem co bude...maly chce zasa lezat v postielke, neviem ho stade dostat a potom chce so mnou na posteli...aj mne je luto ze s nim nemozem chodit po vonku zatial a hrat sa lebo robim ine veci alebo okolo malej....asi si zozeniem niekoho na strazenie aspon rano to je o drzku...inac odmerala som dneska malu a za dva tyzdne narastla o 4 cm...este ju odvazim kedze my mame poradnu az zaciatkom septembra

petrap001
29. júl 2010

baby otazka:vsetky deti su po narodeni ockovane proti TBC???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre