Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tutifruti
22. apr 2010

No nase baby žiaden rešpekt pred zvieratami..... Ony môžu všetko od pavúkov, chrobákov, švábov /v ZOO klube/, cez hady, chameleóny, mačky, kone... atd....
Minule ideme do školky ja si vykracujem, Alžbetka stále za mnou a potom: Aha maminka... a štyri dážďovky v ruke.... 🙂

oacka
22. apr 2010

tuti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tvoje deti majú lepšie hlášky ako maxara!

tutifruti
22. apr 2010

No občas sa aj im podarí niečo zakilovať..... 😒

tutifruti
22. apr 2010

A naša Dory minule: že maminka tam bol taký chudáčik netopier, on už bol mrtvy, a deti do neho kopali.... tak som ho pohladkala.... 😅

jaruska8
22. apr 2010

Ja som vždy chovala nejaké chrobáky, dokonca som aj nechala po mojej izbe voľne pobehovať takého toho červeného, čo na jar vyliezajú, tzv. električky. Asi tak dva týždne sa mi v izbe zjavoval, potom už nič, asi skapal, chudák. A žaby milujem dodnes. 😉 😉

strasska
22. apr 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jaruska8
22. apr 2010

Tuti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀

zrzulka
22. apr 2010

jarus aj ja som zabomaniacka. ti co ma poznaju vedia ze som v tomto smere uchylna 😀 zeby trauma z detstva z toho ze som tu milu zabku rozpucila? 😒

zrzulka
22. apr 2010

Ono inak najhorsie na tom vsetkom je to ze nase traumy z detstva nas potom prenasleduju cely life 😒 😒 😒 😒

jaruska8
22. apr 2010

No, tak s tým súhlasím, ja som napr. nenormálne alergická na tzv. šikanovanie a najradšej by som to hneď riešila, no realita je častokrát iná. 😒 😒 😒 U nás v triede sa takéto niečo vyskytlo a nikto nič nerobil, lebo dotyčný útočník bol učiteľské dieťa. 😠 Takže to je moja trauma z detstva. Ako triedna učiteľka sa budem naozaj snažiť byť vnímavá, dúfam, že sa mi to aj bude dariť.

zrzulka
22. apr 2010

jarus drzim palce, ono niekedy je to tazke zasiahnut, mnohi rodicia v dnesnej dobe su hrdi na taketo deti(ktorych sa ostatni boja), ucitelia to maju velmi tazke.... 😖 Kolkokrat clovek ked vidi nejaku nespravodlivost aj chce zasiahnut ale ....

oacka
22. apr 2010

teraz som volala mužovi,že či musíme ísť na tú predpôrodnú prípravu,že sa mi moc nechce... a on že musíme,moja musíme, musíme sa dobre pripraviť! on to berie nejako vážne! 😀

ericica
22. apr 2010

ahojte 😉
oacka len pekne chod je to zaujimave hlavne ked to absolvujes prvy krat 🙂 my sme tiez s muzom chodili a bolo super 😵

jaruska8
22. apr 2010

Oacka, to je super, že sa takto angažuje. 😀 😀 A Zrzi, našťastie som toho zlého zažila zatiaľ pomenej, takže sa nesťažujem. 😉

maxara
22. apr 2010

Ahojte krasky.. hlasim sa vam z prace a to vidite, ze mi ostava uz len par minut, co tu budem ☹ 😠 😢
Ten pridrb to asi fakt prebrowsil, to je presne to, co mi vadi.. ze v podstate sa vzdy presvedcim, ze JA asi prehanam a potom sa zase nieco vysomari, z coho saliem.. Takze aby ste vedeli, vecer som prezila pred telkou, fakt zabava, lebo som trucovala a ani s mm som sa nejako moc nechcela bavit.. Uz to serem, neriesim.. odstrihnu mi vsetko, co ma zamestnava v nemysleni na toho chmula.. ale momentalne som vo faze rezignacie..😢
Rano som bola na krv u mojho obvodaka, nech sa vyluci plucna embolia, co si myslim, ze sa vyluci a bude to ten reflux..
Chcem sa este vratit k tomu, co poslala Kafko, tie papierovacky, co sa musia vybavit.. adel, dala som ich do juloviek, kuknite vsetky, k tym zoznamom, co dala mojalili.. takze oacka, nie je to to odfotene z papiera, ale take ine...
Dugy - ja tiez plne suhlasim v tebou v tom s tymi psikmi.. ono mat vseobecne psa v domacnosti, je svojim sposobom urcite kanisterapia.. nepoznam cloveka, ktory ked uz raz psa mal, by nadaval, ze ho ma a nebol by spoko.. Ale kocky asi mysleli, ze niektore maminy to fakt desne prehanaju.. podla mna, pes ma mat v rodine svoje jasne urcene miesto a postavenie (nieco v style odtial potial) a v ziadnom pripade (aj ked psov milujem) by nemali byt povysovane na uroven dietata.. co sa tyka spolunazivania psa a dietata, ja som iba ZA a to vsetkymi 10timi, ale s mierou, za predpokladu zvysenej hygieny, opatrnosti, frekvencie cistenia ploch a pod., prisny zakaz pre psa lozit do izby, na gauc a postel (toto nasi ovladaju, len Lara to velmi tazko nesie, nechce prijat to svoje postavenie, ktore ma urcene; no dufam, ze kym pride babo, tak uz budu byvat vonku).
Rozhodne suhlasim aj s Oackou a Kafkom, ze detska hlavicka doge do tlamy nepatri ani len pre foto.. Su to sice hadam najpriatelskejsie psi (az na par vynimiek plati, ze cim vacsi pes, ten vacsi dobrak, ale aj viac slin a vacsi smrad), ale su tak velke, ze sa niekedy neda zabranim nestastiu, ked sa chce pes napr hrat a obrovskou labou neumyselne slahne babu po hlavicke, ved ho moze aj zabit a pritom ten pes toto vobec nemal v plane.. Nas Bas dovoli so sebou robit uplne vsetko, este aj do ruky hryzka len tak uplne jemnulinko, ze skor sa len dotyka zubami.. ale Lara bude urcite ziarlit (ale to sa ako viete prejavuje skor vysratim pred dvere ako ublizenim osobe..) A k tym pitbulom, v povahe maju neskutocnu dobrotu a priatelskost, len ludia z nich robia zbrane. Osobne skusenosti mam skor s malymi plemenami, co mi pridu ovela nervoznejsie a krvilacnejsie, ako napr Ratlik, Spic.. len sa ich ludia neboja, lebo su malinki..
Inak ja som byvala v byte a mali sme doma od rybiciek, cez andulky, skrecky.. az sa mi stala hrozna vec a dost ma to poznacilo, ale to skor na sukro chat ako na verejny.. vtedy mi nasi zaobstarali mojho terapeuta (mala som rovnych 8 rokov) a veeeelmi mi pomohol.. umrel ked som mala 19, den pred tym, ako som isla na zapis na vysoku a plakala som za nim asi pol roka.. tak som sa nanho naviazala a pritom bol uz starucky a vedela som to, ze to pride.. (Mirka - tej tvojej susedy pes je zrejme bernardin, extra uslintany, ma strasne hruby kozuch a neskutocne hnusne smrdi, hlavne samci, Dugy - asi myslis brazilske fily, vyzeraju hrozivo ale su super kamosky)
No a k poslednej teme, ktoru som precitala.. ja milujem Marqueza.. hltam jeho cudny styl a kniha Sto rokov samoty je uuplne neskutocna a nedocitat ju do konca a tym padom sa nedozit rozuzlenia by som nezniesla.. Ale aj oddychovky typu Harry Potter su super.. no mna podobne ako v hudbe, bavi skoro vsetko aj v citani (okrem scifi a fantasy, aj ked Marquez, je v tomto diskutabilny)..
sorry za taky traktat, ale nech mam aspon pocit, ze sa s vami bavim 😢 😢

maxara
22. apr 2010

Baby a tie detske hlasky su dokonale... tuti, urcite sa denne rehoces.. 😀
Aj moji synovci obcas vedeli riadne zahnit.. som neznasala chodit pre Mata do skolky, sme chodili aj elektrickou aj autobusom a vzdy nieco vypotil.. Raz som sa na Safku (na namesti, kde sa caka na autobus do Petrzalky) tak zacervenala.. sa nahanal sam okolo mna a zrazu zreval: Petra ahaaaa, holubyyyy.. Vravim, ze ano Matko holuby.. A on na celu zastavku, ze: Mnaaaam.. alebo v elektricke sme sedeli a pred nami taky dedko v siltovke a Mato bol este malinky, asi 3 roky mal a sedel mi na kolenach a ze: "Ujo?" a ukazal na neho prstom.. tak vravim ze Ano, ujo.. "Čapicu má?" ano ma capicu.. a Mato ze "velke usi ma.." ..ehm..

ivka8255
22. apr 2010

ahojte vsetky "citatelky" ja som za toto tehu precitala hadam aj desat knih 🙂 snazim sa co najviac v anglictine, aby som nevysla z cviku, ale tu v PB je problem dostat cosi citatelne, takze ked je mm v BA artforum to isti, to mi vzdy vezme nejakeho Coelha a inak martinus.sk. Ten ma este nikdy nesklamal. Ja na knihy nedam dopustit, naj kamarati 😀

maxara
22. apr 2010

A moj oco doteraz hovori funny story, ked najstarsia sestra chodila uz do skoly a prostredna este do skoly (asi 3rocna bola), ked oco RAZ V ZIVOTE isiel po ne.. najprv vyzdvihol Katu zo skolky a isli po suchtavu Misu do skoly.. pri vratnici stali a cakali na nu, kym sa uz konecne dosuchce, vtom ju zbadali jak ide na konci chodby z nohy na nohu, taska na jednom pleci, bunda na druhom, snurky rozviazana, jazyky na topankach vyvalene, kata okolo otca v tej chodbicke pri vratnici tancovala a ostatni rodicia uz po nich vtedy kukali, ze nech sa ukludni.. Kata zrazu zbadala Misu a na celu skolu zarevala: Misaaaaa, mas rozdrapene vajcaaa (mala rozopnuty zips)

rybaanka
22. apr 2010

Caute

ja som mala dnes poradnu, sicko ok, mam mat nadalej kludovy rezim 😀 😀 😀 no pri krpcovi ho fakt mam 😅 ja mam tiez krpca este hore hlavickou, resp. minuly tyzden na ultrazvuku bol otoceny hore hlavickou, dalsi ultrazvuk mam o tyzden vo stvrtok, tak uvidime, ci sa neotoci...doki sa ma optimisticky opytal, ci chcem mat 5 deti? 😀 Ja som nechapavo na neho pozrela, ze ako to mysli a on mi na to povedal, ze lebo to vyzera opat na sekciu 😕 no co uz, asi mi je to proste sudene 😔 a odobral mi este vzorku na kultivaciu....inak v nedelu pripravujem oslavu krpcovi, v utorok mal 2 roky, tak idem mu urobit dvojposchodovu tortu, ak sa podari, tak ju odfotim a pridam potom foto z oslavy... 😉

ivka8255
22. apr 2010

a detske hlasky su na nezpalatenie, to nevymyslis ani keby sa snazis, mam 3 podarene krsnata a ziju v Mnichove, takze si to uzivame, tie ich "preklepy" som mala take maxi tricko s obrazkom macka a ona asi po dvoch hodinach totalne nechapavo, ze preco ti vsetci hovoria, ze budes mat babo, ked mas v brusku Brumika? 😎

jaruska8
22. apr 2010

Ahojte baby, ja už som paranoidná, mi lekár povedal, že placenta je už v poho a krčok pekne vysoko, ale ja si aj tak nedám povedať a stresujem. Dnes na záchode zase, sa mi výtok zdal po umelým svetlom ružový, na toaleťáku a aj v mise a na normálnom svetle žltý. Som hrozná... A celý deň sa cítim nejako divne, akoby na mňa niečo liezlo. ☹

maxara
22. apr 2010

No baby, vidim ze som vas zabila tymi traktatmi.. uz musim prchat pre mm, tak zase zajtra 😢 aspon si dam dole strechu za to

ivka8255
22. apr 2010

maxi 😀 😀 😀

monline
22. apr 2010

maxi, tuti - tieto hlášky by sa mali niekam zapisovať, nech sa na ne nezabudne 🙂
mne sa páčil synovec Mareček, keď som mu vysvetľovala, že v brušku mám bábätko..vyzvedal ako sa dostane von, tak som mu povedala, že v nemocnici mi ho lekári vyberú..kade? no- tak som mu povedala, že mi rozrežú bruško tak ako rozrezali v rozprávke vlkovi, keď zjedol Červenú čiapočku..a Mareček na to- teta Moni a ty si zjedla bábätko? 😀

maxara
22. apr 2010

baby a este jeden hlod:
sedim v elektricke, mato vedla mna pri okne, kuka von a zrazu zvuk prdu na celu sadnu cast elektricky.. kuknem matovym smerom a potom akoze nic a vtom si vsimnem, ze na mna cumi asi 15 ludi.. a zrazu Matko len tak ledabolo: "Ups, vypustil som prďúcha".. a potom sme dosli az na Racianske, vtedy tam bola este krcma u pasavca (na dome bol nakresleny, taky velky pasavec) a mato na celu uz aj tak dost pobavenu elektricku, ze "Aha krcma u pasavca, sem chodime s tatinom na pivo.." a zase cumel len tak z okna akoze nic.. 😀

kristip
22. apr 2010

😀 😀 😀

miki060707
22. apr 2010

oacka, kniha Dve čiarky nádeje som čítala a mam ju vo svojej malej knižnici 😉

alllexa
22. apr 2010

Ku kniham - Murakami je celkom fajn, Marquez ma dost nudil - Sto rokov samoty bol sled za sebou iducich udalosti, kopec postav, chybali mi tam nejake myslienkove pochody, uvahy, hlbka - ani som to nedocitala... Kafka ma tiez dost nudil. Coelho sa mi dost pozdaval, vo svojej tvorbe ma vela zaujimavych myslienok, ale roman Veronika sa rozhodla umriet ma dost sklamal. Zaujal ma L. Borges, A. Baricco a Cortazar, a najnovsie som nadsena z C.R. Zafona (Tien vetra). Ma fakt velmi pekny styl, pouziva zaujimave slovne spojenia a tie jeho vety su proste lahodka. A k tomu putavy dej.

Inak, aj vam opuchaju nohy? Ja som vcera s hrozou kukla na prsty na nohach, normalne som sa nalakala, ze to co je... Co sa s tym da robit?

achojka
22. apr 2010

Ahojte. Baby, vy ste si niektora robily ten test s prstenom, ze ake bude pohlavie dietata? A vyslo Vam to?

lydus
22. apr 2010

ahojte..
achojka ak ti mozem povedat tak sa vobec na to nespoliehaj..mne vysiel chlapec a cakam dievcatko...a tak isto aj moja kamaratka sa namotala na to ze jej vysla baba a pak ako zistila ze to bude chalan tak bola normalne sklamana...to som ju fakt nechapala...a ak to vide mozno niekomu tak je to len nahoda...ja som napriklad poverciva..ale toto je blbost...a venujem sa aj vesteniu,numerologii...tak tolko moj nazor 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre