Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bellablonde
15. jan 2010

supis sunnygirl, my budeme uzatvarat julovky 😵 😵 hroznovy cukor si davam aj ja, lebo kafe nemozem ani citit a niekedy som ako ziva mrtvolka 😅

my sme obaja tmavohnedovlasi a nase dieta je zatial blondacik 😵 😵

rybaanka
15. jan 2010

inak nechcem robit chute, ale mam v sebe kremovu cesnakovu polievocku s postruhanym syrom a palacinky plnene nutelou, malinamy, broskynami a na vrch som si dala doma vyslahanu slahacku a obliala som si to pikaom, no bolo to uzasne napriek tomu, ze ja moc sladke nemusim 😝 😀

rybaanka
15. jan 2010

inak bellablonde ked si pisala o tom dunajlikiti, tak my byvame blizko, kedze to je za Rusovcami a to ste tam boli iba tak na obede? 😕

bellablonde
15. jan 2010

rybaanka robis mi strasne chute 😝 😝 😝 😀

hej, najprv sme mysleli, ze aj do bazena pojdeme. Ale potom sa nam nechcelo, tak sme sa dali dohodli s nasimi priatelmi a dali si obed (3hodinovy 🙂)) aj s detuchmi

strasska
15. jan 2010

Ahoj, ja si asi zacnem zapisovat na co chcem reagovat.
pohlavie: my nechceme vediet, nechali sme sa prekvapit aj pri Miskovi a aj teraz. Je pravda, ze teraz ma to laka viac, ale manzel to nechce vediet a mna by piclo, keby som sa niekomu precekla a niekto iny by to vedel skor ok on.
yoda: staci povedat dokimu pri kazdom ultrazvuku, respektoval to, dokonca mi niekedy kazal zavriet oci, bolo to vtipne 😀
odsavacku: ja som mala pozicanu medelu rucnu a bola som s nou spokojna, aj ked podla mna je najlepsie sa naucit odsavat rukou. a vlastne ja som odsavacku pouzila mozno 5x a kojila som do 18mes.
Velmi som chcela kojit, takze ja som doma po prichode z porodnice nemala ani umele mlieko, ani cumlik a mozno jednu flasu (dar od znamych), cize tym padom ani sterilizator ani ohrievac flias. Po 6 mesiacoch som Miska aj tak zacala ucit na flasu s naustkom a v poho.

bellablonde
15. jan 2010

ale to bola vynimka, do dunakiliti nechodime bezne na obed
zato v parku v rusovciach sme tak casto ako sa len da 😉

strasska
15. jan 2010

bellablonde: moj syncek je od Tvojho Petka mladsi o 2 dni
este pre Kosicanky ku porodniciam.
Ak mate lekara,ktory sa o Vas stara cele tehu, tak sa podla mna sa oplati ist za nim aj do porodnice.
Ak nie, tak ja som za Novu... nechcem malovat certa na stenu... ale keby bolo s babom zle, tak ho aj tak zoberu do Novej a kedze je teraz vela rodiciek, Vas nemusia prijat spolu s nim. Poznam taky pripad.

bellablonde
15. jan 2010

aj stanka33 ma rovnakeho chlapceka ako my 😵

rybaanka
15. jan 2010

bellablonde supis, tak to sa tam mozno niekedy uvdime 😉
bellablonde, strasska, stanka inak moj krpec je len o mesiac starsi od vasich, narodil sa v aprily, barancok moj 😀

bellablonde
15. jan 2010

nasmu sa podarilo preskocit bycka, je to maly vymyselnik s dvoma tvarami. Tu dobru ma na von, a zlu na doma 😀 😀 😀

strasska
15. jan 2010

Zienky, chcem sa opytat ci sa Vam drobci este vozia v Kocikoch? Lebo my byvame na dedine, ale vsade musime sliapat do riadneho kopca. Kedze maly nevladze, tak sa casto vozi. Neviem ako to bude potom, ked sa narodi babo. Rozmyslate nad nejakym skatom, alebo surodeneckym kocikom?

yoda_
15. jan 2010

Ejha, to vy si uz teraz kupujete kociky a chystate vybavicku? Nestraste, ved to je este strasne skoro, ci ako.

rybaanka
15. jan 2010

straska ja rozmyslam nad skatom, moj krpec uz moc v kociku nie je, vacsinou na odrazadle, alebo pesi, ale ked idem do obchodu, alebo niekde dalej tak ho dam do kocika, ved ten mi aspon nakup odnesie 😀 no ale ked bude babo, tak ten skate aspon chcem, surodenecky sa mi zda pre nas zbytocny, skor by som ho nevyuzila asi 😕 ale uvidim, co bude to leta este, nikdy nehovor nikdy, takze radsej nevylucujem ani moznost surodeneckeho 😅 😀

sarai
15. jan 2010

yoda, ja este nekupujem. mne sa to tiez zda este skoro. ked m i zacne rast brusko a budem citit pohyby, tak mozno neodolam ani ja a nieco kupim. ale len tak trosku.

dugyna
15. jan 2010

sarai to aj ja rano kukam kde je moje brusko..a vecer sa z neho vytesujem ..kolko meria tvoj drobcek?

luan vyrabaju ho rakusaci..by HABERKORN austria..a kupila som ho uz stou taskou v ktorej bola podlozka na prebalovanie a termo obal na flasku v mobelixe, aj to vajicko..uplnou nahodou..sme kupovali nabytok a tam maju take oddelenie..
inak by som kupila na inzerat..su kocky co predavaju skoro nepouzity kocik..

dugyna
15. jan 2010

bellablonde..to bolo v telke este pred vianocami..ze z krvi matky zistia na 100% pohlavie babetka..a stoji to 3tis.co je dost.
a kde v pretrzke je babymarket?

rybank aj ja by som isla v klude v UT na tu 18h..tak ak chces sa mozme dohodnut spolu..

dik za rady s odsavackou..podla statistiky teda vedie rucna avent

dugyna
15. jan 2010

inak kukala som ten link..to si myslim ty zrzulka dala..ak som sa pomylila tak sorry na ten multifunkcy pristroj pre babetko..super vecicka to vyzera byt..len keby vsetko tolko nestalo. 😉

mojalili
15. jan 2010

AHojte kočky....
Ja som taka rozcarovana z prace kočky 😒 ...dnes mi kolegynky odporucali, aby som sla na PN - rizikove, jediny ich dovod...ze pre deti bude lepsie, ak ich bude od pol roka viest jedna ucitelka...lebo ja idem v maji na matersku....vobec ich nezaujimalo, ze sa citim dobre... 😠
Nastup na matersku mam az 8.5., co je este 4 mesiace...co by som doma robila? NAvyse deti mam dobre, mam ich velmi rada, zalezi mi na nich.TEraz som zacala s nimi hrat divadlo o 12 mesiacikoch... a som taky typ, ze by som sa doma zblaznila, keby som musela ....KEby som bola chora, ze MUSIM lezat, tak nepoviem....ale takto??? NO nasrali ma riadne 😖

prepacte, ze vas zatazujem, idem varit sosovicovu polievku, pridem si vas pocitat... 😉

zrzulka
15. jan 2010

mojalili tak to je ozaj dovod... ved od maja sa uz deti aj tak velmi neucia... to uz sa tesia na prazdniny. Sila...
Co budes robit? ostanes doma??? ja som zase bola rada ze som odisla z roboty. isla som dokonca 8 tyzdnov pred porodom ale ja som mala psychicku narocnu pracu. pracujem s ludmi, nemala som cas sa ani najest, ist na WC ... chcela som ist uz skor lebo stala sa mi jedn nemila vec v praci ale lekar ma nechcel vypisat ze to by musel potom kazdu zenu vypisat lebo kazda zena ma v praci stresy. Argument jak mraky....

Dugy su aj lacnejsie varianty tychto multifunkcnych pristrojov pre deti. Tento je super ale raz sa nam zlomila ta vec co sa v nej mixuje tak sme museli obednavat az z ciech. Druhy krat z mojich nesika ruk vyletel ten pokop ked som ohrievala malej papu tak zase sme museli objednavat.... takze sa nam cena paradne navysila. tie diely nie su drahe, stoja par korun ale to postovne 300czk nepotesi.... takze ak budes uvazovat zisti si ci maju servis na SK... babymoov nema:((((( Ale tak ja som ho kupila za polovicnu cenu tak sa to este dalo....

kocik ja este neriesim, uvidime ako mala bude chodit do leta, zatial len zacala takze my este kocik plne vyuzivame.... My

Ten geneticky test v 12tt ma opodstatnenie v pripadoch ked urcenie pohlavia má veľký význam, pretože niektoré ochorenia postihujú len chlapcov alebo dievčatá. v takych pripadoch ked sa da zabranit tomu aby sa narodilo dieta s genetickou chorobou tak vtedy som za, ale ked len tak z pasie tak sa mi to zda take cudne.... No ale hold biznis je biznis.....Niekedy ma pocit ze ked ma clovek peniaze tak moze mat v dnesnej dobe uplne vsetko....

zrzulka
15. jan 2010

Dugy babymarket sa prestahoval. mal predajnu na Sustekovej ale netusim kde su teraz. Viem ze jednu predajnu maju aj v Senci

mojalili
15. jan 2010

Zrzulka, neostanem doma, nenecham sa vystvat. Deti by boli sklamane, ze som ich nechala tak a odisla, lebo mame naplanovane na MDŽ predstavenie. Pekne potiahnem dovtedy,pokial sa budemdobre citit, mozno az do konca maja, uzavrem ceruzou znamky a bude....a po porode pridem rozdat vysvedcenia...🙂

zrzulka
15. jan 2010

Mojalili to su slova do boja... drzim palce!!!!!klobuk dolu pred takou ucitelkou ako si ty.... kiez by sme aj my natrafili na taku supersku ucitelku... Mate v skole aj dieta ktore ma nejaky handicap? integrovane????

dugyna
15. jan 2010

mojalili...tak to by nasralo kadzu..ale ak by ti robili zle a naschvali tak by som radsej isla na PN..ale inak nechapem..ja som musela ist lebo v robote nemozem byt ako tehotna..takze ja som bola dohodnuta s DR...ale takto..je to vrchol..a nieco mi hovor akurat tak leniviem doma..lebo ani do skoly nechodim..len na statnice..sak ale za chvilu sa zacnem ucit na dlsiu.tak mi prejde veget..

zrzulka no mixer mam cize ja by som vyuzila asi ten ostatok toho pristroja..ale zas vyzeral taky mali prakticky..no pokukam snad aj v nay budu mat...do senca to mam daleko..
s tymi testami mas pravdu..na take ochorenia viazane na pohlavie je to fakt dobre..
a to stou PN zavisi od lekara/ky moja je suoper boli sme dohodnute este predtym nez som otehotnela..

a mojalili nedaj sa ked vladzes a citis sa dobre tak drzim palce

zrzulka do senca to mam daleko xixi to skor ta vajnoska..

mojalili
15. jan 2010

Zrzulka,mame integrovane deti medzi "normalnymi". JA mam v triede ziaka s DMO, zle chodi, jednu nohu vlecie za sebou, je akysi cely vykriveny, jemna motorika dosledkom deformovania je velmi zla, ale pise....ma integraciu z kazdeho predmetu, ale rozumovo je dobry, bude mat jednotky a dvojky na vysvedcenie, dokaze sa naucit (nabiflovat), ale logika napr. v slovnych ulohach mu nic nehovori, ani GEometria.....ale tak zvladam to...mam ho pri sebe a ako malicke dieta ho vediem ku kazdemu kroku. MAma je platena aby pre neho chodila a obliekla ho, ale dala mu mobil na krk, ze staraj sa.....a tak som dostala od kolegyn vycitane, ze ho neobliekam ked ide domov....Praveze to robim, len ked tam neucim poslednu hodinu, takk nemozem....je to cele na hlavu....ALe tak je zlaty.... 😉

dugyna
15. jan 2010

jej mojalili to je pekne ako si to napisala..a deti ho ako beru v skole?

mirka285
15. jan 2010

mojlili ake su tie kolegyne mudre 😠 si uvedomuju,ze ked ostanes doma budes mat aj o polovicu menej penazi?len si pekne rob po svojom,sama najlepsie vies co je dobre pre teba a pre deticky 😉

stanka33
15. jan 2010

Ahojte...konecne vas docitam a uz neviem co ste pisali na zaciatku....

ja som ten sterilizator potrebovala na flasky a odsavacku, kedze som odsavala stale

inak pozeram bella...my sme 22.5 🙂 my sa vozime na kociku, ked ideme do obchodu, musim ist cez 3 cesty...a nas maly si chodi kede on chce a nie kadial ja chcem takze by som sa do obchodu a na ihrisko nedostala ani za hodinu tak preto, ale niekedy ideme aj pesi, teraz ma aj take obdobie ze povie hore a dvihne ruky..no odnaucam ho od toho...a ten skate planujem kupit, nech je zabava, na nas kocik existuje len je drahy musim pozet v bazari..u nas odrazadlo nehrozi, skonci hore nohami a krutime kolesa...hadam ho to na jar zacne bavit

inak aj ja by som chodila na plavanie, ale tiez nemam dat kde maleho, my tu Ba nikoho nemame...jedine raz dvakrat do mesiaca ak by muz dosiel skor z prace....

stanka33
15. jan 2010

ten link na vypocet pohlavia mi pri prvom nevysiel, dufam ze nevyjde ani teraz a bude chlapec... 🙂

dugyna
15. jan 2010

stanka takze nemusim hned kupovat ten sterilizator..staci az ked sa babo narodi a uvidim ci treba alebo nie?
co to je ten skate?vozik?

to nevadi stanka..vklude by sme mohli chodit raz dvakrat do mesiaca a ostatne cvicit..co ty na to?
stanka a este taka otazka..ako to robis ked si tehotna a nemame sa natahovat s tazkymi vecami atd..maleho nosi na rukach...alebo ako to robis?
lebo my by sme chceli tak posebe deti asi ako mas ty..tak sa pytam dopredu..

stanka33
15. jan 2010

jasne aj s odsavackou aj so sterilizatorom mozes pockat, v porodnici maju a doma si lahko kupis...a ten ohrievac sa mi zda zbytocny...

skate je taky skateboard na kocik, kde mozes vozit vacsie dieta...

a tomu natahovaniu sa vyhnut neda, ja ho na ruky nedviham...ale napr rano z postielky, potom zasa do postielky poobede, do papcej stolicky.. ked ho obliekam tak bojujeme aj pri prebalovani..tomu sa nevyhneme..zatial je to v pohode, horsie bude neskor..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre