Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
12. aug 2010

@mojalili - super, ze uz to mate za sebou! Si si teda vytrpela, mne by tiez bolo luto, keby mi ho brali a bola by som v takej neistote, ako to dopadne... Inak, nemozem si pomoct, ale ten Tvoj Danielko mi propomina toho mojho Miska🙂

alllexa
12. aug 2010

@janka_michal - ja zavinovacku skoro vobec nepouzivam, len ked ideme k lekarke. Vacsinou len dam plienku pod hlavu a ideme... Navyse, v tej zavinovacke musi byt aj dost teplo a neviem si predstavit stale ho balit, ked ho cez den chytim do ruk aj sto krat...

duja
12. aug 2010

Ahojky baby tak jedna z poslednych juloviek sa hlasi po porode doma 🙂
Porodili sme 5 augusta o 17:18 akutnym cisarskym rezom. Maly mal 56 cm a 4360 g. Uz sme skoro na porodnej vazhe po tyzdni od narodenia 🙂
Tak prajeme vsetko dobre a hlavne spokojnucke detickyy

janka_michal
12. aug 2010

@alllexa no ved prave a mne sa ju aj zle koji, a ked ju mam dat odgrgnut tak to ani neviem v zavinovacke..no svokra stale,ze to musim tak ju mam stale v tom a ked poviem,ze nie mne je takto lepsie tak povedala ze nie to nesmiem tak to musim hentak..a mojmu drahemu to tlaci do hlavy a uz ma to sere..jaaaaaaj skoda reci, lebo toto je len jedna z veci

ericica
12. aug 2010

mne sa asi sniva...taak si predstavte ta moja bambulka zaspala okolo siedmej a teraz taha ostosest ako zarezana.......to akoze dospava cely den 😲 😲 😲 😲 co bude v noci 😖

ericica
12. aug 2010

@duja pekne miery zo srdca gratulujem 😉

alica26
12. aug 2010

@janka_michal Ani my sa nebalíme do perinky... Nepokladám to za potrebné a okrem toho v týchto horúčavách si synčeka nebudem parit v zavinovačke... 😝

merikac
12. aug 2010

@mojalili moooje malinke,,,ved pri citani draslo mne srdce,,si statocna mamina, ze si to tak zvladla,,,a Danielko je spravny chlap....my uz po horach behame,,aj v Demenovskej jaskyni sme boli a malej sa to naramne paci,,,vzdy prespi vsetko,,je z nej riadna turistka- tak nech sa paci aj Danielkovi 😉

merikac
12. aug 2010

@duja wou....tak to cakanie stalo za to,,,mieramy sa pomaly vyrovnate uz mesacnym detickam 😀 velke gratulky 😵

merikac
12. aug 2010

@cigaretka5 no tak toto robi aj moja babulka, normalne sa cudujem, ako moze tou briadkou triast s takou frekvenciou 😀

alllexa
12. aug 2010

@merikac - fiha, no Ty si akcna! A kam davate malu pri noseni? Mate nejaky nosic uz pre take male deticky?

cigaretka5
12. aug 2010

@mirka285 no ja v noci pouzijem vsetkych pat v jednej caj a do ostatnych zarabam, aby som nemusel lietat hore dole po domje

merikac
12. aug 2010

@alllexa no zatial som si kupila na skusku z bazaru baby vak,,,,no malinku obcas nadlahcujem,lebo mam pocit, ze sa jej tam musi zle lezat, cela sa prisposobuje obrysu mojho tela,,,mozno to je len moj blby pocit,,ale kedze cely cas prespi, tak sa jej tam paci,,,musim sa poobzerat po niecom kvalitnejsom pretoze my doma neobsedime

sarai
12. aug 2010

@merikac ja mam manducu - na nosenie deti. a fungujeme s nou uz od prveho mesiaca. je to super vec.
baby, chcela som sa s vami poradit o flaskach, ake mate kupene. ja mam pre novorodencov, ale mam pocit, ze cez to celkom rychlo tecie. a na caj a mlieko mate rovnake, ci odlisne. a este jedna otazka, davate uz aj cajik. a ak ano, tak aky?

ericica
12. aug 2010

@sarai ja davam ten feniklovy od 1 tyzdna ale moc mi z neho nevypije len sa nim trochu ukludni......akosik odmieta flasku 😖

ericica
12. aug 2010

ja som tiez rozmyslala nad tymi satkami ale ja by som ich nevedela ako zlozit vsak to je urcite narocne....

robika
12. aug 2010

@mojalili som rada, ze je Danko v poriadku a je velmi statocny, ze to zvladol... ja si to neviem ani predstavit, ze ake tazke to pre Teba bolo, ja by som sa asi zblaznila...

@cigaretka5 aj nasmu malemu sa tak trasie brada obcas, ale netusim z coho, stava sa to pri papani...

sarai
12. aug 2010

@ericica prave nad tym feniklovym rozmyslam. videla som taky - sunarka (feniklovy) a moja Nada sa furt puci, tak som myslela, ze by som ho skusila. ale s flaskou mame tiez trochu problem. moc ju nechce. mozno mam len nespravnu

ericica
12. aug 2010

@sarai ty tiez kojis???ja som skusila aj taku obycajnu od canpol babies,a aj aventacku a nehce ani jednu vzdy jej vypadava z pusinky....ja som minule dala prevarit vodu a dala som tam par kuskov celeho kminu a anizu ....fenikel nam akosi nerobil dobre.....a toto si chvilku cuckala a ukludnilo ju to.....

ericica
12. aug 2010

inac vecer od unavy co cely den nespala sa okupala napapala a hned zaspala...a o chvilu na to velky rachot v plienke...tak som ju dala do cisteho a ked som jej utierala ritulku tak take vetry z nej sli aj ma trochu ospricla,ked som ju dala do cisteho a uz som zapinala bodynko tak si zase ulavila 😠 skoro ma trafilo ale mali ste vidiet tu ulavu 😀 potom hned zaspinkala 🙂
volakto sa tu dnes pytal na nausnicky,nam uska prepichli este v porodnici a mame usak krasne zahojene.....
a v noci teiz neprebalujem davam pampersky a tie vydrzia,prebalim len ked sa pokadi alebo je pretecena 😉

sarai
12. aug 2010

@ericica zatial nastastie kojim, ale keby ma mal moj manzel zastupit nachvilku, tak by som potrebovala flasku. nech mala papa aj z nej.
do tej vody si kmin a aniz pridala az za studena, ci si vyvarila aj to vo vode. a pomohlo jej to na brusko, hej? mozno to skusim

ericica
12. aug 2010

@sarai ano dala som to za studena...prevarila a scedila,,,hej dost si z toho poprdkavala.....a ak ma drobec bolave brusko skus dat pred kazdym kojenim kvapku infacolu,nam pomohol....

petzi
12. aug 2010

Ahojte zienky,
no ja sa vam hlasim, uz som po horuckach, zacinam to opat zvladat.
o mliecko som nedosla, mam ho viac, tak som rada, prsia ma az stipu ,
ked su uplne plne,kedze malinky papa kazde 4 hodiny a viac,tak musim
odsavat,inak by mi asi praskli.
inak mojmu malemu nie je s mojho mlieka vobec zle, co som rada.brusko
ho zase nebolieva, klop klop klop, snad to nezakriknem.tak sa majte

petzi
12. aug 2010

@mojalili no super ze vam to dobre dopadlo,museli ste si pretrpiet,ty od strachu a malinky od hladu.
hlavne ze ste ok a zdravunky. 😉 tesim sa s vami 🙂

petzi
12. aug 2010

@duja Duja gratulujem, no nadherne miery podotykam a prajem len vsetko dobre!!! 😉

mojalili
13. aug 2010

Ahojte dievcata - no nebojte sa, vydrzali by ste vsetko, pri LILI som vydrzala rozbity nos, co bolo strasnejsie, lebo som musela byt pri šití a drzat ju. Aj tu sa ma pytali, ci tam chcem ist...no v ziadnom pripade... 😠

S tym cajikom, v nemocnici Dankovi chceli davat cajik, nedovolila som, ze radsej mu dam prso...a neprotestovali....som rada, ze stale kojim a dufam, ze este aspon 4 mesiace vydrzim, i ked nemozem cvicit, kaslem na to, vydrzim, je to lepsie kojit...A ked budem davat cajik, obycajna voda z vodovodu - prevarim a dam tú...

@merikac NO budem mat co nosit, maly ma uz 5,5 kg 🙂

vierkaha
13. aug 2010

Ahojte maminy, mám otázku tie čo kŕmite detičky UM ako to riešite v noci ? Máte urobenú nejakú zásobu? Lebo ja kým zarobím malému čerstvé tak je úplne prebratý a reve ako o život. v Nemocnici som si všimla, že mali nachystané v chladničke a dávali nám to - môžem si aj ja doma takto urobiť zásobu?

oacka
13. aug 2010

@vierkaha myslím,že cigaretka má v chladničke ppripravené a moja kamoška si zas na noc dala horúcu vodu do termosky a už len zaliala prášok a podávala.
naša kočena bola včera v meste: takto nás doma diriguje:

kafoditka
13. aug 2010

Ahojte mamulienky, vsetkym vam prajem krasny dnik 😵 😵 😵

adelaine
13. aug 2010

@vierkaha
..ja mam v termoske prevarenu vodu, v mensej flaske mam
prevarenu studenu, do flasticky uz len nalejem vodu primeranej
teploty, hodim tam mlieko a ficim 🙂
ale tiez sa mi to niekedy nepodari "nasejkrovat "skoro a
spusti sa rev 🙂
nas uz jeden sused prestal zdravit, no a co 😀 nema mat
spalnu pri nasej spalni 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre