Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
6. sep 2010

bud vezmem moju maminu s nami ,alebo dam malu na 4 hodky do detskych jasliciek v lyz.centre,uz som to tam omrkla minuly rok ,je to super..priamo pri vleku takze si mozes dieta skontrolovat ,postielky a vsetko v super stave..akurat ze cvakas cca 15-20 eur na 4 hodiny ...ale aspon 3-4 dni takto a potom sa budeme s manzelom striedat..setrit sa bude na niecom inom ...🙂)

merikac
6. sep 2010

@tinaki1275 pekne to mate vymyslene,,,,

tinaki1275
6. sep 2010

@merikac ja sa cely rok tesim na ten tyzden-dva v rakusku a tyzden na slovensku ,to ako ked vy zo slovenska idete na dovolenku k moru ..😉))aj teraz sa neviem dockat ,milujem sneh a hory...a mo jmanzle -grek sa naucil lyzovat pre 4 rokmi a zblaznil sa do toho rovnako ako pred rokmi ja..🙂chvalabohu ..

nina88
6. sep 2010

Pre tie, ktore chcu vediet viac: http://www.rizikaockovania.sk/dok/ias/IAS-infor...

a uz som ticho... 😉

merikac
6. sep 2010

@nina88 a ja nemyslim, ze by si mala byt ticho,,,ved je dobre,ked vyjadris svoj nazor a osobne ja rada si vzdy precitam aj za a aj proti,,cloveka to niekedy zmatie,,ale o to viac ho nuti rozmyslat ako sa zachovat v danej situacii,je sice pravda, ze vela ludi potom odsudzuje,ked niekto vyrrca z davu, ale myslim, ze sme tu babule, ktore aj ked oponujeme, tak len za dobro veci o ktorej sme presvedcene a nie z nejakej provokacie, alebo nadradenosti,,,,mna tiez ako maxi zaujimalo preco si sa tak rozhodla,,a vobec ci je to mozne nedat dieta ockovat a ci to nieje nejako trestne( myslim tie povinne ockovania)

merikac
6. sep 2010

@tinaki1275 no aj ja sa tesim, ked ideme lyzovat, alebo k moru 😀 , len si musim vybrat ci to, alebo ono,,na oboje nemame financ ☹ 😠

merikac
6. sep 2010

@nina88 neda sa mi ta stranka zobrazit, co si dala link 😨

tinaki1275
6. sep 2010

@merikac spravne tak to sa mi paci,kazdy ma pravo vyjadrit sa a nikto ho za to neodsudi...ste super baby... 🙂

zrzulka
6. sep 2010

ja to citim podobne ako ninka davam do pozornosti este jeden link ohladom rotateq ... nazor si urobte kazda sama... mna to presvedcilo preco nedat moje dieta ockovat....
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/paul-offi...

mirka285
6. sep 2010

@zrzulka a mna to utvrdilo v tom ze nedam ....

mirka285
6. sep 2010

@tinaki1275 tak to mate super....ze su skolky to som videla aj ja ale o jaslickach som nevedela....a v Rakusku je to naozaj na urovni..budem ti tisko zavidiet,tak potom daj jednu jazdu aj za mna 😉

tinaki1275
6. sep 2010

@mirka285 dam,aj dve..😉),inac vrelo odporucam stredisko Hochzillertal...a jaslicky maju skoro vsetky lyz.centra v rakusku,a su prevazne pre deti od 3 mesiacov...niektore od 6...

mirka285
6. sep 2010

@tinaki1275 zajtra mrknem to stredisko,moja srdcovka je Saalbach-Hinterglemm-Leogang,pozri aj ty 😉 idem hajat,dobru noc

sunnygirl
7. sep 2010

ahojte bábiky,
chcem sa vás opýtať, či ste si museli pýtať potvrdenie u gynekológa a pediatra potvrdenie ne vyplatenie príplatku k príspevku pri nar. dieťaťa alebo Vám to dali, díky

a prajem brú noc a cez deň pekné písanie 😉 😉

petrap001
7. sep 2010

@sunnygirl ja uz som to pytala asi pred 3 tyzdnami obaja mi dali vpohode hoci som bola v zahranici 😅 len nezabudajte,ze to musite stihnut do pol roka,lebo dostanete prd 😒 mam par kamosiek co si nedali na cas a tak to potom dopadlo.ja to poslane este nemam,lebo este odo mna chcu milion dalsich potvrdeni zo zahranicia,najnovsie potvrdenie,ze som nedostala ziaden taky prispevok v irsku.ale kto mi ho ma dat a kde to uz ich nezaujima.a kedze som tu,moj chudacik musi lietat po uradoch 😀 aj rodny list mi zatial stoji,pretoze original musi byt apostilovany a kedze blbci iri nepouzivaju peciatky tak ani na originale ziadna nieje a a j tak to treba overit. aspon ze mu v poistovni priradili docastne nejake to rodne cislo,aby ho mohli poistit.takze ked mi dorazi original tak potom na matriku atd.to bude trvat no kym chudatko bude uznane za slovacika aspon takto 😀
Dnes rano som sa zobudila asi s nadchou,tak som nadsena.Mama je tiez chora a lekarka je vravela ze je to viroza,ze je to vo vzduchu teraz tak super.len nech maly nechytne nic od nas ☹ a stale nekakal 🙄
Pekny dnik Vam prajem 🙂

oacka
7. sep 2010

@sunnygirl áno, to máš na dvoch tlačivách na to kolonky, tam ti dajú aj gyndoš aj pediater potvrdenie. tie tlačivá ti dajú na USVaR. mm to raz dva vybavil,hovoril,že tety boli veľmi nápomocné a dali mu všetko,čo po narodení miminka treba.

merikac
7. sep 2010

@mirka285
@zrzulka, ja som ani neuvazovala, ze by som malu dala ockovat proti rotavirusom,,a po tom co som precitala, by som ani nedala, brrrr. Ja som skor ninu pochopila, ze je vo vseobecnosti proti AJ pre zakladne povinne ockovania a ze ich ZATIAL odklada aspom po 1 roku a uvidi, ci vobec da svojho drobca zaockovat

merikac
7. sep 2010

inac krasny den vam baby vsetkym,,,,,,,,,,slniecko svieti, dneska by to slo 😀

sarai
7. sep 2010

ahojte, neviete nahodou, ci sa moze stat, ze babatko ma zapchaty nos aj kvoli kojeniu po leziacky? moja nada nadranom mala akoby uplne zahlienene dutiny. aj som jej skusila odsavat sopliky, ale moc jej neslo. a k tomu aj tak pokasliavala - akoby jej voslo nieco do nosa a chcela to dostat tym kaslom von a aj kycha.
myslim si, ze moze byt nachladnuta. ale teraz uz nesmrka a ani moc nekasle. a vcera som s nou bola u doktora a povedal, ze je ok. tak mi napadlo, ci to nemoze mat suvis s tym kojenim po leziacky.

miki060707
7. sep 2010

ahojte,
@mirka285, Miri, tie sáánky su paradne, také som vôbec ešte nevidela a ten fusak, je tam suprový, síce cena nieje nizka, ale čo pýtaju za obyčajné drevene a čo sa posratú opierku, a tuto pekne fusak je, a využiješ ich na viac zimí veru.....a ked chodite aj lyžovať, tak to je dobrá kupa.....

po pár krásne strávených dní mi dcéra odmieta chodiť do škôlky, dva dni super, včera tam hysačilo jedno dievčatko a jej to bolo luto a už také škaredé reči na škôlku a že je chorá, že ani zaboha do škôlky nejde, nech ju zatvoria a hnusná škôlka, biju ma tam, no vymýšlala si..no ale ma trochu soplu, tak ju tam nebudem nasilu dávať, aby som jej to nezhnusila, ale že zajtra pôjde, no mení tie verzie, našťastie som neni doma a môže byť doma......

miki060707
7. sep 2010

@sarai no ja som sa toto pýtala doktorky, že nekedy tach chrápe, alebo že uplne dýcha, jak keby bol nachladnutý a to mi povedala, že sa mliekčo dostane do nošteka a tým pádom tá sliznica je taka napuchnutá, tak preto sa mi zdá, že tak dýcha, ale že to potom prejde a dýcha čisto.....

inak dobré ránko, ja mam také silné krámy, ale žiadne bolesti, čo som rada.....ale chcem, aby štvrtok už skončili, lebo mam isť na kontrolu, chcem to mať z krku

baby, ktorá pije ešte čaj, lebo mi pár sáčkov ostalo a neviem, čo s tým, je to z DM čaj, by som poslala aj vložky do podprdy...
inak ja dám očkavať to povinné, iné som nemala ani v pláne,

adelaine
7. sep 2010

@nina88
nina, ved ti nikto neberie tvoj nazor, nedaj si malu ockovat, ale
netrep, ze ockovanim zmutuju bunky na rakovinove a podobne zvasty
typu a la novy cas

sarai
7. sep 2010

@miki060707 a bolo to pocut tak, akoby mal hlieny? lebo niekedy tak chrapka, ale dnes bolo pocut, akoby to tam mala plne. no to kaslanie bolo skor len take, ze to chcela vykaslat. ale teraz uz vobec nechrchne ani nekasle.

nina88
7. sep 2010

@adelaine nemyslim,ze si sa vyjadrila inteligentne... Forma vety netrep a zvasty ak o tom nic nevies, nie su teda na mieste... Ja nikoho neprehovaram, ani nemanipulujem (ako to robia farmaceuticke spolocnosti) len som vyjadrila svoj nazor a kto chce, prestuduje si o tom, kto nie, nie... Nemusis utocit...
@merikac ten link skusim teda znova
http://www.rizikaockovania.sk/dok/ias/IAS-infor...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Anafylak...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Hep-B_ha...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/DPT_pent...

merikac
7. sep 2010

@nina88 asi robim nieco spatne, alebo co,,ale ani jeden ten odkaz mi nejde otvorit ☹ ,,,alebo to len pre istotu aby som sa nevyplasila 😉 😀

adelaine
7. sep 2010

@nina88 neutocim,
hovorim, ze ti neberiem nazor, fajn, nedavaj si malu ockovat, ako som pisala,
ale zase pisat o tom, ako je to straasne skodlive sa mi tiez nepaci...
a na nete je informacii spustu, aj dobrych aj lzivych, treba selektovat...
ale nemam uz viac k tomu co povedat.

mojalili
7. sep 2010

@miki060707 Ty uz asi nekojis, ze? ked mas kramy......ja zase kojim, mavam len bolesti a kramy nie....co je dobre 🙂

Inak dobre ranko kocky, dnes mam narocny den pred sebou, o 10 minut idem s malym na rehabilitaciu,cvicime Vojtovku, potom do skoly pre LILI o 11.30? o 13 hod ideme na tanecnu, musim ist este anist rodicom a svokrovcom kolace co som vcera do noci piekla. NO stale nieco 🙂

JA som kocky z toho kojenia zmagorena, stale som na pochybach, ci to Dankovi staci, lebo prsia i ked mam blakociny, tak z nich ide mliecko,a le ked Danko dosaje, tak si picha paste do huby a cuca dudel akoby nejedol....normalne rozmyslam aspon vecer mu dat jednu davku UM, ved sa jeduje a stae chce jest, niekedy mi to pride ako non stop.... ☹

merikac
7. sep 2010

@miki060707 aj mne mala rano zakazdym chrci akokeby mala plny nos, niekedy mam pocit, ze sa jej neda ani dychat,,ale ked snou zacnem po rane manipulovat 😀 , tak ju to prejde a ani naznak soplika

ozaj babule mam nejakych 6 poukazok na zlavu v DM, pre clenov nejakeho babybonusu, tak ak niektora to vyuzivat, kludne vam to poslem,,,u nas DM nieje.

lulu1983
7. sep 2010

bre ranko vsetkym,

@merikac: veru, dnes je krasne, dnes by to islo ;)

mame prechladenu macicku, kade chodi tade cika...

k ockovaniu: povinne ano, nad ramec nie, myslim, ze existuje malopocetna skupina deticiek, ktora na ockovanie zial zle zareaguje a je jedno ci su ockovane do roka alebo po roku zivota, vzdy su vynimky ;( netreba pausalizovat, treba sa rozhodnut a za rozhodnutie take, ci onake, prijat zodpovednost, tot vsjo ;))

merikac
7. sep 2010

@mojalili ja z teba umrem,,ze do noci piekla,,,,,ty aj spavas??????????? 😀 ,,Ale inac aj ja som do polnoci vyprazala rezne pre mm, isiel rano do prace a pride az v piatok, tak nech si nemusi cez tyzden varit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre