Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
8. sep 2010

@kafoditka kafko kuk do mojho albumiku,ci si cuca tak ako moja,,,lebo ja som uz zufala,,ona si paste neocucuje, len palec rovno strci do pusiny,,to jej ide ako nic a ked jej vyberiem jednu ruku, tak vpali druhu, no problem 😀

oacka
8. sep 2010

@janulienocka skladá sa výborne,aj ja ho poskladám za 30 sekúnd a vynesiem hore schodmi na druhé poschodie k mame do obyvky. ja mám trojkolku,Kafko má štvorkolku.

oacka
8. sep 2010

naša náušnicová trpiteľka sa ukľudňuje prštekmi. a aj počas papania sa ich snaží narvať do pusy.

janulienocka
8. sep 2010

@oacka tak super, skusim sa po nom poobzerat ... este ma napadlo, do snehu ako

merikac
8. sep 2010

@oacka prosimta hod este cenu kolko ta vysiel ten kociar?

kafoditka
8. sep 2010

@janulienocka v BA ho maju v babymarkete urcite, myslim, ze v Pre deti ho nekupis. Sklada sa upne lahucko, uzasne. Ved ja mam 158cm - take male pivo- a sama ho uplne v pohode poskladam. Tam len prichytis take packy na boku rukovate kocikam zaeretujes koliecka a cely ho stlacis k zemi. Jednoduche..Mirka ti to urcite tiez potvrdi.. Jej sa v pohode zmestil do Corsy a my mame opel astru a tam tiez uplne v pohode vojde..

kafoditka
8. sep 2010

@merikac zlata je mala 😵 😵 moj si necuca palec ale rovno celu ruku 😠

oacka
8. sep 2010

@merikac ja mám športiak, vložnú tašku v ktorej je aj fusak,taký predlžovací diel na športiak, nánožník na športiak a vyšlo to na 790,- tuším... kolieska sú poľa mňa výborné. nie sú nafukovacie,ale sú gumené a veľké. a úplné ľahko sa dávajú dole v prípade potreby

katka55
8. sep 2010

@kafoditka este k tym vajkam - my ich mame od narodenia zvacsene, lebo su plne vody. boli sme s tym na chirurgii a skoro som odpadla, ked doktorka vzala obycajnu baterku a presvietila mu gulky. svietil ako lampion 😀 vraj keby to bol pruh, tak by tam bolo vidiet tmave miesto...

merikac
8. sep 2010

@oacka lebo ja ked pozeram na tie ceny len sportovych,,tak preglgam,,,mozno som natukla zlu stranku a su aj lacnejsie,,al 680 evri za sportiak nie som ochotna dat, aj ked je krasny ☹

kafoditka
8. sep 2010

@katka55 dakujem, baterku mam poruke, ked sa maly zobudi, vyskusam.. 😉

adelaine
8. sep 2010

@kafoditka ja sa chcem opytat na satku, Kafko, ako dlho v nej Filipka nosis?
ja som si len teraz kupila Didymos-ku, je super, maly mi v nej pekne zaspi,
ale zase ho v nej nechcem vlacit od nevidim do nevidim, bojim sa o jeho chbatik...

kafoditka
8. sep 2010

@adelaine ja ho v didymoske nosim tak tak 3 - max.4x za tyzden.. ked mi v nej zaspi, niekedy ho necham spat a takto ho nosim aj 2 hodky, inokedy ked mi v nej zaspi tak ho vyberiem a polozim do postielky. Ale nikdy som ho v nej nemala viac ako 2 hodiny..

maxara
8. sep 2010

Dobre ranko krasulky,
tak ja som bola dnes si porobit predoperacne vysetrenia, krv, moc a RTG hrudnika a zajtra idem na interne. Rovno som zbehla s Ninkou detskej s tym ockom, poslala nas na ocne, ale tam mali dovolenku, tak tam zbehnem v pondelok. No a kedze ma budu rezat 16teho, co sme mali mat poradnu, tak mi ju irobili hned. Mame rovnych 6 kg. Pochvalila nas, ze sme velmi sikovni, pekne Ninka dviha hlavku, pritahuje sa do sedu.. atd. Sestricka jej odmerala hlavku a dr mi poevdala, ze je to na hornej hranici krivky (škály) a ze to teda budeme musiet sledovat poctivo a ze ked o mesiac bude hlavicka vycuhovat z tej skaly, tak nas posle k neurologovi.. Ne argument, ci to nemoze byt tym, ze je cela vacsia, povedala, ze asi ano, aj ona si to mysli, ze je Ninka v poriadku, ale pre istotu nech sa na nu kukne neurolog.

@merikac ja mam sice polsky tank, sice nie Takko, ale v plnej vybave sportiak, aj s vanickou a vajcom stal 300e. Tiez sa lahko naklikava, sklada sa tiez tak, ze potiahnes dve packy a odblokujes poistku a stlacis. Kolieska ma predne otacacie, nafukovacie, ale nie take hrubizne ako na traktore, ale pekne uzke. A sportiak sa da tiez dat do oboch stran, aj vanicka aj vajicko sa da obojstranne nakliknut, ale to mi je samozrejme na nic.. sportiak tiez ide do uplneho lahu a naopak vo vanicke sa mi da zdvihnut matrac vyssie, keby mala Ninka reflux.. Ja som s nim spokojna, kocikuje sa velmi lahucko, jednou rukou pekne soferujes, nemusis nadvihovat a otacat.. Nie je mozno taky nadherny ako teutonka, ale o 600e lacnejsi.. a ked sa mi nahodou tak vyhega, ze pre druhe budem chciet novy, kupim si taky isty a este stale budem mat 300e aj pre tretie 😉

kafoditka
8. sep 2010

@maxara ja som myslela polske tanky, ktore maju na mile daleko od tvojho sikovneho zeleňaska.. to su take obrovske siroke kociky a vsetky kolesa maju velikanske. 😉

maxara
8. sep 2010

@kafoditka 🙂 ano ja viem ktore myslis, maju ich u nas v jednej predajni a ani kolieska predne nemaju otacacie.. ale mne sa zda ten moj oproti teutonkam ako obor
Chcela som len poukazat na mozno menej kvalitnu ale ovela lacnejsiu verziu kocika pre merikac..

aalexis007
8. sep 2010

@mojalili po akom očkovani si musela čakať v čakarni. Lebo aj my ideme na očkovanie v 3 mesiacoch ale nič nám Dr. nespomínala, že tam budeme musieť potom čakať a že by mohli byť nejaké komplikácie. Tak sa len informujem pre istotu.
To ako papkajú vaše detičky, že už majú toľko veľa kilečiek. My sme mali v pondelok presne 2 mesiace a máme ešte len 4980 g. 😲

adelaine
8. sep 2010

@kafoditka jj, aj ja sa snazim zmestit do tych max. 2 hodiniek 😉

mojalili
8. sep 2010

@kafoditka KAfko, aj nam trcia nohy, ale hlavne je, ze telo ma zabalene v teple a nohy mu zakryjem perinou. On ma rad teplo a pevny stisk, ked sa uspava, tak v noci mu to nevadi, ani pri zaspavani.

Kocky, idem od lekara, bola som sa pytat na VIGANTOL - pozeral na mna ako na cvoka, co sa to pytam....(bola som u zastupujuceh lekara, moj mal dovolenku). Vraj mam ho pouzivat....
No a k nasim dasnam, zubky mu lezu,ale tak 2-3 dni to tak je, potom je klud, vraj zapalene ich nema len zacervenene trocha, tak aspon tak...

mojalili
8. sep 2010

@aalexis007 Po kazdom ockovani sa caka v cakarni pol hodinka, aspon co ja viem od mojho lekara. Toto je ockovanie v 3: mesiaci, pneumokoky, hepatitida B, a vsetko mozne co tam je (vid temu par stran dopredu,co sa dievcata "rozrozpravali " ci dat alebo nedat povinne ockovanie..
Ono je to inak logicke ostat v cakarni chv ilku po ockovani, ci nenastane nejaka rychla reakcia...

lutsine
8. sep 2010

Baby mate niektora problem so zlezanou hlavickou na jednej strane, skusam polohovat na druhu stranu,aj v noci pocas spanku stale otacam, no rozculuje sa ked musi byt na inej strane,ako sam chcem. Ale niekedy sa sam otoci hlavicku na tu spravnu stranu. Myslite ze sa to spravi?

alllexa
8. sep 2010

@tinaki1275 - no to je fakt blbe takto chodit po nemocniciach...
Inak, ten narast vahy - zase si myslim, ze za dva mesiace pribrat 2 kila je velmi slusne...

@aalexis007 - ani moj moc nedviha hlavicku a ani nechce byt na brusku - ani som netusila, ze ho tak treba davat.
A ako zistim, ze je ten Vigantol zly, len podla zapachu?

@kafoditka - no, esteze to Tvojim malym dobre dopadlo - to som ani netusila, ze u tak malych deti existuje pruh.

@janulienocka - fiha, to mas teda riadneho valibuka!🙂

@adelaine @merikac - mna tiez dost casto boli hlava, ale vacsinou z nevyspatia - je normalne, ze sa maly budi 5 krat za noc?

merikac
8. sep 2010

@maxara no aj ja mam asi taky isty tank ako si popisala 😀 , vyborne sa sklada, ale minule som naklikla sportiak a zdal sa mi akysi moc otvoreny,,tak som cekovala cosi utulnejsie,,ale tie ceny ma odradzaju

merikac
8. sep 2010

@mojalili aj ja malu davam do perinky nejako sa snou nevieme rozlucit,,aspom na nej lezka, neviem si predstavit noc bez nej 😀 a stou informovanosou lekarov o Vigantole je to tak ako pises,,aj nunu sa bola vcera spytat a dr bola prekvapena, ze skadial to vie,,ze ona ani nevedela a dokonca jej ten letak doniesla akasi znama z lekarne,,To je fasa,,stahuju to z lekarni a doktorky veselo predpisuju dalej lebo nemaju informacie,,ma toto cele zaraza, za aka je biedna informovanost zdravotnictva,, 😠

merikac
8. sep 2010

@maxara maxi a s tou velkostou,,moje krsnatko malo taky isty problem,,tiez bola sledovana, a bola aj velka od inych deti, az do puberty a teraz v 14tke nejako nevynika od ostatnych rovesnikov, takze ozaj v tomto pohoda 😉

merikac
8. sep 2010

@alllexa aj moja sa budi, resp, pyta tak casto jest,,,ale ja snou minimalne manipulujem, skoro vobec, tak sa k nej len pritiahnem, nakojim-ani odgrgnut nedavam a spinka dalej,,

maxara
8. sep 2010

@mojalili mne hned dr na mna vyhrkla, ze ozaj vigantol.. a povedala, ze radsej nedavajme, to nebude vadit a uvidime ako sa situacia vyvinie, ze ci nieco bude.. namiesto neho..

@merikac ja som ten sportiak este nenaklikavala ale ma nan aj nanoznik a ta strecha je dost prekryta, takze myslim, ze by mohol byt utulny.. ale neviem, asi vecer vyskusam

maxara
8. sep 2010

@aalexis007 ale Ninka sa mega narodila, mala 4180

maxara
8. sep 2010

@merikac no ved dufam 😒

sarai
8. sep 2010

@mojalili to uz danielkovi rastu zubky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre