Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
29. sep 2010

@mirka285 takže aj Linda kakala riedke,aj keď pije UM? nedáš mi nejaké linky na pekné čiapočky??

bambola
29. sep 2010

@mirka285 ked ja nie som nejako presvedcena aby jej to robila kozmeticka 😒

sarai
29. sep 2010

@oacka ides jej skusit dat nutrilon? a doktorka ti na tonic nedala? mne doktor teraz predpisal hylak - kvapky a ze ked sa to nezlepsi, ze jej da asi nejake probiotika. zevraj to nie je dobre, ked ma taku riedku stolicu. ja som inac tiez rozmyslala nad UM. moja totizto skoro celu noc tlaci, aj ked sa nevykaka. ale to potom neprespim ani ja a podla mna ani ona moc nie. aj ked to tlaci akoby zo sna. tvoja kristinka netlaci?

meruska
29. sep 2010

@sarai aj moj obcas tlaci zo spanku...hlavne nadranom..a to su take pazvuky z postielky..aj 2 hodiny

mirka285
29. sep 2010

@bambola no mne to robila taka co nastreluje nausnice v podstate kazdy den a navyse je to moja kamoska,takze ja som jej doverovala...v piersingovom studiu nepracuje zdravotnicky personal 😕
@oacka hackovane cipocky si musis vygooglit,aj ja som si tak a to co mi robila uz neberie objednavky lebo ich ma strasne vela ☹

mirka285
29. sep 2010

@oacka a Linda je len na UM a nepriberame viac ako vy...mame rovnako stare deti a aj vahovo su na tom rovnako...

sarai
29. sep 2010

@meruska presne take pazvuky, je to hlavne nadranom a mrvi sa pri tom, hybe rucickami. a ked ju potom znesiem dolu do kuchyne, prebudi sa a uz to nerobi.

meruska
29. sep 2010

@sarai presne..ked ho vyberiem z postielky...zazracne to skonci

oacka
29. sep 2010

@mirka285 a držia jej na hlave háčkované? ja asi pojdem popozerať H&M a C&A, už som tam sto rokov nebola. včera v Maďarsku sme žiadnu schopnú nenašli, potrebujem na viazanie.
@sarai netlačí zo spánku,ona kadí raz dva. špliecha to 😀 😀 😀 nie je to vodička,ale také ako sliz,ako hlien. vidí sa mi,že sa jej to začína zahusťovať, probiotiká berie stále. doktorka nechce,aby som dokrmovala, ale minulý týždeň pribrala len 100g a tento 150g. také má chudé rúčky.... ale možno pre ňu je to prirodzené,možno má takú stavbu tela. jej tato má 168cm, a keď sme sa spoznali,vážil 60kg. teraz je akože tučný,lebo váži 70kg. 🙂

oacka
29. sep 2010

@mirka285 moja mala na tri mesiace 5630g a za 6 dní odvtedy pribrala len na 5730g. tvoja tiež tak váži? ja už tak túžobne očakávam 6kg, a furt nič. 😠 😠 😠 😠

mirka285
29. sep 2010

@oacka jasne ze drzia,ona nema rada snurky pod krkom 😀 Linda ma tri mesiace a je este mensia,nevazi ani tolko co tvoja...ma cca 5300g

meruska
29. sep 2010

@mirka285 krasavica je v tej ciapocke...velmi jej pristane 😉

bambola
29. sep 2010

@mirka285 no do piercingoveho studia urcite nie 😨 predsalen by som bola kludnejsia keby jej to robili nejaky zdravotnici alebo tak. stale neviem....ach jaj

@sarai @meruska aj moja sa tak pucieva v spanku ale odkedy jej davam espumisan je to lepsie uz len ked velmi dlho nekaka (tak cca 5 dni)

@oacka co sa tolko stresujes tou vahou 😉 babo vie kolko chce a pokial doktorka nic nepovedala.....nasa nema este ani tych 5kg. zbytocne by som deti netlacila UM ked je dost MM

oacka
29. sep 2010

@mirka285 ale aká bacuľka! krásna je tá čiapka, keď moja sa furt v spánku chytá za hlavu a sťahuje si čiapky. stále má ucho vonku.

mirka285
29. sep 2010

@bambola ale zdravotnik ti to nenastreli,jedine prepichne....ja som si prepichovala usi sama a tiez nie som zdravotnicka 😀 ja neviem,je to na tebe ale zdravotnicky personal to urcite nerobi tak casto ako ti co to nastreluju,podla mna maju vacsie skusenosti aj prax

oacka
29. sep 2010

@bambola neviem prečo, stále sa tým zaoberám,lebo kopec detí tu má už skoro sedem kíl. a naša má také chudé ručičky. 🙂 a všetky kamošky sa chválili, aké majú ich deti faldičky, a moja má len jednu na stehnách,aj to nerovnomernú,že sa doktorka bála,či nemá pruh. 🙂 🙂 🙂 a moja mama jej kontroluje ruky,či už má na nich faldičky, a ona nič. ☹

mirka285
29. sep 2010

@oacka ona je baculka len v tvari,telicko ma chude 😀

mirka285
29. sep 2010

@oacka bud rada ze nema faldy aspon sa jej medzi nimi nerobia potnicky a nezachytava spina 😀

oacka
29. sep 2010

@mirka285 vidíš,to mi nenapadlo! no veru medzi tými na stehnách má často hovienko! 😀 😀 😀

zuzik1983
29. sep 2010

@oacka ja vahu n eriesim,kazde babatko ma inu stavbu tela a inak pribera,moja na poslednej poradni nemala ani 5kg mala 4980g 🙂 ale buduci tyzden ideme na dalsiu poradnu,tak som zvedava kolko pribrala,lebo uz sa mi zda byt dost tazka 🙂 .

oacka
29. sep 2010

@zuzik1983
@bambola som rada,že moja nie je jediná s menšou váhou, už som si fakt myslela,že všetci júloví sú valibuci. takže asi vážime normálne aj my. mne sa do toho nutrilonu nechce,lebo sa mi nechce vyvárať fľaše a umývať a pripravovať jej to...ale nechcem,aby trpela nejakým nedostatkom.

meruska
29. sep 2010

@oacka mne sa na kojeni paci presne to...ziadna priprava, vyvaranie flias...jednoducho vyberies prso a papame 😀 proste sme vzdy pripraveni 😀

zuzik1983
29. sep 2010

@oacka
@meruska
veru ziadna priprava,jednoduchsie a rychlejsie.aj ja keby som mohla,trak radsej kojim,lenze moja prso uz nechce,tak si musim odstriekavat a davat flasou.sa chudatko naplace dokial nachystam

oacka
29. sep 2010

@meruska my sme tak včera išli do Maďarska, vezmeš kočík,decko a ideš, jedlo nesieš so sebou a namiesto cumľa cucá palec, takže ten má tiež vždy so sebou. 😀 😀 😀

lulu1983
29. sep 2010

ahoj babulky,

idem sa vam postazovat a sebe ulavit. Boli sme u detskej lekarky na kontrole, nechala nas cakat vyse hodiny, v cakarni prekurene, maly bol uz potom samozrejme nervozny, plakal a nedal sa utisit, doktorka sa stazovala, ze nechce past koniky, bodaj by chcel, ked reval a nakoniec ma dojala poznamkou, ze preco nema dudel. Hovorim, lebo je kojeny a dudel nechce. Tak na mna pozrela akoby som si vymyslala... ale on fakt nechce dudel, ho z neho napina..
mame 65 cm a 7200 g - moj krasny macik 🙂

meruska
29. sep 2010

@oacka tak vy dve ste teda vzdy pripravene doslovne 😀 vsetko mate poruke a nemoze sa vam stat ze zabudnete doma 😀 😀

karinnka
29. sep 2010

Ahojte @oacka netrap sa kvoli vahe my sme boli dnes o neonatologa u vas na Kvp,kvoli kontrole co mala pred tym zvysene pecenove testy a on malu vzdy popozera od hlavy az po patu a povedal,ze na svoj vek ma velmi dobru vahu 😉 a to ma 5310g vraj podla vypoctov by jej mohlo stacit aj 4950g takze sa netrap 😉
Ja si kojenie maximalne uzivam,tiez by sa mi nechcelo ist do flasiek 😉

mirka285
29. sep 2010

@lulu1983 tak to by mna rovno drblo kebyze musim hodinu cakat...to ta neobjednava presne na hodinu?u nas ked je detska poradna tak normalne neordinuje...inak mas pekneho valibuka 😉

denisse
29. sep 2010

@sarai
@oacka
@meruska
aj nasa barunka tak v noci tlaci, puci sa, mravci, mava rukami, skriabe si tvar ... to vsetko v polospanku ... ked je hore, tak to nerobi ... tiez pri tom neviem spat 😒 a cakam, ze to prejde .. je to podla mna vyvojom traviacej sustavy a dufam, ze o chvilu si uz bude vediet prdnut v spanku bez tychto okolitych prejavov 😀
vacsinou to robi az nad ranom, ale niekedy aj takmer celu noc ...
tiez je len kojena, ale kaka pekne, myslim, ze jej to zatial staci ...

@oacka
chcela som sa ta opytat na ten hlien v stolici .. aj nas to obcas ma .. urcite to mala ked bola nachladena a bolo to z toho, ze tie sople pojedla .. ale obcas to ma, aj ked nie je nachladena .. a tusim ty si pisala, ze u vas to bolo z helicobaktera?
a este .. ked si kike skusala nutrilon, tak normalne vzala flasu a tahala? ja sa sice zatial na UM nechystam, ale si neviem predstavit, ze to moje dieta, co nechce ani dudlik, by ochotne salo z flase ... 😕

mirka285
29. sep 2010

@oacka nakoniec dojdeme na to ,ze nase babizne maju idealne miery 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre