Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
10. jan 2011

Dalsi blby den - noc bola otrasna, som nachladnuta, nemohla som sa pri kojeni ani napit vody, lebo ma brutalne bolelo hrdlo, plus zapchaty nos, maly nechcel spat, v kuse reval, zaspal az po jedenastej, potom klasicke 4 vstavania, popritom mi este plakal, uz som fakt nevladala. Doobeda na kontrole na Kramaroch, milion ludi, tak sme to otocili, lebo by sme ani nestihli prist na rad. Zajtra nas caka to iste:(
Mama teraz sla s nim von, konecne mam chvilu volna, idem sa osprchovat...

@bambola - no ved nech pridu k Tebe domov, to by si mala najidealnejsie, nie?

@katarina7777 - pekne choditko, aj ten motiv sa mi paci, my mame detsku v modrych odtienoch na morsky styl!

@maxara - s tymi mierami to si ma ukludnila, lebo ja v mieste, kde som mala predtym pas, mam teraz pneumatiku, ktora sa smerom hore trocha zuzuje. A ked si to odmeriam vyssie, tak je to teda o dost lepsie🙂
Ale s tou chudnucou temou ste nas ale riadne vysachovali! Ved aj my, co mame pod 80 kg potrebujeme schudnut, aby sme si obliekli povodne saty...

katarina7777
10. jan 2011

@kafoditka tak pories choditko na bazari, lebo po jednom dietati su urcite jak nove .

alllexa
10. jan 2011

@katarina7777 - fiha a kam sa chystate? My asi az v lete do Chorvatska, chceli sme ist niekam, kam sa da v pohode ist autom, keby nieco... Len stale nemozem nabehnut na chudnuci rezim, lebo bud som chora, alebo je s malym nieco a nemozem sa venovat cviceniu...

@kafoditka - fiha, to je uzasne, ako Filipko stoji! Normalne zavidim!
Ja uz sa zacinam bat, ze ci s Miskom nieco nie je, kedze sa neplazi a na brusku je dost nestastny... A tiez sa nevie este sam posadit, len sa tak dviha, ked ho trocha na chrbatiku podopriem. Okrem Kramarov sme chceli sme ist dnes k detskej, ale musela som to prelozit, lebo sa citim fakt blbo, dlho som u nej nebola, lebo som cakala, kym sa vyriesi problem s abscesom, ale to vyzera este na dlho.

@maxara - co sa tyka toho stretka, 30. januara je uz definitivny datum? Lebo mm ide od 28.1. do 5.2. na sluzobku, takze ma k Tebe nebude moct zobrat:( To snad nie je mozne, ako sa miname...

kafoditka
10. jan 2011

to je sila, ako to dieta vie, ze potrebujeme niekam ist a povybavovat veci a ako naschval vymysla a nechce obedovat ani prikrm, ani mlieko a este k tomu vymysla a stale mrnci 😠 😠

maxara
10. jan 2011

@alllexa vlastne je pas tam, kde si davas sukne, nohavice (pokial to nie su bedrace), tam kde to aj sama citis, ze ti tie gate maju sadnut.. kazdy ho mame inde ..
no na stretko idu baby z BA, tak sa k niekomu nanominuj, napr Kafko ide..

maxara
10. jan 2011

@alllexa ani my sa este neplazime a ani sa nepokusa na styri.. ani sa sama neposadi, iba za prsty, ale za prsty sa aj vysvihava na nohy, tak ale nechcem jej to dovolit, aby nepreskocila loziacu fazu

mirka285
10. jan 2011

@alllexa
@maxara moja Linda sa tiez sama neposadi,ona sedi len ked ju ja posadim a aj to po chvilke padne do boku ako streleny partizan 😀 po kuskoch sa premiestnuje,ale skor vselijakym otacanim,lozit tiez este nevie,ja si myslim,ze to je este skoro a nase detickyto nemusia vediet...asi su menej sikovne,ale vobec mi to nevadi 🙂

katarina7777
10. jan 2011

@alllexa ideme do Dubaja na tyzden, ani Egypt by nebol zly ale nie s babatkom, by som sa bala aby nieco nedostal, tak nakoniec sme vybrali dubai, lebo to neni tak strasne daleko a v marci je tam 30 stupnov, jak teraz rozmyslam my sme spolu este na poriadnej dovolenke este ani neboli, len tak na 4-5 dni odbhiemame a to sme spolu 10 rokov , hlavne kvoli psom, teraz mi ich dojde segra strazit.

katarina7777
10. jan 2011

ani leo sa nevie plazit, len nadvihuje zadok ale tvar ma dole, ale dneska si zacal hladkat hlavicku a plut vie paradne 😉

katarina7777
10. jan 2011

@mirka285 som pozerala uz na posledom stretku aka bola Linda sikovna, uz vtedy sa vedela pretacat.

dugyna
10. jan 2011

@jaruska8 ja som tiez nelozila 🙂 a myslim ze vse ok 🙂
len niekedy je chyba v tom ze rodicia davaju detom malo podnetov na lezenie...alebo ich davaju vela sediet...a tym padom to dietatko preskoci a ide rovno chodit...alebo volakedy davali deti do toho pavuka prilis skoro a na dlho...a potom to deti preskocili lezenie...
ale ano su aj prirodzene vynimky...ktore to kvazi "povazuju za nudne" 🙂 a rovno chodia

maxara
10. jan 2011

@mirka285 uff, tak to mi odlahlo.. Ninka bola od zaciatku velmi sikovna, hlavu si drzala velmi skoro, krasne pasla koniky, ale teraz ju nejako zaujimaju ine stranky rozvoja.. vykrikuje, viska o dusu.. gagoce.. zlata je, ale presne ako popisujes, tak sedi.. ale nevadi.. ved ona je napr od kafkovho Filipka o mesiac mladsia a to je v tomto veku brutalne vela.. a od Danko mojalilinho a Emmky merikacovie aj o viac.. tak som kludna 😉

8aninka5
10. jan 2011

@bambola No u mna to je aktualne este dva mesiace :D

macik27
10. jan 2011

ahojte, aj Kajuška sa skúša posadiť ale len tak že sa ťahá za ručičky 🙂 ja som sa hrdo pochválila rehabilitačnej a tá ma hneď zrušila že najprv ju musíme vyrovnať a spevniť a až potom môže sedkať že mám ešte počkať aspoň 3 týždne ...inak včera som bola u svokrovcov len som sa tam vytočila najprv svokor vkuse daj ju sedieť čo jej brániš 😒 no a potom keď som ju tam uložila spinkať a prikrila som ju dekou tak mi tam nabehol a hodil na ňu dva paplóny že chudák decko veď mu je zima ...v byte 22 stupňov doma spáva pod dekou pri 20tich a ešte keď som ju odokryla tak ma išiel vysačkovať z izby a zase na ňu hodil tie paplóny ...to som už na neho vyletela že ju okamžite zbalím a odídem s ňou domov a on sa ešte urazil no chápete to 😨 potom sa čudujú že tam nechcem chodiť...už aby bol doma môj manžel a spravil s nimi poriadok

aalexis007
10. jan 2011

@kafoditka ja mám tiež taký problém s Filipkom, že musím byť pri ňom neustále a poriadne si nič neurobím. Tak idem tiež kúpiť chodítko, aby som si aspoň po troške niečo porobila. A ja som si vyhliadla toto: http://www.bambini.sk/sk/store/product/4229/229...

alllexa
10. jan 2011

@mirka285 - presne, ze streleny partizan, to si dobre vystihla!🙂)) Nas tiez tak, musi byt oprety a aj to po case padne do boku. Ale rad je v tom sede, ked ho dam lezat, tak mi place, i ked nerada ho davam stale do sedu, aby sa aj sam naucil dvihat sa.

noemarta
10. jan 2011

babyy caute, uz som spat z prechadzky, mala este spi na terase a poobede idem do prace, nahliadnut na nejake tie novinky.. 😝 😝
Noo tak to som rada, lebo aj Nela je na niektore ukony lenivec a na niektore expert...
Presne ako pisete @mirka285, @maxara sama este nesedi, chvilu potom sa prevali na bok, z lahu dviha akurat tak hlavu, z chrbta na brucho a opacne to sa jej voooobec nechce, iba ked sa zadari, aj to nevie ani ako, aleee ja z toho nerobim vedu, ved vidim ze napreduje, presne ako ninka, dzavoce, viska, smeje sa na hlas atd... akurat dnes som s nou trochu cvicila prevalovanie z brucha na chrbat a taak.
Boooze zajtra uz musim ist s malou do Pk na klbiky.
baby, tak sa mi dnes niiiic nechceeeee.

maxara
10. jan 2011

@noemarta aj ja musim ist 🙂 ale rozmyslala som ze vo stvrtok

noemarta
10. jan 2011

@maxara ides teda az vo stvrtok, zajtra uz mas nieco???

meruska
10. jan 2011

@noemarta
@maxara nam uz po 3 mesiaci nekazali prist 😲

noemarta
10. jan 2011

@meruska nam kazal prist, ked bude mat mala pat mesiacov.

maxara
10. jan 2011

@noemarta @meruska mne kazal prist, ked bude mat Ninka 6 tyzdnov, to som bola akurat s tym zlcnikom,tak bola som ked mala dva mesiace a potom mi kazal prist o 3 mesiace 🙂 takze januar..
Noe mozem aj zajtra, mne je to vlastne jedno.. a o kolkej? ides uz na dvanastu?

noemarta
10. jan 2011

@maxara hej idem tak na dvanastu, tak sa vidime joo???

sarai
10. jan 2011

baby, tie co kojite, uz ste dostali menzes? lebo ja este nie a zda sa mi to uz dost neskoro.

katty17
10. jan 2011

@maxara - peti, vobec netusim kolko tam stoja tie flasky. ale viem za na mikulasa sme jej kupili v akcii tri flasky za cenu cca 9 eur. su to tie 260 ml flasky. ale to bola asi len akcia :( ale podla mna medzi rakuskom a u nas nieje nejaky rozdiel.

maxara
10. jan 2011

@noemarta oki, tak ak sa mi podari, doletim

@katty17 oki, vdaka

robika
10. jan 2011

ahojte, dnesna noc bola hrozna, FIlipko mi stale plakal zo sna, pritom ani oci neotvoril, vzdy spustil taky rev, ako ked spadol, tak neviem ci sa mu to nesniva ☹ , ked som ho prebrala, tak hned hodi usmev...
dnes bol taky umrncany cely den a nevedela som ho dopoludnia uspat, teraz buvka v kociku chvilku...
ani Filipko nesedi sam, chvilku vydrzi a potom ho to hodi na bok, ako napisala mirka, o lozeni zatial ziadna rec, ale ved ma dost casu a ked bude po mne, tak si este pockam, ja som bola vzdy sportove drevo a ani som nestvornoskovala, ako mama hovorila, ze ja som vzdy bola taky maly lenivec 😀

@mirka285 to trasenie mava obcas aj moj, ale vacsinou je to vtedy, ked zaspava v nejakej polohe a ja mu ju zmenim a vtedy mu to zacne, prestane ked s nim pohnem... ja som sa na to pytala, ale ze vraj by to nemalo byt nieco vazne, ale tak neviem, vzdy sa zlaknem...

jaruska8
10. jan 2011

@dugyna Vidíš a ja som lozila a mám skoliózu a držanie tela ako dvojhrbá ťava. 😉 😉 😉 😖 Ja sa snažím malú motivovať na lezenie, dávam pred ňu hračky, aby sa plazila a dávala si kolienka pod bruško, uvidíme, čo z toho bude. 😉 😉

jaruska8
10. jan 2011

@mirka285
@maxara Moja malá je taký normál, ona tak v polovici mesiaca urobí, čo je v tabuľke. A lezenie je v 8. až 9. mesiaci. A státie trošku neskôr. Takže času habadej. Dôležité je cih dávať na to bruško a oni sa pohnú vpred. malá už náznaky lezenia má, takže to príde. Ja som tiež stresovala kvôli kadečomu, napr. kvôi paseniu a lekárka ma ukľudnila, že to určite príde, nech jej dám 2-3 týždne a tak aj bolo, hádam presne na deň. vraj nech nestresujem, že je zdravá, že to by som mala vidieť hypotonické dieťa, potom by som pochopila. 😒

maxara
10. jan 2011

@jaruska8 no ved aj moja lekarka je spokojna 😉 a ja tiez

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre