Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maaja
15. nov 2009

miki, a preco sa to vyssie rodicovske nedotkne ?????????

maaja
15. nov 2009

hej, dokonca mne ako pracujucej mamine ten narok na rodicovsky ani asi nevznikne !!! budem si ho musiet "vypapierovat" ...

luminkasp
15. nov 2009

a to preco maji?

maaja
15. nov 2009

lebo mam pocit ze teraz je to tak, ze ak si pracujuca, tak narok ti nevznika, len bud v nejakej smiesnej vyske alebo v plnej vyske, ale to musis mat dieta u profi opatrovatela - takeho co ma napr. zivnost ...

maaja
15. nov 2009

navyse, mne rodicovska konci od aprila a materska mi nabehne asi az v polke maja, takze ten mesiac a pol budem akoze oficialne len pracujuca mamina

luminkasp
15. nov 2009

fakt sa v tom vobec nevyznam, coraz viac vidiet, ze som mimo slovenska...

miki060707
15. nov 2009

no mňa sa nedotkne preto, lebo idem z materskej na matersku/jul--jul/, musim mať medzi rodičovskou dov. a materskou odpracovaných 270 dní, dotkne sa ma to, že môžem isť s druhým bábom na matersku, čo vypláca práca a potom budem poberať, čo teraz

maaja
15. nov 2009

ani ja to popravde moc nesledujem ☹

miki060707
15. nov 2009

ale maji, teraz pracuješ nie, si zamestnaná, nie?a pokial pojdeš na matersku tak tých 270dní budeš mat odrobených, nie?

miki060707
15. nov 2009

a malý Marek je teraz v škôlke, alebo ty si vedená ešte na rodičovskej?

luminkasp
15. nov 2009

to s tou rodicovskou a materskou je dobra blbost, je to isto tak? sak to musis mat odpracovane pred prvym nastupom na rodic. dov, tak to bolo prvykrat, neviem ako je to teraz, asi najlepsie sa info u tych co vedia 😎

luminkasp
15. nov 2009

dobru nocku, idem pozerat serial Padre Medina, sa zas so svokrom nasmejeme 😎

miki060707
15. nov 2009

hej pred prvým si musela mať odpracovných a teraz musiš medzi dvomi materskými mať tiež odpracované , som myslela, že ma šlak trafí, je to ešte daleko...ale ja som si myslela, že šak teraz som vedená ako zamestankina, tak sa ma to dotkne...ale figu, musela by som pracovať kym by som šla na druhú matersku, ale čo s tým narobíme....ale určite sa spýtať treba na úradoch, mama volala na sociálne a tam jej vraveli, že musim ukončiť rodičovské so Soňou a mi zastavia príspevok rodičovsky a pošlem papier, čo ma vyspísal lekár na matersku s druhým a pol roka budem na rodičovskom...

miki060707
15. nov 2009

dobru noc lumin, vau ten film som ešte nevidela, ....ty si zo Slovenska a muža máš zo Španielska???

maaja
15. nov 2009

miki, Marek je v jaslickach - sukromnych
ja som od 1.4.2008 na živnosti ale beriem aj rodicovsky

helen
15. nov 2009

Maaja, ak máš syna v súkromných jasličkách s papiermi, tak dostaneš od nového roka taký istý rodičovský, ako doteraz, len to bude treba potvrdiť - to by tie jasličky nemali mať problém. No a na druhý rodičovský budeš mať nárok na ten zvýšený, lebo máš dosť odpracované - myslím. Ale ešte to overím, lebo ja som taká istá situácia ako ty. 🙂

luminkasp
16. nov 2009

miki, hej moj muz je spaniel

sarai
16. nov 2009

ahojte. vidim, ze ste sa bavili o materskej. ja som tehu prvykrat a nie som zamestnana. neviete, ako to mam ja? pocula som, ze sa da mozno doplatit socialne a ze potom by sa dalo nieco vypocitat. v lete som skoncila skolu.

ericica
16. nov 2009

ahojte vy ste toho popisali 😲
ja som akurat dosla z kozmetiky bola som santrochu skraslit 😵
no ja si skocim na upsv a tam sa poinformujem popripadenech mi poradia 😕
co poviete na toto smutne pocasie 😒 no asi idem piect zas mama toho vela a objednavku na jedneho 3D pytona brrrrrr uz teraz mi naskakuje husacia kozas 😖

zajacik...
16. nov 2009

Ahojte babulky, vy ste teda toho popisali... 😅
Vedvies ani ja nemam ziadne priznaky, ale snazim sa byt v pohode a brat to tak ze patrim k tym stastnym tehulkam, ktore nemaju nevolnosti 😵
Tie co idete dnes na kontrolu, tak vam silno drzkam palceky!!!
Sarai pokial si len teraz v lete skoncila skolu, tak narok na materske ti nevznikne ziadny, pretoze nemas splnenu podmienku 270 dni nemocenskeho poistenia za posledne 2 roky. A to dobrovolne nemocenske poistenie je sice dobra vec, ale u teba je to uz neskoro, bolo potrebne prihlasit sa este pred otehotnenim. Teraz by si si to platila zbytocne, pretoze nestihnes tu podmienku 270 dni...

sarai
16. nov 2009

zajacik, ja som ale pocula, ze by sa dalo spatne doplatit, ale neviem presne, ako to je. a ked som bola student, neodvadzal za mna stat nemocenske? alebo socialne? ja sa v tom totizto moc nevyznam.

zajacik...
16. nov 2009

neviem o moznosti spatneho doplatenia, to by bolo prilis jednoduche, ved to by si nik nemusel platit poistenie a ked by mu to bolo treba kvoli davkam, tak by si spatne doplatil, ale tak to nefunguje... nechcem tu davat zavadzajuce informacie, ale podla mna ako studentka si nebola vobec nemocensky poistena, nemocensky poistene osoby su zamestnanci, SZCO alebo dobrovolne nemocensky poistene osoby...

k materskej si pozri tento link: http://jozefmihal.blogspot.com/ ale ako vravim, pokial si nebola doteraz nemocensky poistena, tak narok na matersku nemas ziadny... 😒

katy1979
16. nov 2009

sarai spatne sa to doplatit neda, aspon pokial viem ja. ja si platim dobrovolne poistenie z maxima.
stat za studentov odvadza iba nejaky zaklad a myslim ze s nemocenskym a dochodkovym to nema nic, teda ze tam asi neplatia.
budes mat narok na rodicovsky a ak to schvalia tak v podstate dostanes skoro 9000SK takze to sa celkom da.

baby ja nenavidim zachodovu misu ja si s nou uz nechcem tykat.

luminkasp
16. nov 2009

my sme prave prisli z prechadzky, tu je tak nadherne a este stale mame 23 stupnov, joj, ako dobre, ked mozeme byt cely den vonku 😎

helen
16. nov 2009

Ahojte, Luminka, to máte super, také počasie. Tu je tmavo a smutno ☹

helen
16. nov 2009

Bolo to tu nejaké vypadnuté, nie? Nemali ste problém sa sem dostať?

ericica
16. nov 2009

ahojte tak dneska take pocasie na spanok s malou 😀
vas to nechyta???????????mna hrozne a neviem sa dockat poobedneho spanku 😀
dnes som dostala hroznu chut na studentsku pecat,tak som si kupila a pochutila 😝 😵

katy1979
16. nov 2009

ericica no esteze si si pochutila, ako vam to zavidim to normalne jedenie, aj ja sa chcem najest

ericica
16. nov 2009

katy ze normalne jedenie mozem sa zasmiat ☹
uz vyse tyzdna nejem nic ine iba maslovy chlieb ,lebo ked zacitim chut masa tak sa mi prevrati zaludok 😖
takze sa najem iba v nedelu kem mame daku dobru polievocku a hrooooozne mi chuti kysele ovocie 😝

katy1979
16. nov 2009

a nemas z toho kyselinu. ja viem ze mi vzdy chutil maslovy chlieb a horcicou ale dnes nechcem ani ten. nevies co sme komu urobili? ani ovocie ani zeleninu jednoducho nic. urobila som si matovy caj ani ten eee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre