Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sarai
24. máj 2010

adka, mne ani nevadi, ked sa narodi skor. celkom budem aj rada. len nech je to po tom 36tt. vtedy by uz nemalo mat komplikacie. a doktor mi skor na to brusko vravel, ze ako prvorodicke by mi nemuselo tak tvrdnut. preto si mysli, ze pojdem aj skor.

mirka285
24. máj 2010

ja paplonik a vankusik urcite nie 😖 vankusik nema mat dieta do jedneho roka vobec a paplonik naco?ak by bolo chladno prikryjem malou dekou a v zime ma fusak 🙂 od rana inak upratujem a stale mam pocit ze tu je bordel...a este stale mi ostalo umyt okno v obyvacke a oprat zaclonu..a Oacka sa neozvala uz dlhsie,ci?

lela1809
24. máj 2010

ahojte tehulky 🙂
adelaine: tehu podprdu som kupila v lekarni so zdravotnickymi potrebami za 22EUR.... skus pozriet 🙂 v BRANDONE mali tiez za 50EUR

otazocka: posledne dva dni mi hrozne zacali puchnut nohy a ruky.... rano sa nemozem ani postavit na nohy mam ich ako papuce :( aj na dotyk mam lytka bolestive... a dnes k tomu este pichanie v lavej casti krizov... nejak sa obavam ze sa cosi deje :( do poradne idem 31.5.2010

mirka285
24. máj 2010

Adelaine pozri v Eurovei v HaM,alebo v Tescu 😉

adelaine
24. máj 2010

kocky, praveze Tesco som uz skusala...a nic 😒
lela, mirka..dakujem za tipy, pojdem kuknut 😉
mirka, myslis ze v HM budu mat aj take vacsie podprdy?

petrap001
24. máj 2010

ahojt kocky,ja som akurat prisla z prace a som rada ze sedim 🙂 no mne teiz posledne dni opuchaju ruky aj nohy,take ich mam nejake naliate,ako keby som ich mala natlakovane 😒 a v noci sa aj zobudim na to,ze mam strpnute ruky,ale len dlane a ttake su opuchnute....no sama radost 😖
inac ja som vcera kupila dve podprdy neboli ani drahe si myslim,18eur jedna,cienu aj bielu a pekne s kosticami a vystuzene.v mothercare,takze som happy,o problem menej 😀

lenkaaninka
24. máj 2010

adel ja som v tesku kúpila a boli tam kde su normálne podprdy nie v detskom ale keby som sa neprizrela bližšie tak si ich ani nevšimnem

mirka285
24. máj 2010

adel ja som si tam kupila D cko ale maly este aj vacsie 😉

lenkaaninka
24. máj 2010

baby ja sa cítim ako keby som ten mech s pieskom mala na bruchu už teraz a nie po pôrode... 😒

mirka285
24. máj 2010

lenkaninka ja tiez..a mne ten mech nikto po porode nedal,a potom ma sestricka zdrbala ze co si netlacim brucho poriadne ☹ krava po takom porode som bola uplne mimo a nie aby som si este tlacila brucho 😠

lenkaaninka
24. máj 2010

tak som vám odfotila môj nový účes... 😉

lenkaaninka
24. máj 2010

mirka presne tak ani mne...len s rukami ale aké hovado to vydrží takú dobu

lela1809
24. máj 2010

ja uz len cakam kedy bude koniec 🙂 uz sa gulam...vsetko mi dlho trva...som zadychana len co vylezem po schodoch 🙂 a to je ich iba 14 😀 tak sa aj tesim ked bude mala tu 🙂 aj ked zase na druhej strane to bude kolotoc 🙂

mirka285 - najlepsie ked sestricky nadavaju .... neviem ci im to robi radost... clovek vyflusnuty po porode a nevie co sam zo sebou... mohli by aj normalne povedat ze co mas robit a nebyt hned nabrusene... segre zase vynadala ked sa maly nevedel prisat... ze naco mala decko ked nevie co s nim... tak uzas....

mirka285
24. máj 2010

lenkaninka dobreee 🙂 ti pasuju tie kratke vlasy 😉

adelaine
24. máj 2010

mirka, lenkaaninka..pojdem teda este obziet to tesco 😅
lebo okrem podprseniek a pyzam pre mna mam uz vsio, ufff 😀

lenkaaninka, ten uces ti sekne, ma smrnc....
ja mam momentalne dlhe vlasy cca po lopatky,
ale zacinaju mi nejako velmi padat, co potom bude po porode...
pojdem aj ja asi na nieco kratsie 😉

mirka285
24. máj 2010

no a este ma vytaca ked tu kocky pisu co vsetko im povedali na tych prednaskach a predporodnych pripravach a nakoniec realita je uplne ina...ja som aspon nato pripravena ,ale co kocky co idu rodit prvykrat?v porodnici sa proste nikto s nami babrat nebude,treba len dufam ze natrafime na mili personal,i ked pri tolkych porodoch co su teraz budu aj tak vsade vsetci nervozni a vsetko pojde jak na beziacom pase 😎

lenkaaninka
24. máj 2010

to som nenamalovaná a po upratovaní a labzovaní po meste tak mám kružiská pod okálmi ale dakujem aj mne sa to páči ...tzv bezstarostný účes 😉

katty17
24. máj 2010

ahojte babule. prave som sa vratila z poradne. mala je hlavickou dolu, len mi budu musiet opakovat krvne testy buduci tyzden. inac vsetko tak ako ma byt. ani ma nespucoval za tie kilecka navyse. 😉
miri, toto je ten pas ktory si si kupovala: http://www.maderna.sk/katalog/product/3922/ alebo mas iny? ked som sa risiho pytala ci vie o akom pase mu to vlastne rozpravam, tak hned ze jasneeeee. chichichi. povedal ze ten musime urcite kupit 😀 .
po ceste domov som sa zastavila na mileticke a kupila som si domace jahodky a hrasok. mnaaaaaam. paradne vonaju.
ozaj, mali na milde velmi prijemne a este aj pekne tehotenske riflove tristvrtove nohavice. tak sa vytesujem ze konecne co opat obleciem 😉

lenkaaninka
24. máj 2010

mirka presne je to pre nich práca ako každá iná pre nás je to výnimočná chvila ale pre nich nie ...jednoducho je to zamestnanie a závisi od povahy konkrétneho človeka čo a ako sa tam budeme cítiť..

pridala som foto brucha ...

mirka285
24. máj 2010

Katty cau,ano presne ten mam,a ja mam aj jedny poporodne stahovacie nohavicky,tiez z tej istej stranky...vsak bude leto,a ked pojdem von a budem si chciet obliect niake letne saty jednoducho to brucho ovisnute budem musiet do niecoho stiahnut 🙂 v zime das nohavice s vyssim pasom ale co teraz v lete ked bude teplo?ja som sa radsej zasobila lebo po prvom som fakt mala hroznu tu kozu 😔

kafoditka
24. máj 2010

No tak som bola v Tescu kupit si tie vacsie poporodne vlozky a samozrejme, ze ich nemali 😠

@adelaine na Mileticke, ked vojdes hlavnym vchodom sa das dolava a na konci je vo vnutri Jednota potraviny. Po pravej strane je pasaz a zda sa mi, ze 4. butik zlava tam ma mama Eriky Barkolovej obchod so spodnym pradlom. Ma tam tehu podprdy za super ceny. Ja som si kupila taku obyč na doma ale vypada super. Ma kostice, krajku, normalne sa aj mm pacila 😀 😀 Dala som za nu 14eur. Ale ma aj za 10eur, 20eur je tusim u nej najdrahsia. Inak Erikina mamina je uplne svetova, poradi ti, poskusa, a cely cas ta bude oslovovat Micka 🙂

adelaine
24. máj 2010

katty, fakt, na milde? to je super, ze si dala vediet..uz neviem, co mam nosit, ide teplo a
parit sa mi nechce ☹

mirka, urcite to bude ako na beziacom pase, tiez si nerobim iluzie,
nam porodna asistenka povedala, ze v tychto nasich 3 nemocniciach v BA
sa denne priemerne narodi 15 deti, v lete ich bude este viac....takze nie je o com.....

luminkasp
24. máj 2010

nemam sancu precitat,co vsetko ste tu dnes popisali, u dr som cakala dve a pol hodiny, myslela som ze ma ... idem s malou pozerat aladina

adelaine
24. máj 2010

kafko, jee, dik..teraz budem mat dvojitu zamienku, preco ist urcite na miletic street 😀

mojalili
24. máj 2010

BAby, to aky cas nam to tu pise????? skoro som spadla z nôh, ze idem tak neskoro zo skolky... 😕 😕 😕
Snad sa ma Oacka nesnazila predbehnut 😀 😀 😀

No a zajtra asi tazko vysvetlim doktorovi, ze som pocitvo lezala, ked dnes videl, ako zapasim s cuvanim na parkovanie...prvykrat v zivote 😀 😉 🙂 NO ale dokazala som to, ale az na 3x. LEn co poviem zajtra lekarovi, ked musel stat za nou 😀 😀 😀 No som zvedava, nohy mam ako bambule, odspodu citim snad uz vsetko 🙂

lenkaaninka
24. máj 2010

ozaj mojalili ja som si ani nevšimla 😅

mojalili
24. máj 2010

Baby pomoooooooooooooc. LILIANKA nasla moju flautu a hraje mi tu jednu piesen za druhou....moje usiiiii, aj Danielkovi v brusku sa to ocividne nepaci....ale mam potlacit ten talent po mne??? 😀 😀 😀 😀 😀

lenkaaninka
24. máj 2010

ked to voláš hraje jednu piesen za druhou tak to aj nejako znie no moje by na tom len pišťali ako na píšťale tak bud rada 😀

adelaine
24. máj 2010

mojalili, mne by si mohla svoju Lilianku aj s flautou na chvilu pozicat,
ja zase maleho voobec neviem nicim zobudit,
od rana ani kopanec 😒 volajaky je lenivy...alebo nabera sily na vecerny maraton....
aj vase su teraz menj akcne ako predtym?
lebo moj Risko totalne zlenivel, stale spi...

alllexa
24. máj 2010

No, vratila som sa z prednasky o dojceni a z cvicenia. Som uplne hotova, hned som sla do sprchy...
Tu je link na info o dojceni, prednasajuca bola priamo z toho zdruzenia - mali by tam byt aj nejake videa:
http://sites.google.com/site/vasamamila/
Zvlastne bolo, ze moc neodporucala tie chranice bradaviek, ze tomu dietatu sa to zle saje. Ani tie kremy na poranene bradavky moc nepropagovala. Ze hlavna je prevencia - aby to dieta uchopilo spravne bradavku

Chut na sladke mam aj ja, skoro stale a uz od zaciatku, hlavne palacinky a zmrzka🙂 Dnes som si kupila taku jahodovu Carte d'or, ta ani nema vela kalorii... Bojim sa kupovat si v stankoch, kvoli salmonele.

@katty17 - a zhruba v ktorych miestach mali tie rifle? Ja som nasla len take dlhe a potom take 3/4 nohavice, ale tie sa mi nepacili... Inak, super, ze mas malu v poriadku a spravne natocenu🙂

Inak, do ktoreho Tesca chodite - do toho na Kamennom namesti? Kde tam maju oblecka pre mimina? Lebo minule ste spominali, ze tam zvyknete kupovavat lacne veci, ale nevedela som to najst. Ci myslite Tesco ako sucast napr. nejakeho nakupneho centra?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre