Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
30. sep 2010

@fadriana my sme koliky nemali tak s tym velmi neporadim... ono nejaky vseobecny recept neexistuje... musis len skusat, niektorym babetkam pomaha masirovanie bruska, niektorym teply kupel pripadne fen na brusko, niektore maminy si pomahaju rektalnou rurkou... tazko radit... viem ze je to o nervy ked nevies dietatku pomoct a len sa prizeras ako sa trapi (pri dcerke som to zazivala) ale musis fakt len vydrzat... ono po 3 mesiacoch by sa to malo zmenit. to su uz deti viac pohyblive, vo vacsine pripadov koliky ustupia

@kafoditka super ze vas sleduju.... drzim palce nech sa to nezhorsi... vlastne s tym moze v pohode zit cely life bezproblemovo?ci neskor bude potrebny nejaky zakrok? prepac ze sa tolko vypytujem ale nepoznam to....

zrzulka
30. sep 2010

@robika hej hej ten je super aj malej zabral, my sme ho uzivali dlhodobo 😒

fadriana
30. sep 2010

@robika aha dakuje toto nepoznam ja uzivam espunisam ale velmi to nepomaha je to nieco podobne alebo co su to za kvapky prip.daju sa kupit aj volne v lekarni?

tinaki1275
30. sep 2010

baby mne mala spi uz cez 4 hodiny ,a zaspala hodinu po krmeni takze je 5 hodin bez jedla..je to normalne?uz hodinu mam pripravene mlieko a ona sa vobec netvari zeby sa isla budit.. 😒

kristip
30. sep 2010

ahojte,
boli sme cca mesiac na orave, u rodicov...najprv hned po prichode som chytila zapal prsnikov a vcera sme sa vratili s Petkom z nemocnice. ma zapal mocovych ciest. dostaval antibiotika do zily a teraz uziva zinnac antibiotika. teploty nemal uz od nedele v nemocnici a teraz mu zase vyskocili. myslite, ze je to v pohode? ja viem, ze este nie je vylieceny, pretrvava unho zapal 3. stupna, ale myslela som, ze ked ma antibiotika, uz by nemal mat teplotu.
ani sme od narodenia poriadne nevedeli ako place, take spokojne babatko... a teraz si to chudatko moje vynahradza. ☹

kafoditka
30. sep 2010

@zrzulka No malo by to byt v pohode a postupne rastom tela by sa to malo uplne znormalizovat..

fadriana
30. sep 2010
tinaki1275
30. sep 2010

@fadriana my mame koliky uz 2 mesiace,trochu mi zabral sab simplex,ale hlavne homeopatika-chamomilla vulgaris 9ch,masirovanie,a pod....skus pozriet na temu kolika je tam kopa dobrych tipov 😉 hadam ti nieco pomoze..

alllexa
30. sep 2010

@tinaki1275 @zrzulka - ano, mate pravdu, autosedacka je to iste, lenze v autosedacke je obycajne len par minut. Ale ked si predstavim satku, tak tam je male tiez dost schulene... A moj Misko obcas grcka, takze tiez si myslim, ze je fajn, ked ma hlavicku vyssie.

@kafoditka @katty17 - o Snope uvazujem aj ja, chodila som tam na tehotenske cvicenie. Lenze viem, ze v tom istom bazene je aj Aquaaerobic a videla som tam aj vseliake stare tetky, tak sa trochu obavam, ako je to s kvalitou vody a jej vymenou...

fadriana
30. sep 2010

@tinaki1275 ahoj to je v pohode bud rada mne mala spal uz aj 8hodin ale to preplakanom dni aspon si trosku oddychnes

strasska
30. sep 2010

Ahojte,
tak Julka dnes tiez potiahla, doobeda spala 4 hodiny 😲 a teraz spi opat 😎
@mojalili no cvicime a az teraz vidno nejake pokroky, tak dufam, ze to uz pojde, 11.10 mame kontrolu u Dr. tak dufam, ze sa Julka predvedie 😉
@alllexa tak som rada, ze sa to zlepsilo.
Apropo surodenecky rozdiel, podla mna idealny neexistuje, vzdy najdes nieco preco este nie, u nas to bolo najprv kolikovanie, potom ze nie do zimy, potom MM skola, potom praca atd. Nakoniec to prislo samo a tak je dobre, lebo neviem, ci by som sa odhodlala, pretoze mna naviac desila este 6 mesacna tehu-nevolnost 😅
A spatne sa mi to zda super, lebo Julka je uplne pohodacka a uz aj s Miskom sa da.
@maxara Misko dakuje za gratulky a posiela muzsky stisk aj tvojmu M...ze za par rokov si spolu aj vypiju 😀

zrzulka
30. sep 2010

@kristip sakris si teda uzivate 😢 😢 😢 a kde to mohol chytit??? ta teplota nic moc... uz ste douzivali atb?? ja by som sla na pohotovost pre istotu.... este ked aj placka

strasska
30. sep 2010

@bellablonde dakujeme za gratulky, zda sa, ze sme na tom podobne, aj ked moj Misko bude asi menej akcny level, ale uz zacina vystrkovat rozky teda riadne 😖

zrzulka
30. sep 2010

@alllexa myslis ze tam vodu nemenia??? my sa tiez chystame do snopu lebo maloktore plavecke jaslicky funguju cez vikend 😒 😒 😒 este hrosik viem ze je vikendovy a tusim aj v ivanke pri dunaji zubrienka ci jak sa to tam vola

tinaki1275
30. sep 2010

@fadriana mne mala plakavala aj 13-14 hodin-bez spanku 😒 bola som s nou aj na pohotovosti,co som si uz nevedela rady...takze ta chapem a poznam to zufalstvo...vsetci ti hovoria vydrz bude to trvat len 3 mesiace,ale je to des..my sa blizime k 3 mesiacom..a mali sme take 2 tyzdne teraz relativny klud- plac len podvecer tak 2-3 hodiny ale teraz uz treti den mame zase koliky jak hrom ,tak dufam ze to len vrcholi a proste prejde..dnes je to vynimocne ze mi takto spi ..

zrzulka
30. sep 2010

@strasska suhlasim idealny vekovy rozdiel neexistuje, ja som chcela 2 rocny, mame 2,5 takze takmer sa mi to splnilo. do tych 3 rokov super podla mna uz viac by som nechcela.... to uz treba hladat zvlast program pre jedno i druhe dieta, takto vyrastaju prakticky spolu.... a miska mi uz co to s malym aj pomoze, je velmi vnimava ... a celkom inak sa teraz sprava uz aj k babikam.... i ked jasne ze su aj horsie dni .... este len pridu ked sa zacnu klbcit o hracky a vymyslat spolu lotroviny 😀 😀 😀 ale ja sa aj na to tesim 😉

kristip
30. sep 2010

@zrzulka este sme nedouzivali. to je dlha liecba. ten sirup zinnat musime uzivat 6 tyzdnov... oni nas vcera nepustili este zdravych,ale je to hrozne neprijemne

tinaki1275
30. sep 2010

@alllexa robis dobre ked ti grcka ak ho mas v lehatku v sedacej polohe..mne to doktorka kvoli refluxu vyslovene nakazala...ja v autosedacke mavam malu aj dlhsie ako par minut,kedze maxi cosi pouzivam aj ako kociar-teda nasadim sedacku na quinny ,ale maximalne na 2-3 hodiny ...

strasska
30. sep 2010

@zrzulka jooooooj tak na to klbcenie sa uz aj ja tesim 😉

robika
30. sep 2010

@fadriana ten espumisan som mala ako druhe kvapky, pokial by infacol nezabral, ale po par dnoch bolo citit rozdiel, ze neplace kvoli brusku, obcas placeme kvoli kakaniu, kym este tlaci ale to uz nie je taky plac ako bolo kvoli brusku...

robika
30. sep 2010

@zrzulka a kolko si davala ten Infacol, ja som vcera prestala na skusku, ze co bude s nasim bruskom, tak dufam ze bude dobre

silvia.vesela
30. sep 2010

@fadriana ahoj, vitaj v klube! Nas maly ma tiez bolesti bruska, ked ho to chyti, tak place aj 3 hodiny v kuse! Zo zaciatku som plakala aj ja s nim, no na nevydrzanie to bolo! Ked ho to teraz chyti, tak mu masirujem brusko, dviham nozky, urobim mu teply kupel, dam obklad teply na brusko alebo jeho dam na brusko....vzdy mu to nejak pomoze..aj ked nie hned, trva to aj 3 hodiny, kym sa mu ulavi....ale zatial som mu nedavala ziadne kvapky, ani rurku do ritky......ale pre istotu mam Espumisan, keby ho to brusko bolelo kazdy den....zatial to bolo tak 3krat do tyzdna a nejak sme to zvladli a bez toho....

terina25
30. sep 2010

@strasska už mám problém malého držať na grgnutie,čo je taký ťažký 😒 a ako zvládam 2 deti?je to ťažké.teraz bola dcéra chorá a aj manžel je chorý,tak to bolo na figu.ešte aj malého bolí bruško,čo si nevie grgnúť.takže žiadna sláva.ešte že mám blízko rodičov,kt.mi pomožu,lebo neviem ako by som to zvládala.ale aj tak je to o držku.napr.dnes som jedla obed až teraz...nič nestíham,čas pre seba nemám skoro žiaden.a keď aj mám,tak som rada,že zaľahnem do postele a spím.ale aj tak svojich dvoch krpcov ľúbim a nemenila by som. 😉

aalexis007
30. sep 2010

POMÓÓÓC čo mám urobiť aby sa mi malý vykakal ??? Nemám doma rektálnu rúrku, tak neviem ako si pomôcť..... ☹ ☹

bambola
30. sep 2010

@aalexis007 a mal by sa? pomoze aj teplomer

merikac
30. sep 2010

@adapa pokial mas s tym skusenosti,,tak verim,,,,ale predsa- veci idu tak do predu,ze starsi clovek ich pochopit zvlada pomalsie- ak vobec a uz tam zacina byt zadrhel, ze vela veci aj keby sme sa snazili pochopit, ich nepochopime- ja to vidim na svojich rodicoch,tiez ma mali neskor,,ale proste viem,ze na vela veci nezdielaju podobny nazor ako mladsie maminy mojich rovesniciek,, ale je samozrejme,,ze vekovy rozdiel nehra rolu v citovej oblasti,,a v kazdom veku pristupuje rodic k svojmu dietatu tak najlepsie ako vie 😉

aalexis007
30. sep 2010

@bambola - no dnes je 6 deň čo nekakal ☹

bambola
30. sep 2010

@aalexis007 pokial sa neprieci, ze by ho bolelo brusko alebo ho mal nejake obrovske nechala by som tak. ak len kojis je to normalne 🙂

aalexis007
30. sep 2010

@bambola áno, len ho kojím, ale je to pre mňa také iné, lebo doteraz kakával každý deň. Len naposledy po 4 dňoch a teraz je to už 6 deň. Nemá bruško velké, ani tvrdé. Ale niekedy plačká a vtedy si myslím, že ho bolí bruško. No asi musím len vydržať.

katty17
30. sep 2010

@kafoditka - domi kukni sem http://www.mobik.eu/default.aspx
@zrzulka - zvazujem chodit na pasienky lebo mam na to vyborne odporucania. ale babule ak by ste vedeli o comsi lepsom sem s tym 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre