Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
20. máj 2010

adelaine, ja som prala plienky na 60tke a ostatne vecicky pre maleho na 40tke.. Podobne farby som davala spolu, ja mam aj tak prevahu bielych a modrych, takze som prala na 2x..
Len hniezdo do postielky a emitexovu zavinku som prala na 30tke - pre istotu... 😉

maxara
20. máj 2010

adel ja periem vsetko podla etikiet na tom obleceni.. a kludne aj s nasimi vecami, teda ako ktorymi.. urcite nie so psimi dekami 😀 ale tie periem samozrejme uplne zvlast a v save na 90.. babatkovske som ale v poho prala s nasimi bezne nosenymi nie extra spinavymi vecami.. vacsinou na 30-40.. a zehlim tiez podla toho, co je na tom stitku.. teda bezne veci nepozeram, ale take tie ako hniezda a zavinky..

k tej plodovke.. adel ona moze aj "zmiznut", ale myslim, ze vtedy ma problem babo.. moze byt problem napr s ladvinami, ze pije pije ale necika.. ale to by sa zistilo uz skor a urcite by to nepreslo mavnutim ruky a zapisom do tehu knizky.. takze ELENKA tipujem, ze to nebude az take strasne vazne, to by ta uz hnali po vysetreniach, neboj sa a hlavu hore.. 😉

Strasska to si mala len zly vecer zlatko.. urcite boli aj pekne a este len budu pekne zazitky.. teraz ti zacina nova etapa zivota a ty sa predsa nevratis do nejakeho casu, lebo toto bude nove, kedze budes double mama 😉

maxara
20. máj 2010

baby co mam spravit, ked musim ist srat a nemam cim splachnut? 😠 ☹ boooze aka som z toho rozladena

adelaine
20. máj 2010

kocky, dakujem 😉

mojalili, nezaberaju ti ani ziadne preparaty z lekarne?
ja som sa dokimu stazovala, ze tie zarucene babske recepty ako fatra,
pukance, mlieko, jablko su mi prt platne, ze co si mozem dat a kolko...
tehulky mozu Tums a Malox cmulacie tablety....tie Malox su este lepsie,
mne najlepsie zaberali, lebo ked ma to chytilo, aj 4 tablety som si musela dat pocas dna...

adelaine
20. máj 2010

maxi, ved to...keby mala elenka hned malo plodovej vody, od zaciatku,
znamenalo by to nejaku vrodenu vyvojovu vadu....
nesedelo mi, ze preco by jej malo byt
zrazu menej, ale je to presne ako hovoris... 😉

monline
20. máj 2010

maxi..šup rýchlo na nákup..a zájdeš do nejakého hypáču a tam im TO necháš 🙂

katty17
20. máj 2010

maxi, splachni flasou mineralky 🙂 ale to by bolo trosku drahe kakanie 😀

maxara
20. máj 2010

na kyselinu mi dr napisal tiez ten maalox cmulacie, a rovno mi dal davkovanie 4 tablety denne.. ale nedavam si ich, iba vtedy, ked kyselinu mam alebo ocakavam.. teraz som mala asi 5 klud aj v noci, az na vcera a dnes..

katty17
20. máj 2010

alebo najblizsia restika to isti 🙂 alebo obchodak? 😉

maxara
20. máj 2010

baby je to podla vas normalne? Ved my vsetci sme rukojemnici bratislavskej vodarenskej.. chcem tak vela, ked chcem vediet, ze si mam napustit kybel na splachovanie? idem im napisat, nech si umyju hajzle, ze zachvilku sa im tam pridem rovno na centralu vysrat..debilom

maxara
20. máj 2010

Baby mne sa nechce ist nikam.. uz ani na tu postu.. ☹ mna ked takto nieco rozladi, tak som v prdke cely den

katty17
20. máj 2010

maxi ty dnes ideeeeeees 😀

mojalili
20. máj 2010

😀 MAxi, ty si cislo 🙂 😀 😀 No ale je to osemetna vec, to jest pravda.... 😒

Tums mi tusim zabrali ale 2 naraz, ale uz nemam doma....boze, ja tu mam taky bordel, a veru sa mi nic nechce.... 😠

janulienocka
20. máj 2010

baby chcem sa vas opytat, to moje male ma aj dva tri krat za den stikutku, je to normalne??? 😕

adelaine
20. máj 2010

janulienocka,
moj stikuta so zeleznou pravidelnostou, 3-4x denne, fakt...tiez nechapem...
minule som tiez sondovala na nete, co to znamena, akurat som sa pekne vytocila, lebo
baby zarucene tvrdili, ze to preto, lebo male bude mat poporode reflux....uz si take kraviny necitam,
ma stikutku, tak to neriesim...a hotovo 😉

janulienocka
20. máj 2010

ok, takze hadam to bude v pohode, no vcera vecer to mal drobcek hadam aj 15 minut, nie a nie prestat ...

silvia.vesela
20. máj 2010

kocky, aj moj malicky stikuta, niekolkokrat za den. Aj vcera stikutal 10minut urcite.

maxara
20. máj 2010

baby tak mna osvietilo.. isla som von vyskusat, ci mame zapnute cerpadlo na studnu a MAME, tak som si nacapovala do kybla.. tak uz mam prazdne crevo a hned mi je lepsie..

baby stikuta sa im, lebo su pahltni.. my sme ako decka alebo aj dospeli mai kedy stikutku? kde sme mali refleux? blbost.. ked sme pahltne jedli nie?

silvia.vesela
20. máj 2010

ja si nemyslim, ze by reflux suvisel so stikutanim v brusku. Ani si take nieco nepripustim!

adelaine
20. máj 2010

silvi, maxi, ved to...len sa zbytocne clovek naplasi...
na nete sa sice daju najst aj dobre veci, ale aj blbosti, typu edna teta povedala...treba to brat s rezervou...
proste mame malych pahltnikov, ktori su daju obcas vacsie "susto" niecoho dobreho, co im dole posleme 😀

dior
20. máj 2010

mne stikutka len to babo co je dole hlavickou, to co je hore to nestikuta- ja som zase pocula,ze je to preto,ze je uz dole hlavickou,aj som si to ja tak vysvetlila 😉 😵

mojali ako?

mojalili
20. máj 2010

Ahoj Dior . zaujimavy postreh🙂 Pocuj, a otoci sa aj too druhe? ci budu takto a pojdes sekciou asi, ze? AKo vidim, pekne sa drzis pokope, len nech je tomu i dalej takto🙂

Ja sa tiez drzim, aj keby som to mala najradsej za sebou, ale az toho 1.6. 😉 Lekar sa az v sobotu vracia spet zo seminaru, tak musim raidne vydrzat. Som zvedava, co mi povie utorok v poradni.

Inak prave som volala kamaratke co rodila nedavno, ci si mam aj plienky zobrat do nemocnice, takze ANO. Esteze som volala, lebo ked som tam bola s LILI pred 4 rokmi, tak viem, ze sa latkovalo a oni nam davali plienky, no esteze som volala.... 🙂

katty17
20. máj 2010

mojali, myslis klasicke plienky ci jednorazovky? babule, obe sa este trosku drzte, aspon do toho 37 tyzdna by ste mohli vydrzat 🙂 dior, ty sa vazne skvelo drzis na to ze budete mat dvojicky. 😉

lenkaaninka
20. máj 2010

no konečne sa perie posledná práčka...aj hniezda som dala na 40 a ok pekné a 800 otáčky...ale dneska sa pustím do žehlenia ale ked doperie práčka tak sa chcem trochu skultúrniť a oholiť všetko všade...aj ked mm že ja ti to spravím ...som si tak myslela no istéééé aj ked budem v sprche pol dna tak neexistuje to by som musela byť ochrnutá na obe ruky...

maxi u nás nápodobne vypnú vodu ale predtým to vyhlásia nedajbože v rozhlase ale hodinu pred tým alebo ked nepočúvam že neotvorím okno že to zasa nejaký debil prišiel tak nepočúvam ale že by do schránky??? a niekedy ani to vôbec..

adka1311
20. máj 2010

inak DIOR ide tusim sekciou po 35tom tyzdni sa mi zda, ci nie?
😉

maxara
20. máj 2010

dior, mojalili veru drzte sa, odpocivajte..
dior inak fakt to ma nenapadlo, ze by to mohlo byt tak.. moja mala je asi priecne, aj ked neviem, lebo ona kope tak rozne..

inak som pisala dost paradny duchaplny mejl do bratislavskej vodarenksej monopolistickej spolocnosti 😉 som zvedava co mi odpisu.. som napisala, ze nechcem od nich nic, len aby ma o odstavke informovali..samozrejme jemne ostre a malinko pikantne vyjadrenia tam padli.. ale treba

maxara
20. máj 2010

lenkaninka najlepsie bolo, ze nam hovorili asi 5 krat, co sme volali na poruchy, ze to hlasili v rozhlase, ibaze my rozhlas nemame 😀 .. tak ze to vyhlasia v susednej dedine mi je naprd.. v BA to normalne vyhlasovali tak, ze na branu dole typek nalepil papierik, ze zajtra nebude voda.. Ale vies, staci to, hned sa zariadis.. ale toto?

maxara
20. máj 2010

baby ja asi idem na tu sprostu postu, rovno zbehnem do DMky, kupim aj plienky nexborny aspon jedny,mast na bradosky..

lenkaaninka
20. máj 2010

ja som dostala chuť na maso ale ked máme palacinky ☹ ☹ a maso v mrazáku...hmmm
maxi daj vedieť čo ti odpíšu ak vôbec 😉

mirka285
20. máj 2010

ahojte 🙂 Maxi no hlavne je ze si sa vyprazdnila,srat nato ako to splachnes,spomen si na tu hrozu ked si mala zapchu 😀 tak mne dnes na poradni povedala dokina iba tolko ze uz sa mala otocila,ale aj som si to myslela lebo co som spominala ze sa vrti a cudne pocity mam tak presne som si myslella ze sa snazi otocit a nakoniec sa jej to podarilo 🙂 dala mi papiere na matersku,a malu mi nemerala,a ja krava som tiez mohla povedat nech mi ju odmera a odvazi,ale vraj to vyzera ze bude taka v norme,ziadne velke babo...tak som spoko zatia....stale ma mataju myslienky ci ist rodit normalne alebo sekciou,ale ked mala nie je ani velka,aj je otocena dole hlavickou,tak zvazujem ze by sme to mohli v poho zvladnut 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre