Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
4. mar 2010

lenakaninka, ty vyzeráš tak mladúčko! a už máš dve kočice!

oacka
4. mar 2010

môžem sa ťa spýtať intímnu otázku? plánovali ste deti, či ste to nechali na prírodu? lebo málokto sa taký mladý odváži na tri deti... môj muž už špekuluje,či by nám jedno nestačilo...

lenkaaninka
4. mar 2010

dakujem ti velmi pekne za mladi som na tom zarábala na diskách že stavme sa že mám 18 a potom cálovali 😀

a na tvoju otázku prvé dne absolutne prišlo ako prišlo obidve po 4 mesiacoch a toto bolo plánované presne vyšlo na 1x čo nás ozaj zarazilo ...
a ozaj ked je človek mladý a sprostý zvládne kona vola a teraz si pripadám tak staro ale beriem všetko tak vážnejšie ako pri prvých dvoch ...ale zatužila som po babatku ja som váhala ale mm ma dohnal že načo čakať...

oacka
4. mar 2010

ale pokiaľ viem, ty si tu aj tak medzi tými mladšími, nie? moja švagriná to isté, prvý syn v dvadsiatke, prisahala, že ďalšie nechce a o pár mesiacov zahlásila, že je v tom. 😀 😀 a teraz majú dvoch krásnych zbojníkov. 🙂 to je super, že manžel chce tri deti. moj je tiež z troch synov, ale my budeme radi, ke´d sa dopracujeme k dvom deťom! 😉

sunnygirl
4. mar 2010

lankaaninka, už nie je nemá tvár 😀

U nás v rodine mali vždy všetci len po dve deti, a ja som chcela vždy tri. No niekedy to nejde a budem rada keď budem mať aspoň dve, ale pri dvoch už aj tretie sa vychová 😀

sunnygirl
4. mar 2010

no pri tomto zistím, či som rodinný typ, alebo nie

lenkaaninka
4. mar 2010

😉 no aj ja tak presne pôrod stíham v 27 rokoch ešte...

ono aj deti mám stále choré stále som snimi marodovala a do roboty sa nedá nemá mi ich kto do škôlky škôlka od pol siedmej práca od šiestej no proste kooopa starostí a mm teda zahlásil ideme bezkonkurenčne na to a zadarilo sa ...

ako prvú sme čakali po 4mesačnej známosti no tak nafriško a potom po pôrode som kojila aj som otehotnela a kričal miláčik davam si pozor...ako poviem vám mala mala 4mesiace a otehotnela som bol to drasťák mm chodil na kamione na mesačné ako fakt..
jedna mala rok učila sa chodiť a druhá sa narodila ...fuj to je hrozné si to len predstaviť...ale človek zvládne všetko ked musí a najmä žena...

tak teraz sa nam zachcelo takého kludného drobca jedného takže tak...aj ked tu u nás každý že to ste chceeeliii

a ja na to že jasné 🙂

jáj a dneska ako som bola v škôlke tak mali brutál nápis prezrieť deťom hlavy lebo su v škôlke vši 🙂
ako tu u nás permanentne neviem čo to za matky ako ozaj moje deti mali tak automatika týžden doma kúry nasadené dennodenné umývanie...

ale to čo tu sa deje v tej škôlke ako ozaj...baby aj o nervy by ste prišli...

oacka
4. mar 2010

no ďakujem pekne! obidve chodia do škôlky? tá staršia už pôjde do školy, nie? 😉 takže ty si doma s bruškom? moja kamoška teraz porodila druhé a už sa teší na tretie,, ale poviem vám rovno,ja by som si na to netrúfla... dve by mi bohate stačili... fakt si ten zaberák, lenkaaninka neviem alebo radšej ani nechcem predstavovať. ja som už asi spohodlnela, predsa len po tridsiatke bezdetná, bez starostí, človek si na to zvykne...

maxara
4. mar 2010

siska, sunny - to zalezi na tom, ake mate vy pre ten dany znak odovzdane alely... napr. moji rodicia maju oco blond vlasy, mama hnede (ocovi obaja rodicia boli blondaci, tak predpokladam, ze on ma obe (od kazdeho jeho rodica) alely blondave - navyse ked je blondak, kedze blondava je recesivna, cize sa neprejavi, ak je spojena s dominantnou; mama ma hnede po mame a jej otec neviem ci mal hnede alebo svetle, ALE predpokladam, ze mama je keterozygot, cize ma jednu blondavu a jednu hnedu, ktora je dominantna a sa jej prejavila), cize mne mohli nasi odovzdat: oco jedine blondavu, lebo inu nema a mama bud blondavu, alebo svetlohnedu (odovzdala mi blondavu, lebo som blond (resp. spinavy blond, ale vsetky mnou spominane alely su spinavy blond)). To znamena, ze ja mam dve blondave alely a teraz ani inu odovzdat nemozem... takze ja dam svojmu dietatu blondavu.
Moj manzel: jeho mama ma cierne vlasy po jej mame, jej otec neviem ake mal, cize je mozne, ze u nej sa prejavili cierne ako dominantne, ale tu druhu alelu po otcovi moze mat hocijaku (a zrejme ju aj ma hocijaku, lebo jej dcera, mojho mm sestra, nema cierne vlasy, cize po nej zdedila nejaku recesivnu (bud taku, ake vlasy ma, alebo svetlejsiu)). Svokor ma vlasy hnede, ale neviem ake mali jeho rodicia, cize neviem, ake ma alely, ale teda najtmavsiu ma hnedu. Takze moze mat obe hnede, alebo jednu hnedu a jednu inu, mozno aj blondavu, neviem...aj mm mama moze mat jednu cierneu a jednu blondavu, alebo nanajvys hnedu...
cize moj mm zdedil po mame jednu ciernu a po otcovi nejaku recesivnu, cize bud tu hnedu, alebo svetlejsiu. Sestra mm zdedila maminu recesivnu a otcovu pravdepodobne dominantnu tu hnedu.. Cize mm je heterozygot s jednou ciernou a jednou nejakou (asi hnedou) alelou a ja som homozygot s oboma alelami spinavoblond. Takze nase dieta moze zdedit odo mna jedine moju spinavoblond, lebo inu nemam a po mm moze zdedit tu jeho ciernu, takze vo finale bude cierne, alebo po nom zdedi hnede, cize bude mat hnede vlasy, alebo ak ma on tu druhu alelu trebars albinsku blondavu, tak bude mat vlasy po mne, spinavoblond, lebo potom moja bude dominantna... fuu, dufam,z e to pochopite, lepsie sa to kresli 🙂 (dufam, ze neurazim ziadnu geneticku, snazila som sa to ponat zjednodusene..)

sisaa
4. mar 2010

maxi vycerpavajuce ale presvedcive 🙂

sisaa
4. mar 2010

s ocami to tiez tak funguje?

maxara
4. mar 2010

siska veru vycerpavajuce... najlepsie je, ze takto je to s kazdym jednym genom.. aj s krvnou skupinou samozrejme, ale tam su alely aj kodominantne, cize preto existuje AB, ze A aj B su dominantne a iba 0 nie je...

maxara
4. mar 2010

siska ano aj s ocami, ale vzdy mas, aj s vlasmi odtiene a to stanovenie dominantnosti... lenkaaninka pisala, ze jej muz ma jedno hnede a jedno modre, tak to nie je bezny postup dedenia, ale nejaka geneticka porucha, resp. mutacia

lenkaaninka
4. mar 2010

hej staršia ide do školy v septembri aj to bude teda každé ráno vstávať a prvé mesiace odprvádzať peši až do školy...sa mi nebude chcieť vstávať to teda ozaj...čo narobim 🙂 ništ...akurát s mamou sa furt vadím asi ide do prechodu ale total mi lezie na nervy totiž byvame v jednom dome a ako poviem vám že ako čistá psychiatria 😎

sisaa
4. mar 2010

lenkaaninka uplne ta viem pochopit, a to este nie je doma babo. Mame sa na co tesit 🙂

zrzulka
4. mar 2010

ty oacka a jaternica sa v tehu moze??? ja mam tiez v mrazaku nejake odlozene normalne si mi narobila chute 🙂)) zeby sme mali rovnaky obed dnes???? 😀 😀 😀 Inak svokrusa doniesla taku fajnu slaninu vyudenu mnam tak z nej ujedam.... tiez asi nie moc vhodne ale vzdy ked otvorim chladnicku a vidim ju tam tak neoddolam.... Normalka nechapem lebo doniesla aj kolaciky a tych som sa ani nedotkla 😒

maxara
4. mar 2010

lenkaaninka to je normalne... dve gazdinky v jednom dome, to je ako dvaja kohuti na jednom smetisku 🙂 aj my sme sa furt hadali.. uz je to dobre, uz som prec...

zrzulka
4. mar 2010

leni ako tak citam tak fakt ta obdivujem ako to zvladas.... Ale ako pises my zeny zvladneme aj nemozne a ked ide o deti tak niet o com.... Mne sa tiez kazdy cuduje ze som sa na druhe dala ale co aj viem??? ja zatial neuvazujem o tom ake to bude tazke (aj ked viem ze bude) ... ale tesim sa na to celkom.... Hlavne to ze mala bude mat braceka 😀

maxara
4. mar 2010

zrzik jasne ze sa moze... ved uz nie si v prvom trimestri a nejes nic extra skodlive, aj ked polemizovat o tom by sa dalo 🙂

lenkaaninka
4. mar 2010

chudáčik môj zmutovaný 😀 😀 🙂

zrzulka
4. mar 2010

maxi to fakt polemizovat sa o hurkach da dost .... radsej ich idem hodit do truby.... No chalanisko bude po tatovi maskovy typ ked mi chutia same "nezdrave" jedla .... 😀 😀 😀

oacka
4. mar 2010

jedna jaternica za celé tehu, to snáď nemôže uškodiť, či? už sa pečie, už je neskoro na diskusie! 😀

zrzulka
4. mar 2010

Oacka tak dobru chut k obedu.... 😀 😀 😀

sisaa
4. mar 2010

ak to mäso je tepelne upravene, nemal by to byt problem. Samozrejme vsetko s mierou.

lenkaaninka
4. mar 2010

😝ja by som si dala bryndzové halušky ludia so slaninkou opraženou mnnaaaammm 😝 takto by som sa zalizovala 😝

zrzulka
4. mar 2010

Inak mne kazdy hovoril ze mala bude mat rysave vlasy po mne a je blond... Aj maly bude modrooky blondacik si myslim.A kudrnaty po tatovi 🙂))))))) Ono rysave vlasy sa dedia obgeneraciou, cize moje vnucatka budu s velkou pravdepodobnostou zrziaci 🙂))))) U dievcat sa mi to paci. najma kombinacia tmavorysave vlasy a hnede ocka... to je krasne ale u chalanov teda nic moc....

zrzulka
4. mar 2010

No bryndza by sa nemala ... ale dala by som si aj ja a este kefir k tomu.... no vidiet ze je cas obeda 😀 😀 😀

oacka
4. mar 2010

mojalili písala, že bryndza z obchodu sa môže, že zo salaša sa nemôže. ja som už jedla 3x bryndzáky od môjho manžela. dokonalé!

zuzik1983
4. mar 2010

ja by som teraz jedla bryndzove od rana do vecera 🙂

ericica
4. mar 2010

caute kocky spravila som si prestavku a dosla som si vas len tak priebezne precitat....
no my mame jaterniciek plnu mraznicku ale ja som povedala minule muzovi ze ich zacnem tak nenapadne vyhadzovat psovi aby svokra nezbadala....lebo ja ked ich pecie utekm z domu mne to strasne smrdi ma s toho napina a vracat by som vedela 😝 😝 😝 😝 fuuj a pritom su domace 😝
mirka miki sa mi ozvala ale necham to na nu nech vam vsetko napise ona 🙂 😉
inak aj u vas je taka zima ci len mna oziabe 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre