Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
24. nov 2009

zajacik zo srdca gratulujeme a teskame sa s tebou 😉

zajacik...
24. nov 2009

Babulky dakujem 🙂

miki060707
24. nov 2009

ahojte, eriii, tak srdiečko bilo, supeeer, to čakanie je otras, že a to si čakala ešte dobre, ale stojí to zato, ja pôjdem v piatok, mala som isť v pondelok, ale nemal by byť kto s malou a v piatok ma aj muž zobere autom a mala bude s mojou mamou.. a pojdem hned o pol 7, aby sme doobeda boli vybavený 🙂
inak už mi je o kusok lepšie, a to sa čudujem, že už pár dni kávu nemôžem, čo ja kávu milujem
malu som dala spať, tak mam chvilu volno, mala by som žehliť, ale to si nechám na zajtra, alebo na večer....
vitaj nová julovka....
Maaja, kolko dni ma Marek teploty, mi sme mali raz 3 dni a okrem tepltoy nič, potom sa vyhádzala a mala šiestu chorobu, ...vidiete teraz mala horučky jeden den a nič, asi niejaký vírus v tele, ozaj nemá vaše lekárka OCR či ako sa to volá, to vpichne do prsta a z krvy zistí, či je to vírus, či niečo iné, mi sme si to raz dali spraviť, lebo bol piatok a nevedeli sme, čo jej je, tak nakoniec krvička zistila, že antibiotika sa nemusia dávať a na druhý den bola ok

ericica
24. nov 2009

no to som videla aj ja v spravach ten pristroj ci je v tele virus ci nie???je to dobra vec 🙂
ale neviem ci to nasa pediatricka ma musim sa jej spytat ked tam pojdem 😉
miki kavu uz ja nepijem vyse dvoch tyzdnov bo mi je zle od nej 😒

slnieckokati
24. nov 2009

ahojte maminky,
dakujem za privitanie. Ja som teraz na PN, tak len polihujem a oddychujem. Neviem sa spamatat, lebo uz min. 5 rokov som nebola na PN, tak sa vytesujem z nicnerobenia.
Miki, ty si este pijavala kavicku? Ja som kdesi citala, ze kavu nemozem, tak som hned prestala. Ale inak by mi chutila... 😀 😀 😀
zajacik gratulujem, nech nam to vsetkym takto pekne pokracuje a vydrzi az do jula 🙂 🙂 🙂

zajacik...
24. nov 2009

Slniecko dakujem, musime verit ze to vsetky potiahneme do uspesneho konca 😵

miki060707
24. nov 2009

no slnieckotati, ja som pila kafe, pri prvom tehu každý den aj dve, mne moja gynekologička povedala, aby som sa správala ako doteraz, že niesom chorá, len tehu, tak kávu hej, a alkohol, cigarety vôbec, čo nebol problem, mala som aj nižší tlak, tak káva mi ho posunala....
tiež som čítala, že káva sa neodporuča, ale ja som ju pila a určite som nebola sama...

zrzulka
24. nov 2009

Vitaj slnieckokati.... Kavu mozes aj v tehu ale len 1 ci 2 salku denne.
Ja nie som kavickarka len som hladala info o prijme kofeinu v jedalnicku tehotnej zeny a to som si vygoglila.
Ak sa velmi bojis tak si kup kavu Caro, mne chuti i ked od klasickej nesky ma daleko🙂

Dievcata ten pristroj sa vola CRP.A nezistuju sa nim virusy v tele ale bakterie... Na virusy sa nepodavaju antibiotika..... ja myslim ze to ma v dnesnej dobe uz kazdy lekar ci nie? Aspon nasa lekarka nam nikdy neda antibiotika bez toho aby nespravila malej CRpcko. Ale zase mala chora nebyva.

Zajacik gratulujem k srdiecku. Krasny pocit vsak????

Lumi tak to mas dobre blbe ze musis cakat na akysi papier... tak nech ti ho poslu co najskor. To musi byt o nervy ked clovek nevie na com je.....

Maji tak ako je marekovi?????
tam mi napadlo ze len sa prosim kvoli tomu infekcnemu nestresuj. My sme boli s malou v cakarni traja ked sme tam boli a ani jeden z nas nic nechytil. Ja som napriklad bola na infekcnom mesiac a pol a nic som tam nastastie nechytila. Ani mala....a to tam boli rozne crevne choroby od rotavirusu, e coli az po neviem ake pliagy.... ufff

zrzulka
24. nov 2009

Dnes sme konecne boli s malou vonku, taky krasny dnik. Boli sme aj na hudobke. Mala sa vysantila medzi detmi. A mne je hned lepsie. Len nech to nezakriknem.....

miki060707
24. nov 2009

no hej, tak sa to volá, aj som zabudla, ale mi si zato platime, čo už, začo sa v dnešnej dobe neplati, nemá to každý lekár, ale tušim to budu musieť mať ..je to dobre a hej zistuju sa bakterie, ked sa nenájdu, tak v tele je len taký vírusik 🙂

zrzulka
24. nov 2009

hej hej presne tak to je miki vidim ze sa vyznas🙂))) To vazne za to platis? tak to je sila... a naco su potom zdravotky????? my neplatime ale zase chodime do sukromneho centra takze platime rocny poplatok....

slnieckokati
24. nov 2009

ok, aj som si myslela, ze to az take hrozne namoze byt. ja aj tak pijem kavu 1:1 s mliekom, takze asi budem pokracovat, kym mi chudi...
zrzulka, ty chodis na hudobku s miskou? ako to funguje? je to skupinove?

zrzulka
24. nov 2009

Slniecko ja som nasla na nete o kave toto : Káva, podobne ako všetky nápoje obsahujúce vyššie množstvo kofeínu, môže mať na náš organizmus neblahé účinky. Zdravotné riziká spôsobené kofeínom sú najzávažnejšie v období tehotenstva a kojenia, kedy matka prenáša na dieťatko svoju celkovú životosprávu. Denná dávka kofeínu odporúčaná lekármi počas tehotenstva a kojenia je maximálne 300 mg. Táto dávka zodpovedá približne trom šálkam kávy denne alebo dvom litrom nápoja kolového typu.

tu je cely clanok ak chces kukni, uplne naspodku je aj tabulka Obsah kofeínu v nápojoch. ja som v tomto tiez opatrnna....

http://www.mamidrink.com/sk/pitny_rezim/kava.php

A na hudobku chodime do hudobnej skoly http://yamaha.hudobnaskola.sk/

je to fajn mame aj CDcko a leporelo tak si spievame a tancujeme aj doma....

Ale minuly rok sme chodili do Miracle studia na hudobne hodiny alebo ako to nazvat....

zajacik...
24. nov 2009

Zrzulka ano krasny pocit, ved co ti budem hovorit, sama vies 😵

zrzulka
24. nov 2009

Poznam poznam, onedlho nas caka krasne silny pocit ked zacnu nase zazraky v buskach stuchat a kopat... potom porod.... to je na tehu asi to najkrajsie. ked si odmyslim tu nevolnost tak napisem len jedno: milujem byt tehotna.....

helen
24. nov 2009

Ahojte,
len sa chcem s vami podeliť o radosť, že drobčiatku bilo srdiečko o dušu, veľkosť zodpovedá a nabudúce dostanem knižku :D
Eri, blahoželám! :D

lenkaaninka
24. nov 2009

čaute ženy 🙂 môžem sa pridať ? hlásim sa do šlužby... som nejaký 6TT ale nebola som u doktora ešte lebo zatial to je skoro mám už dve potmehútky doma tak viem čo a ako...
akurát mi je divné že ozaj mi nič nieje a iba mi chuti kyselé a slané a mäsko...
ale asi som si to pri dvoch predoslých odbila to bola katastrofa vracanie a nevolnosti 9 mes.
majú 5 a 6 tak budú pomocnice 😉

no kávu ja pijem dvakrát denne ale to tu velvet s mliekom ale ked som kojila tak ani kvapku to mi nespali dievčence potom... takže to pri kojení bolo tabu 😎
teraz som na PN lebo už 4 týž. kašlem ale bez horúčok tak chodím po vyšetreniach...samozrejme čo som mohla som využívala a stále kašlem a soplím...

ericica
24. nov 2009

zrzu uplne s tebou suhlasim tehotenstvo je uzasna vec a dakujem panu bohu ze som sa narodila v zenskom tele 😀
helen gratulujem ti aj ja uz pojdem nabuduce pre knizku a na odbery 🙂 a diky moc

zajacik...
24. nov 2009

Helen gratulujem k srdiecku 🙂
Lenkaaninka vitaj, drzim palce nech je vsetko OK 😉

any23
24. nov 2009

ahojky 🙂 uff ale ste toho popísali - nemám šancu prečítať 😝 v robotke mám frmol no a keď prídem domkov, ledva vládzem doma čo-to porobiť, povenovať sa a padám do postele - zväčša zaspávam s drobcom okolo 20tej 😔

čítala som len poslednú stranu - zajacik, ericica a ostatné bambulky ktoré majú úspešne za sebou UTZ - gratulujeeeem 😵 ja idem na kontrolu 10.12 🙂

a vitajte nové júlovky - super že nás tu tak pekne pribúda 😵 😉

zajacik...
24. nov 2009

Any dakujem 🙂

ericica
24. nov 2009

any diky moc ja idem 11 pre knizku 😉 to ti verim ze si unavena ja cely den skoro nic nerobim ale som stale ospala 😨
lenkaaninka vitaj 😉

mojalili
24. nov 2009

Ahojte kočky...
MAAJA - vidim, ze s MAREKOM je to stale rovnako, drzim palce.
HELEN A OSTATNE - gratulujem k srdiecku a k UVZ, urcite ste stastne.
Veru budte, teste sa, co tu vidim,m denne 2 potraty, dnes v 8.tt dva, vcera v 10.tt, hroza, babenky odchadzaju nestastne...som rada, ze som tu, a po dozorom. I ked nikdy neovplyvni nikto co sa deje v nas...,
Zistili mi kvasinky na 2x, tak mi nasadili este Candibene,ale pomohlo mi to v cisteni po hematomu, ktory zo mna pomaly ide von.Sono budem mat asi v piatok, a mna si tu podrzia este do buduceho tyzdna.
Mam nadstandart izbu, TV na izbe,tak aspon tak, ze mi to tu uteka rychlejsie.
POZDRAVUJEM NOVE MAMINKY🙂
No a este, podla PM by som mala byt v 11 tt, tak uvidim, mozno si zmenim pas🙂 (moje prekvapenie, ze uz som tak vysoko v tt)-
Mam pozicany notebook od kamaratky, tak sa vam sem tam ozyvam. Tak papa, opet si vas precitam za tyzden.🙂

zajacik...
24. nov 2009

Mojalili tak sa drz nech ste s babikou v poriadku a nech vam to rychlo ubehne a cim skor ste doma 😵

stanka33
24. nov 2009

ahojte...tesim sa ze vam UZV dopadli dobre..kiez by sme to tu kazda z nas mohla postupne napisat ze je vsetko v poriadku
maaja fakt kolko mate tie teploty??? nespominala si ti tu ty nahodou ze malemu idu posledne stolicky???
ako pisala miki o siestej chorobe existuje aj obdoba piata decka choroby kde teploty trvaju 5 dni.. my sme ju tak mali a potom nam vysli tri stolicky naraz....dufam ze uz sa ma Marek lepsie....a ty sa neboj nic si tam nechytila...
co sa tyka kavy ja som pijavala po prvom trimestri skoro kazdy den jednu denne ale tiez polku mlieka do toho...
teraz som si dala dvakrat....neodolala som...
mojalili super zr je lepsie...

maaja
24. nov 2009

ahojte kočky
tak hlasim ze Marek je dneska cely den bez teploty !!!!! huraaaa ... dokonca vecer aj troska papal 😀
a teraz sme sa hrali v jeho izbičke a nejak sme pri tom obaja zaspali ... dosiel muz ze co sme tak potichu a my spime ;) tak sme ho nechali spinkat, ani sa nekupal 😅

zajacik...
24. nov 2009

Maaja super ze je Marekovi uz dobre, tesim sa 🙂

stanka33
24. nov 2009

super maaja...a co vam vlasne dnes povedala doki ze co to je???

maaja
24. nov 2009

ja som dneska s Dr len volala ... a vlastne oficialnu diagnozu ani nemam 😅

stanka33
24. nov 2009

HMM a odkedy ste mali tie teploty????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre