Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luminkasp
11. júl 2010

@alllexa , ty hovoris po spanielsky?

zrzulka
11. júl 2010

@mirka285 dakujem Mirka, maly sa uz nesupe. natierala som ho weledou a zmizlo to. Sice mame aj od lekarky Oilatum a mliecko na suchu kozu ale tu som nepouzila lebo nam to museli v lekarni objednat a len dnes pre to muz bol.... Skor babulky amju aj vase deti potnicky v okoli noziciek a bruska? Dnes som maleho nechala bez plienky asi hodku tak snad mu to zmizne. my ani nasiroko nebalime, neviem si predstavit keby som ho zabalila nasiroko v akom stave to chudatenko ma ☹

mirka285
11. júl 2010

@cigaretka5 mne takto prespala 9 hodin ceu noc a vobec nechcela prsnik,bola stale spava,ja som vtedy uplne plakala ze co jej je a urobila som tam bordel,lebo sestricky mali v pazi a ja som nevedela dobre prikladat,no horor...mne mala tiez stale chudla,a ch zaujimala akurat to by bol poriadok v izbe na vizitu 😠

maxara
11. júl 2010

Ahojte kvakulky,
tak ja som u nasich.. mm pomaha otcovi cosi betonovat, aby sme si mohli zobrat miesacku este na posledny tyzden. Ja v pondelok frcim do nemocky, tak dufam, ze sa to tam trosku vyprazdni do zajtra.. @cigaretka5 to je to tam fakt tak drasticke? Ma poraza pri predsatve, ze zajtra rukujem a nieto este, ze budeme na izbe 4..
Inak od rana ma pobolieva brusko ako pri MS, takze neviem.. ale zatial som nepostrehla ani nejaku vyraznu intenzitu, ani nejaku extra pravidelnost. Okrem toho, ze su to cca 50 minutove intervaly (ale nie asi presne) .. 😒 skoda, ja by som kludne porodila aj na vratnici, keby som mohla rodit prirodzene a teraz.. tak ale s mojim stastim.. ☹

@mirka285 my sme mali na obed zidovske rezne (to su take hovadzie obratene) s ryzou, mnaaaam..

mojalili
11. júl 2010

Ahojte kočky,
to je priserne horko....mm zalomil pred obedom v spalni (vcera pokladal cely den plavačku), maly péyta papat kazdu hodinku, chuda moje, je smadny....najhorsie je,ze nedokaze zaspat bez perinky, tak mam len kratke bodynko a plienku a je do polky tela zabaleny v perinke, hruuuza....
LILI chuda je skoro naha v detskej, prave som ju dokrmila...tu na cinziaku je strasne horko...mame 32 stupnov doma ☹
Pojdeme sa kupat ku svokrovcom na rodinny dom, len co sa obudi manzel, lebo tu zdochneme....
@weidro - TEN octan si nedavaj na bradavku, neviem, ktoru cast prsnika mas zapalenu., ja som mala bok a spodok, tak som kojila....ale octan som si dala na noc, ked maly dlhsie spi, inak mu ten smrad nevadil, iba som si to zotrela a umyla mydlom a teplou vodou.....

mojalili
11. júl 2010

@maxara Jejda Maxi, aj ty budes coskoro maminka, no super, na zajtra drzim palce 😉

mojalili
11. júl 2010

Inak taka perlicka......MALA SOM KYSELINU CELE TEHOTENSTVO...... A MAM JU AJ TERAZ STAAAAALE 😖 😒 😒 😒 😒

maxara
11. júl 2010

@mojalili ja len zajtra idem do nemocky.. este nic blizsie neviem, idu mi robit krvne testy nejake a podla toho ma naplanuju.. bud vyvolat alebo CR, ale neviem ani kedy.. potajme dufam, ze najneskor v utorok.. ale v skutocnosti verim, ze to co dnes citim sa pekne rozbehne a zosilnie a ja pridem do porodky dnes v noci... straaaasne po tom tuzim

mojalili
11. júl 2010

Maxi, aj ja mam taky pocit, ze pojdes do 2 dni pekne spontanne... 😉 😉 😉 😉 lebo co pises od vcera, tak to aj moze byt 😉

maxara
11. júl 2010

@alllexa no moc si tie rozmery nepamatam, ale boli pomaly o desat cm vacsie ako hranicne hodnoty, co mi hovoril a ten posledny rozmer, co hranicny je 18, ja som mala 24 alebo 25. A myslim, ze ak je vsetko v poriadku, tak len tento posledny je viac menej limitujuci.. svaly a koza, vaziva a pod, to vsetko je makke a keby tam aj boli a naaaahodou by zavadzali, tak sa to vzdy da operativne poriesit, ale kosti ti rezat nebudu.. takze pre cisarak, ak je babo v poriadku a zdrave a ty tiez, tak je rozhodujuca iba sirka a hrubka panvy, kde babo sa musi otocit, aby preslo von.

maxara
11. júl 2010

@mojalili len aby to nebolo neskoro.. ☹ preto mam deadline dnes v noci..

mirka285
11. júl 2010

@maxara neboj to je tak ze jeden den na tresk a druhy den trebars len jeden porod a prepustia napr. 5 bab takze hned sa to tam trosku uvolni...ty uz ked zajtra nastupis,prides domov az s malou Ninkou 😉

oacka
11. júl 2010

@mojalili to som rada,že nie som sama s hodinovým kojením.... ☹ kde sú tie časy,keď každé dve hodiny v pohode prespala...dnes doobeda spala 2x po 40 min.... teraz leží v kočíku na chodbe,aspoň tam je ako tak chladdno...tak ten nehybný vzduch už dorazil aj k nám,je to horor.... doobeda ešte máme na balkóne chládok,tak som ju tam šupla, no teraz už nehrozí. každú hodinu je na cicke. to máme krásne leto pred sebou....

maxara
11. júl 2010

@mirka285 no to dufam a dufam aj ze to nebude zbytocne natahovat.. ked povie, ze nesmiem prenasat a musi bud vyvolat alebo cisarak robit, tak neodidem z vysetrovne bez vyvolavacky 😀 naco tam budem zbytocne trcat?

alica26
11. júl 2010

🙂 ahojte kočky, no my zajtra ideme na vec... 😀 Máme sa dostaviť na desiatu do nemocky a dúfam,že do večera už budem držat nášho vytúženého malinkého v náručí... Dnes sa veľmi teším, dúfam že budem mat také pocity aj zajtra... 😅 Držte nám paste...potom sa ozveme ako to prebiehalo..Tento týzden nás je viac, ktoré to máme na pláne,takže všetkým držím palce... 🙂

zrzulka
11. júl 2010

@cigaretka5 ona je spava preto ze ma zltacku, tieto deti su viac spave a na kojenie ich udajne treba budit.... ale nie po 2 hodkach. treba sledovat ci ma dost pocikanych plienok ci ti kaka. ak pekne prospieva tak neries!!! ak nie tak si ju prikladaj castejsie, neboj ona sa chyti, dieta vie kedy a kolko potrebuje papat. v nemocke co som sledovala ako donutit dieta papat tak vlastne ich stipkali do licka a podobne aby sali. ja som taketo nieco nikdy nepraktizovala ale zase u nas ani nebolo treba lebo aj mala aj maly su papkaci... ti by na cicke viseli aj cely den ak by to bolo mozne... A kedy sa malicka narodila? nejako som to prehliadla? V ktorej porodnici si???

maxara
11. júl 2010

@mirka285 inak teraz sa napchavam marhulkami prezretymi.. extra sladymi a vonavymi a dufam, ze ma z nich zase tak precisti ako vcera.. a dnes uz nic nezerem, len ovo alebo zeleninu, keby nahodou 😵

alica26
11. júl 2010

😖 @maxara myslíš, že by som už ráno nemala jest?

merikac
11. júl 2010

@oacka
@mojalili
@mirka285
no teraz zavidim celkom aj mirke, ze malu nakrmi a asi je spokojnejsia nez nase deturence,,,,moja mala z toho, ze kazdu chvilku cucka, uz ma zelenu stolicu, uz davno mi nevytiahla uplne mliecko a nemozem ju ani donutit aby sa poriadne napapala ☹ Ked ju chcem potrapit s dlhsim intervalom, ze nech vyhladne, tak spusti plac ako o zivot ☹

merikac
11. júl 2010

@maxara slintam,,,,,,,,,,,,,aspom tak privonat keby sa dalo 😀 😀 😀

oacka
11. júl 2010

@merikac moja sa tiež veľmi rýchlo naučila revať,ako by ju z kože drali!!!! a aj sa strašne pučí a pritom vydáva zvuky ako hladná vrana, kráka! 😒 moja má žltú stolicu,lebo vydrží na cicke zas aj 40 min, vytiahne všetko,čo tam je...
mne sa robia krvavé chrasty v nose,je to zo suchého vzduchu,alebo nemám nejaký vitamín?????

zrzulka
11. júl 2010

babulky a co robite ked vam revu deti na prechadzke? mala nezvykla a teda uz si ani nepamatam co som robila. Ale napriklad vcera sme sli s revajucim malym cez cele mesto. on proste spustil a koniec sveta. von ho vyberat velmi nechcem z kocika a prihovaranie sa nefunguje....

merikac
11. júl 2010

@oacka tak to netusim, ale myslim,ze zo sucheho vzduchu to istotne nie je

merikac
11. júl 2010

@zrzulka mne zabera len jedno,,,,rychlo nakojit 😀 ,,mala totiz place len ked je hladna

maxara
11. júl 2010

@alica26 ale mozes.. ved ti daju klystir, to len ja nechcem.. v pohode.. 😉

@merikac citila si? dala som k monitoru 😀 😀 😀 celuuu misku

stanka33
11. júl 2010

Ahojte...
tak nasa petzi nam uz rodi, chudiatko sa trapila celu noc, snad to do vecera stihne, drzim jej palce...
baby moj muz ma dnes narodky a viete aky darcek dostal???? seklo ho v krizoch ani pohnut sa nemoze cely je vykriveny, musel ist na pohotovost, keby teraz zacnem rodit tak sa tam nemam ako dostat a dat kde maleho...ja uz fakt neviem preco mame teraz stale nejaku smolu
@maxara no to bude super ze 4 na izbe v tomto teple, ja asi pojdem uplatiti nejaku vrchnu sestru, nech nas da na nadstandard lebo ja to tam nezvladnem
cigaretka moj maly v porodnici nehcel vobec cucukat aj zltacku sme mali silnu, stale spinkal,ja som mala malo mlieka ani to nechel, vobec mi ho sestricky neprikrmili, iba nahucali ze si ho mam prikladat a vazit, a ked nas navela navela prepusili som mu doma davala z flase inak sa nedalo ale aspon sa najedol a potom sa rozpapal pekne a zltacku sme mali 2.mesiace

stanka33
11. júl 2010

@zrzulka nam maly reval 3mesiace vobec som s nim nikam nemohla, nespal tam a nehcel tam byt iba na rukach...je to hrozne kazdy na teba pozera ze preco ti tak reve decko, no treba dufat ze to prejde...

merikac
11. júl 2010

@maxara - tovja snaha sa ceni,,ale ..........som z toho mala 😀 kym to prislo sem,,,onuchtili vsetky 😀

oacka
11. júl 2010

@zrzulka aj naša porevala na prechádzke,ale napodiv jej zabral cumeľ,hoci inokedy ho nechce, vonku v kočíku jej nevadil, zaspala s ním...

maxara
11. júl 2010

@stanka33 ale ved to je uplne normalne, ze sa ludia pozru, ze decko reve.. nahodou to vnimam ako pozitivum, ze sa este o seba ludia zaujimaju.. ked maju blbe poznamky, je druha vec.. ale je normalne, ze sa otocia.. mna raz tak nasrala jedna p..a v tescu, ked sa jej mala hodila pri pokladni o zem a zkrikla jak prebodnuta nozom a tak kricala, jak keby ju z koze drali.. ludia sa otocili, ze co sa stalo, lebo to bolo fakt desive kricanie (jak z hororu) a ona ze cumite, ste este nevideli revat decko? no tak som jej povedala, ze revat som videla.. ale co sa tie maminy cuduju, ludia vedia predsa, ze deti sa hadzu o zem, ale co je na tom, ze ich uputa detsky plac?!

@merikac alebo som ich zjedla skor, ako ich vonu stihol monitor nasat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre