Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
8. aug 2010

Ahojte, zdravim Vas...nebola som tu par dni, pretoze som mala navstevu. Super som sa vykecala a aj oddychla, lebo navsteva sa hrnula do kazdej roboty, len aby som si trochu lahla a podriemala. No brala by som aj castejsie 😝
No ale mala asi nebola uplne vo svojej kozi, lebo spinkala trochu pomenej, ale nic hrozne.
@mirka285 Dufam, ze ked to napisem, tak sa to nepokazi. Ale nasa Julka by si s Lindou rozumela. Ja tiez bolesti bruska nepoznam, pekne papa a spinka. Takze ja si toto materstvo uzivam 🙂
@denisse ja prebalujem raz, vacsinou okolo 2/3 a ked pocujem, ze sa pokaka. Ale dnes potiahla dlhsie, takze som sa spamatala az nad ranom a to uz som ju nechcela prebrat, lebo by bol hned koniec noci 😒
@tutifruti vitaaaaaaaaaj, ja uz som rozmyslala, ze kde si...som rada, ze sa zzivate a dufam, ze zdravotne problemiky zmiznu 😉
@alllexa ja asi nie som dobry priklad, ale Misko 1x prespal celu noc asi ked mal 20 mesiacov 😔

strasska
8. aug 2010

a my dnes tiez krstime, ale az vecer...a ja som chcela dat malej svetloruzove dupky, lebo sa trochu ochladilo. No ale asi vytiahnem biele dupacky, dufam, ze jej nebude zima

stanka33
8. aug 2010

@strasska no tak s tym prespavanim to bolo u nas podobne....teraz ho mala budi nedranom ked sa tak mechri a jurko si pyta mliecko ako pred 3 mesiacmi ked sa este v noci budieval no sranda...
my krstime az ked sa vrati nas farar z dovolenky takze najskor ako to vidim koncom augusta, mam kupene krasne biele body no asi z neho vyrastie takymto stylom papania

agika1982
8. aug 2010

ahojte..mozte mi prosim odpisat ohladom toho prispevku k priplatku teda kocikoveho, ci je potrebne aj to potvrdenie od zamestnavatela a z poistovne, bo na tom papieri je len pediater a gynekologicka

bambola
8. aug 2010

@agika1982 nie, staci potvrdenie od pediatra a gyndosa 🙂

strasska
8. aug 2010

@stanka33 nas misko tiez ignoruje spanok a jeho najcastejsie slovne spojenie je : na ruky ! 😖

oacka
8. aug 2010

@zuzik1983 vyskúšaj to, možno tvojej bude stačiť čajík. áno, aj ja tak často kojím, a asi je smädná,lenže ona sa chce napiť len mliečka, čajík jej nič nehovorí... vyskúšaj,možno tvojej zachutí. vankúšik do roka netreba. a paplónik keď je chladno,tak prikryjem,ja na to používam takú mäkkú zavinovačku.

meruska
8. aug 2010

ahojte..my dnes mame fajn den...papame a spime... papame sice skoro vzdy na dvakrat ale to nevadi..po 10 min totiz zaspi...ja ho dam do postielky a po 10 - 15 min je hore a dotaha dalsich 7-10 min a spime 2 az 2 a pol hodiny..teda doslova veget den...aj ja som si uz pospala 😉

oacka
8. aug 2010

@agika1982 ja donesiem potvrdenie len od lekárov, tak ako je na papieri

tinka349
8. aug 2010

@meruska no ja to mam podobne 😀 mala spinka 4 hodiny, potom papa 10-15 minut, a potom zasa taha 3-4 hodiny , zlate to dieta 😀

meruska
8. aug 2010

@tinka349 ja ho cez den nenechavam spat tak dlho, mne lekarka vravela ze max 2-3 hodky..lebo ze je malinky a moze sa dehydrovat, ze musi papat casto

pepppe
8. aug 2010

@robika jojha tak som neni na tom sama,,hadam to mas horsie este ako ja,ale dnesna noc bola najhorsia aj cez den bol zly,,,,vobec nespal hadam,,,,,neviem ci to bude tym mliekom,,,,davam nutrilom,,,,aj hami,,,neviem kere je pre neho horsie

pepppe
8. aug 2010

@tinka349 noo to hej,perinku este hej lenze nas bude mat uz vyse mesiaca a teraz sa nam tam uz nezmesti, 😀

petzi
8. aug 2010

@tinka349 Ahoj tinus, moj malinky tiez spava 4 hodinky den ci noc.papa pol hodinku , nechavam ho este poriadne odgrgnut aj viac krat a potom hajat.je to super tak.len teraz mi 3 dni vymysla,kazdy vecer mi plackal a grckal,ale dnes mal moje mliecko a spinka pekne, iba malinko ho jedovalo brusko, ale oproti vcerajsku to bola malina.
Vsetko dobre prajem.... 😉

petzi
8. aug 2010

@pepppe nie som v obraze,ale preco davas umele,?prisla si o mliecko,alebo mas len malo?

kafoditka
8. aug 2010

Kocky tak ako ste vikendovali? My sme mali vcera krstinky a dnes mame s muzom prve vyrocie svadby 😵 😵 Maly bol dnes ukazkovy, cely den len spinkal a papal 😉 Aj mna uz berie na spanok, takze vypinam pc a idem do hajan.. Bru nocku vsetkym.

monline
8. aug 2010

@petzi tento spôsob odgrgnutia sme vyskúšali a funguje skvele..malý si zakaždým za pár sekúnd odgrgne
http://www.novorodenec.sk/page.php?sekcia=clank...

monline
8. aug 2010

@agika1982
@bambola ja som potrebovala aj od zamestnávateľa potvrdenie o zostatku dovolenky

monline
8. aug 2010

@stanka33 mne malý zvykne kakať do každej plienky..ale v posledné dni menej..a od včera večera vôbec, čo je úplný nezvyk pri ňom, videla som, že sa trápi, len samé prdíky a nič..poobede som použila rektálnu trubičku a problém sa vyriešil..

luminkasp
9. aug 2010

@alllexa , ja som bola vtedy po 2 mesiacoch na kontrole a este ma to bolelo, tvrdili mi ze vsetko bolo dobre zahojene, ale aj tak ma to dost dlho bolelo. a so spanim celej noci to bol u nas problem, ja som kojila teresu 2 a pol roka, celu noc prespala, az ked som ju prestala kojit a aj teraz sa este velakrat v noci zobudi a musim ist na chvilu k nej, ale to je u kazdeho dietata indi vidi 😉

oacka
9. aug 2010

Ahojte, tak naša má nový výmysel, nechce cez deň nechce spať nikde iba na mojich rukách... keď ju dám do kočíka,hneď je hore. dnes to skúšam s Mozartom...aspoň nemusím spievať ja....

carrie84
9. aug 2010

@oacka - no pekne ... my sme nieco podobne mali dnes v noci - 2 hod. som sa s malym prechadzala po dome! Zaspinkal, polozila som ho do kolisky - okamzite bol hore a zacal plakat - zobrala som ho na ruky, bolo dobre ... ach jo, holt mame spolocenske deti 😅

bambola
9. aug 2010

@oacka to poznam 🙂 mali sme toto minuly tyzden. nechcela spat inde ako na rukach ani v noci. teraz uz dve noci spala vo svojej postielke 😎

oacka
9. aug 2010

@carrie84 😀 😀 😀 😀 hlavne,že sú zdravé,nejako to prežijeme....

oacka
9. aug 2010

@bambola ona chvalabohu na nebesiach v noci v pohode spí vo svojej postieľke, ale s úderom šiestej hodiny noc končí a postieľka stráca význam... 😠

denisse
9. aug 2010

caute ... u nas podobne ... 🙂
vcera vecer som ju dve hodiny nosila, ked konecne zaspala, tak som ju dala do postielky a ledva som si stihla umyt zuby, uz bola hore .. tak odznova .. medzitym uz bol cas na dalsie kojenie, potom strasny rev, taky kolikovy, potom dalsie dve hodiny na rukach ... o polnoci konecne zaspala, dala som ju do postielky a o jednej bola zas hore ... a potom do rana kazde dve a pol hodky ... 😝

nina88
9. aug 2010

Ahojte maminy... 😉 Vidim,ze to je vsade priblizne rovnake... My druhu noc sme takmer prebdeli, nevieme co sa deje, asi prdy,ale dufame,ze dnesnou nocou to konci... 😉 Inak Risko este ani raz neplakal... 🙂 Naozaj. Kamaratka ho chcela stipnut, ci to vobec vie... 😉 Raz sa nahneval, ked bol v autosedacke, to ponervacil, ale plac ziadny. Chvalabohu... Vcera mal v plienke prdnute zelene, vraj to farba hladu, ale to u nas nehroz, co to este mohlo byt??
Inak odvtedy uz normal prazenica... 😀
Dnes zacala dcere skolka, normalne mi je tu teraz smutno, ale odstavili nam teplu vodu na 3 dni, tak sa mozem pripravit,ze poobede maleho nasadam do auta, ideme pre sestru a k babke do sprchy... Kurnik to su veci... 😒
Inak vrelo odporucam hojdacku co mam v albume... Nemoze tam byt dlho, ale neviem si to bez nej predstavit. Ked som zufala (ako dnes rano) ho tam dam a do 30 sekund spi... (idealne na sprchu, varenie, upratovanie...) Bola tu doktorka v prvej poradni a som sa hned pytala, kvoli chrbatiku a povedala,ze to je uplne v poriadku, kym tam neni cely den... 😉 😉

alllexa
9. aug 2010

No u nas tiez strasna noc - boli sme viac hore ako sme spali, otras... Plac - kojenie - prebalovanie - plac - kojenie...dve hodiny, potom hodina spanok a potom zase dokola.

@luminkasp - to je sila, ze si mala az 2 mesiace bolesti a ze Ti s tym ani nevedeli pomoct:( Ja uz presne vidim, co ma boli, je to zvonku - take zacervenale, akokeby pluzgier, a vzdy, ked sa to dotkne nohaviciek, tak to zaboli, takze aj pri chodzi aj sedeni.

@strasska - uff, no to si mala s malym dost drsne, to si neviem predstavit byt taku dlhu dobu nevyspata...

@stanka33 - ten moj ani cez den velmi nespi, takze nemam sancu vyuzit nejaku chvilu, ked je to tak zriedkavo - navyse
potrebujem vtedy porobit nejake veci - prat a zehlit, tak sa neda...

@kafoditka - tak to ste mali podobne ako my - my sa chystame krstit v septembri, presne v den, kedy mame vyrocie svadby🙂

lutsine
9. aug 2010

lutsine – Baby cez den nemame problem s papanim, papame cca kazde dve hodinky, niekedy aj skor a spokojne spinkame dalej, no vecer po okupani ho nakrmim, kupeme o pol osmej , no nezaspi, stale si dava prsty do ust a otvara ustocka, stale si pyta prsnik,takto to trva do desiatej, krmime sa aj trikrat,potom od unavy zaspi. Je mozne,ze je takto hladny? ked cez den mu to staci?

lenkaaninka
9. aug 2010

čaute baby no náš expert nie je naučený na ruky ale taktieť ráno ked sa zobudí o nejakej 4.-5.tej tak do postele a dám mu cicík a spíme ale v noci sa naje odgrgne a spí...dneska sme prvý krát o deviatej ráno dali umelé lebo sa mi nestíha urobiť mliečko a malý je hladný a hold pri dalších dvoch deťoch si nemôžem dovoliť aby na mne vysel 24 hodín.. možno to znie hrozne ale je to tak..ráno ma od 4.OO ožúval zjedol čo mohol..no kolko bude tolko bude už nehladám dôvod lebo som doteraz sa snažila vysvetliť prečo nemám tolko mlieka kolko malý chce ale musím tomu nechať volný priebeh lebo sa zjaším...

ozaj baby a na um.ml. používate aké flašky?? a ten sterilizátor do mikrovlnky čo ste v tesku kupovali ten bol pri technike či v detskom???

inak musím zaklopať náš malinký vôbec nepýta pestovanie ked ho mám na rukách tak nekolíšem a on prekuká potichučku v postielke aj hodinku v pohodke...toto som predtým nezažila...

@nina88 ono aj tie hojdačky su podla nejakých noriem zhotovené aj ja myslím že to nemôže uškodiť...a nebojíš sa návyku na hojdačku??? 😀 😀 ja mám to vrtiace lehátko a to ho len sem tam tam dávam lebo nechcem aby sa na to sto pro naučil...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre