Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
26. júl 2010

@strasska akurát teraz náhodou som prečítala článok o grganí kojených detičiek takže ked sa pred papaním alebo počas nenahltajú vela vzduchu tak nemusia grgať takže tak.
Inak včera som skonštatovala že malý je v podstate hore presne ako bol v bruchu doobeda sem tam poobede a večer od tej pol osmej sranda teda 😀
@strasska možno chce na seba viac upozorniť lebo vidí že už nieje stredobodom podla mna teda aj ja som to zažívala a potom to nejako prešlo...

stanka33
26. júl 2010

@strasska maly ma este plienky, som ho mala 2TT bez a nic, aj nasi ho mali a pyta si plienku, neche byt bez nej...
a to je normalne ze sa dieta zacne pocikavat ked ma maleho surodenca...to mi vsetci hovoria, ja to teraz neriesim...
mna maly ignoruje, chce iba s tatom vsetko,
nespal iba jeden den aj teraz uz spi skoro 2hodiny....a vobec mi nehce jest, a stale mrnci, som z neho hotova a dneska aj z malej teraz spi ale ked sa panko zobudi tak zobudi urcite aj ju....

strasska
26. júl 2010

@lenkaaninka
@stanka33 hej podla mna presne o pozornost mu ide a ja ho aj chapem, ale neviem to inak zariadit. Tak musime vsetci pretrpiet. ☹
Misko je cez den bez plienky, pyta sa pekne a teraz ju nechce ani na obedny spanok, tak uvidime... pomer uspechov a neuspechov je zatial vyrovnany.

alllexa
26. júl 2010

Dnes sme boli na kontrole, tak maly konecne pribera, tak nemusime prejst na umelu vyzivu... Aspon tie hodinove krmenia stali za to🙂
Maly bol dnes zase hore od siestej do jedenastej, furt chcel jest, mrncal, prebalovala som ho, a stale dokola...

kika29
26. júl 2010

ahojte julovky. som leanaxina sestra a už je v pôrodnici pichli jej o 12h vyvolávačku a zatial to sňou ani nepohlo. tak vás pozdravuje a čakáme na Elu alebo Tima?

ericica
26. júl 2010

@kika29 aj my ju pozdravujeme a drzime silno palce a zelame lahky a hlavne rychly porod 😵

merikac
26. júl 2010

dievcata,,ja som mala od piatku navstevu a stale mi malu brali na ruky,,ja som mala horor, ze aka bude ak odidu a ona mi dnes cely den spi,,,tak takuto som ju este nezazila,,,, 😀

merikac
26. júl 2010

@alllexa tak to je dobra sprava, ze pribera a kolko pribral?

mojalili
26. júl 2010

@monline DAkujem za kvetinku 🙂
DAKUJEM KOčKY ZA BLAHOZELANIA, ja som si urobila radost a kupila si dnes cele plavky, kvoli striam☹ ale su pekne, idem ich este trosku prerobit, aby som nezberala prsia na dne bazena a hor sa do trenovania - plavania, uz sa tesiiiiim🙂

23bambuliatko
26. júl 2010

@kenan 🙂 dakujem, no veru ten nas trpaslík na seba necha kralovsky cakať....dnes som bola u svojej dr a zajtra nastupujem do nemocnice...placenta už vraj nevyzera dobre a samo sa to spustiť nechce...lebo na porod takto vyzeram už 3 tyždne a stale je to rovnake....vraj tomu musia pomoct...bojím sa vyvolavania, ale už sa teším že budem mať maleho pri sebe 😉

merikac
26. júl 2010

@mojalili pridAVAM SA ku gratulantom,,,,vsetko naj , naj 😵 ,,,,Kedze sme tu pod prezyvkami,,,tak netusim, ako ktora vola,,,Sa davas na plavanie??...inac ja stale krvacam,,,cez tyzden, je ok,,ale na vikend, zas a znova zacnem,,asi s tym zajdem k dr☹

merikac
26. júl 2010

@23bambuliatko tak budem drzat palceky, nech vsetko dobre dopadne a nech mas z celeho porodu len dobry zazitok,,,,

23bambuliatko
26. júl 2010

@merikac dakujem 🙂 už nech to mam za sebou...ked si spomeniem na Maxinku tak začínam mať obavy 😲

merikac
26. júl 2010

obavy sa rozplynu - ked tam budes, zacnes pozorovat co sa deje okolo a akosi zabudnes aj na seba,,,neboj (aspom u mna to tak bolo)

alllexa
26. júl 2010

@merikac - a ako dlho uz krvacas? Kolko je to od Tvojho porodu?
Maly pribral za 5 dni 200g, a konecne dosiahol svoju porodnu hmotnost. A vraj je dlhy, i ked mne sa 54 cm nezda nejako extra vela🙂

merikac
26. júl 2010

@alllexa moja mala 53cm a veru je to dost na babatka a priberal ti ukazkovo-za tyzden by malo babo pribrat od ,,,Od 100-200g 😵 . Od porodu mam uz 7tyzdov....a posledne 3 tyzdne, zacnem v piatok na vikend zakazdym krvacat,mm uz vravi, ze to naschval,lebo on chodi domov len na vikend,, 😠

mojalili
26. júl 2010

@merikac MErikac, dakujem za gratulaciu a toto iste som mala tiez, uz po 600ô-nedeli som mala a stale som zacala akosi spinit (taka cudno sfarbena krv - oranzovo ruzova). ALe preslo to po case...takze viem, ako sa citis, aj ja som mala vycitky ohladom mm, ale ked sme mohli, tak uz sa mu nechce🙂

oacka
26. júl 2010

@mojalili aj ja sa takto oneskorene pripájam ku gratulantom! nech ti ani tie tvoje dve perpatá mobile nevybijú tvoje duracelky!!!! 😀 😀 😀
Kočky, prosím vás o odpovede na pár otázok, lebo si s tým neviem rady:
1. Starší účastníci krstín ma strašili,že Kike pokrivím chrbticu,keď ju nedávam do perinky, prípadne,že bude mať zápal močového mechúra,lebo ju slabo obliekam... mám ju aspoň na časť dňa dávať do perinky??????
2: Ako spoznám,že už v prsníku nemám mlieko? idú z neho ešte kvapky, či už vobec nič????
3. je nebezpečné,ak sa jej sudocrem dostane do pišule? lebo jej sa tam skoro vždy nejakým zázrakom usadí....

meruska
26. júl 2010

ahojte a sme konecne doma 🙂

agika1982
26. júl 2010

Ahojte chcem sa spýtať ktoré tlačivá sa vyplnajú na socailnej poisťovni pri prihlasovaní novorodenca a či stačí len poslať kópiu rodného listu bo tak mi povedali v trnave na sociálke a ja si to mám poslať do bratislavy na sociálku ...... neviete ako to je??????????????????

mojalili
26. júl 2010

@oacka 1. nie je to pravda, ze jej pokryvis chrbticu, ved spinkava aj na rovnom, nie?
2. malá by sa ti trhala od prsnika, nechcela by sa prisat, keby si skusila odsat ci vytlacit, tak nepojde nic, prsnik je slaby, ochabnuty...inak neviem ti rady...
3. dovnutra sa jej urcite nedostane, ak len na vonkajsiu pišulku, tak jej to vytri olejcekom a odstran..,,,,ja ked mastim Sudocream malemu ritku, a dostane sa mi na vajka, tak mam doma cisty oliv. olej Dr.Hoj, ten nanesiem na odlic. tampon a vytrem....takto som vytierala i malej pupulku a aj teraz mojej 4.rocnej vytieram, ak mam pocit, ze tam nieco ma....alebo vycistujem jej to sem tam... 😉
A DAKujem Oacka, este nie je neskoro🙂

mojalili
26. júl 2010

@meruska Aky krasny blondiacik🙂

mirka285
26. júl 2010

@oacka perinky sa pouzivaju iba na Slovensku a V cechach takze to by museli mat pokrivene chrbtice vsetky ostatne deticky sveta 😉 a neboj sa,ty urcite malo neobliekas 😝
@agika1982 na socialku staci poslat kopiu rodneho listu a v pripade ze mas aj 2 pilier dochodkoveho poistenia treba tam vyplnit tlacivo,ale ak nemas tak len ta kopia rodneho listu.

petrap001
26. júl 2010

@oacka ja uz sa velmi ku starsim obcanom velmi nevyjadrujem...nielen co sa tyka perinky..niesu predsa najmudrejsi na svete,ze??ved mas materinsky cit,tak uz predsa neurobis nejaku blbost,nie?? sorry,ale nedavno som sa rozpravala cez skype so svokrickou tak mi zdvihla tlak svojimi mudrimi recami...akoze nic nebolo asi dobre co robim...od toho,ze casto mu davam jest,ze ho vela kocikujem,ze si zvykne,nech ho neberiem na ruky,ked place,nech si trosku poplace,ze preco budeme mat krstiny vtedy a nie vtedy a tak a nie tak.akozeeeee 😠 😠 😠 😠 som jeje chcela tresnut cez ten monitor,len ja nechcem byt drza ku nej tak som jeje len slusne vysvetlila,ze si to aj tak spravim ako chcem a ze ked budem nieco potrebovat,ze jej dam urcite vediet... 🙄 preco niektori ludia musia nasilu vnucovat svoj nazor za kazdu cenu??? brrrrrrrrrrr.uz je mi lepsie,musela som to niekomu povedat 😀 😀 😀
@meruska gratulujeeeem k Timkovi a vitaj medzi maminkami 😉
@oacka a ty uz nestresuj,ze nemas mlieko,lebo ho vazne z toho stresu stratis 😀 nemyslim,si ze ti moze len tak z nicoho nic zmiznut mlieko,len pekne koj a neprikrmuj!!!! ved malicka ti krasne rastie 😉

zrzulka
26. júl 2010

@mojalili ako vzdy krasne fotky s krasnym danielkom... aky mas fotak??? fotis s bleskom???ja bez neho a vzdy mi vyjdu volake neostre

kocky reaguju uz vase deti na hracky???

zrzulka
26. júl 2010

@meruska gratulujem maly je krasny

zrzulka
26. júl 2010

@mojalili vsetko naj k meninam 😉

kafoditka
26. júl 2010

@mojalili aj ja sa pripajam ku gratulacii, vsetko najlepsie prajem 😉

@zrzulka a blesk nejako skodi? Ja fotim stale s bleskom...

@petrap001 pekne si to svokricke vysvetlila 😀 😀 ja mam svokru v pohode, ale tiez je niekedy mudra ako radio.. 😝

maxara
26. júl 2010

Ahojte baby, idem vas citat, mala mi visu na cecku, tak sa mi tazko pise 😀 a budem asi postupne reagovat, tak sorry ak skacem do debaty, nuf?

agika1982
26. júl 2010

@mirka285 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre