Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
12. feb 2010

Ja nie som smutná,ale som rada,že môžem aj také smutné vecdi dakomu povedať,lebo v skutočnosti sa o tom nemám s kým porozprávať. kto to nezažil,nevie pomôcť. som rada,že si môžme pokecať. a sme živé dôkazy toho,že život ide ďalej a na každého čaká aj trochu smútku a aj trochu šťastia v živote! 🙂 🙂 🙂 Malá sa mrví, asi chce jesť! mama, dvanásť hodín a žiadny prídel, už prestaň s tým internetom a choď jesť! 😀

ronit
12. feb 2010

baby niekto sa ma tu pytal ze ci neskodi vela ultrazvuku a teraz si hromadne kupujete domaci pristroj na pocuvanie srdiecka??? s tym by som bola opatrnejsia vsak to je doppler ultrazvukovy pristroj takze si to robte s mierou

oacka
12. feb 2010

Nám počúvali ozvy v nemocnici, a ten prístroj tak hučal, asi bol starý, že sme to počuli aj o tri izby ďalej! Tak toho sa deti určite báli. 😀

mojalili
12. feb 2010

NInka, je to komplikovane pre tych, ktori nie su BA, pretoze ta predajna nema ani tel.c, ani neviem, ked som sa zaregistrovala na tej stranke a dala do mojho zoznamu, ci mi to odlozia do pondelka aspon...skoda☹ Brat robi v BA, tak by pondelok tam mohol zbehnut, i ked mi nadava, ze to je na druhej strane mesta od jeho roboty. 😒

Mne manzel povedal, ze ma pre mna nieco velke a drahe...no som zvedava,co k narodeninam vymyslel...mam tusenie, ale to je velmi draha pre mna vec...tak snad to nebude ono...ved kde by to zatial dal...Ale Tulipany by ma urcite potesili a stacilo by 😵 😵 😵

janatt23
12. feb 2010

02 446 46 483 toto je cislo na tu predajnu. som tam volala, ci sa to neda nejako na dobierku. ale len osobne ☹ mozno pojdeme v tyzdni do ba. uvidim. ale strasne by som to chcela 😉

miki060707
12. feb 2010

ahojte, tak malá harmony je anielikom, mrzí ma to, musí to byť velká bolesť....

jaj, to čakanie je nekonečné, ale viem, že aj to prejde, len som netrpezlivá a chcem si pozrieť, čo mám a čo nie, lebo teraz som dovolala s kamoškou a že čo nemám, všetko mi žičá, takže kupovať asi nebudem nič, no ale prebalovaciu podložku tvrdú by som kupila a aj baldachýn....

mojalili
12. feb 2010

JEjda JAnka, kde si to nabrala...supeeeeer. Dakujem moc 😵 😵 😵
Volala som tam, jeden mi odlozili, brat pre to pojde. Jejda, potesilo ma to🙂

mojalili
12. feb 2010

Miki, kedy majú byt vysledky??? ti verim, ze si netrpezliva.....JE dobre pozicat si vecicky, zbytocne kupovat. JA budem svagrovej asi poziciavat, ale v pohode. 🙂

janatt23
12. feb 2010

som to dala do zlatych stranok na nete 🙂 ja by som tam aj teraz zbehla, len draheho boli brucho a samej sa mi nechce ☹

yoda_
12. feb 2010

fuha, no ja neviem. ten dopplerov pristroj by som asi nepouzivala. rozmyslala som nad tym, ale jednak sa mi zda pouzivat ultrazvuk pre zabavu divne, hlavne ked neviem sto percent ci caste pouzivanie ultrazvuku neskodi, dvojak nahodou by nezafungoval a ja by som nic nepocula, tak by ma z fleku drblo, a to ozaj nepotrebujem.

kafoditka
12. feb 2010

Baby viete mi poradit, ako sa dostanem do albumu julovych brusiek? dakujem

nina88
12. feb 2010

Ronit a fakt to škodí? POdla čoho to zistím??? To možu predávať potom?? Neni tam ani napísané nijaké obmedzenie, nič... 😒 Teraz som sa zlakla...

ronit
12. feb 2010

boli robene studie o skodlivosti ultrazvuku a nic svetoborne nezistili, myslim ze raz za cas sa nic nestane ked popocuvas srdiecko ale kalkuluj aj so vsetkymi ultrazvukmi u lekara, netreba to robit denne a nie na dlho.
Predavaju vselico, 🙂
urcite oficialne nie je nijakz problem ale netreba to prehanat .
nemusis sa bat , ale pokial to mas doma tak by som dala max raz za tyzden a do minuty

nina88
12. feb 2010

OK, ĎAKUJEM ZA INFO... 🙂 Ja to mám hlavne pre taký svoj klud, pri prvom tehu sa mi asi 2x stalo,že som dlhšie necítila pohyby a veľmi som sa zlakla a radšej išla k lekárovi,tak v takýchto prípadoch je to super vynález... 🙂 Včera som nevedela chytiť signál,tak dosť dlho som s tým maturovala,ale teraz už viem kde mám hladať,tak už sa bude dať do minutky... 😉

janatt23
12. feb 2010

kocky, ktore uz mate deturence, chcem sa vas spytat na tie odsavacky. ktore su lepsie, ci elektricke? moja mama mi asi v tomto moc neporadi 😅

zrzulka
12. feb 2010

Ronit este ze ta tu mame ... chcela som to kupim muzovi k valentinovi ale dobre ze pises ze to skodi ... Inak fakt sila ze nikde na to neupozornuju. Pritom to vyraba viacej firiem tieto domace pristroje na pocuvanie srdiecka.... Mne este ani lekar nepocuval srdiecko. asi vie preco....

zrzulka
12. feb 2010

jani odsavacku neries teraz... az po porode, zavisi od babetka. ja som mala obycajnu pumpu od Aventu a ta bola super, vraj elektricka je lepsia ale to neviem posudit kedze ja som neodsavala mlieko....len prve dni ked bola na Jiske a ja som nemohla byt s nou.... Moja mala bola prirodzena odsavacka pri nej som odsavat nemusela.... 😀

zrzulka
12. feb 2010

teraz si tiez kupim len tu Aventovu .... naco minat vela penazi do niecoho co pouzijem mozno raz ci dvakrat??? Ak by som musela odsavat mlieko tak kupim elektricku....

nina88
12. feb 2010

Mne počúval lekár srdiečko... POdla mňa to s mierou neškodí... Neviem, nikto nevie... 😒 Možno o 10 rokov zistia,že pozeranie televizora v tehotenstve škodí... No nie? 😖
Ale je to krásne, dá sa to nahrať na cd, sú tam káble do rádia, no je to zážitok, počuť tam aj pohyby...
To potom aby som mala strach ísť aj na 4D, to sa dobre dlho robí... ☹

mojalili
12. feb 2010

KOcky, urcite nebude pocuvat denne niekolko hodin srdiecko, je to naozaj pre radost... a verte, ze ked vam bude v brusku maly spat cely den a neozve sa, ked budete v stadiu, kedy sa maju ratat pohyby, ze sa jej to zide, ked pocuvne, ze srdiecko bije... (staci minutu ci pol minuty pocut a ste kludnejsia)
KEd lezite v nemocnici na rizikovom, nikto sa vas nepyta, ci chcete ist na UZV, kazdy tyzden vas poslu...
Ak by mal ten pristroj len parkrat potesit manzela, pretoze nikdy nic take nezazil, obetujem tych 27€, ved ovela vacsie blbosti som kupila....obycajny nakup v Tescu ma tolko vyjde...

Tak ako je vela veci, o com sa polemizuje, ci sa ma alebo nie, aj toto je jedna z nich, ved nikto to nebude mat od rana do vecera na usoch... 😉

strasska
12. feb 2010

Ahojte,
smutna sprava. Drzim palce celej rodinke, aby to zvladli.

A k hovoreniu o smutnych veciach... podla mna sa babo uz v brusku pripravuje na zivot tu vonku, kde samozrejme zazije aj smutne veci. Netreba to prehanat, ale ked sa clovek citi smutne, malokedy si dokaze rozkazat, aby sa zrazu zacal smiat. A aj keby sa mu to mozno podarilo, castokrat je to iba hrane. Myslim si, ze babo vyciti ten zmatok
... takze ja ked som smutna, tak sa babu prihovorim a poviem preco som smutna, ze ho aj tak lubim a tesim sa na neho, ale ze teraz sa neviem smiat.
Kedze viem, ze city neprichadzaju na povely, pripada mi to ako lepsie riesenie.
Takze Oacka, Mojalilli aj ostatne, podla mna kludne rozpravajte aj o smutnych udalosti, vacsinou ked sa to vyplavi, tak je lepsie.

janatt23
12. feb 2010

mojalili,
no dvakrat to nehovor. ja by som to mala najradsej na usoch stale jak mp3 😀 😀 😀

mojalili
12. feb 2010

Pardon, pouzila som maly....akosi som si zvykla, ze to bude chlapec🙂))
JANATT23 Zrzulka mala pravdu o tej odsavacke, v nemocnicach poziciavaju, ak by si surne potrebovala....a potom uvidis, ci to naozaj budes potrebovat... 😉

janatt23
12. feb 2010

ok tak pockam 🙂

mojalili
12. feb 2010

Janka, urcite nebude na to cas🙂 pri mojej malej ( 4.rocnej) to budem schovavat🙂 😀

janatt23
12. feb 2010

babulky ja uz by som tak strasne chcela vediet co to bude.... strasne som nedockava 😠 mna uz tak pali penazenka 😀 by som kupovala jak drak 😀

mojalili
12. feb 2010

🙂 Janka, to ti verim🙂 JA si stale hovorim...nic nekupuj este...ale to sa neda-) A zistujem, ze nemam nic..nemam perinky, zavinovacky, plienky, vanicku....nic (vsetko si zobrala byvala svokra so sebou) ...takze ma to caka🙂 Musim si napisat zoznam, co mi chyba🙂
Maminka mi prave volala, vybera mi perinku, tak sa tesiiiim🙂 😀 😀 😀

dugyna
12. feb 2010

no baby ako tu mojalili povedala ak set na rizikovom tak sa cas nikto napyta..a v nemocnici vam pocuvaju ozvy plodu kazdy den v ramci vizity...a plus este chodite na sono...
takze s mierou a naozaj pre zazitok manzela a pre vasu istotu je to podla mna v pohode....
ja mam doma klasicky fonendoskop 😉 ..a myslim ze ten nam staci a vyjde to lacnejsie....ale zase nie kazdy s tym vie robit

a keby sme mali vsetko co skodi nerobit a nejset tak sa musiem zavriet do sterilenho pristoru...

napr co take zeyn s cukrovkou...sice sa nerpsilo na to ze umele sladidla skodia babetku ale sa ani neodporucaju...

a mnde dr robi pokazde ked sme na kontrole sono..a niektore pisete ze vam spravila len 3krat....

zrzulka
12. feb 2010

babulky mate pravdu nikto z nas nevie co v zivote na nas ma velky vplyv a co skodi viac ci menej. ked si zoberiete len taky mobil... ako ten skodi a napriek tomu ho v dnesnej dobe takmer kazdy pouziva... ked si ja predstavim 3 hodinove telefonaty s manzelom ako sme boli s malou v nemocke... vzdy schulena v kute aby som pri malej nemusela vyzarovat ... ale tak co sme mali robit ked sme boli mesiac a pol bez seba....potrebovala som mat spravy aj zvonku lebo inak by som tam zcvokla....

Staska suhlasim nie je dobre nase deti pred vsetkym chranit.... Musia vediet aj to ze mama tiez byva smutna. ja som pred par dnami tiez prezivala uzkost nevedela som to prekonat ... tiez som sa tak prihovarala babetku... proste niekedy sa to neda ovplyvnit...nie som ten typ cloveka ktory by sa vzdy len usmieval a tesil zo zivota....aj ja mam svoje trapenia aj ked naoko to mozno tak nevyzera ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre