Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
29. dec 2010

@gabika41 my doma robievame pomazánky na jednohubky na silvestra, bryndzovocesnakovú (bryndza, veeeeľa cesnaku a červená paprika, smotana, natrieť na krúžok rožka a navrch vlašský orech) a zelerovo-rokfortovú (toľko zeleru jemne nastrúhať koľko rokfortu, veeeľa cesnaku, smotana, tu navrch dávame kúsok citróna)
toto robíme už desiatky rokov a strašne to všetkým chutí, dobre sa na to pije 😀

strasska
29. dec 2010

Ahojte, zdravim Vas ...citam, ze ste viac-menej krasne sviatkovali 😉 Ja som tu nestihla ani zabludit a od vcera vecera docitavam.
My sme vecerali rychlo, lebo Julka uz bola nespokojna...Misko sa velmi tesil a az tento rok som pochopila o com su vianoce...niet nad dar dietata, hlavne, ked uz si to caro vie vychutnat. 😉
Dostali sme s MM pod stromcek fotak, tak uz sa nebudem skryvat ako mi raz niekto povedal 😀 Misko dostal kopec darcekov, az som v pokuseni tiez zaviest tradiciu 1 darceka, lebo si myslim, ze si ich ani nedokazal vychutnat a uz vobec nechapal, kde vsade mu Jezisko tie darceky nechal 😅 A Julka dostala take drobnostky a vsetci si ju uzili, lebo bola mrzuta...my ju s MM volame Jula-smejula, tak sme potom kazdemu museli vysvetlovat, ze jej asi idu zuby, alebo ze citi, ze nie je doma a pod. 😎 lebo ze vacsinou sa smeje

zuzik1983
29. dec 2010

takze z tohto mi vyvplyva,ze v podstate je to jedno aka znacka-vsetky ste spokojne 🙂
aj nikolka strasne zle spava posledne noci,stale sa budi,cele dni je mrzuta...
baby davali ste niekto detom ryzovu kasu babylove?dobre ju znasaju?vcera som ju dala malej prvy krat,ale od 20.00h do 22.30 sa mi zobudila 5krat s takym placom,ze som nechapala co sa deje.ci ju z toho nebolelo brusko nahodou.este dnes skusim,ale ak sa to zopakuje,ju rovno vyhodim...

strasska
29. dec 2010

@monline jeeeeeeeej to znie dobre, ja lubim taketo dobrotky 😉
A nech sa Dankovi polepsi...

luludi
29. dec 2010

@maxara u nas sa na stromcek nedavali salonky, preto ma ani nenapadlo nikdy ich zhanat 😕
@bambola: tak okolo tretej? no risi urcite spat nebude, on spi radsej doma, pojdeme v mai tei, uvidime ako sa bude risi spravat, v poslednej dobe je nevyspytatelny 😉 dufam, ze ho mala bamby tak oslni, ze pochopi, ze na kociari nie je nic zlee.

Ak by ste vedeli o niekom, kto predava manducu, dajte mi prosim vediet, v mai teii je nam uz dost nepohodlne a nova manduca je dost draha. Dakujem. 🙂

luludi
29. dec 2010

@monline mnam... teraz som taaaka hladna 🙂

monline
29. dec 2010

@strasska dakujem...dúfam, že sa mu rýchlo polepší...
tie pomazánky sa oplatí vyskúšať, kto má rád veľa cesnaku, určite si pochutí..ja dávam celú hlavu do jednej, i viac, ak sa mi zdá málo 🙂 a zvyčajne nestíham natierať, tak rýchlo sa z tácky míňajú

luludi
29. dec 2010

@zuzik1983 ooo ano, na umyvacku sa rychlo a lahko zvyka 🙂

monline
29. dec 2010

@luludi čo jedávaš na silvestra ty? ty máš takú kadejakú stravu, že?

luludi
29. dec 2010

@monline na silvestra som vzdy rada chodila k svokrovcom - mm sa najedol kadejakych dobrot a ja si zvyknem robit zemiaky v alobale - ked su hotove dam na ne kyslu smotanu a vdaka supermarketom aj pazitku a som spokojna, ja take lubim. Svokra robieva tiez natierky rozne a ako hovoris, to sa strasne rychlo straca ;)

zuzik1983
29. dec 2010

@monline klasicka kysla smotana?a kolko papriky davas? znie to dobre,sice mm mi to jest nebude,on bryndzu nelubi,ale ostatni si daju...

kafoditka
29. dec 2010

Ahojte 🙂 Zdravim vas este stale z Kysuc.. tak choroba si tu nasla aj mna ☹ Od rana kaslem, horuckujem ale nastasie nemam zacpaty nos, tak sa to celkom da.. maleho mi bavi ocino s mamou a ja som lezala v posteli.. mm je streda-stvrtok v praci ale v piatok rano sa vracia spat do CA, budeme tu silvestrovat. Maly je zlaty, rodicia mi ho pekne rozmaznavaju, cely den ho nepustia z ruk..len dufam, ze odo mna neochorie 😒

luludi
29. dec 2010

este som sa chcela poradit s tymi, co kojite, zacala som znovu kojit, trochu som sa bala, ze to pojde tazko, ale naopak, rychlo sa to rozbehlo, akurat ma odvcera hrozne boli prsnik, nie bradavka, ale prsko, staci, ze sa ho dotknem a boli veelmi. Ked risko pije, neboli to, boli len dotyk. Neviete, co to moze byt?

luludi
29. dec 2010

@kafoditka ahoj kafko 🙂 nech ti choroba rychlo prejde, tfuj, tfuj. Ale zase stari rodicia sa o to viac mozu vytesovat z filipka 😵 😵 😵

kafoditka
29. dec 2010

@luludi Luci dakujem 🙂 To vies, mojim rodicom je strasne vzacny, ked ho vidia len raz za cas 😉

luludi
29. dec 2010

@kafoditka viem si predstavit 🙂 u nas je to rovnako. Ale je krasne vidiet tu ich radost ;)

maxara
29. dec 2010

@zuzik1983 ja by som rucne umyvanie riadu a umyvacku prirovnala k latrine a splachovaciemu zachodu.. 😒 akoze latrina ma zopar romantickych prednosti, ale pouzijes ju len ked naozaj musis 😅

kafoditka
29. dec 2010

@maxara ahoj, citam si vas akurat spatne a naaadhernu vysivanu zastenu si spravila Ninke 🙂 ja som na taketo rucne prace strasne lava..

maxara
29. dec 2010

@luludi podla mna by to mohol byt ten zapal prsnika ☹ .. ja ked som Ninku raz nemohla poriadne cez den nakojit, tak ma tak boleli obe.. doma som jej ich dala vycucat, trosku sa mi ulavilo, ale na dotyk boleli.. este som ich vytahala odsavackou poriadne do makka a do rana to preslo..

maxara
29. dec 2010

@kafoditka 😉 dakujem.. ale osobne si myslim, ze kazda jedna by to zvladla.. ved to je obycajny steh vpred 😉

kafoditka
29. dec 2010

@maxara no ja by som to mozno aj zvladla, ale moje nervy urcite nie... kedysi pred sto rokmi som sa snazila si sama ustrikovat sal, ale nedarilo sa mi a vzdy to skoncilo hodene v skrinke.. ja na taketo vysivanicka, pletenicka a pod. nemam trpezlivost 😒

zuzik1983
29. dec 2010

@maxara no dobre prirovnanie 😅

katty17
29. dec 2010

@luludi - luci moze to byt ten spominany zapal. mas to na niektorom mieste cervenkaste? alebo tvrdsie? ak ano, tak si treba dat teplu sprchu a riadne si to masiruj. ak tam mas cosi tvrdsie, alebo hrcu tak to musim rozmasirovat a potom to musi maly bubko vysat alebo odsavackou .... ☹

katty17
29. dec 2010

mna ta choroba pekne drapla. ficim na paralene a bioparoxe ☹ . cela som vyhadzana a sucha ako susienka 😠

maxara
29. dec 2010

@kafoditka ani ja nemam trpezlivost, preto to nerobim casto..

@zuzik1983 a cim dalej sa mi to zda vystiznejsie.. 😉 napr. este stale ziju ludia ako ty so vztahom k umyvacke, ktori si myslia, ze nie je nad latrinove sranie 😀

lenkaaninka
29. dec 2010

ahojte žienky. dlllllhooooo som tu nebola malinky už užival antibiotiká lebo po druhom preočkovaní mal aj horučky 39 a naštartovalo mu to asi nejako chorobu lebo o dva dni začal kašlať a sopliť aj s horučkami. Samozrejme Ninka nam tieto super výrusy vláči zo školy. Už sa to u nás otača druhy krát zasa maju všetci sople aj malý ale zatial sa drží. Aj mm bol chorý ale brutál. Co som nakukla tak aj vás otravuju nádchy.

maxara
29. dec 2010

@katty17 Kati, uz aj ty? to sme tu vsetci zdochliaci? 😕 supeeer.. mozno sa to siri obrazovkou 😎

maxara
29. dec 2010

@lenkaaninka jeeej Tanicka, ty zijes..
Ako bolo u vas pod stromcekom? asi veselo, vsak?

tinaki1275
29. dec 2010

@bambola rada by som mala po grecky al to asi nejde tak to dam v anglictine ale s fotkou..
@monline joj dufam ze to dr.;len prehana..mm ti odkazuje ze ked uz bude ok tak ze ho vezmeme na doliecenie k nam k moru ..vraj mu zaplatime letenku my..(samozrejme ze deti do 2 rokov neplatia,len poplatky 😀 tak asi preto taka stedrost )
no idem docitat aj dalsiu stranu lebo neviem co ste este stihli ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre