Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

meruska
31. máj 2010

baby ..kedy si idete zhanat detsku lekarku? teda s neakou sa dohodnut?

merikac
31. máj 2010

ahojte dievcence........tak melon odporucam hlavne na noc,,,,,ja truba som si vcera vecer nakrajala a v noci som bola asi 18x curat,,,,ale dnes na poradni som nemala spuchnute nohy a dokonca som mala o 1 kg menej ako minuly tyzden,,,,,takze mojalili smelo sa donho pust . A dalsie prekvapenie,,,v stvrtok nastupujem vcer do nemocnice na vyvolavacku,,vraj male je uz pripravene a ak sa nerozhodne ist samo, tak ho v piatok privolaju,,,,,,,,,,,,jaku paniku som chytila,,,,A kde mame mirku,,,dnes sa tu este neukazala?!..........Od rana som nic nejedla,,som taka hladna, ze mam chut na vsetko o com pisete,,,tak idem do niecoho zbnut a budem Vas citat

oacka
31. máj 2010

drievko,ty už vieš,do čoho ideš,tak sa to nesnažíš v duchu oddiaľovať. ale ja netuším, čo ma čaká, dúfam,že rozpoznám,kedy treba utekať do porodnice,dúfam,že nespanikárim,keď mi odtečie plodová voda, dúfam,že mi odtečie a nebudú je prepichovať... no proste neviem,do čoho idem a to nenávidíííííííííím! a ja sa rada nudím....
merikac, to oni tak vedia,že už má ísť malé von? nepočkajú,kým sa samé rozhodne? máš nejaké blbé výsledky plodovej vody, alebo čo?

ericica
31. máj 2010

drievko tak sme napokon nedopadli nijak....boli sme aj my v lidli nakupit kupila som si tu uz spominanu milka cokoladu a este veci an pecenie 🙂 potom sme sli k nasim v tom najvacsom dazdi...cela som premokla, ja by som aj teraz len sladke zrala,stale rozmyslam nad tym ze co upeict 😉

oacka
31. máj 2010

meruska, asi sa jej treba pred porodom ohlásiť... ona by mala potom prísť na prvú kontrolu po porode k nám domov... ja pojdem mrknúť na polikliniku oproti nášmu bloku, a nejakú vyberiem, nech to máme blízkko. vraj sú tam dobré.

oacka
31. máj 2010

bbaby, vy ináč cítite,že už sa blíži porod? ja som dnes začala deviaty mesiac, ale nič, práve som dotrepala dve plné tašky z Lidlu a necítim sa nijako blbo. chvalabohu!

dugyna
31. máj 2010

@oacka fuha tak to ti zavidim..lebo ja to uz posledne 1-2tt citim...

ericica
31. máj 2010

@merikac aj podla mna je skoro na vyvolavacku,,,,aj mne malu vyvolavali ale len 3 dni pred terminom....chcela som mat pri porode svojho dr tak sme to poriesili tak ze mi porod vyvolal ked mal cez vikend sluzbu,ale rano pred vyvolanim mi aj tak odisla hlienova zatka 🙂 a teraz pojdem zas pred terminom na vyvolavacku cize pravdepodobne toho druheho jula a mala by sa mala narodit 3 jula ale to su len moje uvahy zatial 🙂

meruska
31. máj 2010

oacka..ja si mozem vybrat iba z jednej, kedze tu viac detskych nemame 😀 a do Kosic sa mi nebude chciet zakazdym utekat... ale mne ide o to, kedy asi treba ist za nou..teraz, alebo az tesne pred?

ericica
31. máj 2010

@dugyna ahoooj 😉 😉

oacka
31. máj 2010

neviem, meruska, ja by som na tvojom mieste šla koncom júna,ty máš čas... ja neviem kedy pojdem, možno budúci týždeň. známe mi hovoria,či ma nebolí lonová kosť,keď sa rozťahuje.... ale mne sa asi nič nerozťahuje... pôrodník povedal,že ja tak skoro neporodím, že som uzavretá. tak asi až ten koniec júna.... ak sa dačo nezvrtne.

merikac
31. máj 2010

@oacka tak to chce nieco tazsie zdvihat a plodova voda odide sama,,,som si to vyskusala pred 14 rokmi,,,,,,,,,,porodila som do 4 hodin...Tento krat mam pred tym respekt som maximalne opatrna ked idem do mesta alebo obchodu,,lebo si nechcem predstavit tu hambu, keby som niekde zo seba to mnozstvo ""vyliala" 😉.....A ked mi pred tymi 14 rokmi odtiekla voda doma,,tak ja som ani do nemocnice nechcela ist, ze ved mne nic neni, ja nemam bolesti - nikam nejdem- som horekovala,,,,ale muz ma na silu nalozil do auta, ze ideme,,,a ja som celu cestu revala jak tur,,ze ja nikam nejdem, ze mi je ok 😀 😀 😀. Vysledky mam dobre, len male je uz na 41tt+5 den velke,,ma 3510, takze zbytocne cakat nebudu,,,a kedze mi chodi mm domov len koncom tyzdna na vikendy,tak sme mi pan primar vysiel v ustreti, ze teda v stvrtok vecer mi daju vyvolavacky, nech aj mm ma z toho zazitok 😀

dugyna
31. máj 2010

@ericica ahojky 😉 dosla som len napisat o mi a idem sa dalej ucit. 😒

moni je zatial ok ale ak budu diast. tlaky nad 110 tak spravia cisarsky, inak dnes zacala 36tt 😉 a vsetky vas pozdravuje a mysli na vas..

lenkaaninka
31. máj 2010

no ja som si už asi na tie bolesti všetky zvykla a citim sa fajn hlavne by som stále niečo robila...a potom som znavená...ale jediné čo mi prekáža že ked sa malý nejako nahovno otočí tak ma tlači aj tri alebo 4 hodiny a ked tak kopne tak aj zabolí bruch. ale inak fajn...
merikac to ti idú vyvolávať dva týždne pred??

idem zamiesiť cesto na recept od mojalili taká vianočka s nugetou...ak sa podarí tak vám aj odfotím 😉

any23
31. máj 2010

drievko hej,chystam sa rodit tu u nas🙂ja som povodne z klokociny,tuna byvame len treti mesiac,ale boli sme tu casto kedze drahy tu ma maminu...ktory obchodik myslis?😅

mojalili no,asi sa vyberiem do tesca aj ja,dobreee ceny...

my mame doktorku zajednanu uz,boli sme s alexom na prehliadke prednedavnom tak sme sa rovno dohodli ze aj s malinkou budeme chodit k nej...

strasska
31. máj 2010

@meruska mozes ist hocikedy, len treba zvazit, ze ta moze aj odmietnut, tak aby si potom nezhanala tesne pred porodom.
Inak my sme pediatricku zajednali az po porode, bo tiez sme mali furt kopec casu a maly prisiel nakoniec 10 dni skor, ale nebol to problem.

oacka
31. máj 2010

sranda, merikac, ako sa to dá dnes zariadiť, aj ti závidím,vieš,kedy to príde. ja sa toho najviac bojím,že neviem, kedy, čo, ako. a to oni na 100% vedia,že malé je už vyvinuté,že má pľúca ok, a tak? tak ja už radšej tie tašky nebudem vláčiť... dobre,že hovoríš. keby ma videl mm,tak ma zabije...

strasska
31. máj 2010

ja som sa vcera dozvedela, ze moja porodnicka chce brat od polovicky jula dovolenku, tak ktovie ci ma vezme 😲

mojalili
31. máj 2010

@lulu1983 bud nejakym sprejom na truby, trosku zohriat, ale len trosinku, poriadne namocit a nastriekat a Maxi MALA DOBRY NAPAD, ze nie nahriat!!!! ale ked nastriekas, tak na to dat igelit, ono sa to akoby sparilo a nechat to odstat. 😉

@alllexa neviem, ci to maju vo vsetkych Tesco, u nas je jeden taky kos, kde su akoze 70% zlavy a je tam nahadzanych plno vecciek, minule som LILI kupila krasnu ruzovu siltovku za 16SKK, skoda, ze nemam kabel, inak by som hodila fotky, ako vyzeraju, ale posnazim sa nejako. Krasne su tie capacky... 😉

Oacka veru chcem 😠 😠 😠 a moc 😉

miki060707
31. máj 2010

ahojte, dnes som bola na poradni,
papier na matersku mi dali od 6.6 a volala som do práce a stačí to poslať poštou..takže sa nemusim do BA trepať a mne doki dnes povedal, že som jasný kandidát na cisársky, že mi neviem kolko pred terminom spravia seckiu..............
že už ma v tom prax a mna si objedná na ten den, asi to bude začiatok júla, alebo aj konec júna, mne nemôže odtiecť voda ani kontrakcie nastúpiť, tak pekne popredu budem vedieť termín pôrodu...
ja mam doktorku vybranu a tiež ma dovolenku v júli, tak isto aj pri prvom tehu mala, ale ju zastupovala jedna z inej dediny a sme jej zavolali a ona, že ak budu niejaké ťažkosti, máme dosjť a ked naša doki dojde z dovolenku, tak jej zavoláme, že sme doma z pôrodky a dojde k nám domov, pozrieť bábo....
a tiež sme boli v lidli dnes , xi

merikac
31. máj 2010

@oacka, lenkaaninka- tak hadam vedia co robia, pred tyzdnom a pol som si polezala par dni v nemocnici,,,lebo male sa malo hybalo, tak som spanikarila,dali ma na pasy,a zistili, ze mam trvrdnute bruska kazde 2 minuty, zacali panikarit, ze mi idu nieco pichnut aby som nezacala predcasne rodit a hned mi porobili vsetky vysetrenia, na zaklade ktorych uz vtedy skonstatovali, ze male je dostatocne velke, dozrete, vyvynute, ze nic utlmovat nejdu a nechaju tomu volny priebeh- dokonca mi povedali, ze ani magnezium uz nemusim uzivat,,,ale par dni kludu mi pomohlo tvrdnutie bruska ustalilo,,,,,ale ja som tomu nevenovala velku pozornost, lebo mne brusko dtvrdene od zaciatku nejako casto a moj gynekolog, ma vzdy vysetril a povedal,ze je to ok,,,to len v nemocnici porodnici maju na to iny nazor,,,obcas mam chaoz z tych lekarov chaoz a potom neviem vlastne na com som,,,,,ale dnes ma upokojoili, ze vsetko je tak ako ma byt,,,,,,,,,

janka256
31. máj 2010

ahojte kocky prave som dosla z poradne tak aj ja uz viem kedy mala pojde vonku 22 juna mi robia sekciu uz teraz bojim bojim taka panika ma chytila jak som bola na ozvy v nemocke ze ved uz za chvilu tu budem 😒 takze oficialne nastupujem do nemocky 21 juna urobia mi vysetrenia a druhy den sa mala narodi len dufam ze to nebude este skor ale nevyzera to zatial tak toto tehotenstvo mam ukazkove zatial klop klop 🙂

drievko
31. máj 2010

@oacka vies hej viem do coho idem ale bude to uplne ine ! kedze som lezala v nemocke mi odisla hlienova zatka len som presla o poschodie vyssie a bolo ! nemala som ziaden strach!! prepichli plodovu vodu a mala bola po 4 h . na svete! A este bol pri mne moj doktor ,ktory tam uz teraz nepracuje!!
Ale teraz sa bojiíííím lebo som doma!!

merikac
31. máj 2010

aj u nas mau v Tescu paradne zlavy na dojcenske oblecko,,,len skoda, ze nevieme co to bude,,,lebo vsetko je bud ruzove, alebo modre, a to co je neutralne zlacnene nemaju 😠 ,,,ale oci som si popasla paradne,,to je take lakadlo sa prehrabovat vo vsetkych tych mrnavych veciach. A co sa tyka detskej lekarky- tak som samozrejme ratala s tym, ze male bude u tej istej lekarky ako syn a zrazu dnes som sa dozvedela, ze pani doktorka sa odstahovala a vsetkych jej pacientov prevzala nova doktorka o ktorej som nikdy nepocula, tak som v pomykove, co tobit.....

drievko
31. máj 2010

@any23 mali sme sekac hore v lipe

oacka
31. máj 2010

janka, ty to máš podľa mňa ideálne,aj miki. ja som si to tak predstavovala, že mi dajú termín a idem. ale teraz mi pôrodník povedal,že nie je dôvod na sekkciu,tak si hovorím,že to asi tak má byť,že to asi tak bude lepšie a že to zvládneme, ke´d sme zvládli cellé tehu.
drievko, a to ako prepichujú tú plodovú vodu?

merikac
31. máj 2010

@janka256 Ze je to zrazu taky divny pocit ked presne vies, kolko dni a uz sa to to stane .....myslim, ze ked to na mna prislo predtym necakane to bolo menej stresujuce ako teraz,,,,,,,,,,,

merikac
31. máj 2010

@oacka - neboj, istotne to pride tak necakane a spontannne, ze si ani neuvedomis a budes ten maly uzlik drzat v naruci,,,,,,,,,,,,,

drievko
31. máj 2010

@oacka s takým hakom , ale neboj to ani nepocitis! ja som sa dozvedela ze prepichli plodovku az ked som zisla s kozi!

oacka
31. máj 2010

a máte niekto nejakú komplikáciu,ktorá môže robiť šarapatu pri porode? ja mám ten myóm spojený s placentou...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre