Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

cigaretka5
30. júl 2010

@maxara no kojim aj dokrmujem i ked uz som v leveli ze kojim rano a vecer pred spanim a cez den supnem flasu, kedze citim ze v prsiach vela mlieka nemam- Este si malu prisajem ked po flaske este pyta papat. Dnes som ale od radosti schrastila tri pohare vina takze dnes NEKOJIM ale to mi snad moje dieta odpusti

maxara
30. júl 2010

@cigaretka5 aha, lebo ja by som rada len kojila, ale asi budem musiet tiez zacat trosku prikrmovat.. sice si cez den naodsavam vacsiu davku, aby mala rychlejsie v noci zaspala, ale moc nam to nejde.. no uvidim.. ale davam jej ho po prste zo striekacky, nech pekne saje, lenivec

cigaretka5
30. júl 2010

@maxara mqxi tiez som skusala striekacku ale to bolo na cely den, ja zas toho mlieka nemam tolko aby som len kojila ale ako hovorili sesrtricky na kramaroch kazdy ml materskeho dobry. Prikrmujem bebou a mala je s tym v pohode, aj som rozmylslala ze zmenim na nutrilon ale naco. Dokonca mi bebu pediatricka predpisuje ................

maxara
30. júl 2010

@cigaretka5 no nam to so striekackuóu ide velmi dobre.. tak zatial takto, potom sa uvidi

oacka
30. júl 2010

@maxara ja takisto, teraz oblečiem jedny super rifle,čo som sa pred tehu do nich nenapchala! ale aj tak sú číslo 14, anglické... ☹

miki060707
30. júl 2010

@janka_michal gratulujemeeee

maxara
30. júl 2010

@oacka juuj no mne kdeze cislo 14 hrozi.. cosi.. ja mam tak mozno 18

miki060707
30. júl 2010

@maxara jeeeeeeej, ty si tolko zhodila, to je super, inak som počula, že jedna baba tehu tak schudla po pôrode, že tie kilečka išli samé dole, no na mne to žial nezabralo.....ale tebe to ide kráásne, uvidiš bude to aj vidieť, šak to je teda supeeer číselko,...

miki060707
30. júl 2010

@agika1982 no ja som na tom biedne, a začalo mi tak chutiť, že by som si dala zo všetkoho, ale skusim od prvého niečo podniknuť 😉

oacka
31. júl 2010

@miki060707 inak aj mne strašne chutí,ja by som furt jjedla.. stále som hladná!!!!
dobré ránko všetkým! dnes bude horúco. teším sa na nový týždeň,má byť príjemne.

kafoditka
31. júl 2010

Pekne slnieckove ranko prajem kocky 🙂 Baby, mam rekord, moj Filip spal vcera od 19tej do 2:00rana, cize 8 hodin 😵 😵 🤐 Normalne som nechapala a chodila furt pocuvat, ci dycha 😉 potom sa napal a od 3:00 spal do 7:00 na nemam ja zlate dieta?? 😀 dufam, ze som to akurat nezakrykla..
Do kelu, ale nieco som zjedla a netusim co a maly je cely vyhadzany ako muchotravka, hlavne na brusku a nozickach.. Neviete mi poradit, ci mu na to mozem nieco dat? Viem, ze sa davaju kvapky Fenistil, ale netusim, ci su volne dostupne kupit a ci mu to vlastne mozem dat len tak...?

mojalili
31. júl 2010

@cigaretka5 gratulujem, slzy stastia mi vybehli, kedsom citala zaver tvojho prispevku....super sprava z rana 😵 😵 😵

@kafko, super, nech to Filipkovi krasne vydrzi. AJ my sme mali super noc, aj vcerajsok bol dobry.....rano o 5.30 som ho nakrmila, dala k sebe do postele, lebo tak hned zaspi, potom som ho dala do jeho postielky, baby, za 10 minut na to som sa obudila s tym, ze som zakryta po usi a kedze by mal byt Danko vedla mna, tak som ho celeho zakryla a udusila......tak som sa prelakla..ale zabudla som na to, ze som ho dala do postielky.......to bol strasny pocit.... 😠

mirka285
31. júl 2010

ahojte 🙂
@cigaretka5 chcem sa opytat ze tie vysledky kadejakych testov nepovedia lekari hned v nemocke?to posielaju pedine a ta ta kontaktovala potom alebo ako to je?esteze vsetko dobre dopadlo,viem aky ti spadol kamen zo srdca..dufam ze uz ziadna z nas nebude pocut podobnu spravu 😉

petrap001
31. júl 2010

dobre ranko 🙂 my sme mali tiez ok noc,nestazujem sa 🙂 dnes bude narocny den 😒 uz sme skoro komplet pobaleni,uz len poupratovat a pozehlit co ostalo .vcera som mala pomocnicku juuj ako mi pomohla.vzala maleho na prechadzku a ja sa s nim hrala,cize som mohla poupratovat a pobalit.aj dnes pride 😝 takze super.
idem trosku pocitat,co ste vcera poisali,lebo vcera som na nete nebola skoro vobec 🙂

tinka349
31. júl 2010

bre ranko prajem aj ja s Bekuskou 🙂 noc bola veeelmi v poriadku, mala papala o polnoci, potom o 4tej a potom o pol7mej rano 🙂 a aj teraz si pekne spinka 🙂 a moja mamina ju zobrala k sebe s tym, ze ja si mam ist pospat - takyyy luxus 😀

jaruska8
31. júl 2010

@ericica Hm, práveže nie, ale ten feniklový je, že od 2. mesiaca, tak ja neviem, hlavne, že nám ho predali v lekárni. 😒

jaruska8
31. júl 2010

@kafoditka Ty br´do, iný spachtoš. A ty kojíš?

ywett
31. júl 2010

Ahojte maminky,
dnes je posledny julovy den a ja dufam, ze to uz mame vsetky za sebou.
Nasa LEILUSKA sa narodila 20.07.2010 s mierami 3480 g a 49 cm, robi nam len radost.
Mali sme trosku problem s kojenim, mala sa prisaje len na bradavku a tak som ich mala dokrvavene, tak kojime cez klobuciky a mame vela mliecka.
Od dnes si vieme aj dobre odgrgnut, super poloha je pekne popisana tu, verim, ze pomoze i vam:
http://www.novorodenec.sk/page.php?sekcia=clank...
Novym mamickam a babatkam blahozelam a vela zdravicka a spokojnosti zelam.

kafoditka
31. júl 2010

@jaruska8 nekojim. Odsavam si mliecko a davam malemu z flase... mala som problem s bradavkami a dvorcami, tak takto je to konecne fajn. Odsajem si 3x denne a davam mu to z flasky. Maly sa pekne napapa a ja viem, kolko zjedol 😉

ywett
31. júl 2010

@kafoditka to poznam moja, ja som toto robila na noc, malinka mi dokusala bradavky do krvi, ked sa mi to zahojilo, tak som nasadila klobuciky a mala zasa papa s prsnika a je to ok, len som mazala mastickou cicaderm a calciovou

ywett
31. júl 2010

@tinka349 tak nam sa nase princezne nnarodili rovnako??? WAW:
Ake mas zazitky, co mangel? Blahozelam mocc

agika1982
31. júl 2010

ahojte kocky...mam na vas prosbu...dako nam nejde vytvorit si rezim pre malinku...chcem sa spytat, vy davate malym papat v pravidelnych intervaloch alebo vtedy, ked su hladne, ked mrncia???bo my davame zakazdym aj ked prebalime ale ked je nasa dida mrncava a prilozim jej prst tak viem ci je hladna alebo nie...ale vraj to nie je dobre, ked to nie je v tych intervaloch...ale co mam nasiulu do nej davat?? a este sa chcem spytat, kocikujete v tu istu hodinu alebo ako??? budem r

agika1982
31. júl 2010

budem rada ak mi poradite 🙂))

oacka
31. júl 2010

@agika1982 mne doki povedala,že 5týždňové bábo by malo najskôr papať každé dve hodiny....snažím sa to dodržiavať,ale moc to nejde..... Kika sa totiž niekedy nenapije dosť pri kojení,ona zaspí, a o hodine chce docicať. viem to podľa jej revu, ak je taký úplne príšerný,tak viem,že jej musím dať prsník aj skôr, ak len tak vydumuje a trochu plačká,tak viem,že je unavená a nevie zaspať, vtedy jej nedám prsník,ale ju uspím. von chodíme,keď je pekne a keď je malá kľudná, nie stále v tú istú hodinu.

miki060707
31. júl 2010

@agika1982
agi, ak dávaš umelé mlieko, čo dávaš, tak ja to robim tak, že večer dám ked sa zobudi, to plače a hladá o dušu....a cez den musi prejst dve hodky, nekedy pospí aj tri hodky, tak to mu dam 90ku a ked len dve a je hladný tak 60, tak raz mu dam viac, raz menej, ale dve hodky musia prejsť, nekedy je to tri a nekedy, že zaspinka, tak aj 4 hodky prejdu

no mi sme mali takú noc, že ja som totál chcela spať a malý od obeda pospával do večera, takže sa mu nechcelo spať večer a kym som ho uspala o 3 ráno, to trvalo, asi bruško ho trápilo a teraz mi spinká, ja som pol dna vysmážala cukinu, jaaaj, naši dojdu z kupelov a maju to radi....aj polievku som spravila nedelnu už, no činila som sa

a na prechádzky idem tak, že poobede, tak okolo 3, ale len tak po dedine, doobeda sme vnútry, to mi mm zobere malu von, dnes ju došla zobrať svokra, leboo mm nebol doma....

dnes dojde kamarátka kuknuť drobca, takže by som mala aj povysávať, ale Soňa pozerá rozprávku a mi zakázala vysávať a malý spí, tomu by to asi ani nevadilo..

pekný dník

agika1982
31. júl 2010

@miki060707 @oacka no snaziim sa dodrziavat minimalne dve hodky aby tam bol rozdiel...a to aj je, bo nasa haja zvecsa trii az styri hodinky.. von chodievame raz dobeda a raz okolo tretej...ako kedy...

janka_michal
31. júl 2010

@ywett ahoj 🙂 no mne sa mala vie prisat, ale niekedy nam to trosku trva...a tiez ma bolia cicky z toho..a ked mas tie klobuciky,tak ona vlastne taha ako keby len bradavku??lebo rozmyslam, ze by som si to teda kupila aj ja..a tiez som to chcla riesit ako kafko, bo neviem kolko mala spapa a je dlho na prsniku a niekedy sa potom budi kazdu chvilu a je to blbe hlavne v noci, ,dnes to tak bolo...tak som rozmyslala,ze cez den ju budem kojit normalne a v noci si vzdy odsajem a dam jej papat z flasky.no kazdy ma odhovara,ze mala sa nauci na flasku a potom nebude veiet papat z prsnika..ale tak myslim,ze to jedno kojenie v noci to nejak neovplyvni ci???aj sestricky ma odhovarali,ze to nemam robit...no je to rychlejsi e a co si budeme klamat aj pohodlnejsie...ako skusat kym sa prisaje dobre, ale ak su tie klobuciky fajn tak asi vyskusam

stanka33
31. júl 2010

ahojte...

@agika1982 na rezim je podla mna este skoro, nam sa to pri jurkovi ustalilo az niekedy v 4 tom mesiaci dovtedy sme mali horory...ja chodim von vtedy ked s malym...lebo on uz vie kedy sa ide von a udrzat ho vo vnutri sa neda...tak si mala musi na to zvyknut...podla mna chodievaj tak ako chodis

stanka33
31. júl 2010

@kafoditka fenistil je na recept od doktorky a masticka je az od dvoch rokov...takze si sa dala na odsavanie???? ja som tak pri malom a odvtedy bol spokojny...

sunavianka
31. júl 2010

ahojte mamulky a kinderka, ktoré ostali tak s hrdosťou vám oznamujem, že 29.7.2010 o 05:08 sa narodil náš krásny synček Juraj, vážil 3660 g a 51 cm meria. Je nádherný, včera sme došli aj domkov 36 hodin po pôrode, učíme sa spolu papkať, máme bolesti bruška tak som rada, že mám pár minutiek vám napísať.
Kontrakcie začali o 19:00 dali sa prežiť, potom mi odišla hlienova zátka a kontrakcie nastali každých 5 min, do nemocky sme dorazili o 01:30 s kontrakciami každé dve minúty a bola som hned otvorená na 10 cm pôrod bez klistíru, nástrihu a fnuk aj epidurálu...
Od pôrodu je stále so mnou ani na sekundu mi ho nikto nezobral 🙂 tešíme sa veľmi, potom vám napíšem baby ideme bojovať s kojením 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre