Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

malyviki
23. jún 2010

@maxara dakujem

stanka33
23. jún 2010

@maxara, ved uvidis zajtra ale je velmi prijemny, 😉
aj so mnou sa tak dohodol ze mu mam poslat smsku okolo 15-16 tej bud. piatok a stale mi hovori nech este vydrzim do ukonc. 38tt
tak ja to skusim aj ked teraz vobec nevnimam ze ochvilu rodim, nejako mi je na pocudovanie dobre, asi preto ze musim

adelaine
23. jún 2010

veru, to mus byt drastak, s tym otacanim 😲
v dnesnej dobe sa to uz nastastie nerobi, ale v skole nam
nehovorili dovod, ze preco....

maxara
23. jún 2010

@alllexa 🙂 sranda, vidis.. mozno aj my len vela toho vieme.. a zbytocne stresujeme a nakoniec budeme mat nervave babatka 😒

@malyviki nemas zac.. ja idem na Kramare a tam viem, ze dr Bohacikova robi cisarske aj ked netreba. Asi ich rada robi 😉 Preco chces ist na Antolsku?

zrzulka
23. jún 2010

baby a co je s Kafkom a Filipkom. nikto nevie nic o nich????

zrzulka
23. jún 2010

@adelaine krize aj mna bolia tak som zvedava na zajtrajsiu poradnu... ale ked mna to chyti vzdy hlavne vecer, cez den asi tym ze sa hybem sa to zmierni ale fakt mam toho uz plne zuby....

zrzulka
23. jún 2010

@maxara ved to ze v kontrakciach uz nevnimas vobec nic, ja ani neviem kedy ma narezali, kedy mi pichol umrtvovacie injekcie. vy si toto babulky pamatate? ci som mala okno???

malyviki
23. jún 2010

@maxara na antolsku som chodila doteraz k porodnikovi, len ten mi odisiel na dovolenku a tak ci tak mi sekciu nechcel spravit.
Dr. Bohacikova robi cisaraky aj ked netreba? mozno by som ju skusila, nemas prosim ordinacne hodiny? + nie je prilis neskoro zazmluvnovat ked termin mam 1.7.?

sunnygirl
23. jún 2010

@jaruska8 jééééééééj GATULUJEM, je kásna 😉

rybaanka
23. jún 2010

@zrzulka kafoditka bola este v pondelok na antolskej, maly ma zltacku, ale vtedy hovorila, ze ich maju pustit v utorok, mozno ich uz pustili 😉

maxara
23. jún 2010

@stanka33 no lebo na mna v telefone posobil tak trochu drzo.. a tak dalsi krat som sa snazila nanho vsetko vybalit.. a zas bol taky co ja viem aky.. asi som ho vyrusila, alebo co.. 😒 alebo sa mi to len zdalo.. mne nasi hovoria, aj mm, ze mam v telefone nasraty ton hlasu 🙂 tak mozno to bude tym..

@adelaine to fakt sa uz nerobi? som myslela, ze sa to nie vzdy da, preto sa ide na cisarak.. ale tak mozno sa mohlo babo osnurovat alebo co..

zrzulka
23. jún 2010

@rybaanka jeeeeeeeej vitaj stratena:O))) pozeram ze si pridala fotky drobceka. je zlatulinky.... ty si tam tiez pobudla dlhsie, vyskytli sa nejake problemy ze vas nepustili????

rybaanka
23. jún 2010

maly RIsko

maxara
23. jún 2010

@malyviki no nie ze by ich robila len tak z prce, ale niektori dr este cakaju a nakoniec su z toho krasne normalne porody a ona sa mozno skor rozhodne pre sekciu ako ini.. no a ordinacne odo mna nechci, kukni na internete..

zrzulka
23. jún 2010

@jaruska8 gratulujem ku krasnej babulke !!!!

rybaanka
23. jún 2010

@zrzulka hej mali sme pozitivne protilatky, ku tomu zltacku a potom sa pridala este aj anemia, takze nic moc ☹ to vsetko su diagnozy maleho, ja som ok 😉

malyviki
23. jún 2010

@maxara vdaka

zrzulka
23. jún 2010

@rybaanka hlavne ze ste uz doma a ze ste obaja v poriadku....

sunnygirl
23. jún 2010

@rybaanka je kásny, sladký 😉

sunnygirl
23. jún 2010

mne sa všetki tie detičky zdajú na jedno kopyto 😅 😅 😅 😅 😅 ja ani neviem rozoznať, na koho sa podobá

stanka33
23. jún 2010

@maxara no oproti tomu mojmu je v pohode, aj ked s tou zmluvou sa ochunal, neviem ci nieco caka ze mu mam dat teraz, alebo to dava kaydemu a ked nema sluzbu tak sa na teba vzkasle fakt neviem co si mam myslet..

bellablonde
23. jún 2010

@maxara chichi maxi, vsetci mame vybavu plne funkcnu 😀 😀

maxara
23. jún 2010

@mirka285 Pre teba a vsetky Kramaristky, co neboli u Jandovej
Čo si priniesť do pôrodnice?

Budúca mamička,
onedlho sa vo Vašom živote odohrá významná udalosť. Do rodiny pribudne ďalší člen – Vaše dieťatko. Je samozrejmosťou, že všetky ženy rodia v pôrodnici. Iste na to pamätáte, a preto si zavčasu pripravte do osobitnej tašky veci, ktoré budete v pôrodnici potrebovať pre seba i pre Vaše dieťatko. Dobre tiež strážte Vašu tehotenskú knižku, kde sú dôležité záznamy, ktoré umožnia lekárom čo najlepšie viesť pôrod, ako aj rýchlo a správne zhodnotiť stav novorodeniatka.
Do pôrodnice si prineste:
občiansky preukaz, fotokópiu sobášneho listu (aj neoverenú), príp. ak nie ste vydatá, doklad o priezvisku z matriky
tehotenskú knižku a preukaz poistenca

Odporúčame priniesť si:
pôrodnícke vložky alebo vložky Lydie (1-2 balenia)
4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta
toaletné potreby, WC papier, papierové vreckovky, vložky do podprsenky pre dojčiace ženy
balzam na pery, nosný spray Stérimar alebo Vincentka – pre vysušenú sliznicu v nose
pohár, misku na polievku, príbor
uterák (2 ks + 1 menší na ovlaženie tváre počas pôrodu)
nočnú košeľu (2 ks – jedna počas pôrodu, druhá na prezlečenie po pôrode)
župan
prezuvky + šľapky do sprchy
voľné nohavičky, materskú podprsenku (2 ks)
všetko, čo Vám spríjemní 1. pôrodnú dobu (napr, rádio, CD-player, malý vankúšik, masážne pomôcky ap.)
môžete si priniesť aj mobilný telefón alebo telefónnu kartu
fotoaparát na zachytenie prvých okamihov života Vášho dieťatka)

Pre dieťatko si prineste: (stačí na druhý deň po pôrode)
ponožky alebo papučky
bavlnené rukavičky -ostré nechtíky môžu poraniť tváričku dieťatka
čiapočku – tenkú bavlnenú, na použitie po kúpaní a pri presune chodbou
bavlnené plienky 4 ks, jednorazové plienky 30 ks
ostatné veci dostanete pre dieťa v pôrodnici
vlhčené hygienické utierky pre dieťa
v deň odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť vopred pripravené veci na oblečenie dieťatka

stanka33
23. jún 2010

@rybaanka krasnz malicky a ako ho prijal marko??? som yvedava co mam cakat...inak mna poraza dostali sme afty mame teploty no hruza akurat teraz

booklover
23. jún 2010

@patresko11 myslim, ze ked sa vypyta, nejaky vitamin (ci mineral ci co je to) ho nezastavi 😉 a s tlakom nie su zarty. myslim ze dr to zvazil, ked Ti to daval.

rybaanka
23. jún 2010

inak z mojej planovanej sekcie bola nakoniec urgentna, pri predoperacnych vysetreniach sa mi zacala trhat zvnutra jazva, tak ma robili bez vysetreni urgent, lebo by mi hrozilo vykrvacanie 😲 to bol osud, ze som tam bola 😵

maxara
23. jún 2010

@bellablonde 😀 tak potom ziaden stres 😀 😀

adelaine
23. jún 2010

@maxara
robi sa udajne nejaky hmat pocas tehu, po 37 tt, aby sa este otocilo...
ale pocas porodu co viem, uz sa neotaca...neviem si
dost dobre predstavit, aka to musela byt bolest,
ked lekar strcil obe ruky skoro az po lakte do zenskej,
aby jej akoze otocil dieta, to uz radsej tu sekciu ako toto 😢

inak tiez nechapem, na co je dobre nasilo tych prckov otacat,
ked je raz KP a nechce sa mu otocit, asi ma nejaku pricinu,
tak boze, zena bude mat sekciu a svet sa nezruti...

rybaanka
23. jún 2010

@stanka33 skore uzdravenie, Marko ho stale chce hladkat a mojkat a rano mu chcel dat lieciky cez striekacku a skoto mu nou vypichol oko 😨 musim davat hrozny pozor, ale zatial vobec neziarli, ale stale hovori, ze babatko Risko je jeho a on chce vsetko s nim robit, stale ma diriguje, ze ho mam dat do kocika, potom ze mu da dudulku a tak 😀

maxara
23. jún 2010

@stanka33 no ja neviem, ja som pocula na neho len same chvaly, ziadne krive slovo, tak uvidime.. a ked budes mat zmluvu, urcite sa na teba nevykasle aj mimo smeny..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre