Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
9. júl 2010

@allexa, ja dnes este preriedim tasku 🙂 chytro prevarim odsavacku a cumlik 🙂 . v stredu mi porodnicka vravela ze som este zatvorena, tak este asi nehrozi aby som sla rodit. aj ked by to nebolo zle na pondelok. inac, cakaju nas neskutocne horucavy. jooooooj. idem o chvilu k pediatricke a potom budem cely cas na teraske v bazeniku. chce sa niekto pridat 🙂 napustili sme tam 32 stupnovu vodu 🙂

cigaretka5
9. júl 2010

@oacka Hej spinal a planujem chodiť už mám
prelezaniny. Držte mi okolo 7 palce

oacka
9. júl 2010

@katty17 uži si to, kým môžeš!!!! aj za nás! 😀 😀 😀

petrap001
9. júl 2010

@oacka no moj je taky isty.a este ako sa aj zarvari,ze co mu to davam do ust,take veci 😀 😀 😀 ale ked je v kociari tak ho cuca cely cas,aj ked spi.prisla som na to,ze on normalne neznasa lezat na posteli..rano sa zasa pucil asi hodinu,cisty nervak,ale neplakal vobec.len lezal a pucil sa.vobec tomu nechapem.a ked som ho vzala na ruky,tak klud.este nic a uz aky rozmazleny 😀 a teraz konecne zaspal.ale aj tak snim musim vkuse narabat a hybat s kociarikom,aby zaspal,lebo v posteli nezasi ani nahodou.,ach jaaaaaaj 🙂
@alllexa ty co,nikto ta nechce v tej nemocnici???tvojmu babu musi byt ale super v tom brusku,ked nie a nie von 😀

oacka
9. júl 2010

@cigaretka5 myslím na teba, s tvojím postojom to zvládneš v pohode! máš bolesti podbruška??? alebo bolí aj chrbát od spinálu? nemala si nejaké problémy po narkóze?

janka_michal
9. júl 2010

toto som pocula prvy krat na super star od bagarovej..pekne

https://www.youtube.com/watch?v=rYG52fKoRw0
oacka
9. júl 2010

@petrap001 mojej sa zas dobre leží na vyvýšenom,som na to včera prišla... a nepučí sa preto,že si chce grnúť? Kika sa v noci preto pučila, zdvihla som ju,grgla a bol kľud...no ona nezaspí inde iba na prsníku..... dúfam,že sa to odučí,ešte sú maličkí,potrebujú cítiť mamičku.

zrzulka
9. júl 2010

@stanka33 ja som bola otvorena 2 mesiace len na ten spic prsta, mne potom pomohli vsetky tie urychlovace... ja som sa totiz viac neotvorila prirodzene...Nebyt vyvolania tak mozno som este stale tehu :O))))

@ribike neboj oni vedia co vsetko ti maju dat aby porod vyvolali. ja ani neviem co vsetko do mna dali aby som porodila.... Ale tak bolo to rychle, nestazujem si !!!! Tiez som bola proti vyvolaniu ale nakoniec som aj rada ze to bolo takto. Naozaj bez stresu. A fakt to ze to bolo take rychle povazujem za velke plusko :O) I ked jasne ze nie kazdy vyvolavany je rychly. moja spolubyvajuca porodila tiez tak rychlo a to bola prvorodicka....

zrzulka
9. júl 2010

@katty17 ten bazenik znie lakavo :O)))) taketo vymozenosti. Ku nam na balkon by sa tak zmestil akurat nafukovaci :O)))))

alllexa
9. júl 2010

@katty17 - hned by som sa k Tebe supla, ale to by sa asi polka vody vyliala🙂)
Inak, ja mam elektricku odsavacku a asi ju nebudem brat, ked maju v Ruzinove erarne a vysterilizovane... Ale beriem fen, ze vraj to moze pomoct potom na prsniky, nahrievat ich...

petrap001
9. júl 2010

@oacka odgrgnut ho necham vzdy,takze neviem preco to robi.
@zrzulka ja som tiez porodila dost rychlo si myslim,za 4 hod 😕 asi sa maly zlakol,ked pocul,ze mozem rodit aj 12 hodin 😀 tak to by som uz asi neprezila 😀

zrzulka
9. júl 2010

@petrap001 tiez si mala vyvolavany? tak to su potom tie vyvolavane asi ovela rychlejsie. ja som mala aj prvy rychly ale ten az tak nebolel 😀 4 hodky je tiez super time.... aspon nas tie porody nevycerpali a mohli sme sa naplno venovat drobcom....

alllexa
9. júl 2010

@zrzulka - inak tiez mam pocit, ze niekedy to jednoducho nejde - kamoska rodila pred par tyzdnami na Kramaroch - nechali ju tyzden prenasat po termine, potom sla do nemocnice a dali jej dve davky prostaglandinu a nic sa nedialo. Stale bola zavreta, tak sli nakoniec cisarsky... Jej babo malo cez 4 kg, a jednoducho asi "zhodnotila", ze tade neprejde, lebo ta kamoska je dost uzka.

lenkaaninka
9. júl 2010

čaute tak som doma z poradne na 2 cm otvorena na 1cm krčok a bolesti každých osem minút ale mám zvýšený tlak spodny mám 90...tak sa sledovať a keby čosik hned bežať...tak ma vyšetril že zo mna taká pomiešaná krv s niečim ale stááásne vela vyvalilo teraz doma a ruku mal hádam po zápestie vo mne...ale verte neverte som unavená ale nechcem spať aby sa to nestoplo...

cigaretka5
9. júl 2010

@oacka Najviac ma boli chrbat od prelezanin
a podvrusko ked sa chcem
nejak premiestnit

zrzulka
9. júl 2010

@oacka a ty mas dnes narodeniny? tak zelame vsetko naj naj naj, ten najvacis darcek mas uz v naruci:O))) Aj Miska bola moj narodeninovy darcek.... Kyticka je krasna. ja som nedostala od muza nic... to je prekvapko 😀 😀 😀 v poslednej dobe je nejaky cudny

alllexa
9. júl 2010

@petrap001 - inak, mna vzdy dost prekvapuje ten cas celeho porodu - hovori sa sice, ze 4-6 hodin je super rychly porod, ale ked si predstavim, ze tak dlho sa budem trapit, tak mi to stale pride ako velmi dlha doba... Ved uz len par minut, co je clovek napr. u zubara, je blbych.

sunnygirl
9. júl 2010

@janka_michal inak ja Karla Gotta môžem, možno to znie divne, ale jeho ako človeka nie ale hlas sa mi páči aj pesničky 😅

alllexa
9. júl 2010

@lenkaaninka - uff, to si Ta tam mohli aj nechat:( Najma, ak z Teba nieco ide... Nemoze to byt plodova voda? To sa Ti vylialo pred lekarom, ci uz doma?

petrap001
9. júl 2010

@zrzulka nemala som vyvolavany,len mi prepichovali plod.vodu.a a isla som bez epi.ja som cakala nieco horsie,neviem no 😀 tie bolesti sa dali prezit,lebo ja som mala stale velmi silnu menstruaciu,ze mi az zle bolo a musela som lezat,takze ta bolest mi bola povedoma 😀

zrzulka
9. júl 2010

@alllexa joj tak to som mala stastie lebo ja som sa vzdy sekcie bala ako cert kriza.... Cize to vyvolavanie sa nemusi ani rozbehnut? tak to som ani netusila.... Inak na Antolskej jak som bola tak tam sekcia za sekciou.... Denne aj 5... 6

sunnygirl
9. júl 2010

@lenkaaninka neboj do rána to máš za sebou 🙂

zrzulka
9. júl 2010

@petrap001 jasne, da sa to prezit.... ja som tiez prvy krat cakala nieco viac... tiez som bola milo prekvapena....

lenkaaninka
9. júl 2010

@alllexa doma lebo aj povedal že môžem trochu špiniť ale toto bolo viac ako špinenie a viac ako trocha...no ja chodím na poradnu stále do Nového Mesta a pôrodnicu mám v Trenčíne tak už asi svojmu nepôjdem a hned do pôrodky...ale hovorím on je taký pako ked mi to neprejde tak poobede tam idem ale o druhej ..inak aj sestrička sa čudovala že sa tak dlho trápim pri treťom ako nechápem..

lenkaaninka
9. júl 2010

@sunnygirl bodaj by si mala pravdu...nič ine si neprajem

petrap001
9. júl 2010

@zrzulka a po porode som vobec nebola unavena,co sa mi kazdy cudoval.vlastne aj ja som sa cudovala.ved ked ma pustili domov po 2 dnoch,tak sme isli pekne na nakup do tesca,ako keby sa nic nedialo 😀 😀 a doma som fungovala normalne,ako keby som ani nerodila 😀 😀 😀 ja mam proste vela energie,ale viem,ze nemozem to prehanat..

zrzulka
9. júl 2010

@alllexa nebojkaj ten cas sa rata od prichodu do porodky, ono najprv travis cas na pripravovni... monitor... do boxu ta supnu az tu poslednu hodku... A ta bolest sa stupnuje, nemas ze cely den trpis v brutalnych bolestiach.... Ak budes mat prirodzeny porod tak to v pohodicke zmaknes lebo ja som mala napriklad bolesti (ale tie ani neboli brutalne) len ku koncu....A ked budes mat epidural tak to ani nebudes ziadnu bolest cistit ked ti ju napichnu

zrzulka
9. júl 2010

@petrap001 tusim sem to mali rovnake:O))) ja som mala inak navlas rovnaky porod so spolubyvajucou. my sme vobec neboli unavene, vycerpane. bezproblemove.Proste pacienky ake maju lekari radi.... stale nas chvalili ake sme vysmiate a ako k nam radi chodia... ze sme najlepsie izba.... Bodaj by nie ked tam bola vacsina bab po sekciach.... ved to nemozu porovnavat.... keby som mala bolesti tak sa tiez furt stazujem a nie?:O)

alllexa
9. júl 2010

@zrzulka - bojim sa hlavne toho tlacenia, ze ci to zvladnem... Lebo ked uz je babo v porodnych cestach, nie je cesta spat (cistarsky)...

zrzulka
9. júl 2010

@alllexa zvladnes, ja som tiez tlacila jak o zivot.... ono ta budu aj povzbudzovat... ja som tam mala taku super porodnu asistentku.... ta mi hovorila kolko este mam potklacit tak som sa plne sustredila na tlacenie. I ked vytlacit take velke babo bola fuska. ked sme potom porovnavali hlavicky deti so spolubyvajucou tak veru sa aj cudujem jak tade presiel 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre