Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
10. dec 2010

@bambola dobrú noc a držím zajtra palce

sunnygirl
11. dec 2010

dobré ránko bábiky 🙂 tak Vám rýchlo píšem, kým Lenka ešte buvinká. Tak zúbky ešte nemáme, stále kojím, ale v posledný týždeň začína pýtať mliečko každé dve hodiny, niekedy mi za celý deň pospí len dve hodinky. Na bruško sa už prevaľuje a maminu schnapneme za palce a už už si sadá, hlávku drží ako generál a všetko chce chytať, všetko vidieť a neostaneme ani minútu sama inak je veľkýýýý krik a plač, takže na ručičky a na ručičky. Do poradne ideme 22 decembra, ďalšie očkovanie, neviem koľko teraz váži ale podľa rúk, pribrala. Nožičky má riadne drúčky, je taká hustá.
Prečítať vás nemám šancu, tak aspoň takto, príjemné písanie 🙂.
Pridala som aj fotečku do súkromnej, pa.

maxara
11. dec 2010

Dobre ranko babule, krasne nam snezi, mm odhadzoval sneh a ide kupit kvety, lebo zajtra ideme gratulovat na 50tku a dnes, ked sa mm vrati z kvetinarstva, tak ideme k nasim.. cize tipujem, ze 20 minutova cesta nam bude trvat asi 1 a pol hodiny 😒

@katty17 @bambola @noemarta @mirka285 ja mam strom zatial iba kupeny a doneseny domov, je za garazou schovany a ozdobim ho asi tak dva tri dni pred Stedrym dnom, lebo na Stedry den ideme k svokrovcom a odtial k nasim.. 😒 Som chcela byt na Vianoce akoze rodinka, prvy krat doma a mm ani pocut. Vraj sa este nenaucil basnicku, co jeho oco hovorieva a tu hovorieval aj jeho dedo a jeho deda dedo a tak.. Akozeeee vyhovorka jak mraky, lebo my doma sme sa cely moj a nasich zivot zaobisli bez basnicky.. ale nakoniec z neho vyslo, ze co by to bolo za Vianoce bez rodiny 😨 🤐
A farmara milujem.. som v straaaaasnom soku z poslednych 5 minut tej relacie.. akozeeeee, nemam slov..

mirka285
11. dec 2010

dobre ranko...vsetky spite este 😀 ja viem,ze nespite ,no takze uz mam za sebou kozmetiku,ruky depilovane,obocko vytrhane nafarbene,este si depilujem doma nohy a je zo mna hotovy clovek 🙂

luminkasp
11. dec 2010

@tinaki1275
@katarina7777 , tak to sme na tom dost podobne, tu je 24. tiez pracovny den, ale je vecera, cela rodina (nieco cez 20 ludi sa k nam dotrepe vecerat, lebo byvame so svokrom), vecera sa objedna, takze to u nas ani nicim peknym nevonia, vobec neni tradicna, vzdy nejake morske priserky a nieco co sa vyberie, ziadna tradicii a 15min po veceri tu uz nikto nie je, darceky sa nedavaju, tu chodia 3 krali, su to uz moje 5 vianoce v spanielsku, och, ale nebojte sa babenky, s detmi je to trochu znesitelnejsie, budete sa tesit z nich, ja som prve, ked som este nemala tere cele prerevala. Ja 24. na obed ked sme este sami, robim kapustnicu a ryby so salatom, mamina mi posiela oblatky, tak aspon nieco mame a darceky si otvarame skoro o 12 v noci ked konecne vypadne moja velka rodina. teraz nech to nevyznie, ze nemam rada rodinu, ale 24 mi proste vsetci lezu na city, lebo by som chcela slovenske vianoce. darceky si davame od nasich, teda co poslu detom a ja nieco nejaku jednu vec kupim muzovi. no a na 3kralov zas darceky od nas a zvysku nasej rodiny, tiez neni nejaky klasicky zvyk. baby, a ja este kolmo mam 24. narodky. tak zatial bambule, idem robit s tere nejake vianocne vecicky 😉

maxara
11. dec 2010

@luminkasp ale ved ja nemam problem s y/i .. ze kde ake pouzit 😕 ja som hodila pomocku, ze ked mam dilemu v rychlosti, tak si psi/y zamenim za vtaci/ky a hned viem.. a vyr a vir to bolo vo vete, vyr preletel ponad vir a oba vy/iry zmizli. Toto vies? Lebo toto nevedia ani slovenski jazykovedci.. teda vedia, nesmie sa takto veta postavit 😀

maxara
11. dec 2010

@mirka285 ziaden orangutan sa nekona? Ja idem prave fuc, k nasim , tak paaacko

robika
11. dec 2010

Ahojte, tak tu krasne snezi a dufam ze to aj trosku vydrzi 🙂 maly zaspal a tak sa idem rychlo najest, lebo u neho to moze byt 2 hodinovy spanok ale kludne aj pol hodinovy

@mirka285 normalne Ti zavidim, ja si ani nepamatam, kedy som mala taku chvilku, ze sa venujem sama sebe viac ako 15 minut, ja to musim vzdy rozkuskovat, raz sa mi podari odepilovat nohy, raz kozmetika, ale vsetko v takom zhone, ze hruza... nechapem ale asi robim daco zle, ked nestiham...

baby mna chytila predvianocna depresia, ja sa normalne vobec netesim na vianoce... keby nebolo maleho, tak poviem ze ziadne vianoce nechcem...tento rok som bola nesmierne stastna, ze sa nam narodil Filipko, to je najuzasnejsi pocit na svete a on je to jedine dobre, co sa nam tento rok udialo, ale vsetky ostatne veci sa totalne zhorsili (zdravotne stavy, vztahy v rodine, financie...) dufam ze ma tato nalada velmi rychlo opusti, lebo ja viem dost pokazit naladu aj ludom okolo seba ☹ ...

luminkasp
11. dec 2010

@maxara to bol dodatok k tej tvojej pomocke pre ostatnych, ze to funguje tak isto ti tie 😉

to je pravopisný pseudoproblém. Jazyk má totiž svoju logiku, tak ako ju má aj text, v ktorom sa tematicky spracúva výsek skutočnosti, ktorá má tiež svoju logiku. Sotva si možno predstaviť reálnu situáciu, že by v jednej chvíli letel výr nad vírom a vzápätí, v nasledujúcej chvíli by súčasne mizol vodný vír i výr – veľká sova. Pravdepodobnosť tejto situácie je analogická s pravopisným „tiežchytákom“, ktorý pred niekoľkými desaťročiami vymyslel príčinlivý pedagóg: Jan Hollý sa holý holí na Kráľovej holi. V obidvoch prípadoch ide nielen o nepravdepodobnú situáciu, ale aj o logický nezmysel. Niet pochýb, že takéto jazykové a textové skvosty nemajú čo robiť v pravopisných diktátoch. Naopak, patria tam úryvky z konkrétnych písaných textov z rozličných sfér spoločenského života a práce, v ktorých sa spracúva konkrétna životná situácia. tzn oba su spravne
jazyk a text má svoju logiku. Vzhľadom na to je rovnako dôležitý – ak nie dôležitejší – ako pravopis ypsilonu syntaktický pravopis, hlavne písanie čiarky vo vete a v súvetí. I ja si vypomôžem klasickým príkladom, keď nesprávne umiestnenie čiarky stálo život vyhnanca na Sibíri, ktorý požiadal cára o milosť. Ten mu ju udelil, no pisár nesprávne umiestnil čiarku. Namiesto cárovho omilostenia (Obesiť nemožno, oslobodiť!) do depeše napísal: Obesiť, nemožno oslobodiť!, čo stálo odsúdenca život.
staci taketo vysvetlenie?
😉

monline
11. dec 2010

@robika skús si viac nepripúšťať to zlé, čo na teba vplýva..a pokiaľ to moc nejde, neboj..bude to lepšie..aj mňa zvykla chytiť depka pred vianocami, trvala niekedy až do vianoc, vyšpičkovala sa hádkou pri zdobení stromčeka, ale potom- potom prišiel zázračný pokoj..radosť z toho, že už nie je zhon, ale len to šťastné a krásne z Vianoc..a tento rok ich budeme mať úplne najkrajšie..aj ty, aj ja, aj všetky ostatné (aj tinaki), lebo máme nového človiečika...daj si šupiny z kapra pod tanier na štedrý večer, pokiaľ jete šošovicovú polievku, tak si naber veľa šošovice 😀 ja to vždy robím, aby sme mali viac peňazí...(že to nefunguje, je druhá vec..ale stojí za to veriť tomu)...rozkrojte si krásne jabĺčka, nech ste zdraví všetci (my doma lúskame 4 orechy- 4 ročné obdobia, ak sú pekné, budeme zdraví...takže len tie špičkové orechy sa dostanú na stôl), pridaj cesnak na oblátky pre zdravie ..a rodinné vzťahy- nikdy nič nie je až tak vážne, aby to človeka trápilo príliš dlho..treba sa povzniesť a nezaťažovať sa tým, čo nemáme silu zmeniť..držím palce 🙂

monline
11. dec 2010

@luminkasp wau, erudovaná výpoveď, žasnem 🙂

monline
11. dec 2010

malý zaspal, chystám sa na povalu po vianočné ozdoby..najvyšší čas vydekorovať dom 🙂

luminkasp
11. dec 2010

@monline mala som profesorov jazykovedcov, tak my sme len taketo somariny stale riesili 😉

monline
11. dec 2010

@luminkasp páčilo sa mi, ako si to z hlavy z fleku dala🙂

alllexa
11. dec 2010

Ahojte dievcata, idem sa vam zase vyzalovat, lebo uz ma tu ide porazit...
Takze maly bol cely vecer, noc a rano zly, stale plakal a budil sa, a aby toho nebolo malo, zacal ma vcera brutalne boliet prsnik, az tak, ze aj ked sa mi podarilo ukludnit maleho, tak som v noci nemohla od bolesti spat:(

monline
11. dec 2010

@alllexa chúďatká, vy sa teda obaja natrápite ☹ stále ste v nemocnici?

alllexa
11. dec 2010

@monline - stale, uz treti vikend:( Dufam, ze v pondelok nas uz pustia.

monline
11. dec 2010

@alllexa už sa mu to hojí? spravili mu všetky potrebné vyšetrenia a odbery?

robika
11. dec 2010

@alllexa juuj uz ste tam velmi dlho, bodaj by vas uz pustili a uz to ma malicky v poriadku?

@monline o tych supinach z kapra som este nepocula, tak aj tie vyskusame 🙂... ja viem ze si netreba pripustat to zle a skor mysliet na to dobre, inak som celorocny optimista a byvam ja ta, ktora neustale kazdeho povzbudzuje (aj seba), ale tento rok je toho uz asi aj na takeho optimistu ako som ja velmi vela 🙂
mas pravdu ze tieto vianoce budu skvele, budu take zazracne, vdaka nasim detickam, v nich sa ukryva to caro vianoc... ked sa Filipko usmeje hned mi je lepsie, alebo staci ked si ho pritulim a citim jeho vonu, dava mi vela energie a pritom to je take malike stvorenie... a urcite ma ta nalada coskoro prejde...
pripajam fotku ako sa uz Filipko pripravil na sviatky 🙂

luminkasp
11. dec 2010

@monline ja nosim supinu z kapra cely rok v penazenke 😉

luludi
11. dec 2010

Ahoj babulky,

dnes mame tatinka doma, tak si uzivame cely den spolu 😵 plus risinko ma dnes presne 5 mesiacov 😵 😵 😵
@monline: gratulujeme danielkovi k polrocku 😵 nech je dalej rovnako dobry, krasny a sikovny a tak trochu sinter rodicom pre radost 🙂 😵 😵

monline
11. dec 2010

@luludi ďakujem za gratulku, pôvodne som chcela napísať o tom, že má pol rôčka až ked sem dám jeho dnešné fotky..pridám ich až večer...tiež vám prajem k 5 mesiačikom všetko všetko najlepšie, najmä to zdravie, pretože to potrebujeme všetci najviac 🙂

monline
11. dec 2010

@luminkasp aj ja..🙂 a čo- funguje ? 🙂)

monline
11. dec 2010

@robika kráááásny mikulášik....to je radosť nad radosti, že? smejko krásny

monline
11. dec 2010

@luludi a ja som ostala s malým sama doma..aj na noc, lebo nika šla na narodky sesternici, prespí tam a muž príde z práce až ráno..teraz mi zaspal, doobeda spal 2,5hod, dnes je akýsi spavý

monline
11. dec 2010

@maxara tak ako? nezafúkalo vás po ceste?
kde si kupovala stromček? u vás v Pk či v BA? my máme už pár rokov umelý..ale rada by som mala konečne živý, najvyšší čas vybrať si, nech nám neostanú len metly...videla som akciu v Ikea, že stromčeky za 15 eur, ktovie či sú pekné a aké sú veľké..
dnes som skontrolovala ozdoby a máme dosť, nepotrebujem dokúpiť..aj svetielka svietia (to je problém každoročný..ideme zdobiť 24tého strom a nefungujú svetlá)

bambola
11. dec 2010

@robika neboj, najneskor na stedry den prevladne v tebe ta vianocna naladu a este aj v kontexte toho, ze to budu maleho prve vianoce, minimalne na jeden den na vsetky starosti zabudnes 🙂 maly je zlatucky
@luludi gratulujeme k 5.mesiacom 🙂 a ked napisem, ze je to velky chlapisko tak ani nebudem daleko od pravdy 😉 😀
@monline vsetko najlepsie k polroku, tak uz len 17 a pol 😀 😀

bambola
11. dec 2010

@monline ja este svetla ani nemam 😠 vlastne....my este nemame ani stromcek 🙄 😕 😠 😀

bambola
11. dec 2010

@allexa sa to na vas sype ☹ netreba si to pripustat a povedat si, ze ved aj to prejde. drzime vam palciaky a snad vas uz konecne pustia, ja verim , ze v domacom prostredi vam bude lepsie.

bambola
11. dec 2010

ja som sa dnes este nepozdravila, tak dobre ranko, dobry den, dobru chut a dobry vecer 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre