Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
22. feb 2010

to tu vazne nikto neni 😝 😝 😝 halooooo kde ste....
v stredu a vo stvrtok ked budem makat tak vas tu bude ako maku..... 😅

maxara
22. feb 2010

zrzulka fakt krasne vecicky...no ja mam same dupacky, bodycka, ciapky a podbradnicky... moja sestra bola fanatik na ciapky, este nove s visackou, nepouzite 🙂 tisko zavidim, to bude iny frajer na pieskovisku 😉
Mirka - tak asi preto mas vychadzky len dve hodky denne 😀 😀 😀 ked si poprdkavas co krok to prd 😀 😀 😀
ale s vetrikmi mam aj ja co to... hlavne po mlieku a zelenom hrasku... no sa potom cela nafuknem a musim sa priviazat k stolicke, aby som neodletela... 🙂

maxara
22. feb 2010

ericica ja som tu... este 20 minut, potom idem bez milosti varit, umyt hlavu a poumyvat podlahy... a pri tej akcnosti hadam upracem aj ine... oprate uz mam, vyvesene, tak asi pozehlit suche, vsak? 😖

ericica
22. feb 2010

maxi ty si ine cislo.....ze ay si neodletela 😀

maxara
22. feb 2010

inak som sa dnes nasrala, volala som do medifery, k Holanovi a zase by som musela calovat za to 3D sono a tak som volala kade tade a vsade chceli po 60 az 65 eur za to, no a potom som zavolala do Hlohovca, co mi odporucil kamarat (tam bol so zenou) a tam je to za 40e a rovno ma supla na 22.3. ze mam prist s uterakom 🙂 taka mila teta

ericica
22. feb 2010

ja mam vsetko po malej ale ako sa poznam dnes ked pojdem do NZ tak pridem s daakym ulovkom 😀
vsak minule som kupila pekne modre bodynko so slonikom ale asi ho darujem sesternici ktora caka chlapca 🙂

maxara
22. feb 2010

erica ked ja mam niekedy taky pocit... 😒 uz normalne si musim davat pozor na to, co zjem

maxara
22. feb 2010

eri ved aj dievca moze mat modre.. 🙂 moja bude mat tiez vela modreho

ericica
22. feb 2010

jej maxi tam ide aj sesterka 8 marca a tiez bude platit okolo 35 eur 😝 ja idem 6 marca do NZ a budem platit 53 😝
inac co sa chystas varit???

ericica
22. feb 2010

a pockaj este ked budes kojit ☹ ☹ ☹
uz sa normalne bojim,,,pri malej som skoro nic nemohla lebo som potom mala nocny koncert....a vtedy bolo obdobie kukurice a hrozna a my sme toho mali plnu zahradu a ja som len prehltala vzduch kym ostatny jedli 😨 😨 😨

ericica
22. feb 2010

ja viem ze moze ale ked ja som radsej za take neutralne farby....modre som kupovala len kvoli roztopaši 😝 a takto som dopadla......a mala podostavala kopu ruzoveho a ruzovu uz vobec nemusim 😀

mima89
22. feb 2010

baby ja mam hroznu dilemu..ja neviem kolko coho mam kupit pre malinke, myslim oblecenie, aby toho nebolo malo a ani vela...tak mi napiste co je taky zaklad lebo ja absolutne netusim 😒 som prvorodicka a vobec sa v tychto veciach nevyznam... ☹

a este kocik...ktory druh je najpraktickejsi-ci ta trojkombinacia-ale hovori sa ze su velmi tazke, alebo hlboky kocik...ja fakt neviem..

maxara
22. feb 2010

eri ja idem varit francuzske, minule ich tu niekto spominal a mala som na ne neskutocnu chut... tak uz su na polovicu hotove 🙂

maxara
22. feb 2010

mima ja sa moc nevyznam a nechcem kafrat druho a tretorodickam, ale mne sestra velmi zjednodusene povedal, ze po dve vecicky z kazdeho typu z najmensej velkosti ... no co som pozerala jej vybavenie, co mi tu nechala, tak sa tym asi neriadila 🙂 je tam toho viac... ale niekto tu pastoval nejaky link na zakladnu vybavicku...

katarina7777
22. feb 2010

caute babule,prave citam co som zameskala, som na strane 269....vcera ste boli slusne a prekecali ste len par stran ale vidim ze dneska vam to sype 😉

mima89
22. feb 2010

jeej super dakujem max, 😉

ericica
22. feb 2010

mai dobre pises aj ja som tak pri malej kupila...tie najmensie vecicky sme dlho nenosili 😵

maxara
22. feb 2010

a kocik... nova diskusia by sa mohla zalozit na tuto temu... ale.. asi zaklad je stanovit si priority... niekto chce drahy a pekny, niekto lahko ovladatelny...niekto extra skladatelny do maleho kufra na aute
Asi zalezi na tom, ci budes chodit autom, alebo autobusom, alebo len peso... ci budes chodit s kocikom po schodoch, alebo vytahom, alebo ani ani...
ak autom a vytahom, tak ti moze byt jedno ci je tazky, hlavne nech je skladny a aby sa ti zmestil do vytahu...po schodoch a do autobusu urcite by mal byt lahsi... od tazkosti zavisi aj manevrovanie, ale ak mas predne kolieska otacacie (nie pevne ani natacave), tak tiez je to jedno... ak mas predne otacacie, tak nech sa da aj zafixovat, aby si mohla chodit po snehu.. no a kedze mi mame letne babuliatka, tak je asi dolezite, aby bola vanicka dost velka pre ne, kedze v pol roku este nebudu sediet a nebudeme ich davat do sportiaku...
no a este jedna vec, trojkombinacie su tazke iba vtedy, ked mas ten typ, co ma standardne fixnuty sportiak a do neho sa vklada vanicka...

strasska
22. feb 2010

Ahojte,
prdy mam taktiez a suhlasim s ericicou, ze pocas kojenia to bolo, ze uplne extrem, nezavisle na tom, co som zjedla. 😠
Inak vcera sme mali super den, nas maly sa prekonaval v hlaskach, tak sme sa rehotali jedna radost.
Ked nieo vyprati a opytas sa kto to bol, tak odpovie ja jajac, akoze ja zajac. Sme sa rehotali jak kone. A pri veceri muz zapotil, ze ty mrkva jedna,kde si sa skryla a MIsko, ze mo mka, akoze mooooooja mrkva.
No zienky mate sa na co tesit. Ja si toto obdobie tak uzivam 😀

strasska
22. feb 2010

maxi, nas nema zafixovany sportiak a predsa vazi 14kg, ale vaha pre mna nebola prioritou, kedze byvame v dome.
Inak ericica, ja satku chcem, podla mna je to super vec, nas maly 6 mesiacov prereval a to myslim doslova a kocik z duse neznasal, ale ja som z neho bola taka mimo, ze som sa bala ich do novych veci, typu latkove plienky, nosice alebo satky.
Teraz mam odvahy viac, takze ja si asi kupim ergonomicky nosic a latkovky. svagrina ma satku, takze zo zaciatku si prestriedame, ja budem mat jej satku a ona nosic.
Inak pozor na klokanku, lebo dieta sa v ziadnom pripade nesmie nosit tvarou od mamy.

tutifruti
22. feb 2010

Dávala som teraz babám jesť, som hriala polievku a naša Dory mi hovorí: "Maminka a ty si prečo mala do riti, keď si varila polievku".... ? A ja že čoooo? 😕
Potom mi došlo... Polievka mi šla vyvreť a ja že "DO RITI!!!" 😀 😀 😀

jaruska8
22. feb 2010

Ahojte baby, dnes ráno som mala menšie stresy, som jednorázovo špinila, hneď ráno. 😒 Odvtedy v poho, aj som lekárovi volala, ale povedal, že keďže tá placenta je ešte stále pomerne nízko, tak sa to môže stať, ale malo by to byť stále menej časté, ja som už nešpinila skoro mesiac!! Tak už som dúfala, že to bude dobré. ☹ Inak, malá kopká, tak aspoň to ma ukľudňuje a musím nasadiť znovu prísny režim, naozaj len ležať. Včera som totiž trochu upratovala a hneď to je tu. 😠 😠

maxara
22. feb 2010

strasska - ano tie kociky si samozrejme indi podla vyrobcu, ale myslela som tie s hlinikovou konstrukciou... ja mam take to vsetko nacvakavacie jednoduchym klikom, tak som spoko, lebo ja budem asi chodit autom aj na ihrisko, kedze to mam dost daleko a z kopca dole asi 30 minut len do mesta... to by sa este dalo, ale cesta s5 v takom horku... no neviem... a preco sa v klokanovi nesmie nosit tvarou od mamy 😕 😕 😕 ?

maxara
22. feb 2010

jaruska opatrne.. to nie je sranda...

rybaanka
22. feb 2010

Caute zienky,
ja len ziram kolko ste toho popisali, to asi nestihnem precitat vsetko, ale tak pokusim sa postupne.
My sme boli v sobotu v Ziline na tej oslave 60tke a krpec to zvladol na jednicku, cestou spat nam zaspal v aute a ked sme prisli domov okolo 21, tak sa zobudil, zarobila som mu mliecko a ulozila ho spinkat a pekne spal az do 7.15hod rano, takze to bolo supis 😉

NO ja mam dnes narodeniny, takze som zase o rok starsia, ale co uz 😠 V piatok sme kupili nove auto, takze darcek na par rokov dopredu mam pred domom 😀

Baby ja som cestou z tej Ziliny zacala citit taku divnu bolest, akoby ma bolelo hrdlo, alebo konec jazyka a bolo to horsie a horsie a vcera som s hrozou zistila v zrkadle, ze sa mi tlaci osmicka zub a nejako sa mi tlaci do sedmicky, no ja este nemam osmicku a priznam sa, ze ani nejake negativne skusenosti so zubami, ale hrozne sa bojim, co sa z toho vykluje, lebo o osmickach poznam hrozne historky od kamosov a rodiny.... 😕 ☹ 😲

strasska ja si to tiez hrozne uzivam teraz, nas krpec sa tiez teraz rozkecal a je taky podareny, ze dovi, dopo 😅

maxara
22. feb 2010

inak baby, mate doma kopec srandy s tymi mrnusmi... moj synovec ma 4 roky a sestra mu povedala, ze mam v brusku babatko dievcatko... a potom volala kamoske a povedala jej to a Kubo ze "mama nie babo ale babatko dievcatkoooo" a potom rano pri ranajkach sedel a tlacil rozok a zrazu jej zadrel "mooomenttt, nieco pocujem" chytil si rukou brusko a povedal "tusim mam v brusku babatko"... no sestra ho hned zrusila, ze to isto babatko nebude 😀 😀 😀

katarina7777
22. feb 2010

Staci "len" polhodinka na to aby clovek precital dva dni...

Zrzulka peknucke vecicky si nakupila, som sa ta chcela opytat ze ako si zvladla let, lebo aj ja letim v polovici marca na par dni domov.... okrem toho ze sa malinky viac hybal, vsetko v pohode? Ja som zvyknuta casto lietat, ale tehotna som este neletela tak som zvedava ze ake to je...
Dneska je prvy den co mi divoch v bruchu vyvadza aj pocas dna, doteraz som ho citila len vecer... asi si mam zvykat 🙂

Tutifruti, deti pocuvaju aj ked sa zda ze su uplne zaujate niecim inym, aj moja neter ma nahravacie zariadenie stale zapnute a potom ide hned zalovat ked napr. o niekom nieco hovorime.

Vidim ze ste preberali 3D, ja idem 18.3 v Nitre do Medicinskeho centra, ale neviem kolko sa plati lebo ma objednavala mamina.... ale urcite menej jak v taliansku, tu pod 100 eur nie je nic... bola som minuly tyzden u zubara dat si vycistit zuby a este aj ten zvysil ceny, tym ludom tu uz sibe 😠 ... 60 eur za cistenie.

Na druhej strane vela veci tu stoji menej jak na slovensku, hlavne ked su vypredaje sa daju kupit kvalitne veci za ovela menej jak na slovensku ale zase sluzby, byvanie a pod. je tu ovela drahsie...myslim ze vsade je to nastavene tak ze robotnik zije od vyplaty do vyplaty a nic neusetri....bohuzial.

sunnygirl
22. feb 2010

ahojte bábiky,
tak ja som sa vrátila od Dr, z Ekg. No nie je to jednodňové vyšetrenie. V piatok idem na sono a 3.9. mi dajú ten 24 hodinový strojček na srdiečko. Ale zatiaľ nič nepovedala Dr. No budúci týždeň idem 2.3. do poradne. Zatiaľ mám brať magnezium 2x, alebo aj 3x denne.Ale teraz sa momentálne cítim lepšie, len som už veľmi zvedavá, či to bude chlapček alebo dievčatko. Dúfam, že je maličké v poriadku a zdravé. Vždy ma chytajú takéto depky pred poradňou.

maxara
22. feb 2010

rybaanka vsetko NAJLEPSIEEEEE, dufam ze som prva... aspon z konika 🙂
urobili sme si tabulku nas vsetkych a chyba nam tam tvoj vek, prezradis? 😉 alebo aspon do IP hod, ale aj tak to potom vsetci uvidia v tej tabulke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre