Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
2. sep 2011

@gabika41 preco ta klepne z kona?

merikac
2. sep 2011

cawte baby,,,,,,,,,,,,,vidim, ze deti tuto noc boli poslusnejsie - u nas to bolo podobne,,len 1x prebudenie, co je uuuuuuuuuuuuuuuuspech.........
@bambola no vidá,,,,,,,,,gratulky k osmeleniu sa pustit, chodit,,i ked sama vedela uz iste aj predtym, len ta odvaha chybala, 😉

noemarta
2. sep 2011

@luludi @bambola ved ja z toho nerobim zatial tragediu, len uz neviem co mam odpovedat ludom, co sa stale vypytuju, uz chodi.... 😒
Vidim ze je sikovna, ze chodi popri niecom coho sa drzi, a ked ju drzim za ruku len tak z lahka, tak citim ze uz by som ju aj pustit mohla, ale tak...nechcem ju vystavovat stresu hned od malicka...hi hi

luludi
2. sep 2011

@noemarta ludom povedz, ze nie ste na pretekoch a ked Nelka bude pripravena chodit, tak bude. Teraz vidam casto 8 mesacne deti na ihrisku, co ledva sedia v hojdacke, ako ich rodicia "ucia" chodit nasilu a pytam sa sama seba, ze ci im tych par mesiacov za to stoji... deti su nastastie velmi mudre a sami vedia, kedy a co zvladnu 🙂

rolak
2. sep 2011

@mirka285 aj my prajeme Linde všetko naj k meninkám!

@noemarta Kika začala chodiť 10 dní pred ukončeným 14.mesiacom. neponáhľaj sa, neni kam, len do horšieho pre maminu 😀 😀 😀

denisse
2. sep 2011

@noemarta
barunka este tiez nechodi ... ani za ruku nechce ...
aha ... toto je jej "chodza"

https://www.youtube.com/watch?v=9koCmhWHer8

ale dnes sa vonku na luke sama postavila vo volnom priestore a velmi ju to bavilo, skusala dookola a aj doma sa jej podarilo .. potom sa pokusila o krok ale hned stratila rovnovahu a spadla 🙂 ja viem, ze to vobec nevadi, ze ma kopec casu, mne len vadi, ze je tazka a musim ju stale prenasat a boli ma z toho chrbat ... aj ked sa bojim, ze ked bude chodit, tak aj tak si pojde kam ona bude chciet a kam budem ja chciet, ju budem musiet aj tak preniest 🙂

denisse
2. sep 2011

a fotky z brachovej svadby som musela presunut na mojasvadba.sk

http://www.mojasvadba.sk/fotoblog/denisse/album...

keby sa niekto este chcel kuk 😉

gabika41
2. sep 2011

@merikac ...cele rano dnes nefungoval....

noemarta
2. sep 2011

@denisse nelina ma taku istu buginu a ona s nou lieta po celom dome, ale pustit sa jej nechce 😀 😀
foto som videla, pekne si tam vyzerala, aj vase deti 🙂

adelaine
2. sep 2011

ahojte babule.
ja som sa akurat vratila z "vychadzky" bola som si s babami mamickami, s ktorymi kocikujem, vyvetrat hlavu...dobre mi to padlo 🙂 bolo super...

a inak k tomu chodeniu, risi mi zacal chodit v 13. mes. za jeden prst, mal barlicku, o tyzden nato sa pustil uplne sam...teraz uz prst odmieta, chodi si sam kade chce...aj tade, kade ja nechcem a veru casto ho musim odnasat a utekat za nim, lebo vobec neposlucha, ide ako neriadena strela a strasne ho to bavi 🙂

gabika41
3. sep 2011

Ranecko damy....udajne posledny pekny vikend tak si ho treba uzit..... 🙂

merikac
3. sep 2011

dobre ranko vsetkym.......tak baby,,ja sa prebudim a vidim, ze Emma sedi na posteli- prva myslienka "aka je zlata, ani ma nezobudila" az zrazu ked prizriiem blizsie,,,,,,tak ma skoro porazilo- cela biela, a okolo nej tiez vsetk obiele,,tak prosim pekne ona mi rozmazala na vsetko po okoli na co dociahla celu velku pikslu sudocremu,,,,,ona cele ruky, hubu, nohy,,,,,no proste uz aj som stala na rovnych nohach,,,,,,,,,,,takze prebudenie sokom mam uz za sebou 😀 idem taraz zvliect periny a nalozit do pracky- co tam potom, ze som ich predvcerom navliekla ciste 😀
@denisse Deni, krasne fotecky, seklo vam to,,,,,,,,,a Nelka s Barunkou su na nich uplne rozkosne

merikac
3. sep 2011

@adelaine Emmu strasne bavi utekat mi- ked poviem, pod sem, dam ti topanocky, alebo na cokolvek ju zavolam, tak prestane robit cinnost, ktoru robiila, zbystry zrak a caka na moment, kedy sa pohnem a v tom vyleti ako strela a zacne mi utekat,,,,,,,,,,,a jasne smiat sa 😀 zo zaciatku ked este chodila vselijak som sa na tom zabavala,,ale potupne ma to zacina vytacat,lebo cim dalej rychlejsie uteka,,,,,,, 😀

kafoditka
3. sep 2011

Ranecko 🙂 no dnes budik opat 5:45. neviem, co je to moje dieta taky ranostaj.. ale akurat odpadol do postele tak dufam, ze aspon hodku potiahne, lebo bol strasne umrncany a nedospaty... som sama doma s malym cely den, netusim, co budem robit okrem povysavania bytu....asi len klasika - von s malym a potom dufam vecer nejaky film....
@merikac skutocne originalne prebudenie 😀 mala musela byt svetova, to preto cusala a nezobudila maminku, ked mala plne ruky prace 😎 mne robi Filip to iste ako Emmka, ked ho zavola, aby prisiel ku mne, ze ho obleciem/obujem/dam sa mu napit... strasne rad mi uteka a bavi sa pri tom 😅
@adelaine tak si sa dobre resetla 😉 jooj ja by som tiez isla, teraz v piatok odchadzam k nasim, tak tam mozno nieco poriesim, kedze segra bude doma a moze spat pri malom 😉
@noemarta Maci, pekne ti to napisala Ludka - @rolak - teda hlavne vystizne... mala zacne chodit sama, ked uzna sama za vhodne a okrem toho bud este rada, lebo ked sa rozbehne, uz sa nezastavis 😀 zacne ju to tak bavit, ze bude stale len behat, nie normalne chodit pomaly a tebe zacne kondicny trening 🙂

noemarta
3. sep 2011

dobre ranko,
@adelaine dobry reset, hm... to by som aj ja prijala, len ked ta moja dcera je taky zavislak na mne....ani mm v noci nechce.... 😖
@merikac ti poviem, ze neviem ci by som sa smiala alebo plakala, kebyze mam take rano 😀 😀 ine sidlo je ta vasa emmka.... 😉
@kafoditka ja tiez neviem co budeme robit, asi pojdeme k susedovcom do bazena, cely den je u nas v Zalesi program, tak asi tak to nejak sklbime..... 😉 jaaaj a vecer robi suseda zurku, lebo mala meniny...

kafoditka
3. sep 2011

@noemarta pocuj, v tej vasej stvrti to nejak zije 😎 tam sa tusim ani nudit po veceroch neda 😀

merikac
3. sep 2011

@noemarta
@kafoditka aj ja seldujem, ze Noe je v kuse na nejakej zurke, ta sa veru na nudu stazovat nemoze 😀 .no a veru, tiez som bola v pomykove, ci plakat, ci sa smiat,,,no hlavna vec, ze sa Emma konecne s chuti vymachtila v kremiku,,,,to bolo pre nu take lakadlo vzdy, strcit don ruku a poriadne sa v nom pomrvit 😀 ..........

katty17
3. sep 2011

ahojte kocky.
@noemarta - ani sandra este nechodi. nejako sa tym nestresujem. proste sa jej asi este nechce resp. lozenie je jej pohodlnejsie. ale stavia sa kade tade. uz nam vyrabovala celu terasu co sa tyka kvetinacov, skaliek, kamienkov.... hruza. normalne musim pred nou terasu zatvarat. akonahle uvidi otvorene dvere uz tam trieli 🙂 ked nieje nahodu v kociku priputana, tak vyuzije situaciu a hned sa v nom postavi a tak si ide 😀
maci, kedy ti mozem priniest postielku?

katty17
3. sep 2011

@merikac - tak skusenosti so sudocremom mame my uz velmi davno. pokazde ked ho zbada tak s nim narobi katastrofu. miluje ho hlavne papat 🙂 vcera vecer nam ni poroztierala celu postel 🙂

kafoditka
3. sep 2011

Taaak baby, ja som co to upratala, maly nechce ist spat tak mu dam jest a pojdem kuk do stareho mesta na dni ULUVu... peknu sobotu vam prajem 🙂

monline
3. sep 2011

@katty17 @merikac aké sú tie naše deti podobné 🙂 aj Danko dnes tichúčko sedel a keď som ho šla pozrieť, mal na nohaviciach, rukách a tvári sudokrem, no a ešte na koberci, však ako inak 🙂 veľmi rád si máča ruky v krémoch, máme taký medový, čo nám nevonia, tak ten som mu dovolila a strčil do neho celú dlaň 🙂
@mirka285 Všetko najlepšie Linde k včerajším meninám 🙂užívate si víkend v Šali?
@noemarta videla som pútač na nejaké divadlo v zálesí, či čo to tam bude..to je tá dnešná akcia?
@kafoditka keď som videla fotky malého po tom kaktuse, až mi mráz po chrbte behal..ako rýchlo môže vzniknúť problém! ešteže je filipko chlap a zvládol to..už je celkom v poriadku?

zuzik1983
3. sep 2011

@merikac si mala super prebudenie 🙂 mne nikolka robi to iste ked sa pohnem za nou,vyleti ako strela a zacne mi utekat

luludi
3. sep 2011

ahojte zlaticka,

tak mi mame na navsteve riskovych krstnych rodicov s dvomi detickami - 7 a 2 rocnymi, risi je uplne ze zamilovany do oboch deti, sa tu tak krasne hrali spolu, no uzasni su 😀 vsetkym vam prajem krasny vikend, poobede sa chystame do zoo s detmi, tak uvidime 🙂

sunnygirl
3. sep 2011

ahojte maminky,
tak chcem sa vás opýtať, tie čo mali detičky s detskou žabou v ústach, ako to vyzerá a aké sú príznaky. Bola tu moja svokra a že či Lenka nemá detskú žabu, lebo má vraj biely jazyk, no pokiaľ som si všimla, nikdy ho nemala úplne bez povlaku, a Dr. na to nikdy nič nepovedala, sem tam si ho síce vypľazí a škrabe (asi 2-3 týždne do zadu), ale ja som si myslela, že či ju len nesvrbí kvôli zúbkom, lebo slintá dosť. No niekedy si šúcha aj ušká. Papať jej chutí,pije dosť, niekedy menej niekedy viacej....

sunnygirl
3. sep 2011

@mirka285 aj ja praje m Linduške veľa zdravička a všetko naj... 😉

sunnygirl
3. sep 2011

...a ja si biely jazyk predstavujem inak...

merikac
3. sep 2011

dobry vecer maminy @sunnygirl , mozno teraz prestrelim, lebo Lenka je este malinka,,ale - nema nahodou hlisty, ci inak povedane mrllu detsku?? vtedy si zvyknu deti tret aj uska, aj nostek,,,,(teraz nemyslim na to ked sa im chce spinkat)

denisse
3. sep 2011

ahojte ...

@merikac ty brdo, to fakt? to som este nepocula ... inak hlisty a mrle su dva rozne parazity ... ale obidva hnusne 😝

merikac
3. sep 2011

@denisse ja to neviem rozoznat,,ale ked som bola mala,,moja mama to volala hlisty,,a ked som sla k lekarke, tak ona ju opravila, ze mrlla detska,,,,,,Denis bol na ne obvzlast nachylny a to vtedy, ked pojedol viac sladkeho akoby sa patrilo,,,,,,,,,,,ja som skor mylela, ze to ma od toho ako stale pchal prsty do pusiny,,,tak som mu ich pokazde umyvala,,az som tym liezla okoliu na nervy,,,no a dr povedala,ze to moze byt aj z toho sladkeho,,,,ale vtedy nas preliecila vzdy celu rodinu,,,,,,,vraj to je potrebne

denisse
3. sep 2011

@merikac
ja viem, ono sa to nejak prenasa ... a da sa to chytit prakticky kdekolvek, aj v skole, skolke a tak ... hlisty su vacsie a mrle mensie myslim, ale je to jedna pliaga ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre