Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
7. sep 2011

Čaute baby nemám absolutne čas sem chodiť ale konečne mi išla aj Lenka do školy tak mám "len! jedno dieťa doma 😉 Malý má 16 zubov. Teraz sme všetci poprechládaný ale čo už začal september. Patrik začal spávať sám v izbe posledný mesiac a nemôžem si vynachváliť. Spáva celú noc a dva krát cez den. Sem tam Vás čítam. Chodiť????? Isteeee len za ruku. Ale včera mi prchol za babami do detskej a kričal Ba Ba ako že babyyyy. A vadil sa s nimi lebo mu stolička zavadzala. No sranda. Tak už čakam kedy sa odlepí načisto od zeme. 😀 Zdravím Vás všetki a prajem pevné nervičky. A dobré detitčky 🙂

katty17
7. sep 2011

ahojte babulky. dnes nas caka prijemny septembrovy den so slnieckom. 🙂
@adelaine - mati, dnes idem k nasim okolo obeda cize kludne pridite. lekvar a kocky su uz nachystane 🙂
Baby, ktore mate chut tiez dobehnite na dvor . dame pieskovisko 😀

lutsine
7. sep 2011

Baby,ako spinkaju vase deticky v noci...ten moj certik odmieta spat...vcera sme sa s nim trapili do pol jednej rano....nepomohlo ani nechat ho revat v postielke...neviem ci to mlieko(nutrilonˇ) je take energeticke...ze je po nom hyperaktivny..cez den spi max. 2 hodky a vecer nie a nie spinkat....poradte nejake triky ako ho naucit,ze o 20-21 hodine sa chodi spinkat a spi sa az do rana.....uz sme s manzelom zufalí.

adelaine
7. sep 2011

ahojte zenusky
tak ja som rano mala 1x trenazer a hrooooza, baby, ja mam z toho des, ja som predtym nikdy nesedela v aute ako sofer, je to pre mna spanielska dedina doslova, furt som naberala "stromy, prekazky" no konecna...kebyze sedim v realnom aute, tak ma asi vyucujuci vyhodi 😲 😲
😢 bojim, ze sa to nenaucim....

co sa tyka vcerajsku a strazenia riska, pani je sice zlata, ale risiho to nenadchlo, bol s nou chvilu a uz frcal za mnou ze mamamama, potom ani zaspat nechcel sam, plakal mi, kym som pri nom nelezala...nemam z toho dobry pocit, dam tomu este chvilinku a ked to nepojde, asi sa na tu pracu vyprdnem ...

tak som sa vam postazovala...uff, uz mi je lepsie.

@katty17 ak sa nepokazi pocasie, nejako sa mraci...tak by sme s risim dobehli, klasika cca 14.00 ak ti to vyhovuje...to uz bude po obednom spanku, aj napapany 🙂

rolak
7. sep 2011

@lutsine Kristínka v poslednnej dobe tiež dlho zaspáva.... ukladáme ju o ôsmej a zaspí o deviatej... už má normálne zavreté oči,cucá ruku a zrazu sa posadí a šup, chce ísť dole z postele, musím ju dať na zem a prchá do obývačky akoby nič... chvíľu tam pobehuje medzi hračkami a potom naspäť do spálne. musím jej aj spievať a hladkať ju po hlave a po obočí,potom zaspí. ale ke´d ju dačo počas zaspávania rozreve,tak o to dlhšie jej trvá zaspanie. tak ho hádam nenechávaj vyrevať. a dosť sa unaví počas dňa?

rolak
7. sep 2011

@lenkaaninka teba som milión rokov nevidela! som na teba myslela,ako sa vám darí! riadneho zubáča máte doma! 🙂 🙂

strasska
7. sep 2011

ahojte, my skolkujem, tak prezivam stresy, aj ked zatial to vyzera dobre, len mna z toho prehana 🙂
A dnes sa mi Julka vykadila na koberec, esteze to bolo tak tvrde, ze sa to nerozmazalo 😀

lutsine
7. sep 2011

@rolak je ty si nasa oacka vsak......dakujem za radu....urcite mu idu aj nejake zubky...ako stale

lutsine
7. sep 2011

@rolak ano snazim sa ho unavit cez den

strasska
7. sep 2011

@rolak aj Julka zaspava dlhsie, ale ja ked uz sme v posteli, tak jej uz nedovolim zliezt 😉 vacsinou mi redvedie cely repertoar slov a zvukov co vie, potom si zatlieska, potom si asi 15 min hlada polohu a nakoniec zaspi 🙂 a ked zaspi sama, tak sa mi aj v noci menej budi, ako ked zaspi na prsniku 😉

rolak
7. sep 2011

@strasska jeeeej, držím palce, aj náš Onddrík školkuje, zatiaľ sa drží,ale nechcel jesť ani spať, ale šak oni ho vycvičia. a keď som sa ho pýtala,či je pani učiteľka dobrá,tak bol ticho. 😀 😀 a že či je zlá,tak pritakal, ale nepovedal nahlas nič,akoby sa hanbil za to... 😀
@lutsine moc som ti neporadila 🙂 nech už sú tie zúbky von 🙂

strasska
7. sep 2011

@lutsine inak mne sa stava, ze ked je velmi unavena, tak uz vobec nevie zaspat
takze ak mi vstane o 2 poobede, tak o 7 vecer uz spi v posteli, mne sa osvedcilo, nenatahovat cas a radsej ju dat spat skor 😉

rolak
7. sep 2011

@strasska no tak ja keby som ju nepustila behať, tak reve tri hodiny... viem,že ju to unaví a vráti sa o chvíľu späť... ja z nej mám pocit,že ona sama vie,čo je pre ňu najlepšie 🙂 a keď to aj ja časom pochopím,tak je dobre 🙂

strasska
7. sep 2011

@rolak mne povedal, ze ked isiel spat tak plakal, lebo som mu velmi chybala 😵 😵 😵 😵 ale inak mame embargo na temu skolka, lebo vsetci sa ho to pytaju a je toho na neho vela, takze len po troske to z neho lezie 😉

strasska
7. sep 2011

@rolak jasne, ked jej to pomaha, neries 🙂

rolak
7. sep 2011

@strasska malej sa teraz zas zmenil režim,že už asi spí len raz denne, a asi ešte hľadáme ten správny čas večerného zaspávania, ale fakt je,že ke´d je už veľmi unavená,tak to je konec, to nevie vôbec zaspať a je hrozne podráždená.

strasska
7. sep 2011

@rolak my tiez spime uz na 90% len raz denne, len musim lezat pri nej, aby potiahla trosku dlhsie, lebo ona je inak schopna spat iba 30 minut 😉

rolak
7. sep 2011

@strasska vidíš,ako dobre ti chce tvoja dcéra, aby si si oddýchla! kika začala papať domácu stravu, tak sa teším, a dúfam,že jej to vydrží 🙂 "už" má 10,2 kila! 🙂 🙂 🙂

strasska
7. sep 2011

@rolak pocuvaj my mame 10,6 a furt vsetci riesa jak pribrala, ja nic ine nepocujem, iba ze jaka je fajna, pribrata, jake ma faldiky...uz mi to lezie na nervy
asi som chora na hlavu, lebo ja sa jej uz normalne bojim davat jest
ona cely den hovori iba ham ham

rolak
7. sep 2011

@strasska nechápem... naša nemá vôbec faldíky, síce jej tiež každý hovorí,že ako vyrástla, ale u nej sa každému zdá,že je celkovo väčšia,,, štíhla je furt 🙂 ale tvoja je práve taká pevná, veľká, ja som na nej nič tučnoidné nepostrehla, a ani nejaké extra falldy.... ja si to zas strašne užívam,ke´d jej ľudia hovoria,že jaká je fajná 🙂 🙂 ve´d ma poznáš 🙂

strasska
7. sep 2011

@rolak vidis a ja toto neznasam...ale ja uz tusim, ze problem je vo mne ☹

rolak
7. sep 2011

@strasska ty si dosť vysoká a tvoj muž tiež, budete mať veľké deti, to už podľa mňa teraz na postave vidno, že majú také silnejšie rúčky a nôžky ako naša,ale nie do tučna, naša bude malý špunt po nás 🙂 hlavne po ROmanovej rodine 🙂

denisse
7. sep 2011

ahojte ...
tak ja sa prave citim uplne nanic, barunka mi spadla z postele ... normalne sa na nej postavila, stratila rovnovahu a zletela dozadu ... teraz spi, ale furt ju pozorujem, ci jej nic nie je ...

@strasska
@rolak
nasa barunka ma uz urcite cez 12kg ... od narodenie nepocuvam nic ine, len aka je baculka .. a tiez to nemam rada a bojim sa jej dat piskotku, ci nebude tucna .. stale este dufam, ze to "vybeha", ale strach teda mam 😕

rolak
7. sep 2011

@denisse ja neviem,ja si myslím,že to koľko má dieťa kíl v takom útlom veku vôbec nesúvisí s jeho neskoršou obezitou... to sa ešte bude veľmi meniť....

strasska
7. sep 2011

@denisse presne, nas Misko piskoty ani nepoznal, Julke to uz nedokazem odopriet, lebo ked vidi, ze je ocko alebo Misko, tak chce aj ona
ale tiez sa bojim, ze im to ostane 🤐 🤐 🤐 🤐

denisse
7. sep 2011

@strasska
ja jej teda obcas piskotu dam, ale s vycitkami ... radsej nosim jabka nakrajane stale alebo ine ovocie ...

denisse
7. sep 2011

a vobec jej nedavam ziadne pribinaciky, ani podobne kremy ... ani brumiky ani nic ... obcas trosku ochutnat z ovocnej bublaniny, ale to az teraz ... a obcas tu piskotu, ci chrumku ..

lenkaaninka
7. sep 2011

@rolak presne tak čo sa týka terajšej váhy tak to absoluuuutne nesuvisi s nejakým vývojom ktorý začne v nejakom veku okolo 5 až 6 rokov vtedy velmi deti vyrastu a schudnú. Tak to vôbec neriešte je v základnom vývoji. Náš Paťko skoro každu chvilku čosi zobe. Ani netuším kolko váži 😀

@lutsine ak nechceš neskôr banovať tak si ho podla môjho názoru nedávaj do postele. Ma take obdobie ktoré treba vydržať a nedovol mu veci ktoré by si mu nedovolila za normálnych okolností. My už sme boli na takom štádiu pred dvoma mesiacmi že sme ho cez den uspávali na rukách a nedajbože sa pohnúť. No hrôza a v noci 5 x hore. Hovorím ja si nemôžem pomôcť ale naj je mu samemu v izbičke. Ako nas videl nechcel spať večer.

strasska
7. sep 2011

@denisse ja so doteraz neriesila, lebo bola chuducka, ale teraz mi za mesiac pribrala kilo...stale pocujem len ham-ham
a ona zje ovocie na kvanta, aj zeleninu lubi, chlieb jej az tak nejde, a jogurty zboznuje
myslis, ze by som mala vynechat jogurty? lebo ja jej chcem davat kyslomliecne veci, kebyze zacnem na 18 mesiacov odstavovat

sunnygirl
7. sep 2011

ahojte maminky,
tak prečítala som si zopár príspevkov dozadu a vidím, že sa obávate ako to bude keď prestanete kojiť, napíšem vám ako to bolo u nás.
Lenka sa jedného dňa odpojila sama, nechcela sa prisať, tak som jej ponúkla fľašku s čaíkjom, lebo nikdy nezaspala bez prsníka ani v noci ani cez deň...a čuduj sa svete, zaspala. Bola som prekvapená ale príjemne 😵 ,na druhý deň všetko oki a na tretí si pýtala mliečko, tak som ju nakojila, vravím si "tak ešte asi nie" no na ďalší deň opäť nechcela moje mliečko, tak som sa rozhodla, že toto je asi ten správny čas už nekojiť, Tak som jej už prsník neponúkla a od vtedy si ani nepýtala a zaspáva v noci s čajom, aj keď niekedy aj o 8.30 aj o 9:30 😒, takže u nás to prišlo nejako samo.

Akurát cez deň mi tiež zaspáva len v kočíku a energie má za 100 detí... tak uvidím ako sa toto vyrieši 😅
Dúfam, že som vás povzbudila pozitívne a so zaspávaním to je u nás Doobeda (okolo 10:00) hodinku a poobede sem tam možno hodinku,inak nič 😕

A mala som problém s menzesom, lebo sa to s kojením nejako prekrývalo, takže dva týždne som chodila ako balón nafúknutá a v noci sa mi nedalo spať, čo so mnou hormoný burcovali ☹
Ale mlieko sa mi prestalo tvoriť samo 😉
Horšie je že mi vôbec nechce piť mlieko ani sunár, ale syry a jogurty, tvaroh,... to ona môže, tak neviem, či to mlieko teda nedávať 😨 😨 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre