Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ivka8255
17. mar 2010

mirka285: tak to aby som stale kontrolovala ci som na vychadzke presne od-do 😒 mne sa SP povedali, ze tehu na rizikovom nechodia, ozaj len vyslovene ked zamestnavatel da podnet.este ze som bola predtym na zivnost 😝

oacka
17. mar 2010

ženy, podporuje kola pállenie záhy alebo naopak? Mirka, to musí byť teda riadna krava! a to ako vieš, že ti stále tá istá chodí?

carrie84
17. mar 2010

Miri - tak to je pekne nah*vno s tou kontrolou .... fakt na zabitiejavascript:addEmoticon('🙄','vBody')
A si si iste, ze to neposiela niekto z prace? Staci, aby ste na personalnom mali nejaku "dobroprajnu" osobku a uz to ide ....

mirka285
17. mar 2010

ona sama mi to povedala ze aj prvykrat bola u mna a nebola som doma...zamestnavatel mi ju neposiela urcite,s nim mam vyborne vztahy a hlavne nema dovod kedze uz som dlhodobo pn,vsetko hradi poistovna..ja si uz zacinam mysliet ze mam asi niakeho nepriatela co mi ich stale posiela...niekto ma nema rad asi 😢 😢 😢 ale ja sa nedam,prinajhorsom mi pojdete svedcit ze som stale na konovi tak musim byt doma..

carrie84
17. mar 2010

😀 Jasneeeee - dosvedcime cokolvek 😉
Ak mas dobre vztahy, tak super ... len viem, ze toto je jeden z dovodov na okamzitu vypoved bez odstupneho - porusenie liecebneho rezimu - tehotna netehotna - ziadna ochranna doba. Na mna to skusal byvaly zamestnavatel - ale tam boli vztahy na bode mrazu a chcel si uvolnit miesto.
Skus sa nabuduce dohodnut s doktorom, ze ci ta podrzi, ak by sa to zopakovalo - nech nemusis mat stres vybehnut von 😉

katty17
17. mar 2010

babule, na aku velkost sa ma zameriat co sa tyka bodyniek pre miminko? kukam toto: http://pampusik.mimishop.sk/detail.php?zbozi=18... . su tam uvedene rozmery. len 50 mi pride velmi malicka. 62 je v pohode alebo to je uz velke? velkost 62 je asi na kolko mesacne mimčo ?

karinnka
17. mar 2010

katty 62 je uplne v pohode vsetko zavisi od velkosti drobca ale najmensie velkosti sa nakupuju len velmi malo kusom,lebo drobec raz dva narastie 😉

mirka285
17. mar 2010

katty ono zalezi aj od vyrobcu..napr. v HaM je 56 taka velka ako inde 62...sestrin maly mal pri narodeni 4 kila ale babatka po porode trochu schudnu a povedala ze normalne vynosil aj tu 56...podla mna ta 50 je zbytocna urcite,ta je skor pre predcasne narodene deticky..ja som kupila iba zopar 56,ale moj Tomas mak 4,5 kg,takze ocakavam vacsie babo....a Riso je chlap jak hora tak u teba tiez niake male babatko nehrozi 😀

katty17
17. mar 2010

jeeeej, dakujem Karinnka. poslala si oba super linky. hned si ich ukladam 🙂

katty17
17. mar 2010

Miri, tak to si mi pekne dala . neverim ze nasa mala bude baba jak hora 😀 . si ma pekne pobavila.
ale ja som krpec. cize ked sa to zpriemeruje mohla by to byt slusna velkost pre mimčo 😀
ste ma akosi namotali na tie vselijake postavickove vybavicky ;)

karinnka
17. mar 2010

Nasla som tento kociarik a velmi sa mi paci,ja uz sice kociarik maaam,ale uvidim aky bude v realy

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8132506

mirka285
17. mar 2010

Katty 🙂 🙂 ja som to myslela tak ze urcite nebudes mat malinkate babatenko,ze budes mat proste taky priemer..a ty si si hned predstavila niaku 5kilovu erdek babu 😀 😀

robika
17. mar 2010

Dievcata, mate take krasne fotky zo svadieb...dufam ze buduci rok sa uz aj ja dockam...tiez som teraz nechcela, lebo si to chcem naplanovat poriadne i ked by som chcela mensiu svadbu, ale chcem ju v lete vonku, samozrejme hlavne krasne biele saty 🙂 a teraz v lete by som uz iba fucala s bruskom, takze az buduci rok, ale s babatkom mi ten cas utecie urcite rychlo

robika
17. mar 2010

mna tiez zaha pali ako slak, ale este som neprisla na to, co mam s tym robit, lebo tusim ma to pali zo vsetkeho... inak si myslim ze to tehotenstvo celkom zvladam, nemala som ani ranne nevolnosti a popri praci ani velmi nestiham sledovat samu seba...

akurat mam problem s clenkami, ktore mi napuchaju uz asi 4 tyzdne, lenze momentalne cakam na interne vysetrenie, lebo pani doktorka vraj nema volny termin az o tyzden...a pritom som ju prosila, ze ved som tehotna, tak ze ci sa neda skor... vraj nie ☹ , ale gynekolog povedal, ze z jeho strany je to v poriadku a neohrozujem babatko

leanax
17. mar 2010

Ahojte. Ja sa musím priznať, že si tehotenstvo zatiaľ nevychutnávam aj keď sa už veľmi teším na drobčeka. Trápia ma silné bolesti v podbrušku, ležala som týždeň v nemocnici na infúziách. Najprv mi nikto nepovedal čo sa deje, každý doktor na vizite tvrdil, že je všetko v poriadku aj ja aj bábo. Keď ma púšťali domov bolesti som ešte mala síce slabšie, ale najhoršie mi bolo keď som si prečítala prepúšťaciu správu kde stálo: Hospitalizovaná pre Hroziaci potrat. Toto mi vyrazilo dych nakoľko celý týždeň mi tvrdili, že je všetko v poriadku. Môj gynekológ ma prezrel a uistil, že naozaj je všetko v poriadku a pomeral aj maličké. Neoficiálne to bude vraj dievčatko, ale nechcela sa veľmi ukázať, lebo mala blízko pri sebe nôžky. Tak som sa ukľudnila a teraz si začnem vychutnávať to moje vraj veľké bruško. Vraj ho mám v mojom štádiu tehotenstva veľké, ja neviem posúdiť je to moje prvé tehotenstvo. 😎

oacka
17. mar 2010

držím palce,leanax, aj ja som ležala s bolesťami podbruška týždeň v nemocke, ale krčok bol pevný a uzavretý,tak o potrate nikto nehovoril. infúzie mi pomohli,oodvtedy som bolesti nemala...
baby,mne dnes nejako silno bije srdce, až musím zhlboka dýchať,aj som si bola trochu ľahnúť. dúfam,že nemám vysoký tlak,to ja nikdy nemávam...

bellablonde
17. mar 2010

ahojte
vitaj ROBIKA 🙂
LEANAX otras títo doktori, všetci sa tvária múdro, nikto ti dokopy nič nepovie ... ešte si pamätám moj pobyt v nemocke pred dvomi rokmi. Ešteže tvoj gyndoš ťa uistil, že je všetko OK..Musíš brať aj nejaké lieky? 😅
S tým veľkým bruchom sa vôbec netráp, je to veľmi indi-vindi, hlavne, že drobček je v poriadku 😵

MIRKA otrasné s tými kontrolami. 😠

Baby, krásne vecičky kupujete. Fakt úžasné. Mňa nákupný ošiaľ ešte zatiaľ nedrapol, ale už cítim, že sa blíži...
Hlavne zajtra mám morf. uzv. Sa neviem dočkať, že znova uvidím krpčeka 😵 😵

JANATT, skveláááá svadba, krásne šaty. Tie červené sú priamo na červený koberec na do hollywoodu 😉
Aj ostatné foto som hneď kukla. Ja som bola úplná maniačka na svadobné prípravy.. KAFKO krásne zladená, tie kvety vo vlasoch 😵 ach jaj, OACKA vám to spolu ladí, si sa ani nepochválila, že máš takého feši mangela 🙂

My sme mali takúto:
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

katty17
17. mar 2010

bella prenadherne fotky. ako vidim Čechovsky opat zaziaril. robi krasne fotky 🙂

leanax
17. mar 2010

bellablonde: veru tí naši doktori!!! Kázali mi brať Magne B6, kvapky Aktiferrin - železo a nejaké vitamíny niečo ako centrum materna, ale volajú sa Pregnium. Tiež som nekrvácala, ani krčok maternice sa neskracoval ani neotváral našťastie. Len tie bolesti boli príliš silné, nevládala som chodiť. Povedal doky, že to je normálne lebo sa maternica rozťahuje. Tak neviem do akej mieri sa považuje bolesť za normálnu.

strasska
17. mar 2010

wow jake fotky, zienky ...kocky ste boli. Ja uz sa tesim, ked sa niekedy uvidime nazivo. Dame dajaku stretavku v strede republiky, aby aj vychod, aj zapad mal blizko. Clovek vyzera na fotkach inak ako nazivo, tak to bude urcite zaujimave. 😀

oacka
17. mar 2010

tak ja vyzerám naživo dnes už úplne inak! 😀 ale o chvíľu idem ku kaderníčke,tak hádam zo mňa spraví človeka... 😀 a moj muž je ako Chandler z Priateľov, inak sa tvári úplne normálne ale na fotkách sa zazubí akoby zožral chrobáka, no otras!!!! ddúfam,že Kika nebude po ňom! 😀

robika
17. mar 2010

leanax: mne tiez lekar kazal brat Magne B6, vraj to je na to, ze ked sa to vsetko vnutri roztahuje...alebo daco take, ale neberiem ich kazdy den, obcas zabudnem ale mam fajn doktora, tak verim ze Ti to pomoze

karinnka
17. mar 2010

oacka kde chodis ku kadernicke?

mirka285
17. mar 2010

ach jo baby ked tu citam vase zdravotne problemy,tak moje problemy s kontrolormi su oproti tomu hovno ☹ prajem Vam aby ste boli vsetky zdrave a nemuseli ziadna z vas preckat tehotenstvo v nemocnici...

sunnygirl
17. mar 2010

tak práve som volala sa Dr. z toho interného čo mi robili vyšetrenia na búšenie srdiečka, takže mi nebudú nič pichať, nakoľko som gravitná (nejaký betablokátor mi chceli pichnúť) ani nejaké závažne lieky, mám papať magnézium 500 g 3x denne + magne B6 3x denne (ale to sa poradím ešte aj s gynekológom, keď pojdem 30. 3. do poradne) , ak by mi bolo zle, mám sa dostaviť. Tak ja dúfam, že sa to polepší 😉 Ale som sa ukľudnila 😵

bellablonde
17. mar 2010

magne si občas dávam aj ja, sorbifer železo mám predpísané každý deň musím

...v nemocke ma najviac dokázalo vytočiť, najprv ti dokopy nič nepovedia, čo ti vlastne je. Potom príde sestrička, dôležito nasype farebné cukríky "...toto vezmete ráno, obed, večer..." žiadne vysvetlenie, na čo je ktorý liek určený. Fakt úžasná komunikácia.
Keď sa spýtaš na vizite, zazerá po tebe, že na čo vám to bude dobré vedieť...no na čo asi. 😠
A úplný gól je, keď jeden lekár kritizoval iného priamo predo mnou, že načo mi robili nejaké vyšetrenia, dávali lieky a vôbec ma zobrali do nemocky... 🙄 🤐

zrzulka
17. mar 2010

babulky krasne ste boli nevesticky ...Jani svadba vonku pred kastielom to je parada... To by som brala hned.... U nas to bolo uz tak davno, V septembri to bude uz 6 rokov... Ani sa mi verit nechce....

Inak chystate sa niektora na fotenie bruska ??? Baby z ba kam idete??? my sme vzdy chodili do Nitry ale teraz by sme chceli vyskusat atelier. hodte nejaky tip...

bellablonde
17. mar 2010

sunny moc držím palce, nech srdiečko pekne poslúcha --- veď musí, ne? 😉
vraveli ti, či budeš mať plánovaný cisárak kvôli tomu?

aj drievko chuďatko, už je v nemocnici, želám veľa sily a optimizmu, aby krčok poriadne držal 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre