Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

silvia.vesela
17. apr 2010

Ahojte kocky,
Janka, moj maly sa tiez menej hybe, ako sa hybal predtym.....ale tiez ked si lahnem na bok alebo na chrbat, tak sa zacne mrvit a kopat.
Predtym bol akcnejsi, teraz je menej niektore dni. A zas niekedy kopka cely den,aj vecer.
Ale chapem, ze sa clovek zlakne....ja ked mi bolo najhorsie a bala som sa, tak som si tie pohyby ratala. Mal by sa pohnut aspon 10krát za hodinu.

maxara
17. apr 2010

bella skapal mi net.. no ale fakt to vyzera na riadny natresk v tom july.. dufam, ze Kramare svojou vonkajsou konstrukciou odradia dostatok babul a pojde radsej na Antol alebo do Ruzinova.. 🙂 ja na zajtra nevarim.. nieco sa u nas vzdy najde, mam co vyhrabat

cigaretka5
17. apr 2010

silvi no neviem s tym 10 kŕat za hodinu podla mna je to blbost ved top mimoc aj spi . Inak baby je normalne ze babatko sa vo vyssom stadiu tehotenstva hybe menej, ma menej miesta v brusku

bellablonde
17. apr 2010

moja princezna v brusku cely den drichme, fakt ze ani kopancek niekedy za cely den, zato vecer a v noci vyvadza o106 😵
aj dost neskoro som citila prve pohyby (21.tt), plus mam placentu vpredu

bellablonde
17. apr 2010

maxi podla mna to bude prave naopak... kazdy si pomysli, ze
"take skarede kramare, kto by tam chcel rodit, vsetci budu urcite v ruzinove a na antolskej, pojdem na kramare"

a na antolskej to bude zivat prazdnotou 😀 😀

bellablonde
17. apr 2010

mozno to bude take kriticke, ze budu pustat domov aj po 3 dnoch 😅
ci to sa nesmie?

silvia.vesela
17. apr 2010

Dokonca jeden lekar povedal, ze by sa malo aspon 20krat pohnut za hodinu....to sa mi uz nezda.
Ale tych 10krat, to je podla mna mozne, aspon 10 pohybov za hodinu, ale samozrejme nie kazdu, ale treba si ju vytipovat.
Mne to aspon tak fungovalo. 🙂
Bellablonde aj ja mam pacentu vpredu. 🙂

bellablonde
17. apr 2010

ja som nevedela, ze ju mam vpredu az do morf. uzv, ked mi to doktor len tak medzi recou povedal 😔
pomaly vsetky baby tu uz jasali, ze ake je to super krasne atd a ja staaaale nic... som si pockala na prvy kopancek dost dlho 😵

silvia.vesela
17. apr 2010

Moj lekar mi to tiez povedal na morfologickom, ze ju mam vpravo, vpredu. 🙂
Mne sa zda, ze ja som pohyby citila v 18tom tyzdni, ale neviem....az teraz by som mohla povedat, ze som si ista, ze sa hybe. 😀

mirka285
17. apr 2010

Bella ze omacku a knedlu,to si mi ake chute teraz spravila?tak to by som si fakt dala...ja som zistila ze nas mrazakje zalostne prazdny,nasl som v nom mlete maso,tak spravim fasirky so zemiakovou kasou a salatik...na zajtra mam taku kopu zehlenia ze uz teraz je mi zle...moja mala kope dost vela,ale hlavne vecer,cez den ani moc nie..stale je ulozena priecne,nemam z too dobry pocit,lebo mam take brusko moc nizko..

silvia.vesela
17. apr 2010

Mirka 285, my mame rovnaky termin, ze? 🙂

janka256
17. apr 2010

kocky aj ja mam placentu vpredu teda neviem ci este stale ale tam bola a vraj vpravo hore 🙂 a mirka aj ja mam brusko nizko ako pred porodom a dakedy uz nevladzem chodit tak sa mi tam mala tlaci dole a konecne mala zacala kopkat sice slabsie ako inokedy ale citim ju to jej starsia sestricka ju zobudila lebo sa mi tlacila trosku na brusko jak som ju davala spat 🙂 no a ked som cakala Katku tak ona bola vysoko a hlavku mi furt tlacila pod rebra ze ani dychat som nemohla a tato neviem ako je ale tipujem ze priecne alebo dole zadockom lebo kopanceky su furt nizko dole 🙂

mirka285
17. apr 2010

Ano Silvi,uz aby to bolo..ja som uz unudena 🙂

mirka285
17. apr 2010

Jani presne...je tak nizko ze niekedy normalne nemozem ani sediet.vzdy sa musim tak opriet dozadu,alebo si sadnut doma do hupacieho kresla...tiez som toto pri Tomaskovi nemala a aj moja mamina si vsimla ze ho mam neprirodzene nizko.no co uz narobime,ze?

silvia.vesela
17. apr 2010

Ja mam posledne dni pocit, ze mi maly tlaci na mechur...asi tam ma hlavku, lebo kopance silne citim hore....ale neviem, som zvedava v akej je pozicii...na poradnu idem 26teho, na velky ultrazvuk....
Mirkam ja este zatial nie som unudena, len sa mi to tak teraz zda, ze sa to taha pomalsie, ako napr. druhy trimester. 🙂

mirka285
17. apr 2010

ja som od januara doma,tak preto sa nudim 😒 a dospela som do stadia ked sa mi uz nechce ani po nakupoch labzovat,asi uz mam vsetko nakupene,neviem co so sebou proste..asi poumyvam okna na buduci tyzden...

silvia.vesela
17. apr 2010

To ano, ja som tiez doma od decembra, manzel sa o vsetko stara. Aj pracuje, potom aj upratuje. Je super, sa tesim, ze ho mam. 🙂
Ja uz teraz tiez po obchodoch moc nechodim, tiez sa mi nechce. Skor sa idem prejst, ale to len na polhodku, lebo uz si musim niekde sadnut a vydychat sa. 😀

zrzulka
17. apr 2010

baby aj ja mam placentu vpredu a tiez maleho takmer necitim... ziadne mexicke vlny sa nekonaju 😀 obcas stuchne ruckou do mechura, obcas citim ako sa natahuje, niekedy zacitim jeho nozku ...ale celkovo dost malo....

lydus
17. apr 2010

Ahojte babenky ja Vás vacsinou len citam..niekedy sa aj zapojiim..chcem sa vas spýtat či mavate takú nervozitu v nohach ,alebo ako sa to povie-nekludne nohy? 🙂 lebo ja hroznu,vzdy vecer..ked si chcem polezat uz..aj teraz ☹

robika
17. apr 2010

bellablonde: odkial si? ked ste boli v Beckove? ja som povodne zo Selca (to je taka mala dedinka pri Trencine...

Cislo 105 je super, Maxi esteze Ta mame a vsetko mas zaznacene, inak by sme ani nevedeli ze je nas tak vela... 🙂

silvia.vesela
17. apr 2010

Ahoj lydus, ja nemavam nervozitu, len mam kazdy vecer pocit unavenych noh. Natieram si ich chladivym gelom a ten mi pomaha na to..

denisse
17. apr 2010

ahojte ....
my sme dnes boli na vylete, isli sme vlakom do berouna a potom sme sa pesi popri rieke vratili o jednu stanicu cca 6 km, tam sme si dali obed a vratili sa vlakom do prahy ... nelu to uplne odrovnalo, vo vlaku zaspala ako drevo 🙂

vecer sme este boli nakupit nejake potraviny a ja mam toho pre dnesok dost ... 😝

vidim, ze sa objavili nove tvare .. tak vsetky vitam .... ze 105 😕 😕 😕 no to je sila ... uz sa prestavam cudovat, ze som sa musela v najvacsej prazskej nemocnici registrovat v 12tt, inak by ma nevzali ...

mirka285
17. apr 2010

este aby som si do porodnice neterigala aj skladaciu postel 😀

sunnygirl
18. apr 2010

Dobré ránko prajem dievčatá 🙂
tak dnes opäť pekný dnik sa črtá, zajtra bacha, sem tam prehánky, ale v utorok opäť pekne

Maxi: tak 105, to je brutus číslo. Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď ohľadom kvietkov aj za link. Mňa normálne očarili niektoré 😉

Ja tiež cítim pohyby málo, asi ozaj jarná unava, ale tak ako niektoré písali, keď sa otáčam na bok alebo ľahnem na chrbát, tak vtedy ho cítim. Inak mňa normálne bolí, keď sa vrtí okolo pupku a kopká aj do pravého boku aj dole, tak sa ešte asi má kde točiť.

No a dnešná noc, príííííšernááááá, mne sa naťahovala kožka ešte hádam aj na nose. Vôbec sa mi nedalo v noci spať. Bola som zavodnená, nafúknutá, no hrôza.

Dugy: mi prišlo tak vtipne, keď si včera písala, ako Ti manželík pripravil raňajky. No ja by som sa nedočkala, bo ja tak skoro hore a on ešte buvinká a keď sa mi zdá, že do ôsmej je dosť, tak ho idem zobudiť, nech mi ide roboť spoločnosť pri raňajkách 😀 😀 😀 , bo mne je dlho samej a v TV nič tak skoro nedávajú 😀 .

Mirak: svokruša dnes pozvala na obed, Tak hovädzinka bude, knedlíček a kôprová omáčka, mňam 😝 😝 😝

Inak s tými prechádzkami nápodobne, ja mám niekedy pocit, že ako mi narástlo to bruško, tak sa mi skrátili nohy 😀 😀 a inak ja neznášam, tie súvisle stúpajúce chodníky, radšej po rovine a potom prudko chvíľku do kopca, ale keď šlapem stále hore a hore, vtedy si jazyk idem zašľapiť (no niekto má na obed rezne, už vyklepáva), a mm má aspoň radosť, lebo aj chodiť aj rozprávť sa nedá a ja som tedy riadna papuľa 😀 😀 😀

Vítam nové tehuľky, v júly bude asi ozaj poriadny nátresk 😉 A dnes koník len tak sem tam, šup šup vonka 😎 😎 😎

sunnygirl
18. apr 2010

Nie Mirak, ale Mirka

ivka8255
18. apr 2010

bre ranko vsetkym 😀 u nas krasne svieti slniecko, juuuuj tak sa tesim 😅
my sme boli vcera v ZA omrknut si kociky aj nazivo a vsetky sa mi zdali strasne velke, ved ked ho budem tlacit kazdy den aspon hodinku, tak to mam namiesto posilky 😝 ale mojho favorita (quinny speedy) nemali, tak budeme musiet odbehnut niekedy do BA.bratislavcanky dajte nejake tipy na veeeeeelke obchodaky s kocikmi 😎

ivka8255
18. apr 2010

najlepsie taky kde maju vystavenych vela kocikov, lebo v "predeti" mali dost, ale vacsinou len z jednej znacky viac typov 😕 vopred velka vdaka

mima89
18. apr 2010

prijemne ranko vam prajem 🙂 dnes ideme na 3d do Hlohovca tak sa uz nemozem dockat...malinke je volajako tichucko dufam ze nespinka a ze sa bude hybkat a ze sa nam uz konecne ukaze co tak skryva 🙂 dnes je kraaaasne tak vam prajem pekny dnik a drzte palce 😉

dugyna
18. apr 2010

ahojte kokcy
idem kuknut co ste vcera popisali 🙂

dugyna
18. apr 2010

sunny boli sme s mm nakoniec pozriet v pivnic..a to som tam uz bola 2 krat predtym hladat..ale az ked on bol v pivnici ..tak mi zasvietila do oci 😀 ale uz som minula musim kupit
inak neviete niekto poradit ako ulozit odkvitnute tulipany a narcisy, lalie tie cibulky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre