Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
30. máj 2010

@kafoditka - fiha, tak aj Ty sa ides fotit? Potom dufam zverejnis nejake fotecky...
Inak presne, aj ja som chcela mat prsten pri foteni... Az dnes som si ho dala dolu.
Mne lekari od zaciatku vravia termin 5.7., ale tu mi to rata skor... Ale myslim, ze toto je presnejsie, lebo zohladnuje dlzku menstruacneho cyklu...

@zrzulka - a kedy budes mat fotky? Ja asi za dva tyzdne...

Inak, taka trochu mimo otazka - myslite, ze Nela a Durovcik su spolu?

zrzulka
30. máj 2010

@alllexa tiez asi za 2 ci 3 tyzdne ale zajtra mi posle nahlady (este neupravene) tak potom je to cakanie aj o cosi prijemnejsie. ja sa tesim hlavne na fotky malej. Bola uzasna....

alllexa
30. máj 2010

Fuha, aj ja uz musim ist spat, zajtra rano mam stretko s tapetarmi...
Dobru noc!

janulienocka
31. máj 2010

Dobre ranko, jeej som tu dnes prva, gratulujem dievcata ze mame zas o tyzden blizsie k babatkam 😵 Cez vikend sme makali na tej nasej zahrade, toto sa nam zatial podarilo, teda skor zahradnikom, tak mala ukazka

janulienocka
31. máj 2010

idem vas pocitat co ste popisali cez vikend 😉

mojalili
31. máj 2010

Dobré ráno kočky,

no veru janulienocka, dalsi tyzden pred nami... 😉
Dnesna hláška - LILI isla po tyzdni do skolky a pyta sa ma: "maminka, co budes robit doma?" "a ja ze upratovat a tak..." a ona na to "BUDES MAT POKOJ, ZE?" - my s muzom do kolien. A mala pravdu 😀 😀 😀
Po takej bujnej noci, vazne sa mi nic nechce, len musim ist ku svokre, k mame, chcem ist na nakup, adt prat biele, pozehlit farebne, povysavat a o 15hod mam doma certa. NO co si zacat, ze? 😉

denisse
31. máj 2010

dobre rano .. my sme boli cez vikend u svokrovcov, nela tam prechladla a zacina jej kasel, tak dnes ani nesla do jasli ... musim teda zmenit plan na dnesny den .... lebo s nou nejde robit to, co som mala v plane ... a navyse musim nieco uvarit, inak by obedovala v jaslickach ... 😝

@janulienocka velmi pekna zahrada 🙂

denisse
31. máj 2010

@mojalili deti su uzasne s tymi hlaskami .... 😉
ja som zase u svokrovcov vybrala este nejake veci pre malu, co mam po nele odlozene vo vakubagoch a brala som ich domov a ked sme dorazili, tak sa ma nela opytalam "To jsou ty pytle pro Barunu?" 😀
no som zvedava, ako tie nase zlaticka budu zvladat surodenca 🙂

mojalili
31. máj 2010

@denisse - to poznam, mala som LILI cely tyzden doma a vazne som nic neporobila. NEdalo sa 😖 ,len som vyvyrala ako vyvarovna.
@janulienocka - krasne, my sme vcera sedeli na terase u svokrovcov a rozmyslali, ako to prerobime, tak zakryjeme terasu aby sa dala odokryvat, v zime to bude zimna zahrada.., zahradu dam navrhnut architektovi, mam milion napadov a asi by sa bili, tak pekne nech mi kamaratka pomoze....aj kutik pre deti (hlavne),bazen, a aj par riadkov na sadenie a hlavne kvety a kriky... 😉 Juj, jak sa tesim, to aby som zacala setrit 😀 😀 😀

mojalili
31. máj 2010

@denisse vcera som vyvarala flasku a cumle a LILI zbadala flasku a nasrala sa...lebo od Aventu je velka flaska, ona ma taku stihlu (ona pije len mlieko zo slamkou z flasky,len rano pre blbost,nemusela by uz)...normalne sa nasrala, ze Danko bude mat vacsiu flasku 😀 😀 😀 NO bude to vselijake...ale uz sa tesi..
Ma kalendar mesacny na stene s konmi a povedala som jej, ze zajtra prehrnie dalsiu stranku....no ale to ona uz vie, ze tam pojde Danko von....tak sa vytesovala a pytala "UŽ???"

denisse
31. máj 2010

@mojalili aj nela zatial tvrdi, ze sa tesi, ze bude pomahat a tak ... tak uvidime, snad to bude dobre 😀

denisse
31. máj 2010

@mojalili lili mala minuly tyzden tiez kasel? co si jej na to davala? a uz je ok?

janulienocka
31. máj 2010

dakujem @denisse, to mame len jednu skalku hotovu, a tuje nasadene, trochu zrovnany teren, este treba druhu skalku, zas naviezt ornicu pod travnik, posadit z dalsej strany kriky, ten travnik nasadit, terasu vydlazdit, no este je toho vela, ale uz mam aspon na co pozerat, lebo doteraz tu bolo len blato, stavebna sut, igelity ... no vidite ako sa rozpisujem o zahrade, sa tesim ako mala 😵 😀
@mojalili to mas ale cislo 😉 zlatucka je ...

mojalili
31. máj 2010

@denisse Mala skor sopliky a z toho ten kasel, lebo jej to stekalo dole. V noci sme sa dusili, Neisla som k lekarovi, tam by pochytila omnoho viacej bodrelu, tak som jej dala MUCOSOLVAN (tusim tak sa to pise), je to na rozpustanie tych hlienov a kezde deti ich nevedia vykaslat, tak stecu lahsie dole do zaludka. NA noc som jej dala (niekedy aj cez den) Prizinicovy zabal na krk, teply kapesnik a na to satku, to jej zvlhcovalo krk...na noc super vec. A Sterimar do nosa.....tak sme to nejako preliecili.... 😉 Hlavne je to vystihnut hned na zaciatku a ostat doma.

janulienocka
31. máj 2010

@mojalili aj mne maly chodit po suflikoch, vytahuje flase alebo cumlik, a sa pyta preco je to pre Jakubka aj on chce ... no v kuse ho odhanam ... inak ako sa citis? asi fajn, vsak? ci sa nam to viac krati, tym nam je lepsie 😀 no ja som mala v sobotu tolko energie ... som zobrala sekerku, kukam okolo seba ci ma niekto nevidi, vsetci zalezeni v dome ... tak si rubem a rubem (take kriky, co nam ostali za domom a chlapi nestihli porubat) a zrazu sused ku mne uteka: "susedka jezis nechaj, ja to porubem, alebo idem po pilu" ... tak hovorim ze v pohode, ja sa len tak s tym hram ... no chapete? clovek nemoze s tym bruchom uz nic robit 😠 😀 len lezat alebo co

mojalili
31. máj 2010

Sak to, ze sa citim lepsie a lepsie, prival energie ide na mna. LEn tie ruky su u mna problem, inak som v pohode. 😉 😉 😉 Ale uz by sa patrilo ist von akoze, nech sa nehneva 😠 😀

janulienocka
31. máj 2010

@mojalili 😀 neboj sa, maximalne dva tri tyzdne a mas drobceka pri sebe 😉
ja potrebujem pockat aspon do 3 jula, vtedy mi vychadza 270 dni, ba som mala matersku ...

mojalili
31. máj 2010

@janulienocka Hm, tak to ano, za takyhc okolnosti treba mat nohy pevne spolu 😀 😀 😀

maxara
31. máj 2010

Dobre ranko krasulky,
no to je dnes pocasko jak rit. Prave tu zacalo nejako pofukovat, zatihanute je a to mam ist este aj dnes zachvilu s Larinou sexovat 😖
janul ta zahrada bude urcite krajsia ako doteraz 🙂 to je 100pro. Ja mam uz dva roky okolo domu len blatnu pust, pripadne zaburinenu.. minuly rok sme mali zeminu dokonca len tak v dvoch mega kopach a na nich rastlo asi za velky stavebny kontajner buriny.. ☹ teraz konecne sme vydlazdili terasu a zasadila som aspon ruze, co nasi likvidovali moje vypestky a ockovance.. Ale uz mam kupene aj travne semeno, takze teraz pockam, kym mm spravi v stredu skusku a budem ho pekne zapriahat jak sa patri.. furt ma nieco, preco sa to prave neda..
@denisse, @luminkasp, @katarina7777 vy ako budete hovorit s vasimi detmi, resp lumi a deni vy ucite vase male aj po slovensky? Hm?

sunnygirl
31. máj 2010

dobré ránko bábiky,
pridala som nejaké fotky do albumu.
tak ja so Šmudielkom sme spinkali fantasticky, teším sa 🙂
dnes máme poradňu, ale až o 14:15, tak potom dám vedieť.

Prajem pekné písanie, páááááááááááááá 🙂

denisse
31. máj 2010

@maxara ja rozpravam iba slovensky .. aj doma aj v praci 😀
nela miesa slovencinu a cestinu ... viac rozprava cesky, kedze je v ceskom prostredi ... ale ked je u nasich, tak po chvili prevazuje slovencina ...
ja som zmierena s tym, ze cestina bude jej "prvy" jazyk ... v tom bude studovat ... ale velmi by som chcela, aby po slovensky vedela, hoci pasivne, aby jej to nebolo cudzie a aby si napriklad bez problemov precitala knizku v slovencine ...

sunnygirl
31. máj 2010

mojalili, denisse, janulienočka: držím vám palčeky, aby tie vaše ratolesti boli ozaj zlatučké a dobručké pri tých nových drobčekoch, ktoré pribudnú 🙂

sunnygirl
31. máj 2010

nezabudla som ani na ostatné, čo už majú drobcov starších, aj vám 😀

meruska
31. máj 2010

dobre ranko 😉

robika
31. máj 2010

Ahojte,
@janulienocka - velmi pekna zahrada
no po tomto vikende som zistila, ze som uz odpisana, zehlila som vcera 2 varky z pracky a vecer som si myslela, ze budem plakat, tak ma bolel chrbat a krize, naozaj uz velmi nevladzem a rano som si myslela ze nevstanem do prace, aj som uvazovala ze zostanem doma, ale asi bude tento posledny mesiac aj horsie, tak este chvilu vydrzim...

luminkasp
31. máj 2010

@maxara, ja sa s malou rozpravam iba po slovensky, ked sme same dve, citam jej slovenske knihy, pustam cd, pozera rozpravky, ked sme so spanielmi, hovorime po spanielsky, pokial ona nechce, aby jej niekto nerozumel 😎 , uz si to totiz uvedomuje, ona je bilingualna a nema vobec problem, ani ked sme boli na slovensku ani s nami. s malym budem tak isto 😉

luminkasp
31. máj 2010

bezim, musim ist prefotit papiere, poslat ich a potom ist na tu poradnu, myslite na mna

any23
31. máj 2010

dobre ranko tehulky🙂my sme cez vikend boli na nasej chalupke,super bolo,po sto rokoch som sa skvele vyspala...ten dedinsky vzduch snad robi zazraky...ale zaroven aj unavuje,dokopy nic som nerobila len som sa tak tmolila po dvore ale citim sa akoby som cely vikend lopatovala...mna tiez uz vsetko boli-krize,kolena,tu ma picha,tam ma picha,malinka ma nesetri teda vobec,okopava ma do rebier ostosest,rucickami zas sermuje tam dolu ach jaj uz aby bola vonku...niezeby sa mi tehulkovanie nepacilo,uzivam si to len sa uz neviem dockat...ale to my tu vsetky...brusko tvrdne,ale pomenej ako doteraz,baby mne minule doki hovoril ze mam nadalej uzivat magne,ze do porodu,len to sa ma od 36tt vysadit nie???tak som pocula...vsak to neporodim ani do septembra...

any23
31. máj 2010

janulienocka krasna zahradka...

luminka drzim palce u dokiho nech je vsetko ako ma byt...

nas alex sa tiez na sestricku tesi,tiez sa nevie dockat stale sa vypytuje kedy sa uz narodi...ked som prala a zehlila vecicky len chodil a ocumoval a obchytkaval,neslo mu do hlavy preco je to take male...a robia si s tatinkom zomna srandu-minule za mnou dobehol a pytal sa ci som zjedla loptu to .ho tati nahovoril potvory...a minule zahlasil ci by nebolo lepsie keby som ju vyplula ako porodila,chi chi ten si snad vazne mysli ze som ju zhltla...

robika
31. máj 2010

@any23 to magne b6 sa ma uzivat do 36tt a potom uz vysadit, tiez som sa minuly tyzden na to pytala lekara

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre