Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
4. jan 2010

Uff 14 hodin rodit... ja sa tak nejako spolieham na to ze aj tentokrat to bude "rychlovka"... ja som rodila prirodzene bez napichnutia akychkolvek medikamentov. (tak som o tom vzdy snivala ze ziadna infuzka nic, ani neviem preco z toho mam hrozu ved to nic nie je, mala bola na infuzke 2 mesiace a v pohode to zvladla) Tak som zvedava ... katy a kde si rodila? Mne nakoniec mohol muz ovlazovat usta ale pit som nemohla....
pachy aj mne stale vadia, umyvacka, chladnicka, prasky na pranie.... hnus

katy1979
4. jan 2010

miki nejako neskoro lebo vsak po odteceni plodovky by si mala porodit do nejakých 14 hodin. mna aj preto cpali oxoticonom lebo dosiel primar na kontrolu a nieco sa mu nezdalo tak ma napichli.

zrzulka ja v ruzinove a teraz pojdem asi na antolsku nech si odskusam zasa nieco nove. joj prasky na pranie mne smrdia totalne vsetky. vyprate veci si na seba obliekam s hrozou.

zrzulka
4. jan 2010

Miki preco ti nakoniec urobili sekciu? ufff tak to muselo byt strasne 3 dni ta trapit....nechcela by som to zazit....

katy koho si mala zazmluvneneho??? ja chcem ist tentokrat asi do ruzinova....malu som rodila na Antolskej. Ako pises zmena je zivot.... len v Ruzinove nikoho nepoznam ... akurat toho "doktorika" ku ktoremu som chodila ked som bola tehu s malou. toho by som radsej nepoznala.... 😝

katy1979
4. jan 2010

zrzulka a ku komu si chodilla s malou? ja som nemala zazmluvneneho nikoho a bolo to uplne v pohode. tiez som nikoho nepoznala tak som to nechala na nahodu a nakoniec ma odrodila taka mlada dokina celkom bola v pohode.
na antolskej rozmyslam ci si niekoho zazmluvnim. predsa len je to peknych par tisic a hodili by sa aj na ine veci. ale zasa chcem nadstandart izbu ak bude volna.

mirka285
4. jan 2010

tak ja som pri prvom tehu pribrala28 kg a rodila som 16 hodin ☹ poviem otvorene,pre mna to bol najhorsi zazitok mojho zivota,detaily rozpisovat radsej nebude,a tentokrat som rozhodnuta pre cisarsky..

katy1979
4. jan 2010

mirka ale cisarsky si nemozes urcit ty len tak pre krasne modre oci to ti nikto neurobi.
ale napis ze preco najhorsi zazitok, nech sa poucime.

zrzulka
4. jan 2010

Kati to meno ti poslem do pm, tato etapa je uz za mnou, kdyby nahodou niekto odtial cital, nechcem s tym uz nic mat.... ale co som tu citala na nete prispevky na jeho adresu tak nebola som jedina ktora mala s nim negativne skusenosti. Ku mne bol este v pohode ked som citala co zazili ine babule .. 😝 😝 😝 . on inak nebol zly ale bol strasne na peniaze a pokial videl ze mu z niektorej tehulky nic nekapne do vrecka tak sa jej chcel zbavit...ale takym nevhodnym, neprijemnym sposobom ze az. Chodila ku nemu aj jedna kamaratka a tiez sa k nej zachoval strasne... zase co ho mali niektore pri porode tak boli spokojne tak ja ti naozaj neviem. ja som s nim dobru skusenost nemala ale zase nemam na neho tazke srdce... je taky aky je a ja si mozem nastastie vyberat....

Mirka ale na cisarak musis mat nejaky zdravotny problem,nie??? to nerobia len tak hocikomu ked sa rozhodne. ja zase radsej 3 krat odrodim normalne ako cisarak....Dufam ze aj teraz sa podari prirodzene.... Ale keby bolo v ohrozeni babetko tak by som urcite pristupila aj k sekcii ...

rybaanka
4. jan 2010

zrzulka no ja meriam len 158cm 😀

ja som rodila sekciou, ale nedobrovolne, porod sice zacal normalne, ale kedze som vraj mala uzku panvu a velke babo, nakoniec ked ma poriadne potrapili som skoncila sekciou, preto sa uz bojim aj jest, aby nebolo babo velike, ja by som teda radsej rodila normalne 😅

mirka285
4. jan 2010

tak aby som sa moc nerozpisovala,moj maly mal 4,5 kg a na zaver porodu nevedeli ci maju zachranovat mna alebo babo ☹ do nemocnice som bola hospitalizovana mesiac pred porodom,prelezala som tam cele vianoce Novy rok,este dva mesiace po porode som vobec nemohla chodit lebo mi zahnisali vsetky vnutorne stichy..a napr. doktorka mi povedala ze ked som mala prve dieta velke,budem mat aj druhe,takze ja by som to uz prirodzenym porodom neriskovala-kto nezazil nepochopi..baby a fakt si myslite ze v dobe ked sa da kupit vysokoskolsky diplom sa neda vybavit cisarak 😖 ale mne ten cisarak lekarka odporucila,kedze pozna moj pripad

ericica
4. jan 2010

tak to ste pribrali malo 🙂 ja som s malou pribrala vyse 20 kilo 😲 ked som ostala tehu mala som 58 a ked som isla rodit som mala vyse 80 ale to mam asi po mame aj ona tak bola mala som vela vody...ale po porode to islo rychlo dole 🙂
a co ja viem ci je skoro tie vecicky som mala v skrini v tom vakuovom vreci rozbalila som to sestre ona mi to vratila lebo uz s toho vyrastli tak som to pekne supla do komody ale to sa tie vecicky budu aj tak prepierat a mozno aj budem musiet odtial ruzove dat von cize to mam jedno ci to je v komode alebo vo vreci 😉
inac ja by som nechcela cisarak mne pride prirodzeny porod lepsi ako by ta mali rozrezat 😨
ale kazdy ma iny nazor...

rybaanka
4. jan 2010

inak baby ja som rodila na antolskej, mala som aj dr. zazmluvneneho a asi tam pojdem opat rodit, dr. este neviem ci si zazmluvnim 😔

ericica
4. jan 2010

aj ja som mala dr zajednaneho a bola som maximalne spokojna bol tom pri mne celu noc kazde dve hodiny az do oknca porodu on ma aj zasival a mala som stastie aj na porodnu asistentku chytila som tu co sme k nej chodili na predporodnu pripravu 🙂
a teraz si ho zajednam zase 😉

mirka285
4. jan 2010

uplne chapem ze niekto ma z porodu pekny zazitok,ten moj bol bohuzial trauma a preto som sa na druhe dieta odvazila az po 13 rokoch ☹ ale vsetkym vam zelam aby ste mali krasne a rychle porody a vsetky babatka boli zdravucke 🙂

zajacik...
4. jan 2010

Mirka to si si musela riadne vytrpiet ☹

katy1979
4. jan 2010

mirka tak to si mala blbe. ja som mala na izbe babu co tiez nevedeli koho maju skor ratovat takze ju uspali snad behom minuty, rozparali jej cele brucho kedze malý musel ist okamzite von. hrdlo mala doskriabane co vsetko museli robit rychlo.
ale ak ti to aj dokina odporucila tak nebudes mat problem s cisarskym

mirka285
4. jan 2010

veru stava sa vselico,ale mamina povedala ze mame velke deti v rodine,ze ona sama mala 5 kg,a k tomu postavy mame male-163 cm,a panvy mame tiez uzke..ale myslim si ze som tak dopadla aj preto,ze som nemala zazmluvneneho ci vtedy este dohodnuteho lekara,takze v podtate kazdy na mna kaslal,aj ma nechali 10 dni prenasat-pri takom velkom babe uplny nezmysel..takze pre vsetky baby ktore sa rozhoduju ci zazmluvnit alebo nezazmluvnit lekara-urcite ano 😉

ericica
4. jan 2010

mirka dufam ze teraz budes mat opak vsetkeho co si mala po prvy raz....
krasny ,rychly a lahky porod 😵 😵 😵

takyna
4. jan 2010

babule už vás niektoru trapia hemoroidy?lebo mna uz zacali... 😒

ericica
4. jan 2010

takynka to su krcove zily???

mirka285
4. jan 2010

je takyna,mi to bolo blbe sa pytat,mna strasne ☹ mam strasne tvrdu stolicu,kym sa vy.... tak si aj poplacem,a zostane s mnou sama krv z konecnika ☹

takyna
4. jan 2010

Mirka ja ani nemam tvrdu a aj tak ich mam, som sa zlakla..., ale vraj to je normalne maternica tlaci na malu panvu 😝
Erika nie to je krvacanie pri velkej potrebe

zrzulka
4. jan 2010

Uff Mirka to sa az zle cita, je mi luto co si si musela prezit :((((( Pekne si napisala kto to neprezil nepochopi. jasne ze z takeho porodu by mala traumu kazda z nas ... Drzim palce aby si druhy porod prezila v pohode a mala nan len pekne spomienky..... Ked ti da lekarka "papier" tak jasne ze mas narok na sekciu. ja len ze kdesi som zacula ze aj cisarak prinasa rizika a preto rozhoduje lekar o tom ci ho vykona alebo nie....A mas pravdu peniaze hybu svetom, kupit sa da vsetko. aj cisarak.....taky je svet...

mirka285
4. jan 2010

zrzuka dakujem 🙂 k tym hemoroiom,ja som to mala aj pri prvom,a potom to preslo,tak snad...

takyna
4. jan 2010

Mirka ja som to tiez mala pri dcere, presne ako ty si pisala, zapealo ma ale strasne, niekedy som tlacila ako pri porode... 🤐
mala si fakt tazky porod Miri, prajem ti aby pri druhom babu bol bezproblemovy 😵

mirka285
4. jan 2010

taky dakujem..a k tomu jem kazdy den jogurty,vlakninu,ovocie a stolica je aj tak tvrda..som rozmysala ze by som skusila niake probiotika tie sa v tekotenstve mozu,spytam sa doktorky najblizsie..bo niektorym babam z konika pomohli aspon na pravidelne vyprazdnovanie

takyna
4. jan 2010

Miri a beries kyselinu listovu?, lebo mne znej je najlepsie co sa tyka stolici a mozno aj tie probiotika zaberu, len keby neboli take drahe... 😖

mirka285
4. jan 2010

neberiem,uz som to tu citalo ze by sa to malo brat,ale doktorka mi nic take nehovorila..ja vlastne neberiem vobec nic,moja doktorka sa asi boji aby mi prilis nerastlo babo 😀 😀 😀

takyna
4. jan 2010

Asi áno 😀 , ale s kyseliny by nemalo až tak rásť čistej 😉 🙂

mirka285
4. jan 2010

maju to v lekarni? v akej forme,tabletkovej?ci treba mi recept od doktorky?

takyna
4. jan 2010

maju to v lekarni, ale ak si to das predpisat u gynekologa, tak to budes mat lacnejsie, ja si to davam predpisovat, kyselina listova priaznivo pôsobi na hrube crevo, okrem ineho, a to zarucuje lepsie vypraznovanie, skus, za to nic nedas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre