Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
3. jan 2011

@aalexis007 tak je mozno na case zaviest prikrmy alebo vecernu kasu.. ak nezaberie, tak nic..

@kafoditka este nejdem.. bud zbehnem zajtra alebo uvidim

maxara
3. jan 2011

@kafoditka no ved take stacia.. take cca, ked tak sa upresni po poradni

alllexa
3. jan 2011

@aalexis007 - no presne ja mam to iste s Miskom! Tiez som z toho uz na nervy. A to mi ani vecer nechce zaspat, ked zaspi do jedenastej, tak normalne oslavujem.

aalexis007
3. jan 2011

@maxara uz som na obed zacala davat zeleninku a tu spapka pekne. Ale nic ine. A tu kasu davas aj ty? Ako ju davas malej?

alllexa
3. jan 2011

@maxara - ja som mu skusala raz vecer dat Miskovi kasu a jednak to nevedel poriadne jest a aj tak to nezabralo, lebo chcel zarovej aj mlieko a o dve hodiny bol zase hore🙂 Ale s prikrmami zacnem az 14. januara, ked bude mat 6 mesiacov.

lutsine
3. jan 2011

baby je to normalne,ak ma dietatko stolicu ako"kozie bobky",taketo nieco sa dnes podarilo mojmu syncekovi.....?

maxara
3. jan 2011

@aalexis007 nie ja nedavam kasu.. mne Ninka spava uz 4 mesiace celu noc.. s obcasnymi vynimkami.. ale tak ja som jej davala k mojmu mlieku este aj UM, cize preto spavala tak dobre..

@alllexa Ano Alex, preto vravim, ze otestovat, ci to je od hladu a ked nie, tak potom uz asi len vydrzat 😒

maxara
3. jan 2011

@lutsine podla mna ak davas zeleninku alebo ovocie, tak je to normalne.. moja Ninka kaka odkedy davame zeleninku normalne sulce.. uz nema ani pastiku ani kasu, ale normalne hovienko

ericica
3. jan 2011

ahojte baby malinka mi akurat zaspala ale predtym mi dala este krasny darcek ,,,plnku plienku prekakanu az po chrbatik.....
@maxara maxi zajtra idem s malinkou do poradne tak ti poslem nase miery 😉 dufam ze nas aj zaockuju lebo nas mali uz 20 novembra len sme este stale chory 😨
dam vediet...

kafoditka
3. jan 2011

@ericica Eri vsetko najlepsie k narodeninkam 😉

monline
3. jan 2011

@ericica Všetko najlepšie k narodeninám prajem 🙂

sunnygirl
3. jan 2011

PROSÍM O RADU!
Už som trocha unavená, to naše drobčiatko si od vianoc pýta papať každú hodinku a pól horko ťažko vydrží dve hodiny a v noci nápodobne. Stolicu má v poriadku. Očkovali ju pred Vianocami (22.12.)je nepokojná, neviem či jej idú zúbky (pozerala som do úst, nič tam nevidím, ale hryzátka hryzie o dušu, ale neslintá, iba všetko obžúva), no nieje to ona, tak neviem či od toho očkovania, či od tých zúbkov, a či mám ísť k detskej Dr. aby som jej aspoň na noc dala nejakú kašičku, aby som sa trocha vyspala. Poraďte, ďakujem.

sunnygirl
3. jan 2011

zabudla som napísať, že ju iba kojím, ani čajíky nedávam

monline
3. jan 2011

@maxara tiež si myslím, že by si mala znehnúť k lekárke po antibiotiká, to nie je sranda..ja som ti tuším písala údaj polročný, domáce váženie, lebo vtom čase sme nemali poradňu....ja čakám kým budú mať všetky deti pol roka a údaje v tabuľke a potom sa možno pohrám s tými grafmi..problém je v tom, že ked som pridala tie zvyšné deti, čo doplnili údaje, tak už to bolo nečitateľné..a zas ak majú byť tri štyri grafy, tak to stratí efekt, ved grafy majú byť na porovnanie..tak neviem čo vymyslím ešte...

@gabika41 gratulka k polrôčku 🙂
@aalexis007 tiež si myslím, že je hladný..ja tiež kojím, dávam síce príkrmy, ale stane sa, že má aj celý deň iba mlieko a nebudí sa mi v noci viac ako raz...teraz ked je chorý má len pár lyžičiek ovocia doobeda a celý deň je kojený

Zaspal mi, o pol 12 ideme z domu na kontrolu k lekárke, som zvedavá

aalexis007
3. jan 2011

@sunnygirl Môj malý tak papá od narodenia - každé 2 hodinky a aj menej a to 24 hodín denne 😉

sunnygirl
3. jan 2011

@ericica všetko nááááááááááááááááj 🙂

aalexis007
3. jan 2011

@monline len on tak papá už od narodenia. Asi mu vyskúšam dať na večer UM alebo nejakú kašičku 😉

monline
3. jan 2011

@sunnygirl bude asi hladná..a idú jej zúbky, to trvá dlho, očkovanie by malo prejsť po dvoch troch dňoch..ked kojíš, pije dlho, či niekedy aj krátko? kojíš z oboch prsníkov naraz, či po jednom? lebo niekedy môže pýtať prso na upokojenie, niekedy od smädu, niekedy od hladu

sunnygirl
3. jan 2011

@aalexis007 jejdá 😅 ja len kvôli tomu, že Lenka papala každé 3 hodinky a v pohode, bojím sa aby neschudla, lebo sa mi nestíha tvoriť mlieko, dosť ma potom cvaká, lebo chce vytiahnuť a asi jej nejde toľko koľko by chcela, potom je umrnkaná a nervózna a ona taká nebola 😨

monline
3. jan 2011

@aalexis007 ja dokrmujem od 4 mesiacov aj ked som plne kojila..spočiatku raz denne, teraz aj 3x, nemám pocit, že by mi inak spal ak má večer kašu, ale zas on dobre spal aj predtým, prespával celú noc..teraz ako je chorý, budí sa na soplíky, tak okolo polnoci ho nakojím a spí do rána

monline
3. jan 2011

@maxara to je fajn, že s F píšete ako predtým..ste si navzájom bútľavými vŕbami? niekedy to dobre padne, ak sa zveríš niekomu cudziemu 🙂 a verím, že by ti bolo nepríjemné také vyšetrenie od neho, aj ked on je na to zvyknutý a vníma to inak..napriek tomu..radšej brucho pomágať ako riešiť anal 🙂

lutsine
3. jan 2011

@maxara no tak take sulce sme mali aj my.....dakujem... 🙂 🙂

sunnygirl
3. jan 2011

@monline niekedy dlho a pomaličky si vychutnáva, niekedy krátko ale zase silno, niekedy sa napapá z oboch, niekedy jej stačí z jedného (sama sa odpojí), keď je nesvoja tak sa len tak hádže po prsníku, keď je pokojná, tak v pohode, ja si myslím že kvôli zúbkom CICÍKUJE (ako to napísala moja známa) pre pokoj. Pozerala som do pusi aj lyžičku som dávala do pusinky, či niečo necingá, ale nič. Teploty nemá.

maxara
3. jan 2011

@ericica aj ja vsetko naj prajem 😵

monline
3. jan 2011

@sunnygirl a je spokojná po napití? možno jej stačí mliečko..ale nenasýti nadlho, alebo sa potrebuje chvíľu na to napiť, či upokojiť

sunnygirl
3. jan 2011

@monline snažila som sa aj ja to odpozorovať, ale nejako sa mi to nedá, raz je tá inokedy taká. Niekedy sa pekne napije, sama odpojí a potom usmieva ako herečka. A niekedy sa hádže s revom po prsníku ťahá až do bolesti a keď sa napapá, tak len cucká a cucká ako dudku a keď prsník vymením nenápadne za cumlík, tak je potom nesvoja a umrnkaná do ďalšieho kojenia.

maxara
3. jan 2011

@monline tomu ver.. ja by som asi odpadla od hanby, ale tak ked je pruh ovela lahsia operacia, ani brucho nebudu nafukovat, vlastne ani otvarat, tak ani nemaju moc dovod na take vysetrenie, ked ani predtym mi ho nerobili, len napisali, ze robili.. alebo mi ho robili v narkoze a to nech si robia co chcu 😀 .. ano, ja sa mu teda nejako dramaticky nezverujem, ale obcas sa mu musim trosku postazovat, aby si nemyslel, ze len on sa mi furt stazuje, lebo potom ma vycitky, ze ma zahlcuje jeho problemami 😉

@lutsine 😉

denisse
3. jan 2011

ahojte ...
my sme dnes veeelmi skoro vstavali, uz pred siedmou, to u nas nie je zvykom, kedze sa celu noc kojime, tak zvykneme aspon do 8.30 potiahnut ... ale aj nela skoro vstala a tak sa to vsetko zbehlo, ze nam uz neslo spat ...
nela v noci hystericky plakala, sme ju nemohli s mm utisit, az sme ju museli uplne zobudit a tak sa nejak u mna na rukach upokojila a isla znova spat ...

@oacka ... stale mame vajco, nechcela som ju skor nez bude sediet davat do vacsej, ale asi idem nejaku hladat ... aku ste kupili vy? ja budem hladat 9-18kg ...

@alllexa ... mne to nocne kojenie ani nevadi (vacsinou aj viac ako 4 krat), ak hned spime dalej ... ale mame casto noci, ked sa po kojeni vrti, prdi, mava rukami, nohami, nevie sa ulozit, tak ju chytam, drzim a velmi sa nevyspim ... a potom su este horsie noci, ked po kojeni nezaspi vobec a musim ju unosit na rukach a niekedy sme takto hore dve hodiny aj viac ... takze som s "iba kojacimi" nocami tisko spokojna, lebo viem, ze moze byt ovela horsie 😉

@maxara ... som vselijaka, len nie urazliva ... a ani neviem, co z tvojho prispevku ma mohlo urazit, nic take som nespozorovala ... 😀

denisse
3. jan 2011

@sunnygirl
mne mala cez den vydrzi tri hodky, ale v noci ju kojim castejsie ... myslim, ze to nie je hlad, len sa potrebuje upokojit .. ale buduci tyzden jej skusim k veceru dat nemliecnu ryzovu kasu do mojho mlieka(teda dufam, ze sa mi podari nejake v priebehu dna odstriekat)

tatianka.g
3. jan 2011

holky prave riesime s mm vyber autosedacky a ako vzdy si idem po radu prave k vam, urcite ste to tu uz rozoberali ale neviem, na ktorych strankach to mam hladat
aku autosedacku mate vy a ako ste s nimi spokojne? kupovali ste 9-18kg alebo 9-36kg?
budem velmi rada, ak mi poradite pri vybere 😉 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre