Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

terina25
10. mar 2011

@tinaki1275 to spoločné papanie skúšam.lepšie povedané.ak idem krmiť malého,tak dcéra hneď príde a chce aj ona.takže ich krmim oboch naraz 😀 len škoda,že syn nejako nie je na normálnu stravu.to je ten problém.aj dnes som mu dala špenátovú polievku,zjedol možno 6 lyžičky,odgrgol si a viac už nechcel.s dcérou v tomto nebol problém.ona vždy všetko spraskala 😀 ale on by len jedol stále mlieko.aj včera...dala som mu postrúhané jablko,zjedol pár lyžičiek a potom ho z neho napínalo.tak ja neviem aké jedlo mu už dať.

inak...už badať pokrok so spánkom.včera zaspal večer syn sám s nami v posteli a dnes sám na posteli.a spal až 2 hodinyyyyyyyyyyy.to je zázrak.len dúfam,že to nezarieknem.

musím končiť,dcéra sa zobudila.

tinaki1275
10. mar 2011

@terina25 no vidis aspon ten spanok bol lepsi ..s papanim sa to tiez upravi uvidis...aj moja je malo a mala obdobie 3 tyzdne ked chcela len mlieko a jedla tak 3-4 lyzicky prikrmov..a uz sa lepsi ..len skusaj a prides na to co mu chuti ..ja ju tiez nenutim ..

denisse
10. mar 2011

@terina25
kojis alebo davas UM?
ja som to tu uz vcera pisala ... niektore deti si dlho zvykaju na inu stravu ako je mlieko a aj preto sa tuha strava pre deti do roka vola PRIkrm, lebo hlavne je stale mlieko ... ak ti maly pije mlieko, prospieva a ochutnava kazdy den aspon par lyziciek novych chuti, tak by som sa vobec netrapila ... 🙂 ved on na to raz pride, ze jedlo je fajn vec ... este ich budeme okrikovat, aby tolko nejedli, lebo budu tucni 😀

denisse
10. mar 2011

@tinaki1275
ale ja sa naozaj v dany moment velmi zlostim ... ale vzdy ma to rychlo prejde 😉

katty17
10. mar 2011

@tinaki1275 - mati, ja verim ze to nieje nic take vazne. ale ked mi pedina, neurologicka a aj dnes kozna povedali ze ostavame nadalej na pozorovani tak ma to trosku soklo. potom mi povedali ze preco. je to kvoli jednej chorobe ... jasne ze sandricka ju prave nemusi mat ale vraj nikdy nemozes vediet. ...
Babule z BA, od piatej nevychadzajte von. idem totiz soferovat na taku hodku a pol 😀

tinaki1275
10. mar 2011

@katty17 chapem ta..ja by som tiez bola v strehu ..ved ja som kvoli kolike bola na vsetkych moznych ultrazvukoch ..🙂)

tinaki1275
10. mar 2011

baby tak sme rozhodli ze musime okamzite kupit novu autosedacku pre malu ,vyvadza vo vajci strasne....musi byt 0-18kg ..tak ak mate nejake dobre tipy hodte mi ich...ja som zatial mrkala na bebeconfort iseos ale katarina spominala ze je nic moc.. tak som este videla inglesinu a bebeconfort opal...mate niektora skusenost s maxi cosi priori ?Leia 9kg bude mat tak za 2 mesiace ratam 😒 (teraz ma 7650g) takze bohuzial sedacka v dalsej kategorii neprichadza do uvahy ..lebo mi vyreve dieru do hlavy(pozicane od @denisse 😀 )...tak hodte tipy ked budete mat cas...dik

denisse
10. mar 2011

@tinaki1275
a co tato?
http://www.slune-cz.cz/autosedacka-britax-first...
nazivo som ju nevidela, ale citala som celkom dobre referencie ...

tatianka.g
10. mar 2011

@denisse tak to vam uprimne zavidim, ze uz nemusis trapit barunku, nas caka opat dalsia kontrola a mam pocit, ze je to jeden velky bludny kruh
tak ta pokuta bola za nerespektovanie STOPky v jednej hlupej dedine, kde za den prejde mozno 30 aut... ☹ a oni za taku banalitu vyrubu 150€, ved to je likvidacne idioti

tinaki1275
10. mar 2011

@denisse dik vyzera dobre...hned idem omrkat aj referencie... 🙂

bambola
10. mar 2011

@terina25 uz musim zareagovat 😉 ja ti tiez asi moc neporadim kedze mam len jedno dieta a nic ine ako skusat, skusat a skusat a rezim , rezim, rezim by som ti neporadila aj ked viem , ze s dvoma deckami je to tazsie, ale napr. @denisse ma s barou rezim a dava ju spat o rovnakej hodine aj ked vie, ze ju bude uspavat 30 minut a pospi len 10 (to je na porazenie) 😒

ja som ti len chcela napisat, ze asi si ten tvoj problem zle opisala lebo ked som to citala ja tak ako prve ma napadlo, ze nechavas maleho hladovat 😕 preto sa nedivim, ze ti baby tak radili a isto to nemysleli zle.
mozno by som zvazila aj skolku pre malu, aspon na pol dna.

vierkaha
10. mar 2011

Ahojte, dnes som nejaká rozbitá celý deň mám brutál migrénu. Už ma to počasie poriadne serie a hlavne ten kolísajúci tlak 😠
@tinaki1275 maxicosi priori je z nich najväčšia ( aspoň som to čítala v diskusiách inak ja ju chcem kúpiť Maťkovi ) skúsila by som mrknúť od maxi cosi Tobi alebo pearl tie sú menšie a Leia nevyzerá na to že by v budúcnosti chcela trhať váhové rekordy tak by vám možno vyhovovali 😉

mirka285
10. mar 2011

caute koceny...co to tu dnes mame?tusim sa riesi vsetko mozne dnes...ja som vymasirovana,dufam,ze sa zajtra postavim z postele,ale naozaj som to potrebovala...
@katty17 si ma s tym fliacikom vystrasila,aj Linda taky ma na hrudi,len je mensi,ale ma farbu bielej kavy a tiez som mu najskor nevenovala pozornost,ale uz minule som to ukazovala Gabovi,tak veru to ukazem aj pedine na najblizsej poradni... @katarina7777 uzite si to a posli nam trosku slniecka

gabika41
10. mar 2011

@katarina7777...tisko zavidim a pekne si to uzi.....myslim si,ze s Tvojimi blond vlasmi budes mat o zabavu postarane....... 🙂

monline
10. mar 2011

@bambola o pirátskej stránke neviem..ono raz bude taký systém, že ebooky sa budú dať kúpiť...ale tie najnovšie asi nenájdeš dosť dlho ☹

baby, vôbec vás nestíham čítať, idem uspať drobčeka, dúfam, že skoro zaspí a dostanem sa sem, nech si vás prečítam a čo to napíšem...aj fotky čo pridala maxi som len preletela, ale nestihla na ne reagovať...ale už som to vymyslela- zajtra spravím detský kútik sem do izby k pc, lebo s Danielom na rukách sa tu nedá byť a ked spal, pospala som s ním ..dnes bol čas na spanie..
a už piští, tak pekný večer prajem

noemarta
10. mar 2011

ahojte,
@monline napodobne, vobec nestiham citat, dnes som mala sice taky frei day, bola u mna kamoska a suseda, ale teraz to idem dobiehat, ale aspon som sa trochu uvolnila, odreagovala, nie len hlava v cislach 😒
neviem co ste rozoberali,koho co, ale idem vas skusit docitat...

kafoditka
10. mar 2011

Caute baby, dnes vas len citam, ale nejak sa mi nechce prispievat.. bola som dnes za gazdinku, varila som obed a potom aj piekla kachliky, takze som so sebou spokojna 🙂 nalada sa u nas trochu zlepsila, si predstavte, ze ten moj ujo ma vtaciu chripku 😲 vrtulnikom mu bola dovezena vakcina z BA a zazracne mu zabrala.. zevraj je to na dobrej ceste, ale stale nema vyhrate 😔 ....

katty17
10. mar 2011

BABULE - tak ja som dnes soferovala 🙂 bola to paradicka. je pravda ze mi srdénko poskakovalo ale slo to. 🙂 previezla som sa do ivanky na langos a naspat 🙂 @noemarta - hned som na teba myslela ze ked si tuto cestu natrenujem mozem rovno aj do zalesia vybehnut 😀
@mirka285 - miri, nechcela som vystrasit ohladne toho fliacika. ja som to vnimala od zaciatku ako sa jej vytvoril... ono to vazne nemusi nic znamenat ale istota je istota. citala si si miri ten clanok co som dala link? ked pojdes pedine tak sa na to radsej opytaj. alebo s tym chod kludne rovno detskej koznej lekarne. pre istotu. a pozorujte linduske ten fliacik.my mame prist na kontrolu o pol roka.

mirka285
10. mar 2011

@katty17 no ved prave,ze som si ho citala,a ja ten fliacik tiez pozorujem uz dlho,ja som si najprv myslela,ze to ma otlacene alebo ze to je modrina,ale je to fliacik,coskoro mame poradnu,tak to ukazem pedine...

mirka285
10. mar 2011

no mala mi zalomila,idem kuk telku,som dnes nejaka prijemne unavena...

tinaki1275
10. mar 2011

@vierkaha no tak teraz som vlastne zistila ze maxi cosi tpearl,tobi ,a priori su 9-18kg... 😒ja potrebujem 0-18kg..kedze ju chcem pouzivat uz za taky medias a to ani nahodou nebudeme mat 9 kg.. 🙂takze mi zistali len beb confort opal ,britax first class plus ,a inglesina -marco polo ..
baby viete este o nejakej vhodnej 0-18kg?

katty17
10. mar 2011

@tinaki1275 - mati a nechces vazne pockat taky ten mesiac? ved aj tak je najvhodnejsie davat do takej sedacky dieta ked vie samostatne sediet. je to kvoli vyvinu chrbtice. neunahli sa.... alebo to je nejaka ina speci sedacka? 🙂

katty17
10. mar 2011

@mirka285 - ved nic v tej telke nieje. ja mam pustenu sehere 😀 a popri tom robim faktury a ine pracovne vecicky 🙂

katty17
10. mar 2011

@tinaki1275 - mati, mne vcera risi s nadsenim povedal ze uz vybral on sam pre malu autosedacku. som bola prekvapena ktoru sam od seba vybral 😉 tu istu by som aj ja vybrala ale pride mi dost draha... tak asi by som hladala lacnejsiu verziu 🙂 vybral romerku hneducku. a hnedu ja neskutocne mozem 😉

janatt23
10. mar 2011

No ja som jej ho skusila dat a hned mi ho vyvracala. Aj ked si porovnate zlozenie a tabulky s obsahom vitaminov, mineralov a vsetkeho tak Aptamil ma toho o moc menej ☹ Mozno jej to skusit dat nejako pomalicky, postupne pridavat k Nutrilonu. Hustota sa mi zdala celkom ok. Aj tahala normalne. My sme mali ten HA tak mozno ten je redsi.
Este som sa vas chcela spytat od kolkych mesiacov ste zacali davat malinkym mliecne vyrobky. Alebo aspon prevarene mliecko s krupicou. Dr mi hovorila, ze az od 10 mes ale kamaratka davala jogurty uz od 8 mes. Tak neviem 😒

vierkaha
10. mar 2011

@tinaki1275 aha som si nejak nevšimla 😅

maxara
10. mar 2011

@terina25 to je vsetko pekne, mozno naozaj budem hoorit inak, ale jedno viem na sto percent, rezim bude mat aj 5 deti, ked uz iny nie, tak aspon priblizny denny rozvrh a vecer bezpodmienecne v rovnaky cas ulozit na noc. Sklamana som z toho, ze styl, akym si sa "podakovala" za rady, aj ked boli pre teba o nicom, ma minimalne zaskocil, kedze to znelo skor ako vysmech. Ziadna z nas nie je telepatka, nemozeme vediet ako to u vas chodi a co si skusala a co nie, ked napises ze prosiiiim pomozte mi, maly mi nechce spat ani cez den a ani v noci nespi v kuse. Ked sa ta spytame na rozvrh, tak napises, ze spi pol hodinku za cely den a nejest ti vydrzi aj 5 hodin. To mne teda neznie akoze davam mu jest skoro stale ale on nechce vobec nic a je asi kazdych 5 hodin.. proste napisala si to ako madarka a my sme si mali vsetko domysliet, poradili sme ti a ty nam tu vysmesnym stylom odpises, ako keby sme tu boli vsetky trafene, len ty lietadlo.. proste.. Ano pamatam si, ze si tu na zaciatku riesila tabulku aj si prispievala. Aj som ti posielala udaje a odpovede som sa nedockala. Ale sak ja chapem, ked je niekto zaneprazdneny, nema cas na vykecavanie na konikovi. Ale ked si idem po rady a vsetky reakcie na to, co napisem, su rovnake a cudujuce sa, tak asi som to bud zle napisala, alebo som naozaj divna...
A este jedna vec, ked ta nasrala monline tym, ze ti napisala, ze chudacik je hladny smadny.. podla teba, co si mala mysliet, ked si to tak napisala? Ty by si si co napisala? Ved aj ja som bola zhrozena a vlastne vsetky reakcie boli take iste, len mon to napisala natvrdo. Takze si to zle napisala, chvalabohu.

maxara
10. mar 2011

@katty17 😲 som to citala.. dufam, ze to nie je to.. mate to v rodine?

tinaki1275
10. mar 2011

@katty17 Leia sedi uz nejake dva tyzdne uplna sama bez problemov..tazke v tom problem nie je ..ja by som ju vo vajci nechala aj do zimy ,mne vyhovuje a mam to aj s isofixom ..naklapnem na kociar a idem je to maximalne pohodlne, len ona mi neskutocne vyvadza ..a myslim ze hlavne preto lebo ma nevidi ..na predne sedadlo ju nemozem dat ,lebo u nas sa v aute iba spolujazdcov airbag vypnut neda,musia sa vsetky komplet ..tak fakt mi neostava ine ako kupit sedacku 0-18kg..kedze cakat kym bude mat 9 kg...to sa dockam za take 3 mesiace..dovtedy sa zblbnem od jej revu ..a Romerka je super...

tinaki1275
10. mar 2011

@janatt23 ja som zacala davat detske jogurty od zaciatku osmeho mesiaca... a kase mliecne od siesteho mesiaca cca ,teda kupila som tie ktore su vhodne od 6.mesiaca,ale moja ich velmi nemusi..tak ich tlacim ja 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre