Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

matita
21. dec 2009

kenan.... myslim, ze urologicky caj nie je pre tehotne, lebo odvodnuje... a celkovo sa bylinkove caje neodporucaju, lebo dopad byliniek nie je testovany. podla mna by sa mali iba ovocne caje.

zrzulka
21. dec 2009

kenan jasne je to na kazdom na zvazeni co sa tyka ockovania. ja som sa rozhodla ze ockovat nedame... Pri malej sme dali a tak to aj neskor dopadlo...
tak isto budeme aspon prve tri mesiace bez navstev a kontaktu s ludmi... nebudeme chodit do obchodov a podobne zalezitosti....viem ze sa s pochopenim najma u rodiny nestretneme. uz teraz sme odriekli svadbu sesternice ktora sa vydava v auguste. snad to pochopi a neurazi sa.... Viem krute ale uzili sme si s malou svoje po narodeni a uz by som nieco podobne neprezila....

kenan tu je zoznam byliniek ktore sa udajne nemozu v tehu. Ale napriklad zazvor je tam zakazany a niekde sa uvadza ako pomoc ked byva zene nevolno najma na zaciatku tehotenstva.
urologicky sa zrejme preto neodporuca pretoze je to zmeska viacerych bylin.... ale poznam napriklad zeny ktore pili a boli v poriadku takze ono je to tiez vsetko tak strasne individualne... tazko hodnotit. opatrnnosti v tehotenstev nie je nikdy dost ale taktiez si myslim ze ani prehnana opatrnnost nie je na mieste. je to na zvazeni kazdej z nas aky postoj zaujme....
http://www.alinka.sk/c/ktorym-bylinkam-sa-v-teh...

achojka
21. dec 2009

Kenan, ja by som to s bylinkami radsej neriskovala. Aj v lekarni mi raz povedali, ze s bylinkami sa pocas tehotenstva musi opatrne. 😉

achojka
21. dec 2009

Mozno by som radsej skusila nealkopivo. To mozes, a tiez je na mocove cesty.

stanka33
21. dec 2009

Ahojte....

gratulujem vsetkym k potvrdenym srdieckam...

co sa tyka cajov, ja by som neriskovala..radsej si kupte caj pre tehotne tie sa mozu....a z ovocnych je najlepsi sipkovy tod moj skusenost...

kenen uplne ta chapem s tym dvihanim ja musim maleho aj 10 krat za den aj viac... prekladat pri obliekani prebalovani, ked davam do postielky..snazim sa obmedzovat ale neda sa ..hadam to nevadi... a to nehovorim ze sa dakedy pozabudnem...

uz som si myslela ze mi je lepsie co sa tyka nevolnosti..a dnes zasa to zacalo ked som malemu davala jest...ale je to lepsie aspn dufam...aj sladke mi zacina chutit...

nejako malo pisete....asi peciete...co takeho dobreho???
ja sa zajtra chystam na rvarohovu stolu este som ju sama nerobila ale je super hadam sa podari..

terina25
21. dec 2009

ahojte baby,

nemám teraz veľa času sem chodiť.ale chcem vám popriať krásne pokojné sviatky v kruhu rodiny,hlavne veľa zdravíčka.nezabúdajte,že budúci rok,to už budú úúúúúúúúúúúplne iné vianoce.

My tento rok prvý krát v trojici a budúci už vo štvorici 😀

ešte raz krásne sviatky.

oacka
22. dec 2009

Ahojte, maminy! U nás nádherne sneží, aj u vás? Normálne mám vďaka tomu snehu dobrú náladu. Koláčiky napečené, darčeky nekúpené.... Ale hádam to ešte vybavím... Už štvrtý deň za sebou mi nie je veľmi zle! Musím si to užiť.
Terina, máš pryvdu, budúce vianoce budú dúfam úplne iné! S polročným malým zázrakom! neviem si to ani predstaviť.
Prajem vám všetkým pokojné Vianoce plné rodinnej pohody a Božieho požehnania!

nina88
22. dec 2009

Ahojte... mne bolo nastastie zle len od 6 do 9 tt, takze sa vytesujem... 😉
Na vianoce sa straaasne tesime, hlavne dcera, ta sa ide zblaznit... A vonku svieti slnieckoooo 😀

meruska
22. dec 2009

ahojte, tak ja vyshlasujem , ze uz mi je tyzden oki...ziadne behania na wc 🙂 dufam ze takto vydrzim i cez sviatky a uzijem si z tych dobrot co sa chystaju...

co sa tyka priprav na sviatky...kedze od minuleho stvrtka musim iba lezat... moja domacnost nevyzera priam ukazkovo... stromcek sice stoji, obrusy su sviatocne, ale ked sa pozriem datajlnejsie..hroza 🙂
muzim preletel vysavacom po byte len tak ledabolo a ked utieral prach, to ste mali vidiet... 🙂 ale som rada ze sa aspon snazi...ved vianoce budu i bez nablizkaneho bytu ... kolaciky tiez nepeciem kedze z postele by to slo asi len velmi tazko, spolieham sa na moje mamky 😉 ze nam kazda nieco nabali...

ked pozriem von oknom, ta kopa snehu na mna uzasne posobi...presne po takychto sviatkoch som tuzila
🙂 len dufam ze nepride to slubene oteplenie...

prajem nadherne prezite sviatky v kruhu najblizsich a samozrjeme vsetky sa uz ale tesime na tie o rok 😀

meruska
22. dec 2009

este sa opytam, vy nie ste zvedave co robi vas drobcek v brusku? tym ze uz nezvraciam, jedine co ma s nim spaja je moje rastuce brusko a obcasne pichanie v podrbusku... je to take nefer, ze o nom nic nevieme, a ja idem na ultrazvuk az 8. januara... to je tak hrozne daleko... ja by som sa nanho dokazala pozerat aj 2 krat tyzdenne, len nech vidim ako sa tam vrti a bije mu srdiecko

kenan
22. dec 2009

Ahojte 🙂

tak som si predsa len na vas nasla este troska casu 😉

zrzulka....smiem sa spytat co sa vam prihodilo a s akeho ockovania to bolo?a dakujem za ten link na byliny, ono ja som si kupila na skusku budisku vodu s bylinkovou prichutou medovky a zazvoru....velmi mi chutia, myslim si ze to minimum, vlastne iba prichut by mi uskodit nemali....urologicky teda radsej nebudem, nemam z toho dobry pocit a ja davam dost na svoje pocity

meruska....uplne chapem ako sa citis, tiez som sa pri prvom nemohla dockat navstevy u lekara a o pohyboch ani nehovorim....je ale dolezite sa s drobcom zhovarat,aj ked to niekomu moze pripadat smiesne, hladkat si brusko a ja som mala dokonca take hracie slniecko, ktore som si prikladala pred spanim k brusku a on si na neho tak zvykol, ze som ho potom ako babatko nevedela nicim inym ukludnit 😵

ericica
22. dec 2009

ahoojte uz som tu davno nebola som stratena tolko mam roboty ale uz som si dala volno lebo nevladzem 😝
dnes som bola u doktora na tych double testoch vsetko je ok aj vysledky z minulej krvicky a nabuduce idem az 19 januara lebo doki ide na dovolenku a to idem na triple testy 😉 robil mi aj ultrazvuk a babo sa tam hmyrili bolo zive 🙂

mojalili
22. dec 2009

JA si hladkam brusko stale, aj ked ucim a sedim, tak si ho pekne hladkam, len tak🙂 Muz sa tiez prihovara babenku. A dcerka ho bozka, stale sa pyta, ci "to" moze babenko jest...ked si nieco dam...ci je babenko hladne, ked papam 😀 😀 😀 NO a ked piem kavu, tak sa ma pyta, ci to mozem...a ked poviem ano, tak ze aj ona chce🙂
KEd poviem, ze potrebuje babenko oddychovat, tak mi da pokoj a necha ma si nachvilku oddychnut, este ma zakryva🙂Pridala som foto, ako objima moje brusko🙂

miki060707
22. dec 2009

ahojte, aj moja dcéra pusinkuje bruško a včera vypotila, že aj ona ma v brušku bábo a každému hovorí, že máme obidve bábänká a keď jej hladkam brucho, tak povie"nehladkaj ma silno, lebo tam je bábo" 🙂 a sa tešim na pohyby.....ja idem do poradne 28.12, to mi bude brať krv a tak, ale sa bojim tých AFP testov, lebo pri malej som mala nízke hodnoty a išla som na odber vody...ale teraz by som nerada šla...

miki060707
22. dec 2009

a inak už mi zachutila káva, doteraz som ju nemohla a tento týžden som dostala taku chuť.....ale nepreháňam to...

ericica
22. dec 2009

jej mojalili krasne brusko aj moja mi ho vzdy pusinkuje...jeeeejda a ty uz mas 15 tyzden wau,uz citis pohyby???

mojalili
22. dec 2009

Ericica ano, citim pohyby, take prekoprtania a steklenie...🙂)) Pri dcerke som citila v 17 tt
Miki - dnes rano LILI povedala muzovi, ked ju obuval do skolky...KED BUDEM VELKA, BUDEM MAT MUZA AKO TY TATKO, VYDAM SA A BUDEM MAT BABENKO V BRUSKU🙂 smiali sme sa🙂))

katarina7777
22. dec 2009

Ahojte kocky, dlho som tu nebola a dost dlho mi aj trvalo kym som vsetko precitala....pekne ste sa rozpisali 😀

Ja som prisla domov na sviatky a dneska som tu bola aj na kontrole...malicke ma 2,5 cm , veselo si kopalo nozickami...konecne sa podoba na cloviecika...vysledku krvi v poriadku len som mierne anemicka, co mi ale gynekolog povedal ze je to normalne...tak sa dneska vytesujem... cysta tam je stale ale velmi nenarastla a hlavne uz ma neboli. Brusko mi uz ale riadne narastlo, baby si tam asi buduje vilu s bazenom a tenisovymi kurtami 😀

Prajem vam vsetkym krasne Vianoce a aby ste si mohli vychutnat vsetky dobroty...ja sa uz strasne tesim na kapustnicu.

zajacik...
22. dec 2009

Jeej babulky tesim sa s vami ze uz vam prestavaju nevolnosti 🙂
Mojalili, Miki, tie vase deticky su hrozne zlate, radost citat 😀
Pozdravujem vas uplne vsetky 🙂

mojalili
23. dec 2009

Miki - ja idem 28.12. na AFP testy. JE to hrozne cakat na vysledky, ale musime dufat, ze vsetko bude uuuplne Ok. 😉

zrzulka
23. dec 2009

nas cakaju AFP 4.1 ale premyslam ze ich odmietnem...Sice pri malej mi vysli dobre ale ono to aj tak nie je 100%...
A jasne ze budu v poriadku, mnohym dievcatam vyjdu zle a babetka sa narodia zdrave a byva to aj opacne, vysledky vyjdu dobre a dietatko ma nejaku vrodenu chybu .... Treba mysliet hlavne pozitivne. ja si nepripustam zeby babo nemalo byt v poriadku tak preto ich chcem odmietnut.... Koniec koncov vsetky "vady" sa aj tak nedaju urcit z krvi ani z ultrazvuku ....

Ak by som sa tu uz neukazala, tak vsetkym julovkam a ich bruskam zelam krasne Vianoce!!!! Oddychnite si dievcata!!!!

kafoditka
23. dec 2009

Vsetkym maminkam a tehulkam prajem krasne a pokojne Vianoce s usmevom na perach! 🙂

sarai
23. dec 2009

vsetkym vam prajem pekne vianoce.

miki060707
23. dec 2009

aj mi prajeme júlovkám a ich rodinke pokojné prežitie vianočných sviatkov, nech si nájdu pod stromčekom, to čo čakaju, ale nech len nehladaju hmotný darček......
ja si chcem spraviť z ihličia ikebanku, ale sa mi niejak nechce....ale musim sa donútiť....dnes som hore od pol 7, som si požehlila kym ostatn. členovia rodinky spali, aby som tento týžden nemusela žehliť.....

mojalili
23. dec 2009

MIKI - akurat som ikebanu dorobila, aj svokre aj nam, mam take dopichane ruky, ale vysledok je kraaaasny. Kedysi som sa zivila aranzovanim popri strednej skole, velmi ma to bavi.
KEby som si mohla vybrat pracu, ktora by ma bavila, tak aranzerka kvetin🙂

Tak mam hotove, ale z toho svinstva mozem ist opet vysavat 😒 a este dcerka ostruhala neviem cim zelenu voskovku na koberec... 😠 😠 😠

AJ my Vám prajeme krásne Vianoce plné rodinnej pohody, lásky a kludu...co asi najviac potrebujeme🙂

stanka33
23. dec 2009

Ahojte....prajem vasim rodinkam krasne, stedre, a pozehnane Vianoce.....

zajacik...
23. dec 2009

Babulky prajem vam krasne Vianoce plne zdravicka, stastia a lasky a aby sa nam buduci rok narodili zdrave babatka 😵 😵 😵 😵 😵

denisse
23. dec 2009

ahojte ...
tak ja som dnes bola na kontrole a mam velku radost, hematom je skoro uplne prec a drobcek je v poriadku 😅

vsetkym vam prajem krasne Vianoce, uzite si zajtrajsi den v pohode a radosti 🙂

mirka285
23. dec 2009

Krasne Vianoce a vsetkym prajem aby tie buduce uz bolo v kazdej rodinke o jedneho malinkeho cloviecika viac 🙂

miki060707
23. dec 2009

no mojalili, aj ja som spravila ikebanu a som rada, aj mame, a je to celkom pekné, našťastie som to nerobila na koberci, ale v kuchyni mam také linoleum, to som pozametala a umyla......tak ešte raz, nech si to každá z nás zajtra užije...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre