Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

meruska
16. sep 2010

@mojalili v chladnicke 48 h a v mraznicke mozes skladovat 3 mesiace

alllexa
16. sep 2010

@mojalili - ja odsavam po 100 ml - naraz vytiahnem max. 50 ml z oboch, takze to zbieram cely den. A citala som, ze den v chladnicke mliecko urcite vydrzi. Takze si ho davaj zatial pocas dna do chladnicky a potom vecer cele mnozstvo do mrazaku. Ja som dokonca robila zo zaciatku asi chybu - ze som mlieko nechala pocas dna bez chladenia a vecer som to cele supla do mrazaku, hoci take mliecko by vraj malo byt bez chladenia len 3 hodiny.

meruska
16. sep 2010

@liluu neviem ozaj cim to bolo, lebo nam sa z babylove ani neprecikal ani neprekakal este ani raz

zrzulka
16. sep 2010

@liluu moze mat reakciu aj na vlhcene obrusky... najlepsie umyvat pod tecucou vodou... ja obrusky nepouzivam vobec

mojalili
16. sep 2010

@meruska @alllexa @zrzulka - kočky, dakujem vam, normalne ma to nastartovalo a zacnem s tym 🙂

liluu
16. sep 2010

@zrzulka ani my neutierame vlhčenými, keď sa pokaká tak pod vodu, keď je pocikaný tak len žinienkou prejdem, ani krémiky nám netreba 🙂
@meruska no neviem v tých menších ani vajka nemal mokré, ale vo vačších áno 😒
apropo stačí keď sa z nutrilonu raz za 1-2 dni pokaká???hmm???

meruska
16. sep 2010

@mojalili ja uz mam par poharikov na mraze..a minule som videla v tescu sacky na mrazenie materskeho mlieka...tusim 100 ks len za 4 € co sa mi zda super cena..a ak niektory den menej odsajes zamrazis menej..a nebude to v mraznicke zaberat vela miesta zbytocne v pohariku

meruska
16. sep 2010

inak kedy odsavate? po kojeni z toho prsnika co jedol? alebo presne z toho druheho z ktoreho netahal? alebo medzi kojeniami?

ja si odsavam vecer okolo 21..on zaspava o 20 tej a je potom az o 1...teda viem ze tak skoro mliecko nebude treba 😉

mojalili
16. sep 2010

@liluu presne ako my, ziadne utierky ani kremiky 😉

nununka
16. sep 2010

@mojalili mliecko po odstriekani treba ochladit studenou vodou a mozes ho potom pocas dna zlievat( teda pocas 24hodin) do jednej nadoby v chladnicke a potom ho dat zmrazit v poharikoch z detskej vyzivy a oznacit si ich datumom, naplnenych tak do 3/4 lebo zmrazene mliecko zvacsuje objem. V mrazaku moze byt mliecko 3 mesiace, tak ako napisala zrzulka. A rozmrazujem potom ponorenim do teplej vody.

meruska
16. sep 2010

mne na odsavacke pise 48 hodin v chladnicke

strasska
16. sep 2010

@alllexa @merikac @oacka tak dnes som pozorovala, pridrzala som ju iba za chrbatik a celkom hlavicku udrzala, ale este to bolo take genglave 😅 Ja ju skrz tu vojtovku furt pozorujem 😠 a zial skoro vobec si nepamatam ako to bolo pri Miskovi 😒
a nevyhoda tohto nasho pismenkovania je, ze ju furt v duchu porovnavam, aj ked o individualite by som ako psychoska mohla pisat roman, no ale pri vlastnom dietati si pomoct neviem 😉

stanka33
16. sep 2010

ahojte kocky......
hambim sa vobec, sem nechodim ani necitam aj ked si kazdy vecer poviem ze budem nikdy nemam silu alebo naladu..alebo pozeram panelak .stale nieco... 😉 raz ma vyvvedie z miery zapal prsnika, raz je maly chory, trucuje cele dni, a teraz som to schytala ja na plnej ciare, mam zastavenu nadchu je mi uz vyse tyzdna zle, stale ma boli hlava nie a nie sa mi to pustit, uz som skusala vselico...najviac sa bojim ze to schyta Lilianka uz aj tak strasne kycha a pocujem jej ako jej chrci v nose soplik ale nic som jej neodsala...dneska je to lepsie, neviete mi poradit nejaky babsky recept mne uz dochzda trpezlivost a k doki sa mi nechce ist este tam nachytam nieco horsie...
inak Lili je zlatuka, pekne pasie ovecky, rozprava, aj sa snazi buchat do hraciek, ako 8TTmala 5400g a 60 cm takze pekne papame zatial mliecko, aj ked mam niekedy vecer malo nejako to zvladame aj 2 zapaly som ustala...
ako som trochu citala mrzi ma ze mate niektore menej mlieka ja mam tiez teraz nenaliate prsia a pred tyzdnom som nestacila tampony menit. hadm sa to upravi drzim palce...
a s tym odsavanim mlieko sa zbiera 12 hodin v chladnicke a mozes dat zmrazit na 3 mesiace, pri izbovej teplote vydrzi 2-3hodky a a v chladnicke 24h....ja aj ked mam dost som leniva odsavat stacilo mi odsavanie pri Jurkovi....

stanka33
16. sep 2010

@strasska chudiatko co musitecvicit??? Jurko mi dvihal hlavicku az v 3mesiacoch a nemuseli sme..aj ja porovnavam aj nasich dvoch a j Jurka s inymi detmi...co by som nemala ja viem..

strasska
16. sep 2010

@stanka33 cvicime 2 cviky z Vojtovky, mame torticollis ☹

mirka285
16. sep 2010

caute 😉
@mojalili ty si aka kocena,dobre si nakupila,pasne ti to....
@nununka vitaj v klube....co preberate dnes odsavanie?no tak od tohoto som usetrena...baby tak ja som sa vcera normalne pripila,tak mi bolo zle ze som grcala vecer ☹ esteze ta moja dcera tak dobre spi,rano som jej dala mlieko a spali sme do desiatej..nakrmila som ju a isli sme na prechadzku lebo som si musela ist kupit do lekarne vyprostovak 😝 uz mi je lepsie,ale alkohol tak skoro veru nechcem vidiet,som si asi odvykla od neho...Linda je uplny poklad dnes,pekne lezala v posielke bez placu a obzerala si hracky,teraz zaspala...

stanka33
16. sep 2010

@strasska jojo to je mi luto....
@mirka285 no aspon si si uzila ja mam niekedy vecer take nervy z maleho ze by som si tiez nieco uhla, ja mozem maximalne vineu a tvarit sa ze pijem vinko.. 😀

merikac
16. sep 2010

@mirka285 berem vas od zadu,,,,,som sa musela zacat smiat-stym pripitim 😀 😀 -klobuk dolu Linduska je zlate babenko- ako nasa doktorka hovori, je vidiet, ze prosperuje a ma doma pohodu a klud 😉 inac, bola som s denisom u tej koznej,,vraj to ma take znamienko ☹ a chlpy mu tak sibnuto nerovnomerne rastu a stym znamienkom to nema suvis,ze este vraj ked uplne zachlpatie ten rozdiel nebude taky viditelny,Denis mi vynadal,ze naco sme tam sli, lebo musel aj pimprlaka ukazovat 😀 , ale aj tak dobre, lebo mal atopicky ekzem,,,a v puberte sa to zvykne vraciat, tak spozorovala nejake flaky, a hned nasadila maste

merikac
16. sep 2010

@strasska no vidis aka je sikulka,,,ja nemyslim, ze by to bolo s tym torticollisom zle,,,,neboj, chce to cas a bude ok 😵

merikac
16. sep 2010

@mojalili teda ty si akcna,,rano sa spytas na odsavacku a uz mas aj mliecko zmrazene,,aj si kupila nejake specialne nadobky, ci do vyzivovych budes davat?

merikac
16. sep 2010

@nununka ja som kdesi tu citala, ze mliecko sa nema rozmrazovat ponorenim do vody, ale postupne v chladnicke,az potom sa ma zohrievat,,tak neviem,,iste mas postup od niekoho kto ho ma overeny.......niekde na MK bola na to vytvorena otazka,,,,

mirka285
16. sep 2010

@merikac no teda 😀 aj Tomas mal ekzem ako babatko,mal ho uplne strasny,lica vyzrate az do masa,a potom mu to v toch rokoch zmizlo...tak dobre ze hovoris,musim sa pozriet ci sa mu to nevracia spat ked uz je v tej puberte....inak ma ten alkac zmohol,ani von sa mi nechce ist,dobre ze som aspon doobeda malu vyvetrala,tusim idem upiect niaky kolac..

nununka
16. sep 2010

@merikac ja som to citala v "mama a ja" a je to tam spominane aj tak ako pises ty aj tak ako ja 😉

merikac
16. sep 2010

@mirka285 my sme sa s ekzemom trapili do 1. rocnika,,,a kozna skonstatovala, ze dobre , ze sme prisli - sice to nebol vobec zamer ist tam koli ekzemu,lebo mal len drobulinke uz odznele fliacky, ako keby sa po lete supal. Ja som si sice uz v zime vsimla, ze ked zjedol pomelo, ze sa trosku vysypal,,ale som si myslela, ze preto, ze tie citrusy nemohol,,ale ona povedala ze jednoducho sa zvykne v puberte vracat, tak to ma tym,,a musime to pozorovat a obmedzit vraj na cas nektariny, hrozno a citrusy,,aby to neprepuklo od znova 😠

merikac
16. sep 2010

@nununka no vidis, zas som o nieco mudrejsia,,,,a ty este odsavas?

mirka285
16. sep 2010

@merikac to my citrusy vobec nemozme,asi pred dvoma rokmi sa Tomasovi po mandarinke vyhadzala cela pusa..

tinaki1275
16. sep 2010

baby ja odsavam od zaciatku (kojila som a zvysok odsavala),pouzivam medelu swing,som velmi spokojna,teraz uz tyzden ani v noci nekojim ale davam jej z flasky MM.prvych 6 tyzdnov som len kojila,ale mlieka mi ubudalo.. 😒 zacala som davat jednu-dve davky UM denne a teraz uz odsajem len cca 250ml denne,jednu davku nechavam nanoc a zvysok do mrazaku...nech ma aj na neskor ked mlieko nebudem mat vobec aspon jednu dve porcie denne,Mlieko davam do sackov Medela ,zdaju sa byt ok..

mojalili
16. sep 2010

@strasska Máme to isté, cvicime uz dost dlho Vojtovku 2 cviky, a chce to pevne nervy 4x denne cvicit. Tiez ked ho chcem vytiahnut do sedu tak ma hlavu vzadu este, ale vidim male pokroky, takze nezufaj, casom sa vsetko spravi, len to chce nezanedbat z nasej strany... 😉 😉 😉

@mirka285 Mirka dakujem, sak ide o to, vhodnym oblecenim zamaskovat 🙂

@merikac No jasne, uz mam v ladnicke, tak ma to chytilo. DObre sa odsava. BAby, ja som slahla, vypila som 1,5 litra vody a nemohla somist pesi pre LILI do skolky, co je 1,5 km od nas...lebo by som sa pocurala 😀 😀 😀 😀 😀

tinaki1275
16. sep 2010

baby mam otazku ,tie co davate flasku ,kolko vam denne zhruba prckovia vypiju?doktorka mi povedala ze to ma zhruba 1/6 z vahy dietata ,mne mala uz cca 2 tyzdne stagnuje nevypije denne viac ako 700ml..a aj omnoho pomalsie pribera..tak neviem..nutit ju nemozem,ona ma aj reflux tak som rada ked mi z 120ml vypije po castiach 100...ale to medzitymaj 3x odgrgavame..

katty17
16. sep 2010

@tinaki1275 - sandricka vypije naraz 90 ml a to kazde tri hodky. a to niekedy v noci prespi a nepapa aj sest - sedem hodin. sandra ma 2 mesiace a tyzden. cize podla mna tvoja nepapa malo. kolko ma tyzdnov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre