Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
20. okt 2010

@oacka a to jej pri prebalovani na ritusu nic nedavas len ked ju mam cervenu???a ten odvar miesas s tym olejom???

ericica
20. okt 2010

inac my uz problemy s bruskom nemame len vecer sa mi zda ze sa troska trapi,sice zaspi lahko na prsniku ale po polhodke je hore a len sa mrachce a mrnci ale oci ma zatvorene a trva dlho kym zaspi natvrdo 😖 😖 to ma asi tu vecernu koliku ☹

oacka
20. okt 2010

@ericica riťušu umývam buď vodou alebo odvarom - aj ke´d nemá červenú, a natieram olivovým olejom - trošku nalejem a rozotriem. keď jej dám teraz sudocrem,tak má hne´d červenú... ešte dávam bepanten,ke´d nemám olej po ruke.

ericica
20. okt 2010

@oacka myslis ze to ma zo sudocremu???,mam skusit aj ja bepanten,vsak aj ten mam poruke zvyknem jej ho davat ked ma zaparene pod krkom....

oacka
20. okt 2010

@ericica moja to mala podľa mňa z tých vlhčených utierok, ale teraz jej prestal robiť sudocrem dobre,neviem prečo. asi tá kombinácia vlhkosti z utierky a mastnoty zo sudocremu nebola dobrá,teraz má riťku oveľa lepšiu. ja som možno dávala toho krému dosť veľa.

ericica
20. okt 2010

@oacka ja pouzivbam snesitive vlhcene nemaju ziadnu aromu a zo sudocremu som davala len taky jemny film 😖
ale fakt to ma dost skarede akokeby take mini pluzgieriky 😒 uz som si zabarila ten repik tak ked sa zobudi vyskusam a aj ten bepanten,mozno aj z toho je nervozna,chuda moje male

oacka
20. okt 2010

@ericica aj moja mala tie pľuzgieriky a repík jej strašne pomohol, hne´d na druhý deň to mala oveľa lepšie.

ericica
20. okt 2010

@oacka dakujeeeeem idem vyskusat 🙂

mirka285
20. okt 2010

@oacka olej by som nedavala na zadok,ved pod nim nemoze pokozka dychat...aspon mne hovorila moja pediatricka ze nenatierat dieta olejom...a musim vam zreferovat sanky,uz som ich zmontovala,myslim ze moze byt,zmesti sa do nich jedno dieta,aj vacsie,ale dospely clovek nie,samozrejme ze ten fusak nie je ziadna kvalta,ale na sanky moze byt...takze v celku som spokojna,objednala by som ich aj druhykrat

mirka285
20. okt 2010

@oacka olej by som nedavala na zadok,ved pod nim nemoze pokozka dychat...aspon mne hovorila moja pediatricka ze nenatierat dieta olejom...a musim vam zreferovat sanky,uz som ich zmontovala,myslim ze moze byt,zmesti sa do nich jedno dieta,aj vacsie,ale dospely clovek nie,samozrejme ze ten fusak nie je ziadna kvalta,ale na sanky moze byt...takze v celku som spokojna,objednala by som ich aj druhykrat

oacka
20. okt 2010

@mirka285 každá lekárka inak hovorí, aj som to kdesi čítala, mne ten olivový detský olej poradili v lekárni, a lekárka povedala,že olej môže...zatiaľ jej robí dobre... takže sánky sú už nachystané? hoď foto.. 🙂

oacka
20. okt 2010

a používate niekto Balneum do kúpeľa? lekárka mi to predpísala,lebo Kike sa robia také žlté chrastičky na hlave. je to z mlieka? používala som detský šampón,ale povedala,že radšej nepoužívať, že netreba.

mirka285
20. okt 2010

@oacka ano kazdy lekat hovori inak,na tie chrasticky na hlave je prave dobry ten olivovy olej,dobre natriet hlavu,nechat posobit aj cely den a vcer pekne vycesat....sanky som uz odniesla k nasim n dom,ved by som sa o ne do Viavnoc potkynala 🙂

oacka
20. okt 2010

@mirka285 keď ja sa to bojím vyčesávať,lebo to má na koži prilepené,nemá to vo vlasoch....skúsim jej to večer naolejovať, možno sa to odlúpne

mirka285
20. okt 2010

@oacka to tym olejom povoli,akurat vcera na stretku to kocky rozoberali,tak zto viem 😉

oacka
20. okt 2010

@mirka285 no super, tak to večer skúsim. tak to mi lekárka nepovedalaa,hoci teraz si spomínam,že som to veru tiež kdesi čítala, že na lupinky je dobrý olivový olej. ja som sa už zľakla,že čo to zas má!

merikac
20. okt 2010

@mirka285 jeej, tak parada, ze sanky dosli,,a pribalili ti aj tie capacky, co si mala nakrstiny 😀 ?- alebo tie si stornovala?..........ja som sane objednala pred tyzdnom,aleeste mi od nich ziaden mail neprisiel,,,,

miki060707
20. okt 2010

@oacka mne lekárka preventívne dala balneum a to používam, na chrastičky na hlave olej aviril a pekne mu to vyčesem...

lenuss84
20. okt 2010

@oacka ahoj.ja som jedla fazulovu polievku s udenym maskom minuly tyzden a nic sa nedialo.dala som si ormal porciu polievky ale fazuliek som zjedla asi len tak 5 ks.a jedla som to takto 2 dni po sebe.a nic sa nedialo.a moja Adrika ma teraz 23eho 3 mesiace.tak vyskusaj troska.a ja by som si strasne rada dala segedin a sa bojim...

miki060707
20. okt 2010

@ericica môžeš skusiť aj imazol, ja dávam sudokrem...žádny olej na ritku,ale každému bábu vyhovuje ine

miki060707
20. okt 2010

@ericica aha už si dala imazol....tak vetrať,určite to pomôže....alrbo jej btam daj svoje mleko

mirka285
20. okt 2010

@merikac ano pribalili aj capacky na krstiny 😀 akurat ze mi tie sanky smrdia,akokeby boli skladovane v zafajcenej miestnosti alebo udiarni,tak som ich odniesla k nasim do garaze..

merikac
20. okt 2010

@mirka285 to fakt??????? tak to smrdi asi aj ten fusak, 😒 ,,a aku farbu si objednala,ja tú tmavu,,,Baby,,toto je v prdeli,,tak pred 2 tyzdnami nam odisiel kotol predtym sa dosralo auto a teraz aby nam luto nebolo sa zapchalo potrubie,,,,asi sa bude musiet burat, lebo ziadne prepchavanie nepomaha,,raz darmo,,barak je bezodny zrac penazi,,, ☹ 😠

mirka285
20. okt 2010

@merikac ja som tie cervene,ale tak dufam ze ked ich necham vonku tak sa vyvetraju,lebo su skor zaudene ako zafajcene 😀 tak to mate pech,ked sa sere tak sa sere,to poznam ☹

merikac
20. okt 2010

baby,,mne sa uz o tych mojich padajucich vlasoch aj sniva,,,,snivalo sa mi, ze som si hrabla rukou do vlasov a zrazu som v ruke drzala cely trs valsov,,velky ako ked sa davaju pricesky,,,a ukazovala som komusi,,ze aha,,ako mi padaju,,,

merikac
20. okt 2010

@mirka285 niekedy mam take nervy, ze si poviem, ze sa prestahujem do bytovky

oacka
20. okt 2010

@merikac nazúfaj, ja som v bloku a od rána počúvam rev a krik deciek nad nami na šiestom a na siedmom. ten malý zo siedmeho reve akoby ho mala žehličkou pálila (dúfam,že len akoby) a nad našou spálňou majú dve krásky detskú,tak počúvam všetky ich hry a zvady, furt dačo gúľajú po podlahe. a navyše ešte na siedmom zavýja jazvečík.... šalený dom!

merikac
20. okt 2010

@oacka apom sa neciti sniekedy osamela 😀 ..ale nie,,teraz vazne,,tiez nie je vyhra mat netolerantnych susedov

tinaki1275
20. okt 2010

jaj baby odporucam vam nasich susedov..my sice byvame akoby v domovej zastavbe-su to tri byty vedla seba s vlastnym vchodom a terasou a tak mam jednu stenu spolocnu ,spolu so zlym izolacnym materialom ktory pouzili (resp.ziadny )pocujem skoro vsetko ..najzaujimavejsie je napr.v noci ked idy susedia na zachod pocujes ako dlho napr.sused sti.. 😀 je to sila..cez den je to este ako tak ked je zapnuta nasa telka a mala mi do toho spive atak ich az tak nepocujem.. 😀 este ze nemaju deti ..(som hnusna,co asi pocuju od nas 😖 )

lulu1983
20. okt 2010

@tinaki1275 : my vyhravame, v bytovke mame jednu obeznu pani - madarku, jej ked sa nieco stane, postavi sa doprostred bytovky a z plneho hrdla vresti. napr: mne nejdeeeee elektrikááááá alebo: prestante buuuuchat, boli hlaváá mojááááá a podobne 🙂

silvia.vesela
20. okt 2010

ahojte kocky
my sme dnes spali celkom dobre. Akurat som doupratovala, malicky spi, tak mam chvilku volna. 🙂
Vcera som si umyvala vlasy a bola som prekvapena, ze padaju o polovicu menej. Bolo ich dost vo vani, aj ked som si ich fukala, tak padali, ale o polovicu menej. Este mam 6 ampuliek, tak dufam, ze to zaberie...aspon keby to ostalo tak ako to je teraz, tak by som bola rada..
a ozaj, co sa ritiek tyka, tak ja to striedam..lebo som si vsimla, ze ked som pouzivala len jeden krem stale dokola, tak mal maly cervenu ritku, tak to obmienam. 🙂 Davam Bepanthen, rybilku, sudokrem, pytiol, imazol, ryzovy krem-bio, nechtikovy krem z Weledy a davam aj ryzovy skrob-tiez bio. A malicky ma ritku oki. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre