Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
21. dec 2010

ahojte...kde ste vsetky?pani Kunivrckova este upratuje?ja som bola sa s malou vyvetrat ,a teraz mi volal Gabo ze nesie troch kaprov...vraj dostal v Metre zadarmo lebo urobil nakup nas nejaku sumu 😕 tak mame na Vianoce vystarane 🙂

bellablonde
21. dec 2010

ahoj zienky 🙂
ako napredujete v pripravach?? nam sa celkom dari, dokonca mam nieco napecene, teraz zdobime s krpanom stromcek 🙂

spinkanie sa pokazilo aj u nas. Beriem to tak, ze je to dalsie obdobie, ktore bude mat niekedy svoj koniec. Sasena mi zvykla krasne zaspavat sama, ci doobeda, ci vecer. Teraz je to doslova vyrevany boj a aj tak nezaspi ☹(( chuda moje.
Cez den dava 15minutovky a tvari sa, ze jej to staci...

@allexa je mi luto, ze sa to Miskovi nechce hojit ☹( posielam pozitivne myslienky, aby sa to zlepsilo
@miki060707 ake mliecko je to hami? 1 ci 2?

baby moje vlasy su tiez doslova vsade...akoze nebojim sa, ze budem plesata, ale je to dost nechutne, vycesavat si plne hrste vlasov. Vsak to ani po najhnusnejsom meliri som taketo nemala. Hormony by sa mohli ukludnit ..kua 😒

bellablonde
21. dec 2010

@mirka285 vidis kapra musim dokupit, nam sice staci len zopar kuskov - ale bez neho by sa mi stedry vecer neratal 😉

mirka285
21. dec 2010

@bellablonde ja si Vianoce bez kapra neviem predstavit...raz som zjedla 5 kuskov 😕 neviem ci nam tie tri nebudu malo 😀

robika
21. dec 2010

Ahojte, tak mame za sebou druhe ockovanie... zatial horucka nie je, ale po prvom ockovani uz vecer mal, tak cakam aj teraz, akurat buvka, ale stale sa budi, mrnci a ked mu dam cicik, trosku potiahne (ako od smadu) a zaspi dalej...
ja som tiez blizenec a kym som nepoznala vas, tak som vela blizencov nepoznala 🙂
no a dnes som sa predviedla v plnej polnej, tak sme sa so svokrou pochytili.. no hruza... ale prvy krat som mala pocit, ze mam na vrch (je lev a poriadny 🙂 ) a vobec som sa nevedela zastavit, lebo doteraz som pri nej vzdy iba tak opatrne... najviac sa mi paci, ze to co sa ma snazila urazit, na mna vobec nezabralo... mrzi ma ze idu Vianoce a ja tak neznasam dusnu atmosferu a ta urcite nezmizne iba tak... ale tak ona zacala a uz ma nebavilo, ze ona mi vycita uplne vsetko a ja si to mam nechat...

robika
21. dec 2010

aj mne padaju strasne vlasy, normalne iba prejdem po miestnosti a su vsade a z postele ich nestiham zbierat... este chvilu a uz budem plesata...

bellablonde
21. dec 2010

@mirka285 moj rekord su asi 3 kkusky a trojita davka salatu 😀 a najviac mi chutia take hrubsie kusky --- nie od chvosta 😀
ja ho ani nenamacam do mlieka, mne chuti, ked voni po rybacinke-kapracinke 😀

mirka285
21. dec 2010

kocky mne uz doslo minuly tyzden rozhodnutoe ohladom RP...pisu tam,ze do 15 dni sa mozem voci tomuto rozhodnutiu odvolat...ja so s rozhodnutim spoko,takze odvolavat sa nebudem,ale niektore z vas spominali,ze boli podpisovat papier na upsvar,ze sa vzdavaju odvolania...to naco je dobre?????to musim????

mirka285
21. dec 2010

@bellablonde jasne,ze hrube podkovicky su najlepsie,ja mam vzdy na Vianoce cemer,preto si otvaram sekt a nie vimo,nech sa aspon vygrgam 😀

bellablonde
21. dec 2010

@robika saska dnes dostala druhu davku proti rotavirusom...
no so svokrou to mas o drzku, aspon si jej ukazala, ze sa nedas, mozno sa trocha uvedomi 😖
zas aby to nebolo na dennom poriadku,
nedaj si pokazit vianoce, ak bude treba, radsej ju uplne ignoruj...viem, ze sa to lahko pise, len ty vies ake to tam medzi sebou mate

bellablonde
21. dec 2010

@mirka285 nemusis. Prachy ti tak ci tak poslu az v januari, kedze uz je za vyplatnym terminom.
Podpisovat sa to chodi vtedy, ked napriklad by ti rozhodnutie prislo 13.12. a do datumu, kedy urad odosiela prachy by este neuplynulo 15 dni, dokedy sa mozes odvolat. Lebo keby si sa odvolala a uradnicka by ti medzitym prachy poslala, mohla by mat z toho pruser, ona musi cakat na dorucenku a pockat 15 dni az potom poslat prachy.
dufam, ze som to nenapisala ako tatar
ale tak je jasne, ze proti dobremu rozhodnutiu s vyssim prispevkom sa logicky nebudes odvolavat 😀

kafoditka
21. dec 2010

@mirka285 Miri ja som to bola podpisovat len z toho dovodu, ze prave tych 15dni mas na to , aby si sa odvolala. lenze oni ked to poslu postou, tak sa moze stat, ze ti to pride az po tych 15tich dnoch a vtedy by si sa uz odvolat nemohla, chapes? Ja som bola s malym vyse hodiny vonku, napapal sa a teraz mi zaspal - vo vajci.. Inak my sme doma kapra nikdy nemavali, vzdy nejaku inu rybu, ale toto budu prve vianoce u svokrovcov a oni maju jedine kapra a peto mi slubil, ze mi da kusok ,kde bude najmenej kosti 😀 A musim povedat, ze si mi Miri aj Belou urobili pekne chute na neho 😉

bellablonde
21. dec 2010

@kafoditka hihi zamilujes sa do kaprika 😀
kocky moj syn si objednal spagety, idem varit 🙂

robika
21. dec 2010

@bellablonde to ze sa uvedomi, tak take stastie nemam, ona ako lev si chyby nepripusta, aj mm sa jej vzdy musi ist ospravedlnit a zobrat vinu na seba, aj ked to tak neciti, len kvoli tomu ze ona by sa bola schopna hnevat aj rok...

mirka285
21. dec 2010

dik baby,tak sa teda odvolavat nepojdem 😀
@kafoditka ja kapra radim k takym vybornym rybam ako je losos...kapor musi byt za kazdu cenu...Tomasko ked mal rok uz jedol na Vianoce kapra a velmi mu chutil,si to pamatam akoby to bolo vcera..a v podkovickach vobec neni vela kosti,len treba vediet ako to jest...mnam

mirka285
21. dec 2010

tak ja som jaka trubka...volal mi Gabo,ze nesie tych kaprov a ja hned,ze a sedatko do vane a baliaci papier mas???on-mam!ja-ok,tak mozes prist domov 😀

kafoditka
21. dec 2010

@mirka285 ...treba vediet, ako to jest? 😕 😅 myslis, spravne vybrat kost? ja sa pytam jak blbec ale jedla som kapra asi 2x v zivote.. 🤐

mirka285
21. dec 2010

@kafoditka ano myslela som spravne odkostit,dobre si ma pochopila 😉

kafoditka
21. dec 2010

@mirka285 ty si tak zlata 😀 😀 sak ten Gabko ta musi milovat jak kona 😵

mirka285
21. dec 2010

@kafoditka som si to vobec neuvedomila...az ked sa on zacal smiat,ze rozkaz sefe,som rad,ze mozem prist domov 🙂

mirka285
21. dec 2010

Linda zadriemala teraz na chvilu,ale poviem vam teda,ze uz by jej tie zuby mohli vyliezt,chuda je to boli,uz nevie co by si strcila do ust 😒 a cely den tlaci o dusu ako ju ten banan zapiekol 😕

kafoditka
21. dec 2010

ja sa uz neviem dockat kapustnice, salatu a teda aj toho kapra, mnaaaam 🙂 Miri, sektik popijam aj ja, kedze kolu moc nemusim, minuly rok som mala detske malinove sampanske 😀 tak teraz si to vynahradim..

kafoditka
21. dec 2010

@mirka285 chudatko este sa nevykakala??

tinaki1275
21. dec 2010

@miki060707 napis aj mne adresu ...

tinaki1275
21. dec 2010

uf tak vas docitavam len tak tak co ste popisali za posledne 2 dni ..ani nestiham reagovat ale ved ja si pocitam este raz cez sviatky ked vy nebudete mat cas sediet na konikovi ..ja nic nestiham popri malej..najnovsie ak ju odvanstej nevezmen von aspon na 2 hodky tak doma vyvadza...no nudi sa tu evidentne..a @mirka285 mna moja dr.zdrbala ze dieta do 8 mesiacov nepotrebuje kasu ,ktoru som uz skusala davat ,,,ze len zaplaca zaludok ktory je aj tak maly,a je na nic..vraj skor ako v 8 mesiacoch je na 3 prikrmy denne skoro ..vraj do konca 6.mesiaca 1 a potom 6-8 mesiac druhy ovocny ..a vraj mi musi pit este cca 600ML mlieka denne minimalne ,az od 8.mes.to moze byt 500ml ...tak vidis iny kraj iny mrav..tie doktorky su fakt rozne..tak som jej zmenila program upl;ne a kupodivu pije cca 650 ml mlieka ,zeleninovo-masovy prikrm cca 130g na obed a este aj malu porciu vyzivy ovocnej cca 80 ml na olovrant..ale to davam len extra akoze po mlieku ak ma chut a ma... 🙂

bellablonde
21. dec 2010

@kafoditka kosti su ok
my sme vzdy ako decka sviatkovali na stedry vecer s maminymi sestrami - starymi dievkami
akoze v poho, ale este sme ani nezacali jest prvy chod, ked zacali na striedacku hodinove upozornovanie... pozooooor na kosti, deti davajte si pozor, pomaly jedz, ryba ma kosti, dobre si pozuj a podobne
nikdy to nezabudli okorenit stavnatymi prihodami ako sa kopa deti zadusila a zomrela pri stedrovecernom stole 😀 😀
ako decka sme to nenavideli, neskor sme sa na tom dobre bavili, kedy spustia obohratu platnu 😀

@tinaki1275 moja byvala doktorka ma taky isty nazor ako tvoja 😉

bellablonde
21. dec 2010

my mame dovarene aj zjedene
ja mam komplet zabite chutove bunky..vsetko mi chuti na horko 😠 😠
cosi na mna lezie
dufam, ze to do zajtra prejde
...
no vykecala som sa, idem off, lebo syncek sa rozhodol robit somariny
a upozornovanie z gauca evidentne nestaci
pa

miki060707
21. dec 2010

@tinaki1275 jeeej, počuvaj, načo ty chceš adresu, ved nebývaš na Slovensku 🙂

robika
21. dec 2010

baby ake ste este piekli k vianociam, nejake strasne dobre, ale nech nejdu do nich orechy, kvoli mm...

sarai
21. dec 2010

ahojte, uz ste odoberali vasim babatkam moc? hlavne dievcatkam. kupila som si to vrecko, no neviem, kedy jej ho mam dat. asi to treba tak nadranom, ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre