Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
23. feb 2011

@mirka285 potom hod tip ako tu tvoju princeznu uspavas.. 😉 ja som uz v koncoch .. 😒 uz sme dali viburcol po 50 minutach vstavania a lahania...ale nezda sa zeby jej dnes zaberal 😠

katka55
23. feb 2011

@mirka285 no super 🙂 tak uz len dufat, ze v nej linda aj bude chciet byt 😉

kafoditka
23. feb 2011

@mirka285 ved logicky mi vyplyva z toho presne to, co mi hovoris... naco danove priznanie ked mam odrobenych 26dni.. zajtra rano jej este zavolam a presne sa jej popytam co a ako.. Ja si myslim, ze to potrebuje preto, aby vedela, aky som mala prijem za minuly rok koli tomu, aby si peto na mna mohol uplatnit alebo nie... ved som ani nepodpisovala ten papier o spracovanie danoveho, ako sme to robili kazdy rok.. aj ja som cvicila + ten cvik od Noe, ale neviem, ci som to robila spravne, kedze som pri tom nic necitila.. 😒

noemarta
23. feb 2011

@monline ty si pracovala tak ako ja, takze neviem aky si mala prijem, ale ak napr. mas zivotnu poistku tak sa ti oplati si dat spravit danove priznanie,a ak aj nie, tak sa ti to oplati kvoli nezdanitelnej ciastke na danovnika, kt.je 4025,7,.
A mm neviem ci je zivnostnik ci pracujuci, on si moze od juna do konca roka uplatnit na teba alikvot.ciastku zo sumy 4025,70.

kafoditka
23. feb 2011

@noemarta Maci, cize ak presiahnem tu alikvotnu ciastku, tak si na mna mm uplatnit nemoze??

noemarta
23. feb 2011

@katty17 vies co, dost veci som jej tam kupila v akcii, napr. saticky za 3,90, pyzamko za 5, atd.....
my nechodime este ani v sportaku a nie to golfaaac 😀 😀

noemarta
23. feb 2011

@mirka285 ale rocne zuctovanie je vlastne danove priznanie, ale robene zamestancom 😕

noemarta
23. feb 2011

@kafoditka to budes zajtra citit, skoda ze som nestihla aj tie ostatne...
Kedze mas odpracovane iba 26 dni, tak ty nemusis podavat danove priznanie, ona potrebuje ten papier asi iba kvoli mm.

monline
23. feb 2011

@noemarta díky..síce tomu moc nerozumiem, chápem z toho, že by som to mala riešiť..aké sú termíny?

noemarta
23. feb 2011

no takze materska je sice oslobodena od dane, ale rata sa ako prijem, cize, ak si chcu nasi mm narokovat na nasu nezdanit.ciastku, musime vydokladovat matersku, preto to Domi chcu od teba.

noemarta
23. feb 2011

@monline do 15teho si mala poziadat o vykonanie rocneho zuctovania dani, ak ti to nespravi, tak mi daj vediet, a ja ti urobim danove priznanie, ale potom ho musis poziadat o doklad o prijme za rok 2010.

monline
23. feb 2011

@noemarta takže ak by si muž nárokoval na nezdaniteľnú čiastku odomňa, potrebuje môj príjem do 21.5. od môjho zamestnávateľa a potom doklad zo sociálnej (?) o výške materskej do konca roka?

kafoditka
23. feb 2011

@noemarta rozumiem, ale ja presahujem tu alikvotnu ciastku 4025 pretoze som si platila DNP a mesacne mi to robilo cca 520 eur, tak ked si to zratam, vychadza mi to vyse 5600, tak preto sa pytam, ci si moze narokovat, lebo mam pocit, ze nemoze..

monline
23. feb 2011

@noemarta super, díky..ja som včera na to myslela, ale nechcela som mu volať, lebo včera mal narodky a ja som nemala chuť mu gratulovať..takže zajtra skúsim zistiť, či mi automaticky spraví ročné zúčtovanie dane a ak nie, tak si mám vyžiadať (ale kvôli mužovi tak či tak) doklad o výške príjmu do mája? a potom podať daňové priznanie? muž bol do 1.12. zamestnaný v jednej firme a od toho dátumu je v inej, čiže on musí tak či tak podať daňové, že?

kafoditka
23. feb 2011

@noemarta tych 5600 je ale za cely rok, mam ratat len cisto matersku dovolenku asi, vsak?

mirka285
23. feb 2011

@noemarta ved vravim,ze sa v tom nevyznam ale nejaky papier z roboty mi dosiel vypracovany,tak to som myslela ale neviem ako sa o vola....
@kafoditka Domi dolezite je aby si zajtra citila,nemusis teraz citit,zajtra bude urcite svalovica...
@tinaki1275 Mati no ja sa snazim aby nespala uz po piatej,okolo pol osmej dostane mlieko na veceru a normalne ju dam do postielky,najnovsie musim aj vsetko povypinat pozhasinat,ncham len male svetielko a poviem jej,ze ideme haji...jasne,ze minimalne desat krat sa este postavi v postielke,ale ja ju normalne chytim aby sa nemohla postavit a kedze ona je uz unavena,po chvili to vzda a prestane bojovat...

mirka285
23. feb 2011

@noemarta a pocuj,ja som minule zachytila nieco take,ze tie poistky sa uz nebudu dat odcitat z dani,nevies o tom?

kafoditka
23. feb 2011

@mirka285 mne sa napr. neda uplatnit, lebo ju mam zalozenu len do 45ky..

noemarta
23. feb 2011

@kafoditka iba matersku ratas...
@monline akooo vravim, ked si nepresiahla cez 2000,-prijem, nemusis si robit danove.

mirka285
23. feb 2011

@kafoditka ja mam teraz taku,ze sa mi da,ale viem,ze som sa minule rozculila,lebo v telke trepali nieco take,ze a to ide rusit a ja som si len pred rokom taku dala,takze som ju este ani nevyuzila...

noemarta
23. feb 2011

@mirka285 za rok 2010 sa este da, ale od roku 2011uz nie 😠 😠 😠

kafoditka
23. feb 2011

a to urcite spiskala zas Radicova, co?? 😠

mirka285
23. feb 2011

takze dobre som to zachytila,no hlavne,ze som si taku dala...ale tesim ma,ze mam aspon vseobecny prehlad co sa deje a neosprostievam na materskej 😀

noemarta
23. feb 2011

studujem teraz na internete ako je to s tym prijmom materskej myslim, akooo neviem preco sa to rata ako prijem, je sice oslobodeny od dane, ale ked si chce na teba uplatnit mm, tak vtedy sa to rata ako prijem, cize celkova ciastka je 4025,7 - napr. prijem zo zavisl.cinnosti 1000Eur - 2000materska = 1025,70Eur. Cize mm si moze uplatnit iba 1025,7 Eur. 😕 😕 😕

monline
23. feb 2011

@merikac chúďatko Emma, potešilo ma, že sa konečne vycikala...dúfam, že sa jej čoskoro polepší a vyzdravie.....a aj Sandrička nech už konečne nehnačkuje a je v poriadku @katty17 a aj Maťkovi silno držím palce aby sa nenašiel žiaden problém u kardiológa a ten moč bol možno iba kontaminovaný, preto zlé hodnoty @vierkaha

baby myslím na vás, prajem všetkým veľa síl, aby ste to zvládli a aby detičky rýchlo vyzdraveli

noemarta
23. feb 2011

@mirka285 sikulkaaaa 😉
@kafoditka veru, nasa dnesna vlada, pomaha ludom.... 😠

noemarta
23. feb 2011

baby suseda mi dnes vravela, ze v ivanke je potvrdeny cierny kasel 😕 😕

tinaki1275
23. feb 2011

@mirka285 no tak zhruba to robim rovnako ..akurat ze predtym som ju mohla nechat v postielke samu a hned odist a teraz tam musim cakat a a ukladat ... 😒 tak sa mi to zdalo divne..ale asi je to normalne ,robite to vsetky ..to ja som bola trochu mimo .. 😀
ohradka je super vec.mne v nej mala zo zaciatku velmi nechcela byt ,ale teraz som jej tam dala aj hrazdicku a ona sa pri nej stavia a je nadsena..ale necakaj nadsenie zo zaciatku ,leia si zvykala taky tyzden ,davala so ju na 5 min tak 3-4 denne a hlavne co najblizsie ku mne aby mala pocit ze sme spolu ..a teraz je uz v pohode ajked som v inej izbe a vydrzi tam tak 20 minut sama.a hlavne ja mam pocit ze je v bezpeci ...

mirka285
23. feb 2011

baby a co nase stretko?? @oacka nic nepise...

kafoditka
23. feb 2011

@mirka285 asi je este stale chora..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre